163
Egy nagyon jó sport!
  • szabiku
    #163
    Eladom a sílécem:
    http://www.vatera.hu/dynamic-t22-tout-terrain-22-silec-168cm-atomic-neox-412-kotes-sikotes-2531383736.html
    Utoljára szerkesztette: szabiku, 2017.09.21. 18:10:20
  • davidpeti
    #162
    Itthon is lehet tök jó helyekre menni. Pl. Eplény. Ha külföldre mentem mégis,akkor az utasbiztosítást ne feledjétek. De nem is akarok mindent felsorolni, itt vannak a legfontosabbak: http://szilveszter.hu/erdekessegek/sielni-mennel-%E2%80%93-hasznos-tippek-mielott-utnak-indulnal
  • CTime
    #161
    Sziasztok!
    Ha Ti is szeretnétek Franciaország egyik legszebb síterepén síelni és különböző izgalmas programokon részt venni, akkor gyertek velünk Chamrousse-ba!

    Árak:
    179 € + 20.000 Ft
    (diákoknak kedvezmény)

    Időpont:
    2014.01.25 - 2014.02.01.

    Jelentkezés és információk: [email protected]

    Részletek:
    https://drive.google.com/file/d/0B1P7VgVnDLfvZHktRU9ENWtlZ1k/edit?usp=sharing

    Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/177972332403277/

    A férőhelyek száma korlátozott!
    Cool Time Egyesület
  • lili1985
    #160
    Hütték a hófödte hegyeken

    Csoportoknak és egyéneknek szervezünk fergeteges síeléseket pénztárca kímélő áron!

    Helyszín: Jahorina (1984-es téli olimpia színtere), Bosznia-Hercegovina
    Időpont: 2013. december 20-23.
    Szállás: új építésű apartmanokban
    Ellátás: igény esetén svédasztalos reggelivel
    Utazás: egyénileg, van lehetőség busz bérlésére is

    Ár:
    4 nap/ 3 éj síbérlettel már:
    97 €/fő = 29.100 Ft (svédasztalos reggelivel 112 €/fő = 33.600 Ft)

    8 nap/ 7 éj síbérlettel
    212 €/fő = 63.600 Ft ( svédasztalos reggelivel 247 €/fő = 74.100 Ft)

    Fedezd fel Bosznia-Hercegovina varázslatos rejtelmeit. Kicsiny kis ország, rengeteg élményt tartogat számunkra, mindegy, hogy kezdő, haladó vagy profi síelő/ boardos vagy.
    Ha a szánkózás szerelmese vagy,
    -esetleg túráznál a térdig érő hóban,
    -van merszed kipróbálni a paraglidingot,
    -hószánnal hasítanál a hegygerincen és az ösvényeken keresztül,
    -egy lovasszánon barangolnád be az ismeretlen vidéket,
    -napfürdőznél a hegyoldal nyitott teraszán a helyi borkülönlegesség társaságában,
    -nagyokat sétálnál a hótól fehéredő fenyők alatt,
    -megismernél egy teljesen színes kultúrát, mosolygós helyi embereket,
    -megízlelnéd a balkán konyha hamisítatlan ízeit?!

    Kalandra fel!
    Bosznia elvarázsolt világa Rád vár!

    Bármi kérdés adódna szívesen válaszolunk rá.
    Bármi segítség kellene, a hegyen megtaláltok minket decembertől!
    Csekkolj minket a neten: jahorinaski(pont)info
  • síörült
    #159

    Nincs itt valami nagy pörgés... mindegy, én idén Chamrouss-ra ( http://sieles.net/link_sielesek.php ) megyek idén, ha vkit érdekel gyertek.
  • síörült
    #158
    Nincs itt valami nagy pörgés... mindegy, én idén Chamrouss-ra </a> megyek idén, ha vkit érdekel gyertek.
  • krycek100
    #157
    Sziasztok síelők és bordosok!
    Január 7-re szombatra 1 napra útitársakat keresünk Semmeringre Ausztriába a Stuhlecki pályához! még 7-n tudtok jelentkezni!
    1 napos túrák minden héten lesznek! Részletek:
    Email: [email protected]

    üzemanyag költség 6700ft/fő!
  • grundy
    #156
    :D azt tudod hogy ez nem lájkra megy ugye?:D
    de azért lájkolj :D
  • akhork
    #155
    hát ha jól látom következő karácsonyig nem tart az akció, de a valentinnapi szívecskék közé ugorhatsz:D én likeolnám
  • grundy
    #154
    attól félek az talán nem lenne elég :D
    de ha pl valamelyik bevásárlóközpontban karácsonyi díszítés közé vetem magam :D az már komolyabb lenne :D
  • akhork
    #153
    hát akkor marad valami sárangyalka, vagy csak elfekszel a flaszteren, odaírod mellé painttel, hogy "hó" ők meg majd értékelik a kreativitásod:D
  • grundy
    #152
    nah azzal tutti nyernél :D vagy ha csinálnál egy síléces hóangyalkás képet :D csak épp nincs hó :D
  • akhork
    #151
    sziasztok

    hát láss csodát itt egyből nyerni lehet pedig csak érdeklődni jöttem:D
    megnéztem ezt a fb-s dolgot és ha jól látom síelős képeket kell feltölteni. jól kivagyok, ha még soha nem voltam síelni:D
    majd bemegyek a hervisbe aztán csinálok egy kacsaszájas fotót miután beöltöztem az anorákba:D
  • laszlovandus
    #150
    hmm.. nemrossz. Megpróbálom aztán lesz ami lesz :D
    Nem lenne rossz megnyerni.. kicsit olcsóbban megúsznám :D
  • grundy
    #149
    Laszlovandus ezt akkor nézd meg :D

    http://www.facebook.com/HotelLover?v=app_7146470109&ref=ts

    ha más nem akkor elmész pénzért :D
  • laszlovandus
    #148
    Akkor legyen egy kis hoteles kikapcsolódás, forró fürdő szauna de ne legyen drága... hát azt hiszem erre tényleg a nyereményes megoldás lesz a jó megoldás :D
  • grundy
    #147
    én azt gondolom, hogy ha valaki síelni megy akkor nem a wellness legyen az elsődleges, nyilván azért egy szauna vagy egy forrófürdő kell, de azért mert 13 csillagos szállodába ne menj, kivéve ha Te vagy Becham meg a felesége.
  • halkapsz
    #146
    Figyelj, ha nagyon imádod a síelést akkor el lehet viselni 1-2 este az olcsó szállást. Vagy ha nagyon lemondtál róla akkor mehetne a nyereményjáték.(sok külföldi síelős játékkal találkoztam már de néha magyar is van)
    Én is vállaltam már be nagyon puttó,olcsó,minimál és tényleg a síelés élményeinek szóló kiruccanást :)
  • grundy
    #145
    csak azért nyilván ne költs el százezreket, ha csak a Kékesre mész szánkózni :D
  • laszlovandus
    #144
    Én pont most terveztem hogy ki kéne nézni külföldre sielni. Sajnos ez most nem jött össze de ruha ügyben én is csak az előttem szólóhoz tudok csatlakozni. Ha már egyszer rászánod magad a sielésre akkor nyugodtan vegyél egy kicsit drágábbat ami tényleg jobb a célra. Itt nem érdemes nagyon spórolgatni. Viszont szerintem cipő téren a bakancs jó, bár ez hófüggő ugyebár. Ha fél méteres hóban taposol akkor inkább a hótaposó lenne az ideális. Már csak egy jó forró fürdőzés kell a túrázások között a hotelben és meg is van a tökéletes kirándulás :D
  • halkapsz
    #143
    Én mindig azt tudom javasolni ilyen esetben,hogy a lehető legvízhatlanabb anyagól készüljön a ruha. Igazából a vastagság nem minden. Ha termos a cucc az annál jobb csak ugye az annál drágább is. Én inkább áldoznék erre egyszer kicsit többet (ha esetleg többször is mész síelni) és így nem lesz vele problémád. Sokkal komfortosabb egy jól szigetelt nem túlságosan pufi ruhában szántani a lejtőket.
    Lábbelinek pedig mind1:) Ha itthon hideg van és sok hó mit hordasz?:) Ilyen egyszerű! Nem kell megfelelni speciális feltételeknek hiszen abban csak sétálgatni fogsz semmi extrém..gondolom!?:)
  • Odusf
    #142
    Sziasztok!

    Én most megyek először síelni, ezért tanácsra lenne szükségem. Felszerelést bérelni fogok, így azzal kapcsolatban nem lenne kérdésem, öltözettel kapcsolatban viszont annál inkább. Nézegettem aukciós oldalon használt kabátot és nadrágot, de nem tudom pontosan, hogy mire kell különösen figyelni. Amit szintén nem tudok, hogy milyen ruhát kell ezek alá venni. A polár pulcsi az alap, tudom, és ezen kívül?
    Ami még kérdés, hogy milyen cipőt vigyek arra az időszakra, amikor nem síelünk. Bakancs/hótaposó?
    Minden más jellegű tanácsot is szívesen fogadok magával a síeléssel kapcsolatban. Előre is köszi.
  • Smallsock
    #141
    Ti merrefelé mentek? Melyik tartomány? Csak azért kérdezem, mert nem derül ki, hogy merre keresel szállást!? Mi Lachtalba szoktunk menni síelni (Steiermark), és eddig mindig a Sissi Parkban szállunk meg. Nekünk nagyon bejött, mert vadi új, négy csillagos szállás, az apartmanokban még saját szauna is van. :) Családosoknak is megfelelő, nem tudom, hogy ti gyerkőcökkel mennétek-e.
  • only1
    #140
    Sziasztok!
    Mi amikor több napra megyünk akkor Ausztriába.Nem tud valaki ajánlani egy jó szállást amiről van tapasztalat is?!Mert kellene valami válozatosság.Előre is köszi a válaszokat!
  • eksy
    #139
    Itt mindent megtalálsz.
  • ujerik2009
    #138
    Szerintetek a hazai pályák milyenek most? Elég sok hó esett..
    Jó lenne kicsit gyakorolni a Swiss-es nyereményhez ;):P
  • babapofe
    #137
    Ezzel nem értek egyet kamilla!
    Én 12 éves koromban síeltem először, Lengyelországban. Ma már elég jól síelek, de visszaemlékszem az első pár évre, sokat estem-keltem én is, viszont soha nem tört el semmim. És a lengyel gyerekek?? Na az nagyon durva! 3-4 éves korukban már síelnek, de nem akárhogyan. Azok sílécekkel születnek, állítom. Úgy mentek, mint a golyó!
    Sajnos a síelésben az esés mindig lutri, nem tudsz ' jól' elesni.
    Ha nem csatolódik le a léc a lábadról, akkor nem tudod irányítani a lábaid mozgását.
    Lehet csúnyákat esni, de meg is lehet úszni.

    Svájcban is síeltem már! Remek hely, de abban sajna igazatok van, hogy drágább, mint az átlag. Ezért kell megnyerni a játékot a Swiss honlapján! :P
  • morleone
    #136
    Ezzel én is találkoztam, hát nagy segítség annak aki szeret síelni, mert így elég olcsón ki lehet hozni. Ha Svájcban csak kajára és piára kell költeni 3 napig, akkor az kb olyan mint 2-3 nap Jasnán de mindent te fizetsz. :D
  • kamilla6666
    #135
    Ez a mágneses biztonsági cucc elég komolyan hangzik. Mondjuk én nem is vinnék akkora gyereket síelni, aki ne tudna egyedül biztonságosan ki-beszállni. Biztosan ügyesen meg tudnak tanulni a kicsik is síelni, de ismerősöm gyerekei közül 3-ból 2 csonttöréssel jött haza a családi síelésről, pedig nem először voltak.. sajnos könnyen megtörténik a baj.

    Nekem Svájc szinte elérhetetlen az árai miatt, a költségek nagyrészét úgyis a szállás és a síbérlet adja hiába jó áron van a a repülőjegy.. Mi ha télen utazunk, akkor legtöbbször Ausztriába, egyszer voltunk Szlovéniában is, de azért jobban kedveljük a nyári, vízparti nyaralásokat ;)
  • buger87
    #134
    Én céges úton kerültem ki Svájcba és annak ellenére, hogy munkaügyben voltam kint 4 nap alatt hihetetlenül feltöltődtem. Leírhatatlan a légkör és a kultúra. Az emberek barátságosak, a közlekedésben és a mindennapi életben előzékenyek, a szokásaik és a gasztronómiájuk nagyon szívmelengető. Az viszont való igaz, hogy az átlag magyar pénztárcához mérve elég húzós árak vannak már csak ha az alap szükségletekről beszélünk is viszont való igaz, hogy a repülőjegy árak teljesen barátiak így az nem lehet eltántorító.

    Sípályákról sajnos nem tudok nyilatkozni, de mindenképpen megfogom ejteni egyszer életem során.

    Egyébként másik sielős topikban láttam egy Swiss Aires ajánlatot, bár én eddig maximum csak ajándék csokit nyertem :)
  • JürgenKlinsmann
    #133
    Én is voltam már ott. Kicsit balkáni, de a közelsége miatt érdekes úticél lehet. Még nem síeltem túl sokat, nem vagyok profi, de már szeretnék az Alpokban is, mert szerelmes vagyok azokba a hegyekbe!

    Egy esküvőn jártam másfél éve Svájcban, oda vágyódom én vissza nagyon nagyon! :)
  • blazsa
    #132
    Én is síelni készülök, és pont jó, hogy Svájról írtál zitallak1 mert az is a lehetséges úticélok között van.
    Az árak tartanak egy kicsit vissza, bár még konkrétumot nem nagyon tudok.
    Ti hol voltatok pontosan? Mennyi időre? Mivel utaztatok? Én repülőre gondoltam, Svájc azért mégis csak messze van ahhoz, hogy autóval menjünk. Meg manapság a repülőjegyek már nem annyira drágák.
    Nekem inkább az ottani árakkal vannak problémáim.
    Írnál néhány árat, ha nem túl nagy kérés? gondolok itt a síbérletre, szállásra, ételekre, stb.
    Sífelszerelést viszünk magunkkal, mert az van saját.
    Nagyon köszi előre is!
  • zitallak1
    #131
    Ha viszont valaki szívesen áldoz a síelésre egy kisebb összeget, akkor szerintem Svájc a legalkalmasabb erre a kis aktív pihenésre. Én már jártam ott, és nagyon jó minőségű sípályák vannak arra. Kisgyerekkel is lehet menni, hiszen vannak olyan helyek, ahol a gyerekeknek szerveznek programokat. Hát mondjuk nem főszezonban kell menni, mivel akkor elég kevés a megfizethető szállás, de gyönyörű a táj, jók a pályák, minden együtt van egy jó "teleléshez"!!!
  • yugoslave
    #130
    Mátraszentistvánra is érdemes kinézni.!!! Ott is sok újítás volt tavaly!!! Kicsit drágállom az árakat ugyan, de az élményért megéri!
  • yugoslave
    #129
    Kékesen jártam szezon végén/után kinyitottak plusz 2 napra és egész napos akció volt: gyerek jegyet válthatott mindenki, délután szikrázó napsütés volt. Sígatyában és rövid ujjú pólóban csúsztunk. Alig voltak rajtunk kívül, nagyon jó mulatság volt. Ekkor csináltam meg életem első ugrását: egy sima 180-*ast :)
  • ribot
    #128
    Keresd fel a hazai pályákat! :)
  • f4ember
    #127
    azt viszont nem tudom, mikre terjedt ki a miénk, de azt tudom, h a felszerelésre igen, mert nekünk akkor ez fontos volt.
    Ez az elektromágnes cucc pár ezresből megoldható, pár óra alatt összerakok egyet. Persze biztos valami nagy céggel fogják elkészíttetni, jó drágán.
  • ribot
    #126
    Szerintem sokan kötik ezt a biztosítást. Én is ezzel voltam és haverok is!
  • ribot
    #125
    Biztos, hogy az, mert különben sosem engedné el a gyereket! :D
    Kíváncsi leszek nálunk mikor lesz ilyen!
  • f4ember
    #124
    igen, nekünk is ilyen biztosításunk volt.
    Ez a mágneses védelem állati nagy! Pedig nevetségesen egyszerű kis találmány. Gondolom elektromágnes, nem?