41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • MasterJay
    #4912
    Bár én nem is tudom neked milyen a konfigod!?
  • MasterJay
    #4911
    Nekem ma lesz 1G ramom. megláttam haver boltjában, hogy mennyi a 512-es Infineon és betelefonáltam, rakjon el eggyet mert mindjárt megyek érte.
    Az ATI kártyával meg teljesen egyetértek:)
  • Punkerwork
    #4910
    teljesen egyértelmű volt hogy maradok Intel vonalon, azt vettem amit akartam csak éppen előre hoztam pár hónappal, de nem bántam meg, csak majd egy rendes ATI kártya kell meg még egy giga ram.
  • MasterJay
    #4909
    Hát igen és mi lett volna akkor ha nem is olyan jó te meg beugrottál.
  • Punkerwork
    #4908
    én azt szoktam mondani hogy érdemes 1-2 hónapot várni megjelenés után, bár most az Intel64-el ezt nem tartottam be :)
  • MasterJay
    #4907
    Valóban esnek az árak. De ilyen elven akkor ne vegyél semmit mert mindennek leesik az ára. Bár szerintem én az XT-vel nagyon jól jártam mert annak gyakorlatilag nem sokat esett az ára.(pár1000ft) Én nem tartozom az elsők közzé és így úgy vagyok vele, hogy nekem bőven elég volt ez a 40Huf a hűtővel eggyüt. Többet egy fillérel sem adnék ki egyszerre a gépre. Igaz most veszek ramot de az sem több mint 9300hufnetto-->9951huf nekem:) (infineon).
  • Punkerwork
    #4906
    azok akik rögtön a megjelenés után veszik meg, 1-1,5 után már esnek az árak.
  • Gabesz amd64
    #4905
    hogy érted azt hogy elsök?
  • NeoMaN
    #4904
    mindig az elsők fizetik meg az "új" technológia árát. 110-ért már inkább robogót vennék. :)
  • kisviku
    #4903
    Teljesen egyetértek.
    Habár én viszont mindig azon vagyok, hogy inkább veszek egy drágábbat,mert az sokáig nagyon jó lesz és amíg ki nem ég a gépből vagy be nem sz*rik, addig nem veszek újat.
    Itt van pl az Asus V9999 Gamer Ed. 256MB-os csodakártyám.Én amikor kiadtam érte a 110 ezret(!)sokat gondolkodtam, hogy megéri-e.Aztán amióta eszembe jut, mindig azt mondom, hogy én egy komplett f*sz vagyok.Mert azért valljuk be, mi kicsiny magyaroknak ez még nagyon sok pénz.Nézem az árakat, nem nagyon ment még száz alá (lehet cáfolni nyugodtan).
    Teljesen jó, nem kell több (remélem vagy 3 évig), csak annyi kellett még, hogy egy új 400 W-os táp, hogy elinduljon...ja meg két(!) szabad tápcsatlakozó.Hogy ezt minek találták ki?
  • janos666 #4902
    Azlessz, megkapja 20-ért, nem kiknlódom tovább mert több munka fűzni mint amennyit fel lehet alkudni, most nem vagyok pénzhiányban, erősen szúrja is az agyam hogy mégis csak 6800GT-t vagyek, de nem költök ennyit a gépre!
  • Akuma
    #4901
    nemnagyon lehet többért eladni=> add el 20-ért
    legyen inkább 22500 és akkor mindketten jól jártatok :)
  • janos666 #4900
    Ja, én is mondtam a gyereknek aki megveszi hogy ha 1-1,5 év múlva megunja először engem keressen meg vele, mert szivesen visszavásárolom majd tőle pár1000-ért (falidísznek vagy valamire...)
    Másik: Mármeg akadékoskodik a gyerek hogy 20K legyek, ne 25, már megjátszotta hogy akkor inkább nem is kell neki stb. Szerintetek annyiért is megéri még ráhagyni egy FX5800-at?
  • Gabesz amd64
    #4899
    amúgy Én is megválok majd tőle!de nem akarok
  • NeoMaN
    #4898
    ez hülye kijelentés. tény, hogy most a legjobb vétel a 6600gt, de ATI-nak is volt ilyen (9500-9700). Még a mai napig bírják a sarat, pedig nem mai kártyák...
    Mindig azt kell venni, ami ár/teljesítményben a legjobb. Ennyi. Én 7 hónapja vettem BBA 9800pro-t 36 bruttóért. Akkor az volt a legeslegjobb választás. Be is jött. Mégse mondanám azt, hogy soha többet nvidia....
  • janos666 #4897
    Én meg ilyentől válok most meg:


    A tiéd szebb, de ez is méretes.
  • Gabesz amd64
    #4896
    Hamár Te is beraktad ide a képeidet Én is berakom csodálhatjátok milyen egy Fx5900
    Lassan egy éves lesz a kártyám,de nagyon jó még mindig...
    ime:

    Doboza:


    Batármagy dobozba csomagolták...(feleslges volt)

    Maga a kártya:



    ez is nagy mint állat
    A benne lévő cumók:



    jó sok mit ne mondjak...
    A régi kártyámmal= Elsa Gladiac Geforce2 GTS/Pro





    Hát van különbség!!

    Amint említetted hogy 5 centi azt lelóg az alaplapról a kártyád,hát az Én kártyámnak se kell sok hogy lelógjon...nézzétek csak az IDE kábelnál:




    és egy Sapphire 9800Pro-val:


    Na ez egy kicsit hosszú lett...
  • gurubefree
    #4895
    Mind a kettönek megvan az elönye és hátránya is.....
    Az XT-nél már igen csúfos lenne ha észre vennél teljestmény
    problémákat...

    Én ezt tudom amik közül választani akartál , az tuti többet nem veszek ATI kártyát nekem nagyon bevált a 6600GT....
  • Zsé
    #4894
    Akkor most jó a 256 MB-os vagy inkább a 128-as?
    Milyen baja lehet a memóriának?
    Teljesítményben észrevehető a különbség a 128-as és a 256-os között?
  • gurubefree
    #4893
    Saph. Radeon 9600 XT 256 Mb Ezt vedd meg ezek jó kártyák , nekem is ilyen volt nem volt vele baj.
    Most egy MSI NX6600GT VTD hajtok.
  • oneal1
    #4892
    felejsd el a 256 os okat!!
    szar memoria van rajtuk!!
    shappire 9600xt 128 ast vegyél
  • Zsé
    #4891
    Szijasztok!
    Szerintetek melyik videókártyát érdemeseb megvennem?!

    - xpertvision ATI Radeon 9600 Pro 256Mb DDR TD
    - Saph. Radeon 9600 Pro Advantage 256Mb TD
    vagy inkább
    - C3D Radeon 9600 XT 256 Mb TD
    - Saph. Radeon 9600 XT 256 Mb

  • Narancs
    #4890
    Mert rendszerint lassabb ramokat tesznek rájuk.
    Nézz utána a neten, a legtöbbön van +tápcsati. De azt tudom, hogy pl inno3d -n nincs...
  • Rolesz
    #4889
    Melyiken van plusz tápcsati?
  • Rolesz
    #4888
    256 megás nem jó? miért nem?
  • Narancs
    #4887
    30K körül ez most a legjobb vétel, de csak olyat éri meg megvenni amin van plussz tápcsati. Mert amin nincs, az rendszerint csak 450/600 körülire húzható, amin meg van az tovább is.
    Pl nekem 550/680 -ig megy az Eagle 6600 AGP.
    Ja, és csak 128 megásat végy...
  • Rolesz
    #4886
    31.000 brutóért milyen videókártyát?

    ATI vagy az NVDIA a jobb?

    Erről mi a véleményetek NVDIA Geforce 6600
  • oneal1
    #4885
    Inno3d 6800 GT 256mb(gddr3)

    erről mi a véleményetek??

    depo-n 85 ezer
  • Fox44
    #4884
    Udv! Melyik Drivert erdemes hasznalni Asus 8420 Deluxe-hoz?
  • janos666 #4883
    Vayg egy pár változata. Ja, gyárilag is húzták a GPU-t 500-ról 520-ra, a RAM-ot meg 1100-ra, de most ahogy látom az ASUS-nak is van TOP és "sima" kiadása és csak a TOP van húzva, vagyis azért lehet egyik boltban 65000Ft-re kiírva (az ugyen sok), a másikban 55000Ft-re (ez lehet a sima, bár ebből van 1.6 és 2.0us-es rammal szerelt is, de melyik bolban tudják ezt megmondani az embernek...), vagyis szerintem rászánom magam az MSI-re, mert talán még egy Albatron 6600GT-vel tudtam volna kibékülni, de egy google áltál kidobott táblázat szerint most nagyon nem jött be ennek a cégnek és úgy tűnik magyarországra amúgy se látogatnak ilyenek...
  • Narancs
    #4882
    Amúgy megnéztem ezt az ASUS TOP GT -t, ez vmi gyárilag húzott darab? Vagy csak az 1.6ns ramokra ilyen büszkék?
    Amúgy AGP -s ben az asus oldalán csak sima 6600 volt...
  • Narancs
    #4881
    Én egyszer érdeklődtem annó egy kisboltban, hogy van -e AGP -s 6600GT, mondta hogy raktáron nem tartanak, de várjak 1 percet. Nagykert fölhívta, s mondta hogy délutánra tud hozni asus, msi(vivo), vagy inno3d 6600GT agp vgát.
    Ez az első kisboltban volt, ahová betértem érdeklődni még amikor kezdtek bejönni az agp -s 6600gt -k. Szóval szetem simán kaphatsz rögtön, vagy még aznap mikor megrendeled.
  • janos666 #4880
    A sorbanállásnál azt érttem hogy pl. havonta csak pár100 db jut be az országba, de már 200-an előrendelték hetekkel előbb, az FX-emnél még így volt (telefonálj jövőhéten és akkor kérdezd meg újra még hány nap/hét...)
  • Punker
    #4879
    én csak azt tom hogy az én ASUS 6600GT-m (PCI-E) mocskosul hangos :(
  • oneal1
    #4878
    a 6600 gt ben jobb az asus mint az msi
  • Narancs
    #4877
    Amúgy az MSI minőségibb cuccokat csinál mint az Asus...
  • Narancs
    #4876
    Sorban állós?
    Örülnének is a boltosok, ha hatalmas sorok kígyóznának. Nem. Max nincs nekik raktáron, de pár óra alatt rendelnek és fölhívnak ha megvan. Legalábbis a kisboltokban...
  • oneal1
    #4875
    céééép
  • janos666 #4874
    Mennyire elterjedt magyarországon (hány napig, netán hétig kell sorbanállni) ez az ASUS N6600GT/TD 6600GT AGP TOP Edition? Vagy jobb annyival mint egy MSI (~47000Ft/55000Ft)? Tudom hogy a kis gyári tuningtól még nem száll el, csak az ilyen MSI márkától kicsit óvakodom az ASUS FX5800-am után... Vagy még az MSI is sorbanállós mostanság?
  • Narancs
    #4873
    Nem semmi...
    Baszott nagy a hűtője, gondolom egy ideig nem veszel új cuccokat...