13
  • Zerg
    #13
    Nagyon jol tudom, hogy vannak olyan P3-asok, amiben 512 KB (ES NEM MEGA BYTE) cachevan, de en nem erre celoztam, hanem a normal 256 KB-os P3-asra! Ez rajtad kivul masnak ahogy latom vilagos volt. A masik reszben igazad van, megpedig, hogy a rendszerbusza is gyorsabb (na ja ez igylesz az uj P4 magnal is). Masik ha megnezel 1-2 alapos tesztet, ahol a Tualatin Celeront huzzak (FSB-bol!!!) es pl. 133 MHz-es FSB-t er el akkor is azonops orajel mellett es azonos FSB mellett, sot azonos Cache meret mellett gyengebb teljesitmenyt nyujt, mint a rendes P3! Szerinted ez akkor miert van?! Ennek egyik legfobb oka a lassabb idozitesekkel magyarazhato, amivel meg vannak "aldva" a Celeron procik. Sajnos a kozhiedelemben elterjedt fogalom nem igaz, miszerint az uj Tualatin Celeron = P3 (ha a Celeront huzzuk FSB-bol) Persze, mint irtam is nem biztos, hogz a P4 vonalon is az Intel operal a lassabb idozitesekkel, de az Intel mar csak Intel marad...
    Hinni, es foleg remelni szabd, csak nagy csalodas erheti a mezei user-t.
    Egyebkent az ara valoban jonak igerkezik, es a cegek varhatoan ra is harapnak (foleg, ha MHz es nev szerint vasarolnak. Otthoni, ertsd fokent jatek teruleten nagy csalodast fog okozni azoknak, akik vesznek egy "bika" 1,7-es P4 Celeront es azt varjak tole, hogy majdrepeszteni fog. Sajnos (bar megjegyeznem, hogy tesztet ezugyben meg nem lattam) varhatoan kb. egy 1,2-es Celeron szintjet fogja hozni jo esetben...
    Persze a vizeslepedot meg ne huzzuk ra, varjuk meg a teszteket, csak legalabb ne amitsuk magunk es fokent egymast!

    Zerg
  • Pheel
    #11
    Tuti hogy MegaBájt??? Gondolkodj :-P
  • Laalee
    #4
    my life... de mindegy :)

    amugymeg nemtom milyen teszteket nezel te...

    ja es itt nem is a amd intel rol volt szo, csak te keverted bele, dehat vegye buta p4 butitasat...
  • Zerg
    #1
    De "jo" is lesz egy meg tovabb butitott P4-es...
    Sajnos nem csak gyartastechnologiaban lesz ez visszalepes. A sima P4-nel is rosszabb architektura "csodakra" lesz kepes egy uj gepben. A cikk beszamol az L2-es cache csonkitasarol, de vajon mit tartogatnak szamunkra az idozitesekkel. Varhatoan az is "hangyanyival" rosszabb lesz, mint a sima P4 (Lasd P3 es a Tualatin Celeron esete, azert meg mindig gyorsabb egy 1,2-es P3, mint a Tualatin Celeron, megha a cache meretuk meg is egyezik...
    Ennek ellenere aki feltetlen Intelt szeretne venni, annak inkabb a P4 vonalu Celeron lesz hosszabb (???) tavon a jobb befektetes, meg ha egy jo oreg 1,4-es Tualatin vegteljesitmenyben jobb is lesz, mint egy 1,7-1,8-as P4 magu celeron, mivel a regi cerkabol ujjabb, gyorsabb nem lesz, mig a P4 magosbol varhatoan igen. Es ha az Intel meg nem gondolja magat - mint mar oly sokszor - pl. a tokozas teruleten, akkor egy ideig ki lehet huzni majd az uj alaplappal.

    Zerg