41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Inquisitor
    #9040
    Én az ATI cuccokat preferálom, de ... 6800GS.

    Ja és ha lehet, emberek ne vegyetek 6800LE kártyát, csak akkor ha ... bazi ólcsó vagy 1000%-ra lehet tuningolni (+4 vagy +8 pipe!)
    Mert 8 pipe és 3(4?) vertex egységgel nem hiszem, hogy gyorsabb mint a 6600GT, hiába 256 bites, hiszen SOKKAL kisebb az alapórajele! De ha egálban lenne is, nem éri meg a magasabb árát.
  • Thanatos
    #9039
    megdfobsz 100k-val énis veszek egyet, sőt mindenkit dobj meg enyivel (a maradékot mindneki kiptolja majd magának :P) és máris bezárhatjuk a topicot :)
  • Mik
    #9038
    Nem tudom miért van ez a topic.
    nvidia 7800gtx, láttam, vettem, használom. Ennyi. No tökölés.
    :p
  • KILROY
    #9037
    Sapph. X800GT odakúr gyerekek!
  • Arti
    #9036
    Thx de ezt már láttam. Azért kösz, XT teszt van ebben is de nemtudom még mindig hogy mit tud egy x1600pro, mert ilyen tesztet még nemtaláltam sehol.
    A másik hogy nemtudom hogy melyik lenne jobb. Ez a 2 kártya vagy egy 6600GT.
  • czky
    #9035
    Teszt!!!
  • Arti
    #9034
    Kiváncsi lennék mit bír egy X1600XT vagy Pro. Mekkora külömbség van a 2 kari között?
  • vki
    #9033
    Csá! Meg szeretném nézni a RIVA Tuner-rel, hogy van-e letiltott cucc a videókártyámon (vertex-, pixel, pipe, meg mittomén line), hátha a szerencsések közé tartozom. Viszont nemtom, hogy ezt a progit hogy kell használni. Néztem lejebb egy HardwareOC-s linket, de nekem az egész honlap nem nagyon akar menni. Tudnátok egy másik linket adni?

    A válaszokat előre is köszi.
  • Narancs
    #9032
    "No, kedves feleim, elegem lett! Valami megoldást kell találni a minitesztekre.
    Nekem PH-s és sulis elfoglaltságaim miatt nagyon kevés időm van a html-esítésre (ma reggel 8 előtt léptem le és este 10-kor értem visza, most még van egy óra melóm).

    A tesztek általában közepes-gyenge helyesírással, halom szlenges szöveggel (barci, celeroncs, vonfos stb.), itt-ott fogalmazási hibákkal, van hogy ékezetek nélkül jönnek. Ezeket kell rendberakni, ami a móka fárasztóbb része, és jó helyesírókát és fogalamazókát igényel. Mindenklit kérnék, hogy a minitesztjét a lehető leghelyesebben, szlengtől mentesen és ékezetekkel írja meg, mert erre si szankciókat fogok majd bevezetni!

    Utána eléggé sztrikt módon html-be kell gyártani a szövehet és képeket, de ehhez adok maximálisan részletes leírást és mintasablont - ez a rész nem olyan vészes.

    Végezetül az eredményes táblázatot és pár közös oldalt kell frissíteni, ami sajna statikus html-nen van, így egyszerre csak egy ember férhet, hozzá, ha ketten nekiállnak, akkor könnyen egymásra javíthatnak, amiből adatvesztés lesz. A legtutifrankóbb az lenne, ha valaki gyártana nekünk egy dinamikus héjat, amiben benne lenne a főoldal és az összesített táblázat. Ebbe a héjba mehetnének statikusan a minitesztek.

    Azt még tudni kell, hogy mivel javarészt saját erőből hoztam össze a VGAnfo-t baromi kényes vagyok vele kapcsolatban, nem tűröm a félmunkát, betanítani meg nagyon kevés időm van (ha lenne, inkább magam csinálnám tovább az oldalt).

    Asszem ennyit akartam, várom az ötleteket."

    Minitesztek topikja...
  • PLackó
    #9031
    Miért nem frissítik már hónapok óta a vganfo.uw.hu-t? pedig gondolom lenne mit tesztelgetn..(gef7, ati X1xxx)
  • Ferencz István
    #9030
    Kösz a válaszokat! Akkor végleg GF 6800GS-t veszek.
  • czky
    #9029
    6800GS
  • [NST]Cifu
    #9028
    6800GS
  • vjanika
    #9027
    Én akor már inkább egy 6800GT-t vennék a helyedben, de ha arra nem futja, akkor szerintem is a 6800GS
  • Ferencz István
    #9026
    Valaki az előző kérdésemre? Plíz!
  • Ferencz István
    #9025
    Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
    GeForce 6800GS
    ATI Radeon X800GTO
    Szerintem a 6800GS-t, de minden véleményt örömmel várok.
  • kovy79
    #9024
    Ehhh, jaa, elnéztem.
    Egy korabeli cikk annó fikázta, de az rég volt.
    Amúgy a 7K nyákjára van építve, ill feltűnően hasonlít rája.
    Változtatom véleményem és igen, a nextgen játékok f@szán fognak futni rajta.
  • Gabesz amd64
    #9023
    ehhh

    Geforce 7-es széria nyákjaira van rakva 6800Gs.
  • Ferencz István
    #9022
    Szerinted a Next-Gen-hez elég lesz?
  • Narancs
    #9021
    6800GS lebutított? Te valamit nagyon elnéztél ecsém. 6600GT-t a földig picsázza, húzva lenyomja a 6800GT-ket is.
  • kovy79
    #9020
    Szerintem a 6800GS-sel ne foglalkozz, eléggé lebutított kártya.
    Inkább 6600GT-t vegyél.
  • kovy79
    #9019
    Sorry, nem figyeltem, hogy AGP-s kell! Akkor naná, hogy GT!
  • Ferencz István
    #9018
    Sziasztok!
    Kellene egy kis segítség.
    Februárban tervezek venni egy GF 6800GS-t csak nem tudom hogy érdemes-e? Elég lesz ez a VGA a next-genes gémekhez?
  • NeoMaN
    #9017
    semmit nem számít.... parasztvakítás
  • Zsoldos
    #9016
    Szinte semmit. Meg sokkal erosebb kartyaval sem.
  • hcsaba
    #9015
    Kipróbáltam a tippet, ééééééés begyött!Örök hálám!
  • hcsaba
    #9014
    Köszi, de tudtommal GTO nem van AGP-ben.Nekem viszont momentán nincs keretem PCIE-re váltani(sokban van a proci,alaplap stb... csere).
  • Balumann
    #9013
    Hy!
    Nekem az lenne a kérdésem hogy sokat számít-e hogy a videókártya 4x-sen megy-e vagy 8x-oson, mert Ati 9600 pro -m van, és az alaplap csak 4x-est bír. Nagyon sokat számít, érdemes venni alaplapot ez miatt?
  • Inquisitor
    #9012
    Egyet értek Narancs kollégával, de azt azért el kell mondanom, hogy többek között a Connect 3D-ből forgalomban van olyan "9800 Pro", ami valójában SE, magyarán 128 bites f*s. Szóval jóóó alaposan nézd meg mielött megveszed, ha nem két oldalon L alakban van rajta a ram, akkor pl. tuti nem 256 bites.
  • Narancs
    #9011
    Egyértelműen 9800PRO. Nézzél teszteket, és ne a kókler boltosoknak higyjél.
  • LimbóLáz
    #9010
    Üdv mindenkinek!
    Nagy dillemmában vagyok! Nem tudom hogy egy Connect3D Radeon 9800Pro-t (128Mb/256bit) vagy egy Asus N6600 128Mb 128bit vegyek. Már hete nézem a fórumokat ahol a 9800pro-t egyértelműen jobbnak mondják, de voltam az aqua-ban és a mistralban ott meg a 6600ra esküsznek. Az asus mellett szól a 3év gari...
    de mostmár tényleg nemtom mi legyen, ha tudtok légyszives segítsetek...
    Köszönöm
  • kovy79
    #9009
    Szerintem nézz x800GTO-t.
    Bruttó 50K kürül kijössz.
    Sapphire GTO2, vagy Connect3D! A plusz 4 pipa aktiválható.
  • hoo bangin
    #9008
    rakd fel az alaplapi chipset drivert.
  • Gabesz amd64
    #9007
    6600Gt-t vagyél akkor,
    De ne Inno3D legyen

    Leadtek 6600Gt nettó 29900Huf
  • gomoo
    #9006
    császtok nekem egy gagyi fx 5200 as van,most akarom lecserélni!!!
    De nem tom milyet vegyek,jó ati és nvidia is vsak 20.000ft-30.000 között legyen áfa nélkül!!!!Ha lehet!!
  • hcsaba
    #9005
    A baj az,hogy karira hozott a Jézuska egy új vinyót,tehát az újratelepítés után olvastam mindezt.Az oS pedig nem más ,mint egy XP Pro Hun.
  • Inquisitor
    #9004
    Én drágálom, a PCI-E verzió olyan 43.000 körül van, bár lehet az AGP-s mindenhol ilyen drága?
    Milyen oS van a gépeden? Remélem nem valami őskövület ...
    Több oka lehet ennek az AGP problémának, minden esetre nem ártan az új VGA elött egy jó kis újratelepítés, vagy egy nagyobb tisztogatás.
  • hcsaba
    #9003
    Még 1 hülye kérdés így globálisan:Everest azt írja nekem, hogy az AGP-m le van tiltva, és ez teljesítménycsökkenést okoz. A BIOS-ban viszont az AGP Enabled-re van állítva.(Ez szerintem azt jelenti, hogy engedélyezve van)Mit kéne tennem?
  • hcsaba
    #9002
    Kösz Inquisitor.Az Aqua Computernél 51000 Ft egy X800GT 256MB.Érdemes?
    Táp biztos, hogy új kell mert a mostani egy350 W-os Vargáné és Tsa.(Sok rosszat olvastam róla, de nekem 2 éve nincs vele problémám), viszont ezt az új kártyát tutira nem bírná ki.
  • Inquisitor
    #9001
    Ja és vigyázz, 6800LE vagy SE jelzéssel forgalomban van pár nagyon gány kártya ...