41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Gabesz amd64
    #2911
    Mért tetszik?

    Te is Nvidia-as vagy?
  • Narancs
    #2910
    Ezt beírhatnád az álírásodba is, hogy így terjeszd az igét...[erős iróniát érezz soraimban]
  • Gabesz amd64
    #2909
    6800 Ultrát vegyetek az a fasza!!!!
  • sniper
    #2908
    En 14ert vettem.
  • Gabesz amd64
    #2907
    Dehogy van új gépem!
    Csak a Tóth gépére értelmeztem a dolgokat hogy neki a Far Cry jó szaggatva is!És nála a Colin is szaggat!
    De nálam nem!
    Érted már Efter?
    Ja és a Painkiller se szaggat nálam ezt kapd ki!!!!
  • ollie
    #2906
    Szerintem már jóval 20 alatt van az audigy2, bár én meg vagyok elégedve a még 8 rugóért vett sb live 5.1-emmel.
  • NeoMaN
    #2905
    Sztem meg az nem ért hozzá, aki ilyen karit vesz 30ezreké....
  • sniper
    #2903
    Jo is az, nekem is audigy2 van, termeszetesen semmi baj nincs vele. Raadasul winxpt hasznalok.
  • stone
    #2902
    Nekem csak XP alatt vannak gondjaim hiába frissítem a drivert nem oldódik meg, de ezért nem rakom vissza a 98-at. Az Audigy 2 pedig jó kártya kéne legyen, ha nem olyat érdemes venni akkor milyet?
  • sniper
    #2901
    1szeruen csak nem ert hozza. Mind2 jo kartya.
  • cifuatwork
    #2900
    Három haveromnál van Live!, kettőnek semmi baja a sajátjával, a harmadiknak viszont folyamatosan problémái voltak vele, ezért lecserélte egy Audigy2-re. Na, azóta azt szídja, mint a bokrot, mert azzal is gondjai vannak.... :)
  • stone
    #2899
    A hangkártyám SB-live value (4csatornás), valahol már írták hogy elég problémás. Thx a tippet megpróbálom.
  • cifuatwork
    #2898
    A "szaggatás" megitélése eléggé egyéni dolog, sötétben kevesebb FPS is elég (elsötétített mozikra kell gondolni, ahol mindössze 16 képváltás is elég a folyamatosság illuziójához). Az emberi szem jellemzően másodpercenként 20-40 képváltást képes érzékelni, viszont számítógépes játékoknál van egy viccesebb tényező, mégpedig az, hogy a kirakott kép mennyire folyamatosan követi egymást - ez a játék sebességérzékletét is befolyásolja. Szóval olyan 40 FPS fölött elvileg már nincs látványbéli különbség, max. a játékengineből fakadó sebességérzés (ez viszont nem a látvány, hanem a játék esete - mintapélda rá a Quake 3).

    Ami nálad lehet Stone, az nem biztos, hogy videókártya probléma, esetleg próbáld meg teljesen levenni a hangot (vagy lebutítani amennyire csak lehet), mert az is produkálhat ilyesmit. Ha mégis a videókártya akkor próbálj meg egy fullos drivertisztogatást (uninstall, majd driver cleaner), és így fel a friss drivert. Nálam egy ilyen szaggatós témát megoldott ez utóbbi...
  • stone
    #2897
    Kösz az infót, akkor máshol keresem a problémát mert 40FPS alá soha nem esik és mégis megakad néha.
  • Gabesz amd64
    #2896
    Ez fun!
    hát ja ---> Far Cry azt mondja rá hogy az így jó neki!
    Sőt a Colin 4 is!
    De nálam nem is szaggat 1024-ben Geforce 2-őn!
    Jó igaz nem olyan szép de megy normálisan!
  • efter
    #2895
    a fraps az jó progi,csak mikor videót akarsz felvenni játék közben akkor eléggé leránrja az fps eket,kb felére! amugy a gamesok ojan 25fps alatt már talán láthatóan szaggatnak,de akinek érzékenyebb a szeme annak már a 35fps is ugytinik mintha szaggatna! ellentétbe a Tóth haverommal akinek még az se szaggatás ha fél percenként lát egy képet!!! :))
  • stone
    #2894
    Köszi a linket, ez jó kis progi. A szaggatás mennyinél kezdődik egy játéknál? 30FPS alatt?
  • [NST]Cifu
    #2893
    Fraps - a legtöbb esetben működik, csak pár játéknál nem (pl.: Battlefield: Vietnam).
  • [NST]Cifu
    #2892
    Nem. A hőszenzor alaphelyzetben arra való, hogy ha fordulatszámszabályzós a hűtőventi, akkor annak megfelelően szabályozza azt. Amúgy arra, hogy egy esetleges tuningnál ne legyen gebasz a VPU recover szolgál, de ez a Cataclyst driver része.
  • Gabesz amd64
    #2891
    Hát persze hogy mindegyiknél máshogy!
    Általában az opció menüpontban lehet valahol!Játéktól függ...
  • stone
    #2890
    Játékoknál hogy lehet menet közben kiiratni hogy mennyi az FPS? Mindegyiknél máshogy?
  • Gabesz amd64
    #2889
    Akkor az XT jobb!
    a beépitett hőszenzor arra szolgál ha esetleg felhúzod a Mhz-ket és túlmelegedés hatására alaphelyzetre állítja vissza a témát?
  • [NST]Cifu
    #2888
    9600Pro referencia órajel: 400/300Mhz
    9600XT referencia órajel: 500/300MHz + beépített hőszenzor + Overdrive képesség
  • Gabesz amd64
    #2887
    Egy kérdés:
    Most akkor melyik jobb a 9600Pro vagy az 9600Xt?
  • ollie
    #2886
    ja, akkor jó. én valamiért xt-nek gondoltam
  • Davidus
    #2885
    Megrendeltem az xpertvision 9600pro-t. Elég zsákbamacska mert a neten 1 darab tesztet nem találtam róla. Nem költhet túl sok pénzt reklámra az xpertvision :P
  • Davidus
    #2884
    36-ért 500/300-as pro az biztos jó lenne csak az a baj hogy ilyen nem létezik max használtan:) Ez 400/300-as.
  • ollie
    #2883
    biztos jó, feltéve hogy legalább 500/300-on megy.
  • ollie
    #2882
    pl prohardver.hu
  • Gabesz amd64
    #2881
    Hi everybody!
    Valaki tud mondani egy olyan helyet ahol videókártyatesztek vannak?
    Előre is kössz a válaszokat!
  • Davidus
    #2880
    Drágább nem jó! Már a 36 is csak vért izzadva:P
  • Davidus
    #2879
    Xpertvision 9600pro-val találkozott már valaki? Bruttó 36-ért elég jó vételnek tűnik. Vagy ha esetleg tudtok olyan online boltot ahol kb ilyen árban van 9600pro akkor szólhattok:P
  • CoolStuff
    #2878
    :D
  • Gabesz amd64
    #2877
    na cs majd holnap folytatjuk!
  • Gabesz amd64
    #2876
    oké!Azért jól telifirkáljúk ezt a topicot!!!
  • CoolStuff
    #2875
    Ja, vágom már!:)
  • Gabesz amd64
    #2874
    amit irtál privátba!A topik ment széjjel!
  • CoolStuff
    #2873
    Micsoda?:P
  • Gabesz amd64
    #2872
    frankón széjjel ment az biztos!
  • CoolStuff
    #2871
    Jaja!
    Páj!