25
  • MuERTe
    #25
    Melyik processzor került forgalomba félkilós vörösréz bordával, mert a hagyományos aluminium bordák nem tudták elvezetni az általa termelt hőt?

    De nyugodtan megnézhetitek a mostani bordákat is, a p4-re valók sokkal nagyobbak, a ventilátorok meg ugyanakkorák.
  • MuERTe
    #24
    Ok, rendben, hülyézzetek csak. Melyik processzorra is kell olyan böszme nagy hűtőborda, hogy azt már nem bírja el a proccesszorfoglalat, igy az alaplapot tartó lemezhez van erősítve?
  • Pheel
    #20
    Reméljük. Ha nem, hát forduljon elmeorvoshoz :-P
  • iXBT
    #19
    Persze, csak egy Boxos Intel venti forog ugy 2300 es 3300 kozott. Es kussol....
  • MaDFoX
    #18
    Muerte viccelsz??!!!
  • MuERTe
    #17
    Mindenhol az hallani, hogy az intel procik mennyivel jobbak, mennyivel kevesebbet fogyasztanak és mennyivel kisebb a hőtermelésük.
    Érdekes módon az amd procikra mégsem kellenek ekkora hűtőszörnyetegek!
  • Lt. Stinger
    #13
    Úgy értem nem biztos hogy csak a venti hangja számít, hanem az is hogy milyen bordán van. De lehet hogy az eddigiektől eltérő típusú a ventillátor? Majd meglátjuk...
  • Laalee
    #9
    nemtom de en ugy gondolom ha a hutoborda tulajdonsaga az hogy 36db a hangja, akkor az alakja tökmindegy milyen, ha a raszerelt ventié akkor mar lehet nem mindegy, mindenesetre en a huto rendszer adatain lattam hogy 36db.
  • Lt. Stinger
    #7
    talán a borda alakja is számít a hangban... mellékesen a fop32 csak návlegesen 36 db. +-ottvan a +- 15%.
  • Laalee
    #5
    az lehet de engem bazira idegesit ha egesznap suttognak a fülembe... egy fop32 is 36db es es nem igazan mondhato halk nak...
  • Rive
    #2
    Itt valami nagy marketingduma van... Az 'eldisszipált' hő az a proci jellemzője, a hűtőborda inkább elvezeti... Ráadásul ez függ a hőmérséklettől is: nem mindegy, hogy a környezet 20 vagy 25 fokos, az meg aztán pláne fontos, hogy maga a borda milyen forró...

    Már megint egy marketingesnél a mikrofon, basszus...