12
Új memóriát vettem...
  • Legvar
    #12
    Sziasztok kerdesem a kovetkezo lenne
    Adott egy asus p5kpl alaplap!
    Eddig 2 giga ram volt benne most viszont raktam melle meg kettot , vagyis raktam volna de mikor a gepet bekapcsoltam sipol
    2 sarga 2 feher slot van benne!
    Eddig a ket sargaban volt 1-1 modul
    Es a 2 feketebe raktam a masik kettot
    A memoriaval nincs gond mert masik gepben jol ment illetve a sarga slotban is!
    A 2 feketeben viszont semmi akar melyik ramot rakom bele.
    Erre 5let esetleg vmi amivel le tudom tesztelni mukodnek e a slotok?!

    Koszonom elore is
  • suba53
    #11
    Szia!

    Nyugodtan vehetsz bele 1333MHz-es modulokat, menni fog. Attól függően hogy a BIOS mit enged meg, lehet hogy felismeri 1333MHz-en is, de 1066MHz-en biztosan elpöfög.

    Én a Kingston modulokat javaslom, egyrészt mert tapasztalatból tudom, hogy az amúgy a RAM-ra kényes brand gépekben is rendesen működnek, másrészt már nagyon sok helyen bővítettem már Kingston modullal, és még nem volt kompatibilitási gondom velük.
  • Vortodox
    #10
    Sziasztok!
    Asus K52Jr notebookom van 2gb ddr3 1066mhz-es rammal.
    Arra gondoltam bővíteném a memóriát, és veszek bele egy 2x4gb-os kitet. A kérdésem az, hogy ha ddr3as a ramom, akkor már órajelben bármelyik ddr3as memóriát befogadja a gép? Tehát vehetek 1366 vagy 1600mhz-eset is (utóbbiban nem vagyok biztos, hogy létezik SO-DIMM foglalatban)?
    Ha valaki tud felvilágosítást nyújtani, légyszi azt is írja meg, hogy milyen gyártótól érdemes ramot venni és honnan!
    Üdvözlettel,
    Vorti
  • kisviku
    #7
    Nananana!Ez jó hír.
    Ezt akartam kérdezni,mert most akarom leváltani ezt a **** (ide lehet gondolni bármit) windows ME-t XP-re.
    Ezt a kérdést már feltettem máshol,de nem nagyon jött rá válasz.Szóval télleg jól kezeli a memóriát a Winxp?
  • Blo
    #6
    Megoldódott a probléma! Minkét RAM - ot máshova kellet bedugni. Addig próbálgattam amíg mindettőt felismerte. :)
  • Laalee
    #5
    mi köze a memoria mennyisegenek a fagyasokhoz??? ja amugy ez az 526 hogy jött ki? :)
  • ray
    #4
    A ramokról csak annyit, hogy az xp eszméletlen jól kezeli. (bár ez nem vág a lenti témába) Tehát a Me 128MB-al is fagyogatott, az xp viszont atomstabil, no fagyás. Olyan, mintha lenne a gépben vagy 526MB.
  • t. Füly
    #2
    Nekem is igy van (egy 64-s meg 128-s) a gépben, és nekem müxik.Lehet az a baj hogy nem ugyan olyan hercesek a ramok.....pl.: egyik 100-s másik 133-s. És ezért nem ismerik egymást fel....Külön külön működnek????
  • Blo
    #1
    Hali mindenkinek! Kellene egy kis segítség. Vettem 128 MB SD RAM - ot a gépembe a meglevő 64 mellé. A gép viszont nem ismerte fel, én pedig nem tudom , hogy mi a teendő. Aki tudja, az légyszi írja meg. Köszi