Az AMD Hammer első nyilvános fellépése

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#23
Ezzel en is igy vagyok..Mar van vagy 3 Supergamer....de kurvanagy hulyesegeket is irtak a nevemben..
#22
Sõt, ha úgy veszem, ez egyfajta dícséret 😊. Jelzi, hogy van nevem...

(Csak pozitívan! Semmi negatív hozzáállás, kérem!)
#21
Végülis mindegy... Legföljebb annál inkább igyekszem majd szinvonalasan hozzászólni: akit érdekel, az úgyis meg tudja különböztetni az enyémet. Aki meg nem tudja (nem akarja), az meg engem nem érdekel.
#20
Lenyegeben teljesen mind1, hogy regisztralod vagy nem, mert van egy hiba a forum reszben, igy barki tud barki neveben irni😞
#19
Az én nick-emet is barmolják. Épp idõben regisztráltattam.
#18
A legjobb kifejezes talan a RISCesitett CISC.
#16
Aki még nem értené: A Hammer architektúra a fejlett RISC processzorokkal vetekedõ tulajdonságokkal rendelkezik. Nem a képességei fogják eldönteni, hogy bevonul-e a szerver-piacra.
#15
A server chipsetek piaca arról szól, hogy mennyire tudják biztosítani a processzorok számára az elegendõ mennyiségû adatot _gyorsan_, _megbízhatóan_. Az Intel által használt osztott busz erre csak kevéssé képes: ha egy buszra több processzort raknak, akkor gyorsan csökken a processzoronkénti sávszélesség. Ezt a problémát az Intel által jelenleg használt buszrendszerekkel nagyon nehezen lehet megoldani, és mellesleg méregdrága.
A többi gyártó ebben a szegmensben más utakon jár, és brutális sávszélességet képesek biztosítani a processzoraiknak, még megosztott buszok esetén is.
Az AMD ezt a problémát nagyon elegánsan megkerüli a Hammer architektúrában. A HT viszonylag kis sávszélességét (ami dedikált sávszélesség, azaz így már nem is olyan kicsi) csak a programok szinkronizálásához szükséges adatok foglalják, valamint viszonylag ritkán a nem lokális memóriára irányuló adatkérések. Ugyanakkor a beépített RAM-kontroller mindegyik processzor számára biztosítja a gyors és kis késleltetésû memória-elérést.
Egy itanium-rendszer össz-sávszélessége állandó, akárhány processzor osztozik a buszon, míg egy Hammer-konfigé a processzorok számával arányosan növekszik.
fotel
#11
Az AMD-nek meg még MINIMÁLIS SE!
#7
"Hm. Az intel jelenleg vért izzad, hogy a szerver-chipsetek piacán megvesse a lábát, és nincsenek igazán átütõ sikerei. A HT-val az AMD ezt az egész problémát kikerüli."

na vegre valaki aki tudja mirol beszel.😊

Ez igy is van az iNTEL "reszesedese" a SZERVER (nem osszekeverendo a szervernek csufolt x86-os rendszerekel) piacon MINIMALIS.