41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • angelo
    #3871
    hát igen
  • Narancs
    #3870
    GARANCIA. Ez a kulcs szó. Ha hibár visszaviszed és kicserélik a boltban.
  • angelo
    #3869
    mert nekem is volt alaplapom amiről tudom hogy volt vagy
    jópár hibája ami nem derül ki egyböl és használtan adtam el azért .persze lehetnek jó kapások is
  • Narancs
    #3868
    fél éves garanciális dobozos kareszok vannak már 40 körül...VGA nál ki nem szarja hogy használt, ez nem autó...
  • angelo
    #3867
    használtan? zsiroskenyeresen nem kell
  • Narancs
    #3866
    sí!
    ATI Radeon 9800PRO nettó boltban / használtan...
  • angelo
    #3865
    40 ezerért max 45ért lehet már jó kártyát kapni?
    amire azt mondjátok hm elmegy?
  • Akuma
    #3864
    Egyébként most egy Abit Geforce 4 MX440 SE-vel dolgozik :P
  • Akuma
    #3863
    Ehh :) mégis mi pénz egy jobb fajta kártya?
  • Borg
    #3862
    Erre kb egyszerű a válasz: NEM :)
  • Akuma
    #3861
    Na faterom feltett egy kérdést, amit most továbbítok :)
    Létezik e maximum 20ezer forintért olyan GYORS vga, ami számolásra lett kifejlesztve, egészpontosan autocad-re kellene stb. Melyik az, ha van ilyen. Esetleg, hol lehet beszerezni..?
  • pzs
    #3860
    Ha ennyi pénzed van akkor ,és mindenképp most akarsz venni 1 néz körül aprónet , másik , hogy 50.000 ft -t van a lordban is :Sapphire 9800PRO 128MB TV OEM
    Ha már 128 mb-os sánd rá azt a 5000 + és ne ezt a noname szart vedd.
  • Torry
    #3859
    NEHOGY MEGVEDD!
  • [Jakuza]
    #3858
    Na akkor meg ne vedd, ha nem akarodf utana magad atkozni, hogy egy szarert kidobtal ennyi penzt.
  • Police88
    #3857
    ja:CANYON Radeon 9800Pro 128MB/128bit VGA kártya, 8xAGP, DVI, Video-OUT
  • pzs
    #3856
    És ez hány megás ?
  • [Jakuza]
    #3855
    Nem lehet , hogy ez valami gagyi 128bites kartya ?
    Mert nagyon sok ilyen kartya van forgalomban, ahogy a neten neztem.
    Mert ha az akkor messzirol keruld el.
  • Police88
    #3854
    Láttam egy Canyon 9800pro-t bruttó 44680 ért ennyire szar az a márka hogy ilyen olcsó vagy mi?
  • marsu
    #3853
    ok köszönöm
  • Narancs
    #3852
    9800PRO, 256bitest.
    Apróneten + PH hardverpiacon nézz körül, de mindenképp olyan kareszt végy, amire van rendes garancia és megvan mnden paprja is.
  • marsu
    #3851
    40000
  • Punker
    #3850
    mennyi pénzed van? :)
  • marsu
    #3849
    milyen videókártyát vegyek?? valami radeonra gondoltam, 256-os
  • Borg
    #3848
    Az X700 VPU-ban 6 vertex egység van, és nem 3 ahogy te gondolod, sőt, még csak nem is 5 ahogy a 6800-ban, vagy még kevesebb, mint a 6600GT-ben. (emlékszel? hirben is volt: ki-be kapcsolható vertex egységek az nvidia kártyáin)
    Szal kettőnk közül max te vagy tévedésben...
  • Punker
    #3847
    ti most mit vitáztok? ezekközül a kártyák közül hányat volt alkalmatok kipróbálni (nekem egyet)?, majd ha saját szememmel látom a teljesítményüket akkor eldöntöm melyik a jobb/megfelelő nekem, és nem keresgélek teszteket olyan kártyákról amik nagyrésze jelenleg nem is kapható itthon :)
  • Akuma
    #3846
    Felháborodni ez jó! Ki is esett úgy neki a másiknak? :P Na mind1. Nem a teszten vagyok "felháborodva"... beszélhet is az ember. Én a VIDEOKÁRTYÁK ERŐSORRENDJE TÁBLÁZAT-ról beszéltem. Kérdeztem, mindenféle választ kaptam, csak azt nem ami a kérdést kielégítette volna. Ennyi, nem fogok regényeket írni, részemről téma lezárva.
  • [Jakuza]
    #3845
    Persze hogy nem realis igy osszehasonlitani egy kartyat se, ezert nem ertem miert van Akuma minden teszten felhaborodva.
    Belehet tenni olyan tesztet amiben az egyik kartya jobb, belehet tenni olyat amiben a masik.
    Sokat szamit, mar csak a jatek programozasa is, hogy melyik VGA gyarto szponzoralja az adott kiadvanyt. A hardvertesztoldalakrol meg jobb nem is beszelni.
    Azert szabad csak es kizarolag a sajat tapasztalataid alapjan donteni. Na persze nem mindenki kivaltsagos, akik kozelrol lathatnak ilyen zsugakat.
  • krob
    #3844
    Persze értem én, csak annyit szerettem volna, hogy nem reális így összehasonlítani.
    Ha volna zsém ilyen hardverre, nem boldogítana, hogy szolgáltatások kikapcsolása után milyen erő van benne.
    Hozzáteszem nem vagyok "gyártóelfogult" , mindíg próbálom a maxot kihozni a rendelkezésre álló pénzből.
  • [Jakuza]
    #3843
    En ugyan nem kapom fel ilyenen a vizet.
    Nem egyszer tapasztaltam mar olyat, hogy valamit fikaznak, ugy hogy meg csak nem is lattak kozelrol ilyen kartyakat.
    Es akkor jon a szoveg hogy a Kis Pista ismerosom mondta, hogy azert mert neki is mondta a Nagy Jozsi.:P
    Ilyenkor szoktam rohogni egy nagyot.
  • AmcsiGyilok
    #3842
    Ez azért is nevetséges hogy szűrők bekapcsolásásval veszti el az ereját a 6600gt és a x700xt a 128bit-es meóbusz miatt meg a 8 pipe miatt a 3 vertex egységet meg ne is említsük.Akkor mégis hogy nyomja le a 12 pipe 256bites 5 vertex shaderes 6800-at.Normális és hiteles teszteket kéne nézni.Az x700xt az első teszteken gyengébb mint a 6600gt a prohardware-es cikkben ami szvsz elég hiteles ott meg a 6800 vezet mindenhol.Erről ennyit....
  • Borg
    #3841
    Ne kapd fel a vizet ezen, felesleges minden ki kukacoskodó szintjére lesüllyedni, vitába szállni velük.
    Az egyiknek FX-e, a másiknak 6800-a, a harmadiknak mittodoménmije van, és szelektív látással beraktak pár tesztet, amiben az nvidia a jobb.

    Egyszerűen arról van szó, hogy több teszt (nem több grafikon) alapján átlagolt véleményt mondjanak valamiről, az már meghaladja a képességeiket.
  • [Jakuza]
    #3840
    A 3DMark teszben nincsen semmifele AA/AF.
    Amugy mindent meglehet am magyarazni.
  • Akuma
    #3839
    Olvass vissza inkább.
  • Akuma
    #3838
    AA és AF más és más minőség ugyanazon az értéken, gondolom ezért is volt ezek nélkül megnyitva a topic. Viszontha csinál az ember valamit, aminek nyoma van, akkor az ne egy össze-vissza megkérdőjelezhető valami legyen. Ha AA és AF -es eredményeket rak bele, akkor azt jelezni kellene! Minden változást jelezni illene.
  • [Jakuza]
    #3837
    Es hogy ne erezd azert hogy kiszurok veled, megegy az Anandtechrol ahonnan te szurtal be az elobb kepet.



    No comment.
  • [Jakuza]
    #3836
    Amugy hogy is van ez ?
    Egy masik oldalaon egesz mas teszt eredmenyek vannak ?

  • krob
    #3835
    Aki ilyen kártyákat használ AA és AF nélkül az megrázhatja...
    Nem is igazán értem, miért mérik nélküle.
    Nem életszerű, bár láttam már sok ostoba embert életemben.
  • [Jakuza]
    #3834
    Egy tipikus OpenGL-es tesztet amire gyurnak Nvidianal ?
    Tudja mindenki, hogy melyik jatek van Nvidia kartyara izmositva es melyik az ATI-ra.
    Ilyen erovel betehetunk egy 3DMark 2003-as tesztet is.
    Akkor meg arra fogjatok mondani, hogy tegyenek be az emberek Q3as tesztet.

  • Akuma
    #3833


    no comment
  • mEkLaU
    #3832
    Ne vondd kétségbe öt!!!
    Egy 9600 pro lenyom akár egy 6800-at dx 9-ben!
    De ha tuningoljuk akko az ultrat is elkapja egy két körre!
    Nem véletlenül mondták má eddig sokan mennnyire hazabeszél az isteni Borg:D