18
Adatmentés - hogyan... ha a rendszergazda mindent letiltott...?
  • csrolli
    #18
    Köszi a tanácsot!
  • gforce9
    #17
    A biosban lévő - általában "HDD priority" -ben lévő - sorrend határozza meg, hogy honnan szeretne indulni a gép. Előfordul, hogy egy új hdd-t első helyre rak a bios és onnan akar indulni. Valószínűleg szétfagy és kész, gond nincs vele akkor sem. Ha jól bootol nyert üyged van, ha a win7-et akarja bootolni akkor biosban át kell állítani és annyi.
  • csrolli
    #16
    A régin W7 az újon W10 van. A sorrendet felajánlja vagy nekem kell a biosba lépnem?
  • gforce9
    #15
    Hát dákötöd az újra és kész. Semmi káoszt nem okoz. Max, ha a bootsorrend változik beállítod biosban és kalap. De ha nme vagy képben ezekkel inkább kérj meg valakit.
  • csrolli
    #14
    Hali, a régi gépemben lévő vinyóról szeretném az adatokat átmásolni az új gépemre. A régin még a win 7 rajta van. Hogy tudnám ezt összekötni minden káosz nélkül- gondolok itt a két op. rendszerre-? Köszi
  • SrAta
    #13
    Ezen nem vin van erre van kimentve minden adatom és amióta felraktam a vint egy MÁSIK partícióra azóta ezt formázatlannak ítéli meg...
    Tehát Windows intézőbe megnyitom és azt írja ki h megformázom e mert nincs megformázva
    Windows telepítés előtt erre mentettem ki mindent...
    minden adatom rajtvan fizikailag csak nemlátom intézővel mert a winyót felismeri csaképp formázatlannak látja...
  • Solten
    #12
    "Neformázd meg". Telepíti formázás nélkül is. Már ha ép a partíció.
  • SrAta
    #11
    Sziasztok
    Az lenne a gondom hogy van egy 160Gigás Winchesterem és Wintelepítésnél valami baja lett
    A gép ugyan felismeri de azt írja ki felugróablakba:
    "E: Megformázza e most"
    Nemformázommeg mert rajtvan minden adatom
    Ilyenkor mit lehet tenni?
    Tom h van adatvisszaállítás topik de abba van összvissz 7-8 üzenet és mint 1000éves

    Ha valaki tudna segíteni megköszönném
    Üdv
    SrAta
  • tom235
    #10
    :)))))))))
  • CSOCSO
    #9
    nem kestetek el egy kicsit a valasszal?:D csak 4 eves a topik.. remelem a csoka mar megoldotta az ugyet
  • zero_cool51
    #8
    vagy USB mobil rack
  • Gfreiter
    #7
    Pendrive...? Fényképező jó nagy SD kártyával?
  • PeTTi
    #6
    Na persze ,akkor ennyi erővel otthon is letölthetné.
    Szerintem egy laptop(még ha csak kölcsön is) optimálisabb megoldás lehet mint egy külsö cd iroval szambázni, amihez nem kell sok ész hogy rájöjjön valaki,hogy minek kell.
  • kwega
    #4
    USB-s megoldásról hallottam, majd utánanézek...
  • Pheel
    #3
    Minden ilyen cucchoz kell driver. Ahhoz pedig jog, hogy felrakd...
  • vrob98
    #2
    Három megoldás:
    1., Vagy elfelejted a cuccok hazavitelét,
    2., Vagy lefizeted a rendszergazdit. :)
    3., átoperáltatod magad szőke nővé.... :)
  • dinnye
    #1
    Sziasztok!

    Egy nagy vállalatnál dolgozom, ahol NT hálózat és optikai kábeles internet hozzáférés van. Ez utóbbi csábítja az embert arra, hogy néha-néha (szigorúan illegális módon!) letöltsön egy-két dolgot magának a hálóról. Ezek a letöltött dolgok a munkaállomás saját vinyóján gyűlnek és őszintén szólva jó lenne, ha az otthoni gépemre valami módon átvándorolhatnának.

    És itt van az én gondom és a kérdésem:

    Tud-e valaki ajánlani olyan adatmentő hardvert ami USB-n, vagy soros porton csatlakoztatható a számítógéphez, és telepítése nem igényel semmi olyan beavatkozást, ami az NT rendszerét "megzavarná"? El kell még mondanom, hogy a rendszergazda letiltott szinte minden olyan funkciót, amivel a Win beállításai megváltoztathatók, továbbá a gép nem indul el, ha a LAN csatlakozót kihúzzuk. A gép megbontása (belső egység használata) nem megoldott!!

    Gondolom, hogy ha van ilyen hardver, az elsősorban valami ZIP Drive, vagy külső CD író lehet, a kérdés csak az, hogy pontosan mely típus. Használ-e valaki még ilyet, ilyen körülmények között, stb... (Floppy-s módszert ne akánljatok, mert azzal megöregszem mire néhány száz MB-ot átpakolok)

    Minden alkotó jellegű hozzászólást szívesen fogadok.

    Köszönettel:

    dinnye