41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Breki33
    #3791
    miért lenne marhaság?

    azért mert neked más a véleményed?
    Énse írtam, hogy marhaságot írsz mikor aztse tudtad, hogy kell megnézni az utolsó hozzászólást.......
  • [Jakuza]
    #3790
    Na persze ez egy eladonak addig nem szamit, mig haza nem megy es a sajat gepe ele nem ul. :P
    Sok vevo meg aki bemegy, az meg nem tajekozodik rendesen, aztan sokszor hulyeseget csinal a haverjai tanacsara. Na de ez legyen az o problemajuk.
  • Breki33
    #3789
    ezt senki se vitatja az x800 nagyon jó kártya (ára is)
    csakhogy pl az X700-asok memóriabuszát az X800-asokéhoz képest megfelezték, így az csak 128 bites lett
  • Punkerwork
    #3788
    képminőség nekünk mindegy az legyen a vevő problémája, az meg hogy én mit látok sajna legtöbször nem érdekli őket :(
    pedig nekem aztán tökmindegy hogy ATI-t vagy NV-t vesz.
  • [Jakuza]
    #3787
    Csakhat az edeskeves ha csak valami egyszeruen zsirul fut a gepen, (marmint gyorsasag tekinteteben).
    A kepminoseg sem elhanyagolhato tenyezo.
  • [Jakuza]
    #3786
    Te mirol beszelsz , amikor akkora marhasagot irsz, hogy ar teljesitmeny aranyban jobb egy 9800Pro-t venni mint egy X700XT-t ? :P
    Ne legyel mar ilyen lol.
    A HWSW elfogulatlansagarol meg aztan ne beszelj, mivel 2001 majusatol regisztralt tag vagyok a forumon.
    Tudom az osszes cikkirorol melyik Intel vagy AMD fan es forditva.Raadasul Fless, Mumia ilyenek.
    Vagy akarsz T2K-rol beszelni ? Na latod o ATI elfogult.
    De en nem !!!! En csak azt hiszem el amit latok, marmedig azt lattam hogy kepminosegre a MSI NX6800GT-TD 256MB egy nagy rakas szar es ez egy tobb mint 100ezres kartyatol elvarhatatlan.
    Na ezert veszek inkabb X800at es nem 6600at vagy 6800at.
  • Punkerwork
    #3785
    én is tesztelem melóhelyen a kártyákat (egész rendszert), ha telepített gépet kérnek akkor azon futtatjuk a 3DMark01SE/03-at, mondjuk sajna NV6xxx-es kártyához még nem volt szerencsém de az X800Pro teljesítménye elég meggyőző volt :)
  • Breki33
    #3784
    Ha elfogult lennék eddig nem Ati kártyán gondolkoztam volna.

    Amúgy jó neked hogy a munkahelyeden játszol meg filmeket nézel a legújabb kártyával, de én inkább elfogadom olyan véleményét akinek az ország egyik legismertebb honlapján az a dolga, hogy tesztelje ezeket objektíven.

    Tudod ez az az oldal ahol az említett szerinted augusztusi az utolsó hozzászólás. PP
  • [Jakuza]
    #3783
    Baratom itt csak egyedul te vagy elfogulva az Nvidiaval szemben.
    Nekem van mindket gyartotol kartyam nem is egy.
    Raadasul ahol dolgozom latom a kulonbsegeket is.
    Itt van elott egy egy sima 9600XT es egy MSI NX6800GT-TD 256MB es az a rohely, hogy a 9600nak szebb a kepe a jatekokban.

    Ha megnezek egy divx vagy xvid filmet, akkor meg aztan eg es fold a kulonbseg. Hihetetlen de 3mm-s kockakban latom a tomoritest a 6800nal.
    Ennyit a kitalaciotrol.
    Pedig ez meg csak nem is 6600, hanem 6800.
  • Breki33
    #3782
    aham

    ezt magad találtad ki? PPPP

    Mennyivel jobban hangozna:

    "Sorry tévedtem, nem találtam meg az utolsó lapot a fórumban
    DE mivel elfogult vagyok az Ati-val szemben engem úgyse tudsz meggyőzni"

    Dehát ilyet úgyse mondasz PP
  • [Jakuza]
    #3781
    Hat nem tom, hamar lecserelem, nem egy olyan videolejatszasnal kockasodo maszatos paca kepernyoju kartyara fogom cserelni az tuti.
  • Glpetyus
    #3780
  • Breki33
    #3779
    nalátod teis rájöttél

    énis azért várok a 6600 GT-re mert csak arra érdemes nekem cserélni P
  • Glpetyus
    #3778
    Hát pont ez az...mindent visz most,felesleges a csere...
    Far Cry,Doom3 maxon,nekem megfelelő sebességgel (kb.25-40 fps)
    A gép többi része elég "erős",így ellensúlyozza némileg a kártya közepes teljesíményét...
  • Breki33
    #3777
    és mi nem megy rajta?
    a régivel mit csinálsz?
  • Breki33
    #3776
    meg akkormár a Lord-nál

    49.990 brutto kicsit jobb nem?
  • Glpetyus
    #3775
    Mér' akarnék?
    A 9600-om is több mint 1 éves...bár közbe rájöttem,hogy most nem váltok,majd jövöre
  • Breki33
    #3774
    Ez miért jó?

    Vagy félévente akarsz kártyát cserélni?
  • Breki33
    #3773
    utolsó hozzászólás dátuma

    "Idézet (2004. szept. 22., szerda - 15:25)"

    előbb olvass aztán írj P



    Aki meg találgat az írta a teszet a kártyákról, de eztis írtam már lejebb.
  • Glpetyus
    #3772
    Akkor marad ez
  • Glpetyus
    #3771
    vok :(
  • Glpetyus
    #3770
    ÁÁÁ
    Bazmeg,ez PCI-os :P
  • Breki33
    #3769
    dehogy van akkora plusz olvass már utánna P
  • Punkerwork
    #3768
    alaplapot is cserélsz?
  • Glpetyus
    #3767
    Hi
    Erről mi a véleményetek? = VGA GECUBE RADEON X600PRO 128MB PCIEXPRESS +TD

    Egy sima 9600-ot kéne leváltanom,ez mennyivel jobb annál?
    Thx :)
  • Breki33
    #3766
    Inkább olvasd el amit linkeltem...
  • Breki33
    #3765
    pontosan

    inkább az lesz hogy a 9800 el fog tűnni a polcokról

    ugye volt már egyszer ilyen P
  • [Jakuza]
    #3764
    Jo lesz abba is.
    Na de most tenyleg, hogy lehet egy olyan topicot beszurni peldakeppen ahol augusztusi a legutolso uzenet es azt sem tudjak mirol beszelnek, csak talalgatnak ? (3749)
    Amikor mar reg megjelent osszehasonlito teszt a mostani kartyakkal ?
    Tok rohely.
  • Punkerwork
    #3763
    nem volt PI-es gépem :) AMD 5x86-om volt akkor 133 Mhz-es :)))
  • Punkerwork
    #3762
    nem látom valószínűleg azt hogy bruttó 50k végfelhasználói árral jelenjenek meg ezek a kártyák itthon. általában 1,5-szeres az itthoni ár mint a kinti, újdonságoknál pedig több.
  • [Jakuza]
    #3761
    Dehogy neked ez kell :Powercolor Radeon 9200SE 128MB PCI w/ TV-Out , DVI

    Hogy a regi P1-es gepedben a PCI buszon keresztul tudjad hasznalni a cuccot. :P
  • [Jakuza]
    #3760
    Hat en megneztem most egy X800Pro VGA-t ami 425$ ugyanaz az E-connectben Netto 87920.
    Szal kb a netto ar ami a kinti arral egyezik.
    Es ha olvasol # 3751
    "Mennyibe fog kerulni egy X700 XT ?? 198$ ami kb 40k ha meg rateszunk mindenfele hulyeseget amit az eladok ratesznek akkor sem lesz tobb Br 50k-nal."
    40k netto egyenlo 50k br.
    Mar ezt irtam le ezer eve.
  • Punkerwork
    #3759
    nekem aztán mindegy, én majd akkor cserélek VGA-t ha lesz végre PCI-Express-es X800XT gyári passívhűtéssel :)
  • [Jakuza]
    #3758
    De ha meg igy lenne hogy kb 350$ akkor is hulyeseg azt mondani amit a Breki ir, hogy ar/teljesitmeny szazalekaranyban jobb lesz a 9800Pro mint a X700 XT.
    18-30% teljesimeny plusz es mindossze 6 ezerrel fizetsz tobbet erte.
  • Punkerwork
    #3757
    ne azt nézd hogy rendeled!

    pl: ati.com szerint:

    RADEON X800 XT PLATINUM EDITION 499$ (kb 100k HUF)
    ugyan ez az itthoni árlistákon 150-160k között van.
  • [Jakuza]
    #3756
    LOL.
    Mitol lenne 350$ mig ider ?
    Nem egyszer vasaroltam en mar a neten soha nem kerult 15k-nal tobbe a postazassal kiszallitassal egyutt, meg ugy se ha Kanadabol hozattam. Az meg + max 75$.
  • Gabesz amd64
    #3755
    Ki tudja de szerintem se lesz olcsobb!
  • Punkerwork
    #3754
    úgy lehet, de az ami kint 199$ az mire ide ér a felhasználóhoz lesz 350$ és akkor még nagyon kis kulcsokkal számoltam.
  • [Jakuza]
    #3753
    Nem en talaltam am ki ezt a 199$-t.

    "9rules Home Archives Category Monthly Site Stats Store Anime Apple Books Computers DVDs Toys Video Games About Submissions XML Feeds Radeon X700 family
    September 21, 2004 | Category: Gadgets
    ATI introduced today the new Radeon X700 family, which is their new mid-range video card, made to compete directly with the nVidia GeForce 6600 GT.



    Based on the award winning RADEON X800 architecture and designed to closely adhere to Microsoft?s DirectX 9 specification, the RADEON X700 includes advanced architectural elements and features previously reserved for products twice the price of the RADEON X700. The eight pixel pipe and six vertex pipe architecture is unique for products in this class, enabling unprecedented processing power than any other mid-range priced graphics processors on the market.

    Versions
    X700: 400MHz core and 128MB of 700MHz DDR memory. Price: $149
    X700 Pro: 420MHz core and 256MB of 864MHz GDDR3 memory. Price: $179
    X700 XT: 475MHz core and 128MB of 1.05GHz GDDR3 memory. Price: $199

    Es biza meg a kis penztarcajuak ha kint rendelnek meg egy sima X700-at akkor is lesz egy 9800Pro-val kozel egyenerteku VGA kartyajuk 45k-bol postakoltseggel mindennel egyutt.
  • Punkerwork
    #3752
    ne reménykedj benne hogy X700-at olcsóbban kapsz majd mint 9800Pro-t :(