32
  • Izmael
    #32
    Nyitottam az általános eszmecsere fórumban egy ATOM-nevű témát. Ha van kedvetek még ezzel és hasonlóakkal foglalkozni, kukkancsatok bé. Hátha!

    ÁVE
  • Izmael
    #31
    Akárhogyanis,

    Ez az egész atomosdi kezd nagyon-nagyon eldúrvulni...sugárzó hulladék....töménytelen nukleárisfegyver..és amiről a közember (mi) tudunk, az csak elenyésző töredéke a sok ocsmányságnak. Szerintem a következő évszázadot már nem éli meg a "civilizált" vilááág...
  • hiba
    #27
    a 70/80-as evek-ig ~ tobb mint 1000 nuklearis robbantatast vegeztek.
    Operation HardTack: 72 db nukelalis toltu bomba felrobbantasa egyszerre.
  • hiba
    #26
    Ez egy kicsit durva lesz es nem is tukrozi igazan a valosagot de kb olyan mintha minden nap meghalna 1 ember az atomrobbantas/szovodmenyei miatt. akar hogy is vesszuk ez nagyon jo arany - eh.

    Nagaszaki & Hiroshima-ra dobott atombombak 140 ezer ember eletet oltottak ki, ebben nincs benne a rakban es egyeb szovodmenyes betegsegekben elpusztultak szama.
  • Izmael
    #25
    András,

    Sory, ez igaz, de gondolod, hogy tutira nem robbanhat, ha nincs élesítve. 50 éves technológia...mellesleg elég, ha kiázik az a kis sűrített uránium...
  • Izmael
    #22
    Lehet, hogy kicsit offtopic, de pl a klónozás, micsoda, ha nem az, hogy Istent játszunk?!
  • Izmael
    #21
    Laci73

    Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ők előbb szabadulnak meg tőlünk, mint mi tőlük...
  • Izmael
    #20
    Nem mintha nem lenne mindegy, hogy egy terrorista pukkantja el, vagy magától robban...
  • Izmael
    #19
    deus Ex
    Tökéletesen igazad van. Az ilyen dolgok megítélése csak attól függ, hogy mire használjuk őket. Sajnos azonban , az ember előccör a hadi hasznosíthatóságot vizsgálja és a többi csa ezután jön.
    Egyébként a kísérletekkel kapcsolatban csak annyit, hogy a hidegháború idején Sam bácsi és fiai aktívan gyakorlatoztak amerikai nagyvárosok felett B-47-esekkel, melyek fedélzetén ki nem élesített atomfegyverek voltak. Amerika 17 db-nak az eltünéséről számolt be. Értsd::lezuhant a gép, a bomba belehullott a folyóba, tengerbe, mocsárba pajtába, stb...és ezekből a mai napig egy csomót nem találtak meg. Ott szunnyadnak szépen a sós vizek iszapja alatt..és lassan elkezdi őket marni a sós víz. Belegondolni is rossz......
    És Iván ugyanezt csinálta, csak ott a mai napig nem tudni, hogy hány ilyen "elveszett" kicsike van...Gondoljatok bele!!! Ezek nem olyan fegyverek, amelyeket ellenőrizni lehet...ezek még csak nem is terroristák kezében vannak...
  • Laci73
    #17
    Nem tudom hányan hallottatok Kistim városáról. Ez egy kisváros volt az egykori SZU.-ban, ahová a szovjet "atomhulladékot" (kiégett fűtőelemek, gyártási hulladék, radiaktív anyagok) pakolták le. Az orosz hatóságok váltig tagadják a mai napig, de baleset történt ebben a lerakóban még a hatvanas években. Hogy mi történt pontosan azt nem tudni, de Kistim városa eltűnt a térképről.
    Csernobilt már fel sem hozom...
  • Laci73
    #16
    A legfőbb feladat végre már az lenne ha megszabadulnánk ezektől a (atom, biológiai és vegyi) fegyverektől. Vagy Ők szabadulnak meg - Tőlünk.
  • Laci73
    #15
    Ne ítéld el Őket ilyen élesen. Az atombomba MAGYAR találmány. És ha Ők nem alkotják meg a bombát, megalkotják a nácik vagy a sztálini SZU.
    A radioaktivitás és az atommodell felfedezése után (XX. század legeleje) már csak idő kérdése volthogy mikor sikerül összehozni a kis aranyost...
  • NasaTm
    #14
    Qrva anyukat akik kitalaltak ezt a szart.
  • Totya000
    #10
    szerintem, ha elvonatkoztatjuk az atombomba robbanasanak vizualis elmenyet az altala okozott szornyusegtol, akkor maga a bumm lehet szep.
  • Laci73
    #8
    Gondolom otthon is ezt mondod a szüleidnek.
  • Laci73
    #3
    Csakhogy itt vagy
  • I.C.ram
    #2
    tenyleg??? azt hittem mar hogy gyogyitanak ezek a kiserletek

    de az also kep nagyon szep megtudna nekem valaki mondani hogy honnan lehet letolteni egy nagyobb kepet?
  • Laci73
    #1
    Minden alkalommal amikor eszünk vagy iszunk, vagy egyszerűen levegőt veszünka testünkbe jutnak ezen kísérletek maradványai: és a körforgásnak és a felezési időnek "hála" még a következő évezred korosztályai is kapnak belőle. De ami igazán aggasztó az nem is ez, hanem az a tény hogy a nukleáris fegyverek itt vannak továbbra is velünk. A hidegháború végével már nem kerülnek reflektorfénybe, nem beszélünk róluk. Az emberi faj nem teljesen éppeszű: halomra gyűjti azokat az eszközöket amelyek célja pontosan az ember végső eltörlése...