24
  • MuldR
    #24
    A DDR333 ereje majd a Sledgehammerrel fog kijonni. De ottnagyon! :P
  • Pheel
    #23
    Hajaj! Fél 6-kor kelek :)
  • mir
    #22
    off
    na jó.
    én most megyek aludni, mert holnap lesz dolgom bőven, sajna itt a gép előtt is.
    jóéjt mindenkinek
  • Pheel
    #21
    :)))))))
  • mir
    #20
    tudom.
    de az oem cégek is oem-ek...
    és aki gépet építkezik otthon, az azért általában dobozos cuccost veszű(ne kis hazánkat tekintsük általánosnak, ahol a párezer Ftos különbség miatt sajan ált. az oem a divat)
  • Pheel
    #19
    OEM cégeknek. Nem OEM procik vásárlásáról van szó...

    Kis fejtágító:
    OEM proci: bemész a boltba, lecsengecc X pénzt és kapsz egy procit a kezedbe egy műanyag tálcáról.
    OEM cég: nem nevezi el az általa összerakott gépet, csak így árulja. A HP, Compaq, stb BRAND míg a cimkétlen egybegépek a Tescoban OEM gépek.
  • mir
    #18
    ok, tévedtem, utánanéztem az angol oldalon is, valóban a duront ajánlja, nemtudom, miért rémlett, hogy a eleront ajánlják...
    na mind1
  • mir
    #17
    csak szólok, hogy a világon még mindíg sokka több gépet adnak el oem gyártók, mint dobozosan megveszik, és összepakolják otthon.
  • Pheel
    #16
    "Mindezzel csak arra akarunk kilyukadni, hogy Celeron-t leginkább csak az OEM cégeknek érdemes venni, akik sok PC-t szeretnének, meghatározott áron eladni."
    Ezzel aztán nagyon az Intel pártját fogja... :)
  • mir
    #15
    és olvasd el azt is, hogy melyiket ajánlják megvételre...
  • Pheel
    #14
    http://www.tomshardware.hu/cpu/02q1/020121/duron1300-10.html
    "Összegzés: Duron 1300 - Jobb választás, mint a Celeron 1300"

    http://www.tomshardware.hu/cpu/02q1/020103/celeron1300-08.html
    "Összegzés: A Duron 1200 lemossa a Celeron 1300-at"

    Ez még kint van a magyar site kezdőlapján is. Nem hiszem, hogy direkt félre lett fordítva...

    Oda kellene néha menni, el kellene olvasni a cikkeket és nem csak a szomszéd Pistike véleményére alapozni...
  • mir
    #13
    igen? mikor?
    én arról biztos lemaradtam, de amiket leírtam, az mind igaz. csak mondjuk nincs feltéve a weboldalra.
    de a celeron1200 vs duron 1100 cikket te is végigolvashatod, és a konklúzióban te is teljesen egyértelműen el fogod olvasni, hogy ugyan majdnem minden tesztben vesztett, meg néhol nem is jelentékeny különbséggel, meg igaz, hogy egy ere épített rendszer sokkal drágább, meg a duronnak is csak SDramja volt(ami maholnap drágább, mint a DDR) de azért szerintül mégiscsak jobb vásár 1 celeron, még ha eddig duronunk volt is...
  • Pheel
    #12
    Jó, hogy azt nem mondod, hogy az Intel leányvállalata! Volt nem egy olyan tesztjük, ahol az AMD jött ki győztesnek.
  • mir
    #11
    a tomshardware 1 intelpárti oldal, akinek az intel ingyen biztosít szervert is, meg hálózati elérést is, meg szorzónélküli tetsztprocesszort, meg miután a duron 1100 divx tömörítésen kívül mindenben elverte a celeron 1200at(megj. a celeron 1200hoz új alaplap is kell, a duron meg megy a régiekben is) volt pofájuk azt mondeni, hogy a celeron 1200 jobb vétel, érdemes duron rendszerről átváltani.
    számomra ettől kezdve a tomshardware hitelét vesztette.
  • mir
    #9
    majd talán 1*... de eddig még nem volt hivatalos állásfoglalás.
    aki meg P4ből akar gyorsat, és nem ért hozz, az rambust vesz, aki meg olcsót, és nem ért hozzá, azt meg SDRt, és csak nagyon kevesen értenek hozzá, hogy a leggyorsabbat viszonylag olcsón lehet megvenni...
  • mir
    #7
    azért annál kicsit több. nem csak 10 %, hanem vagy 30%. és ennek az az oka, hogy a DDR technológia nagyon jó, de azért nem kell csodákat várni tőle. a memóriasávszélesség olyan 1.5*ére növexik általa,(videokártyáknál textúramemóriaként használva majdnem eléri az SDR2*ét, de ez a speciális lekérések miatt van) de mint tudjuk az 1.5*ös önövekedés a memóriasávszélességben nem jelent 1.5*ös növekedést a teljesítményben is.
  • mir
    #4
    az a pár százalék nem azért pár százalék, mert a DDR 333 olyan szar, hanem azért, mert a rendszerbusz maradt 266, és akkor tökmind1, hogy a memória is 266, vagy 333...
  • Dömper Ármánd
    #1
    Pedig pont most akartam venni egy ilyen alaplapot! :)