55
...avagy merre fejlődik az emberiség
  • Efreet
    #5
    pár gondolat... nem fog kihalni az emberiség, csak megváltozik. igen, lehet, hogy lesznek emberek, akik egész életükben akár nem fognak kimozdulni a gépük elöl. meg lesz oldva a szaporodás, vagy akár csak a szintentartás. átalakul a felépítése a társadalomnak, és ennek az elejét látjuk. lehet morogni ellene, lehet géprombolósat játszani, de ez a történelem folyamán párszor le lett játszva. most kezdödik még egy, és SEMMIT nem lehet tenni ellene, és nem is kell. welcome to the new world :)

    álmos Efreet, a cyberpunk
  • Hitm@n
    #4
    Tény,hogy beszélhetünk függőségről a számítógép esetében,de a droggal szerintem nem szabad összefüggésbe hoznunk.
    Inkább üljön valaki otthon és netezzen,mintsem vmelyik sötét utcában mindenféle mérget fecskendezzen magába.
    Nem túlzottan veszélyes a számítógép,ha a felhasználója rugalmas személyiség.Vagyis ha feláll a géptől,elmegy vmilyen társaságba,ahol nem a számítógép a téma,akkor is elvegyül,tud beszélgetni,kommunikálni,hozzászólni az adott témához,nem pedig csak azt hajtogatni,hogy így lőttem le a főellenséget,úgy döntöttem körrekordot stb.

    Tudni kell hol a határ az emberi tényező és a számítógép által felépített világ között.Ez így elég "mátrixosan" hangzik,pedig így van.Ha elindítasz egy játékot,arra ösztönöz,hogy felejtsd el a kinti világot,légy részese a játék alkotta világnak.Ha ez sikerül és beleéli magát az ember ebbe a világba,nos akkor jó egy játék.

    Nem rossz néha elszakadni a való világtól és egy kicsit elmerülni azokban a világokban,melyeket a számítógép és a net kínál fel nekünk...
  • atee
    #3
    Igazad van!
    Asszem en is fuggo vagyok mar :) viszont ez ram nezve nem olyan karos mint a most felnovekvo generaciora en tizenevesen megy bulizgattam csajoztam eltem az eletemet:)
    sok olyan ismerosom van akik eben akorban a gep rabjai voltak es igaz rajuk amit lentebb irtal!
    Szomoru! Azthiszem meg kell talalni az osszhangot
    En emelett sportolok is dolgozok is:( Barati tarsasagba jarok ahol nme csak szamitogepesek vannak! Es Baratnom is van :)
    Azert a Drognal sokkal sokkal jobb fuggoseg ez!
    De 1 et ertek figyelni kell ra!
  • ipszilon
    #2
    tud egy "d"
  • ipszilon
    #1
    Gondolom sok mindenkinek (főleg az idejáróknak) nem fog tetszeni ez a topic, de arra gondoltam, hogy beszélgethetnénk a "számítógép-kór"-ról. Avagy arról, hogy annak ellenére, hogy hatalmas előrelépés a számítógép és a Net, és igen hasznos, mostanában egyre több fiatal (és kevésbé fiatal) válik a rabjává. Lassan veszélyesebb lesz mint a drog!
    Es mi lesz azzal a generációval, aki 10 év múlva felnő? Tudd-e egyáltalán normális emeberi kapcsolatot kialakítani egy másik emberrel? Hiszen attól még, hogy a computer világában tökéltesen, gond nélkül eligazodik, az utcára kimenve eltéved! Ez nem vicc!
    Egyes "számítógép-buzik", másról sem tudnak beszélni csak a gépről. Hogy tudnak így ismerkedni, családot alapítani? Ami pedig a legaggasztóbb, hogy egyre többen töltik napjaikat a gép előtt, mellőzve a barátokat! Es arra várnak, hogy ők legyenek a "kiválasztottak"! Csak a "mesterséges intelligencia" világában mozognak!
    A végén ki fog halni az emeriség???