16
KT133 v. KT133A alaplap?
  • klampfer
    #16
    Na itt a megoldas. Az alaplap ElitGroup gyartmany. Bar nem en jottem ra, mas forumbol tudtam meg.
  • klampfer
    #15
    Érdelelne. Mindenkeppen ki szeretnem probalni.
  • Inquisitor
    #13
    www.kobian.com
    Ráadásul ez bazi nagy betükkel rajta van az összes termék dobozán, az új alaplapok meg még silent boot alatt is kiteszik a screen-re :)
  • Lulu
    #12
    Tulajdonképpen hol gyártották ezt? Mi a típusa?
    Hol a gyártó honlapja?
    Valamit azért el kéne árulnod, ha segítséget vársz!
    Kizártnak tarom, hogy létezik olyan mai, korszerű processzort kívánó alaplap amin nem lehet valahogy szorzót állítani! (BIOS, BIOS frissítés, DIP, jumpersor stb.) Leírásotok sincs?

    Azt már nem tartom kizártnak, hogy létezik olyan vevő aki ilyet megvesz!
  • Anee
    #11
    százszázalék hogy lehet ha másnem DIP kapcsolókkal
  • klampfer
    #10
    Sajna ez nem az a kategoria. Szoval nem egy tuninglap, nem tudsz szorzot alitani. (Legalabbis tudtommal.)
  • Anee
    #9
    hát nemtom esetleg cerkázd meg s úgy próbáld ki a 133as fsb-t
    állísd kisebbre a szorzót egyel vagy másféllel
  • klampfer
    #8
    Na egy kicsit utannajartam, es arra jutottam, hogy ezt a lapot VT82C686A és VT82C686B VIA soutb Bridge-vel gyartjak. Arra megkaptam a valaszt, hogy mig az elso csak UDMA 66-ot, mig a masodik a 100-at is tamogatja.
    Az alaplapon jumperrel lehet valtani a 100 es 133 Mhz kozott, de 133-at nem probaltam. (Duronom van, 266 thunderbird meg senkinek sincsen a kornyeken.) Viszont nem akarok 30ezret bukni egy 266-os proci megvetelevel. A leiras amugy eleg sporolos, megjegyzesek vannak, hogy mas chippel szerelt lapoknal a fent leirtak nem ervenyesek. Szoval erre varjatok gombot.
  • Lulu
    #7
    A WCPUID megmondja! Válaszd a Chipset Information-! Ha a Host Bridge-re VIA Apollon KT133x-et ír ki, akkor nem KT133!
  • Anee
    #6
    ha A-s akkor lehet manuálisan állítani hogy az fsb 133ról induljon vagy 100ról
    ha KT133mas akkor ez nincs....ez a leírásba is benne kell lennie vagy biosba lehet állítani...
    De egy 3DMARK2001 vagy SE biztosra meg fogja mondani...
    DE abba a rohadt leírásba is benne kell lennie nincs az a gyártó aki egy különböző chipsethez ugyanazt a leírást adná
  • Dikkma
    #5
    át. és mhz-re
  • Dikkma
    #4
    Állítsd űt fsb-t 120, vagy még magasabbra, ha bírja, akkor A, ha nem, akkor KT133 csak.
  • klampfer
    #3
    Es ezt most tulajdonkeppen honnan is tudod?
    Szoval most egy 750 Duron van bene, de a haverom nem mer 266-os Tb-t venni, mert a tesztprogik legtobje csak KT133-nak detektalja.
  • IgOr
    #2
    Kt133A-s
  • klampfer
    #1
    Hello!
    Egy haverom vett egy Mervury alaplapot, de nem tudjuk eldonteni, hogy a KT133 v. a KT133A Chippel szerelt-e
    A gyarto weblapjan a ket alaplap kozott semmi kulonbseg, csak a CHIP. Haverom KT133A-nak vette (266Mhz et ez tud), de a dobozan csak KT133 van. Tud valaki egy biztos megoldast a fenti problema kideritesehez. Tesztprogikat probaltam, de egyik ennek, masik annak ismeri fel.