41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • deep
    #7957
    Őőőő, szereld le?:D
    Én minden további nélkül leszedtem amikor vettem.Monnyuk én aproneten vettem, de garis új kari volt.Akkor még dupla ennyibe került:D
  • geri15
    #7956
    És hogyan nézem meg? Rajta van a hűtés :|
  • deep
    #7955
    Akkor 9800Pro.Amikor én vettem még kétféle chip-el volt kapható, az egyik az xt chipje, a másik csak pro chip. Ha teheted, ezt csekkeld:) R360 legyen ráírva:D
  • PLackó
    #7954
    ok:)hát igen,nem véletlenül hagytam ki a gt-t:) annyim nincs rá.
  • deep
    #7953
    Én annyit tudok, hogy a 9800Pro nagyon jó, jelenleg is az van:D

    Ellenben nem vagyok elfogult, 6800GT-t tervezek venni.
    6600-ból a gt-t ajánlanám, az meg már drágább, sztem 9800 PRO!:D
  • PLackó
    #7952
    nem hiába vagyok tanácstalan :D
    te melyiket ajánlanád?;)
  • deep
    #7951
    Határeset:D
  • PLackó
    #7950
    Bár már kérdeztem régebben,újra felvetném mert nem kaptam választ:
    E 2 kártyá közül melyik lenne a jobb választás?
    Nvidia 6600 24000FT
    Ati 9800Pro 29000FT

    6600-asból jól tuningolhatót keresnék.
  • Kipe
    #7949
    Akkor tehát megéri inkább egy HIS X800GTO IceQ II 256MB PCIe-t venni... Kösz.
  • PLackó
    #7948
    szerintem kevered valamivel.
  • deep
    #7947
    Akkor hát azt végy:)
  • Cnut
    #7946
    De van olyan csatlakozó is...
  • deep
    #7945
    Hogy jobb lenne a PCIe, azt nem mondanám, de ha az alaplapodon nincs olyan csati, akkor mindegy:D

    Ha van annyi pénzed, akkor 6600 GT-t vegyél, az elég jó.
  • Cnut
    #7944
    Újjononnan is nagyjából ezek, 6600 GT az nVidiánal és 600, 700, 800 X/XT Ati aztán ezen belül a sok gyártó amin nem tudok eligazodni... A PCI-E az jobb a 8szoros AGP-nél?
  • Cnut
    #7943
    Amiket én találtam ebben az árkategóriában:

    használtan:
    -Inno 3D 6600 GT PCIE
    -9600XTG Extreme
    -Club 3d GEFORCE 6600GT (500/900Mhz)
    -Club 3D Radeon X600XT PCI Express 256MB (nemtom hogy itt dob-e a 256Mb valamit)
    -Abit Ati Radeon X700 Pro 256MB PCIE (ez 1 év garis)

    Ezek mind 30ezer körül.
  • deep
    #7942
    Ja, lehet használtat. Arra kell figyelni hogy adjon képet:D

    Ilyen kategóriában ATI 9800Pro ajánlható. De ezt talán újat is kapsz ennyiért.
  • Cnut
    #7941
    Sziasztok! Olvasgattam a topicot, de amiket itt írtok az nekem pöttyet drága. Én 30ezret tudnék szánni videókarira, hogy a mostani 128MB-s Gefore3 Ti200-as lecseréljem. Mit érdemes ennyiért? Használtat bepróbáljam?
  • Narancs
    #7940
    GT-ben nem lehet, GTO-ban is nagyon necces. De GTO 400-as VPU-ja ne izgasson, R480 mag miatt 550-ig lazán húzható, szerencsésebbeknek 600 fölé is ment. Ez most a slágerkártya, 50 rongy és húzva 6000 pont fölött tol 3dmark05-ben és jobban megy mint egy 6800GT.
  • Kipe
    #7939
    ?
  • Kipe
    #7938
    A HIS X800GT IceQ II 256MB PCIe-ben lehet vhogy aktiválni a +4 csíkot, mert így egy HIS X800GTO IceQ II 256MB PCIe kapnánk aminek ráadásul 475 MHz-es a VPU-ja csak épp legalább egy tizessel olcsóbb.
  • Szreeeeh
    #7937
    Nem tudok abban kiigazodni, hogy az x800xt-k ára mekkora. Szerintetek mennyibe kerül egy x800xt?
  • deep
    #7936
    Baxott:D
    Hétfő az új határidő:(
    Pedig aszittem, hogy hétvégén már FEAR-ezni, meg Q4-ezni fogok.9800 pro-n is elmenne, de nem fullon, úgy meg szart se ér:D
  • Gabesz amd64
    #7935
    na megjött a VGA-d?
  • Caine
    #7934
    Hello!

    Én arra lennék kíváncsi, hogy nektek melyik márkával mi a tapasztatotok, melyik jött be, melyik nem és persze miért? Gondolok itt a sebességre, megbízhatóságra, az ár/teljesítményre, de akár szolgáltatásokra, bundle sw-re, vagy akár a csomagolásra.
    Msi? GigaByte? Asus? Club3D? Sapphire? Vagy egyéb?
    Most eltekintve attól, hogy ATI vagy nVidia, több gyártónak úgyis van mindkettő.
  • deep
    #7933
    Ultrát venni dőreség magyarországon, kispénzűek vagyunk:D
    GT-ből két kattintással ultrát csinálsz.
  • Ferencz István
    #7932
    Én is GeForce-ra gondoltam az SM3.0 miatt, de mivel már megerősítetted a döntésemet akkor valószínű hogy GeForce lesz. Ultra vagy GT azt majd még meglátom, attól függ hogy lesz pénzem. De azért kösz!
  • Narancs
    #7931
    6800 -asok időtállóbbak, mivel ismerik az SM3.0-át. Ha tényleg hosszú időre kell (3 év) akkor ATI felejtős. hogy GT-t ULTRÁT veszel azt neked kell eldöntened. Különbség csak órajelekben, illetve hűtésben. Bár Leadteknél lehet hűtő is ugyanaz.
  • Ferencz István
    #7930
    Megint én vagyok csak annyit hogy kiválasztottam három VGA-t.
    Sapphire Radeon X850XT PE
    Leadtek WinFast A400GT TDH
    Leadtek WinFast A400Ultra TDH
    Egy jó és jövőtálló megoldást szeretnék.
    Valahogy nem tudom kiválasztani mert egyik játéknál az ATI, a másiknál pedig az NVIDIA a jobb.Tekintsük pl. az Unreal 3-at vagy az Elder Scrolls 4:Obliviont
    Ezekhez kéne valamelyik a három közül. Légyszi írjatok! Köszi!
  • Narancs
    #7929
    Igen, de ha jól emléxem másik fórumon volt akinek nem ment ATI-val...persze lehet, hogy ott más volt a gond.
  • Inquisitor
    #7928
    Nvidia nForce 4 Ultra: Biostar NF4UL-A9 Review (AMD Zone)
    Itt van egy hevenyészet lista, ez nem azt jelenti, hogy csak ezek mennek, viszont csak ezekkel tesztelték.
    Van köztük pár ATI is (9000, 9100, 9200, 9800), azért szerintem illik menie ezeknek.
  • Narancs
    #7927
    Sőt, lehet hogy baromság de azt hallottam, hogy nf4 agp-pcie átalakítós deszkában csak nV kártyák mennek.
  • Inquisitor
    #7926
    Pontosítok. Az ULi chipset kezel egyszerre AGP, PCIE és PCI videókártyát is, míg az amlített NF4 lapokon PCIE-AGP átalakító van, azért nem olyan stabilok.
  • Inquisitor
    #7925
    Nem mondtam, hogy nincs ilyen. Sőt. Nekem tetszik az ULi chipset, de sokan bizalmatlanok vele szemben, ezért nem említettem. Ami infóm volt, az az NForce4 deszkára vonatkozott. (Bár a srácnak nem Biostar, hanem ECS volt belőle ...)
  • [Jakuza]
    #7924
    Hat ez a hozzaszp;as ebben a formaban mar nem allja meg a helyet.
    Manapsag, mer leteznek Uli chippes alaplapok, amikben mind az AGP mind a PCI-E VGA kartyak tokeletesen uzemelnek.
    Talan a prohardveren meg teszt is volt roluk.
    Mar a nagyobb gyartok is gyartjak oket. (Asus,Abit)
  • deep
    #7923
    Semmi látványos különbségre ne számíts. Egyedül az Unreal Engine 3.0 lenne az, ami látványosan szebb lenne a shader modell 3.0 miatt. De za még nem jelent ugye meg.
  • Attila 007
    #7922
    Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy egy x800 pro HIS kártyát érdemes lenne e lecserélni egy leadtek 400 6800 ultrara?Látványos különbséget fogok látni, vagy amennyi az árkülönbség (45000) annyit nemérmeg?Válaszokat előre is köszönöm.
  • Inquisitor
    #7921
    "Amelyikkel kompatibilis az alaplapod :P"
    Létezik öszvér alaplap, amin van PCIE és AGP is ... de az egyetlen ember akinek volt ilyen, azt mondja instabil AGP kártáykkal. Azt hiszem a Biostar is gyárt ilyen NForce 4-es AMD lapot.
    (A foglalat neve nem AGP, hanem XGP és nem minden kártyával kompatibilis, lehet csak AGP8x-os vassal megy?)
  • Inquisitor
    #7920
    Azért egy Connect3D ATI kártyát én nem vennék meg. És azért egy ATI kártya is könnyen kinyiffan, ha olyan elszabott a hűtése, mint egy Inno kártyának, vagy Abitnak.
  • Ferencz István
    #7919
    A márka ATI-nál szerintem mindegy, NVIDIA-nál kell megválasztani a hűtés miatt.
    ATI: Sapphire,ASUS,Gecube,MSI
  • izb
    #7918
    www.focus.hu