41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Gabesz amd64
    #7397
    talán az új hűtő végett kell több kraft neki.
  • Kaslerka #7396
    Jaja, azt néztem én is, hogy erre kell. Mondjuk nem gond ezen a tápon van 2 kislemezes. Az inno-n sem volt ilyen.
  • Punkerwork
    #7395
    érdekes nekem nem kell külön táp rá.
  • Gabesz amd64
    #7394
    ez már jó

    viszont egy kislemez tápcsatit rá kell pattintanod
  • Kaslerka #7393
    Remélem ő már bírni fogja:
  • Kaslerka #7392
    Nálam az elsö inno3d-re 234Cot mutatott. Szét is ment pár mp után. :) Éljen az inno3d hűtéstechnikája. Látszik, hogy komoly szakemberek foglalkoznak náluk ezzel a témával.
  • Kaslerka #7391
    Az nvidia kártyákhoz feldobod a legújabb detonator drivert és az kiirja a maghömérsékletet.
  • manoG
    #7390
    Hi!
    Nekem az alaplap cd-jén vót egy ilyen progi. De mivel nincs mán meg,
    a SpeedFan v4.02-vel kell megelégednem. Proci, memória, asszem HD-t is figyuzza.
  • Justil
    #7389
    Nna, azt mondták hogy gyárilag ezen a kártyán van léghűtés, ami max 2-3 C fokkal marad el a Zalmanntól, amiben gyengébb lehet az a zajszintje de majd meglátjuk. Egyenlőre jó lesz így, azt majd ha nagyon hangos lesz akkor csinálok vmit. Igazából csak éjszaka lenne zavaró, nappal a zene mindig elnyomja a gép hangját. Lenne még 1 kérdésem: mien progival lehet megnézni a videokari és/vagy a proci hőfokát?
  • manoG
    #7388
    Ezek megszívattak!
    Csak a prospektuson 256 bit-es a kari, a részletekben már csak 128
    Rákérdeztem és 128 vót
    Basszus inkább veszek procit, majd később visszatérek a karihoz
  • stp4trick
    #7387
    viszont így akár 4x-eset is ki lehet belőle hajtani, mert bit is 2x, pipe is 2x. 2x2=4:-)
    Na jó a lényeg, hogy meg se néztem és elnéztem a kérdést
  • Gabesz amd64
    #7386
    Semmi gond

    igen a Vkártya sorrendet nézve egyértelmü.De az is egyértelmü,hogy a 6600Gt 128Bites és 8pipeline-al rendelkezik a X800Xt pedig 256bit és 16 pipeline szal kétszerese a 6600Gt-nek ez is egyértelmü
  • stp4trick
    #7385
    igen, asszittem, csak elkukkantottam, sry.

    Szóval újra gondolva:

    IGEN CSERÉLD

    Ha csak a vkártya sorrendet nézed is 1értelmű.

    Sry még 1xvoltam
  • Gabesz amd64
    #7384
    persze,jóval gyorsabb mint egy 6600Gt
  • szocsoboy
    #7383
    pipe bocs
  • szocsoboy
    #7382
    Thx a tanácsokat,sztem sem egy kategoria a kettö..
    Barton 3200+ a procim.

    szal csak jobb lesz nem? 256bit,16 pie stb..

    G.
  • Gabesz amd64
    #7381
    Te tudod,miről beszélsz?
    x800Xt amikor kiadták a 6800Ultra "ellenfele" volt aztán jót az X850Xt

    szal megéri lecserélni,I'think
  • Borg
    #7380
    Hát azért ha van alá jó géped, ami ki tudja hajtani (3200+ felett), akkor gyorsabb lesz az.
  • stp4trick
    #7379
    Teljesen felesleges sztem
  • szocsoboy
    #7378
    Sziasztok Fórumlakók!
    Tudnék venni ma egy Gigabyte X800XT-t, 70k ért.( fél éves)
    Asus 6600GT-met cserélném le,de nem volt még soha Ati kártyám,nem fogok csalódni? Megéri egyátalán váltani??

    Üdv. G.
  • Justil
    #7377
    igen. hogy ők mit gondolnak, mert ha szükséges én befizetek a Zalmanra, de először legalább válaszoljanak és ha nagyon sántit amit irnak akkor Zalman lesz. még nem válaszoltak, várok.
  • Ramore
    #7376
    gondolom ugyanezeket kérdezeted meg tőlük is, ugy?
  • Justil
    #7375
    írtam nekik mailt meglátom mit válaszolnak erre.
  • Cancel
    #7374
    aszt hittem hogy a passzívhűtés csak kussban tud lenni:)))
  • izb
    #7373
    Hát azért ez ebben a formában nem igaz.
    Van olyan passzív hűtés ami kussban van,és jól hűt....

    Nem csúcskártyákról beszélek...........
  • Justil
    #7372
    hmm
  • NeoMaN
    #7371
    passzív hűtés-> csak borda, nincs venti (halk, de fagyhat)
    aktív hűtés-> borda+venti (hangos, de kell)
    VGA-ról meg annyit, hogy felmész a gyártó honlapjára és megnézed a képét....
    Passzív hűtéses VGA-t nem ajánlok semmilyen formában, csak termeli a hőt, nincs ami elhatsa...
  • Ramore
    #7370
    Teljesen mindegy, hogy gyári passzív, vagy gyári ventis, akkor is célszerű lecserélni.
  • Justil
    #7369
    Na akkor most megint más a szitu. Telefonáltam a cégnek (Fefo) és aszonták hogy hülye vagyok, mert ezekhez a videókarikhoz alapból van hűtés. Nem passziv. Az árlistában egyébként ez szerepel egész pontosan: GIGABYTE NXT66 128 MB DDR VIVO DVI PE. Higyjek nekik? vagy kamuznak?
  • AlieN911
    #7368
    sokkal.. 25K körül van is..
  • Gabesz amd64
    #7367
    időtálóbb a 6600 mint a 9600 :D
  • Cancel
    #7366
    abba a 4xes slotba nem mind1 mit rak?
  • Narancs
    #7365
    Milyen konfigba lesz?
  • Gabesz amd64
    #7364
    nem értem,hogy mér mindenki 9600-ot akar venni?
    már eljárt felette az idő!
    vegyél inkább sima 6600-ot!
    mennyi pénzt szánsz a vásárlásra?

    amugy menni fog a 4x-es lapba a 8x-es VGA csak a VGA fog 4x-en üzemelni :P
  • andrower
    #7363
    Lenne egy kérdésem!!
    Szeretném lecserélni a jelenlegi videokártyámat (GeForce2) egy Radeon 9600-ra.
    Csak, az alaplapom 4x AGP-t támogat...
    9600-as meg 8xos AGP
    Össze tudom egyáltalán kötni, ha igen akkor azért jobb lesz-e a teljesítménye mint a GeForce2-nek???
    Köszi
  • Ramore
    #7362
    így van
  • Gabesz amd64
    #7361
    minek vacilálsz már ennyit
    vegyél zalman-t rá azt kész!De ennyi erővel nem fontos megvenneg a Gigabyte-ot(drágább) hanem a fos Inno3d(olcsobb) is jó ha mindenképp lecseréled a hűtöt
  • Justil
    #7360
    Jó. Semmiképp nem akarom hogy tönkrebaszódjon vagy hogy game közben meghaljon, csak Inquisitor irta lejjebb hogy a 2K-s Primecooler hajazta a Zalmant. Meg a 2 amit belinkeltem a között mi a nagy különbség? A primecoolernél ott van hogy 1300-2600 fordulatot nyom, meg 18-25ös a zajszintje, a zalmanról meg semmit se írnak. Ugyancsak valahol olvastam hogy a tiszta réz Zalman faszább mint az alu ötvözetes, de utóbbi max pár fokkal szarabb hűtést produkál, az meg nem nagy különbség ugye meg az árában a -1K se tul sok, viszont ha nem muszály nem veszem meg a drágábbikat, mer minek? ..szóval arra már rájött a hülye fejem, hogy erre a Gbyteos 6600GTre kell hűtés, csak a legmegfelelőbbet szeretném megvenni, nem az elsőt amire ráakadok. Megint más: itt olvastam hogy az én videokarim elvileg 100 fokra is felmelegedhet tuning nélkül? létezik ez, hogy ilyet adnak ki a kezeik közül?
  • Ramore
    #7359
    Nem kérdés, Zalman, habár látom, hogy nem igazán érdekel, amit már többen leírtam itt a fórumon korábban. Visszaolvasni sohasem árt ugyanis, nade mindegy.
  • Gabesz amd64
    #7358
    ide is berakom ezt
    17 VGA-t 30 játéban teszteltek le...nemrossz kis teszt