41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Rafaelo
    #3952
    Radeon 9600 256MB DDR nagyon gagyi szerintetek?
  • Akuma
    #3951
    nálad hogyan vizsgázott a kicsike? ;) 3dmark pont stb, minden érdekelne
  • DarkJedi
    #3950
    Jah az nem rossz.. én 100K-ért vettem az Inno3D 6800GT-t. Az se volt azért rossz vétel GT-hez képest :)
  • Narancs
    #3949
    hhhmmm..nem is rossz...előző kártyád meg elnyomhatod 35K körül, tehát 25Kért lenne 6800GT -d...
  • Akuma
    #3948
    ja és full legálisan, 3 év garival
  • Akuma
    #3947
    sulinetben láttam 120-ért, fele visszajön belőle... tehát 60-ért lenne 6800 gt -m :)
  • DarkJedi
    #3946
    Természetesen rendelkezik a 16 pipe-al :)
    6800 GT-k 16 pipe-osak mind.
  • Akuma
    #3945
    szerintetek ha ez van kiírva a gyártó oldalára:
    16 pipeline engine technology
    Up to 16 textures per rendering pass
    akkor rendelkezik a 16 pipeal vagy csak olyan típusú az "engine"-e??
    ez egyébként 6800 GT-hez van kiírva
  • takraj
    #3944
    Nem mindenképp, csak nemigen tudok nagykerből szerezni, de azért megpróbálok....próba cseresznye alapon.... :DDDD

    Amúgy, ha megpróbálnám belőni a másik 4 pipe-ot is, akkor az gyorsabb lenne, mint, így 4 pipe-vel húzva? Nem menne tönkre tőle a kari?

    XpertVision-től veszek, ott mind ilyen zsír, vagy csak szerencséd volt vele?
  • Narancs
    #3943
    Igen, autómatikusan ezt lőtte be...
    Kiskerbe nem tom mennyi, ráadásul mivel 9800se nem hivatalos ATi karesz, minen gyártó másféle kártyákkal jön ki...
    Szal attól hogy ez az XpertVision ilyen zsír, attól a többi még lehet szénné butított szar is...
    Szal ha kiskerben akarsz mindenképp venni, akkor mindenképp vmi 256bites és referencia órajeles (380/680) 9800SE -t vegyél...
  • takraj
    #3942
    Az ATI tool az autómatikusan állította be neked azokat az órajeleket, vagy te manuálisan? Kiskerben mennyi lenne amúgy...? Mer van itt, egy helyi üzlet, ahol 28.000Ft, de szerintem az csak 128 bites és ráadásul alap ATI, semmi extra... :(
  • Narancs
    #3941
    Nagykerből van, Deicide árult kb 10db ot 2 hete a PH! -n...:)
    Tuningra nincs garancia, szal nem biztos hogy a többi is ilyen jól húzható, de ha ebből a 2.5ns szériából veszel akkor szinte 100% hogy neked is ennyit megy...
    Garancia nem megy el...:D Legalábbis ha kinyírod a kártyát és vissza kell vinned gariba, már nem fogják megállpítani hogy húztad-e vagy sem...
    Én részrehajló vagyok, kérdezz másokat is, de nekem nagyon bejött a dolog!
  • takraj
    #3940
    Hol vetted?
    A gari elmegy, ha húzod?
    Akkor azt mondod, hogy nagyon megéri az SE?
    És nem fog túlmelegedni, ha ATI tool-al kb. annyira meghúzom, mint te?
    Sorry, ha hülyeségeket kérdeztem, de most akarnék venni egyet... :D
  • Narancs
    #3939
    ÉN részrehajló vagyok, sztem a 9800SE.
    Nekem Xpert 9800se -m van, 256bites, 4 pipe.
    +4 pipe sajna nem bekapcsolható, így nem lehet belőle PRO.
    Viszont mivel 4 pip inaktív, izsonyúan húzható, még a kis fika gyári hűtővel is. 2.5ns ramok vannak rajta, 430/750re lőtte be az ATi Tool.
    Így zárt házban, extra hűtés nélkül 4400 pontot megy 3dmark03ban...:)
    9600XT nél csak akkor érhető el eza teljesítmény ha szerencsés vagy és első szériás jól húzható kártyát fogtál ki. Még úgy is tele kell pakolni extra hűtőkkel hogy vigyen ennyit...
    Ez a kicsike meg 30K volt összesen, és lazán viszi ezeket az órajeleket...:)
  • takraj
    #3938
    Melyik éri meg jobban?
    AT RADEON 9600XT vagy 9800SE?
    Úgy tudom, hogy a 9800SE-t lehet PRO-ra állítani...
  • Punkerwork
    #3937
    magyar xp mást ír ki de nem jegyeztem meg a nevét :)
  • [NST]Cifu
    #3936
    Az az ökörség a .NET framework. :)))
  • Rafaelo
    #3935
    köszi én voltam figyelmetlen télleg kell hozzá az a progi
  • Rafaelo
    #3934
    ok köszi
  • Punkerwork
    #3933
    nem tom a pontos nevét :) .net keretrendszer 1.1 vagy valami ilyen aszem 23 mega.
  • Rafaelo
    #3932
    jaaa ok és mi az a

    ".net ökörség " ?
  • Punkerwork
    #3931
    start menü windows update és akkor ott vagy az oldalon ahonnan a frissítéseket lehet letölteni.....
  • Rafaelo
    #3930
    winupdateröl? az egészen pontosan mi?
  • Punkerwork
    #3929
    4.9-4.10-es nek kell a .net ökörség szedd le winupdate-ről
  • Rafaelo
    #3928
    igen de úgy meg hibát írt ki a catalistel ......
    pedig elötte az alap gyárit levettem
  • [NST]Cifu
    #3927
    Az ATi cataclystet célszerű feltenni, vagy annak valamelyik modifikációját (pl. Omega, DNS, stb.), a gyári driver is valószinüleg vagy alap cataclyst, vagy annak kis mértékben átdolgozott (gyár logójával "kibővített") változata.
  • Rafaelo
    #3926
    kérdeznék valamit

    beraktam a gépbe egy club3d ati 9600 -ast ahoz csak a gyári driver -t lehet fölrakni vagy az ati.com rol valo catalistet is?
  • [NST]Cifu
    #3925
    A géppel kapcsolatban én azt ajánlom, hogy gondolkozz el az 1Gbyte ramon. Már most is több játék látványosan simábban fut tőle (pl. Lock-On, Doom3, SW:Galaxies), és ez a jövőben valószinüleg trend lesz. (Sőt! Az SW:Galaxies-nél a zsúfoltabb városokban nekem még 1Gbyte rammal is swappelt, mint a kergemarha, állítólag 2Gbyte esetén már röccenésmentes... :))

    Videókártya terén én személy szerint a két felvetett kártya közül a Radeon 9600XT-t javasolnám, de ha esetleg belefér a keretbe, akkor inkább 9800Pro. A 9600XT áránál ugyan másfélszer-kétszer drágább (ötvenegypár ezer forint bruttó), de ennyivel gyorsabb is...
  • Dresden
    #3924
    Sziasztok!

    Egy kis segítség kellene!:)
    Most akarok gépet venni, de a videókártyával gondban vagyok!

    Abit NF7-S v. AN7 |AMD BartonXP 2500+|512/400 Samsung|120GB Seagate|
    és nem tudom hogy milyen kártyát vegyek bele! Most olvasgattam cikkeket meg összehasonlításokat, de azért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is!(az egész géppel kapcsolatban is)
    GeForce FX 5700 ULTRA 128MB v. ATI RADEON 9600XT 128MB

    Köszke mindenkinek!
  • Narancs
    #3923
    pixel pipeline = pixel futószalag

    Tús sokat nem kell róla tudni, lényeg, hogy minél több van egy kártyában, annál jobb.
    Viszonytás képp:
    9500PRO ban volt 8 pixel futószalag, 275/550es órajelei voltak, de teljesítménye kb egy szinten van a 9600XT vel, ami jóval magasabb frekin megy 500/600on, de fele annyi, csak 4 pipeline van benne.
    Szal ha kártyát veszel, mindenképp nézelődj, olvass cikkeket, mert a nagyobb szám nem mindíg takar nagyobb teljesítményt...
  • o0tomy0o
    #3922
    jahj ne hari a hüly ekérdésért, de valaki mondja már el mik azok a "pipe" ok ebben a témában???(egyébbként tom mit jelent angolul. . .)
    De lehet hogyha nem tudom akkor ne is érdekeljen. . .
  • atlon
    #3921
    kösz szépen Narancs!
  • CoolStuff
    #3920
    Nem, csak valami forrasztás összeért az én általam aprikált bordának köszönhetően!:D
  • Gábor
    #3919
    Ajánlanál egy jó pesti nagykert? Pl a chs-t nem nagyon szeretem.
  • Narancs
    #3918
    de ki is nyiffant, nem? :P
  • CoolStuff
    #3917
    És az én 5600Xt-m a 256 megájával!:D
    De azt brutálisan húztam!:)
  • Narancs
    #3916
    persze, csak 9550 és 9600 sorozat kártyáira is pakolgatnak mostanában 256megát, aminek semmi értelme...átkúrják a népet, mert korrektül lasabb a kártya, és többet kérnek érte.
  • CoolStuff
    #3915
    9800SE 256megás jó, de csak akkor, ha be lehet kapcsolni a + pipe-okat, így XT-re nyomatni!:))
    Egyébként pronál is lemegy még a 256 mega...
  • Narancs
    #3914
    Asszem ki kéne írni a topic tetejére, hogy 9800XT alatti 256megás kártyák lassabbak mint a 128megás változatuk...
    Minen második hozzászólás erről szól...256 LÓFASZT se számít egy RV350 es vagy RV360as kártyánál, csak jobban leterheli a gpu -t, ráadásul gyakran alapból lasabb ramokat pakolnak a 245megás kártyákra...
    Deicide árul még ha szerencséd van bontatlan dobozos 1 év garis XpertVision 9800SE -ket 30Kért a PH! hardverpiacon.
    Ha új kell 30ért ennél nem kapsz jobbat!
    2.5ns ramok, 256bit, 4 pipeline, majdnem mindegyik bírja 430/750ig gyári hűtéssel, enyém is ennyi szaladgál most.
    Így 4400pont 3dmark03 -ban.
  • takraj
    #3913
    Ui.: Igazából először egy ATI RADEON 9800SE-re (128MB) v. sima 9600-ra (256MB) gondoltam...