41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Mayday
    #9807
    Amennyire en itt olvasgattam, az Inno3D nem tul jo, tobb negativ velemenyt lehet olvasni rola! En a Club3D-t javasolnam a ketto kozul!
    (Ez nem sajat tapasztalat, csak amit a forumokon "felszedtem"!)
  • ChevyG work
    #9806
    van 1 9700esem
    úgy tudom, hogy a 8bol csak 4 pipeline dolgozik
    hogyan lehetne dologra fogni a másik négyet is?
    omega drivert használok
  • Kövesdi A
    #9805
    és szerinted ha választanod kéne hogy meiket válaszd pl akor club 3d-t venél vagy Inno3D ? MERT mont tudjuk leadtek 7800 gt nagyon nehéz kapni
  • Gabesz amd64
    #9804
    MSI,XFX,BFG,EVGA...ezek
    Albatron is jó
    amiket Te soroltál fel azok közül a Leadtek

    és a 7800Gt nagyon jó VGA
  • Kövesdi A
    #9803
    szerintek meik a legjobb gyártó ?
    club3D
    Inno3D
    Asus
    Gigabyte
    Leadtek

    nekkem azt mondtál hogy az inno3d gyorsaságilag egész jó és ólcso is mert hog álitolag azért ilyen ólcsó mert nem jár hozzá játék meg teljes verziójú powe dvd mint pl a asus kapsz hozzá vagy 6 lemezt ugy tudom és csak ezért lene ilyen drága ?
  • Kövesdi A
    #9802
    hi szerintetek nyáron milyen video kártyába lene jó be ruházni ?
    én egy 7800 gt-re gondoltam !

    bár nem tudom még hogy menyibe fogy majd kerülni a 7900 gt !
    szerintetek milyen árban lesz én 130 körül sacolom !
  • uzsidoboz
    #9801
    kössz azért még körülnézek
  • Inquisitor
    #9800
    Nem lelem :(
    Vagy PH vagy Hwsw bolhapiacán láttam. 44e-ről indult a srác, aztán 41e-re levitte.
  • Mayday
    #9799
    Prohardver
    Aprohirdetesek (realis arak, megbizhato emberek, es sok ember ismeri, tehat mindig van "minden")
  • uzsidoboz
    #9798
    Tudnál nekem adni egy limket érdekelne engem ez a használt kártya!

    ja és egy oldalt ahol lehet szemezgetni jó használt cuccok között!

    Köcc
  • kovy79
    #9797
    Tudtommal referencia hűtés van rajta. Tehát meg szabad.
  • Inquisitor
    #9796
    Elírtam, az X800Pro az egy Excalibur volt.
  • Inquisitor
    #9795
    Használtban most láttam AGP-s verzijót 41.000-ért (de páran sokkalták), PCIE X850XT-t meg a PH-n hírdettek páran 50-55.000 között ...
    Újonann? Passz. De túl sokat nem érhet, mert X1800XL már volt újonnan 71e körül ...
  • Kaslerka #9794
    Srácok innoba meg szabad venni a 6800GT-t, vagy azon sem ér semmit a hűtés mint a 6600gt-n?
  • ulrik
    #9793
    udv!

    egy saphire x800pro mennyit kostal ujjonan es mennyi er meg max hasznaltan?
  • Sir Quno Jedi
    #9792
    Én úgy szoktam számítani, hogy "kisker nettó ár"-"25%", az reális egy jó minőségű cuccztól, ha pár nap garit vállalsz rá.
  • kovy79
    #9791
    Kissé alul árazod a dolgokat mostanság.
    Kb 10K-ért el lehet passzolni.
  • Sir Quno Jedi
    #9790
    Nohát én ezen még mindég játszok, mert ma mindenhez elég, de LANpartyn már megszólják a zembert! :D DVI-on tutkó képe van jó TFT-n. Most ha befigyel az x800pro, akkor szeretnék egy kis refund-ot a mostani karimból, mer egy vagyonba került (nekem).
  • mateus33
    #9789
    Privibe megírhatnád kb. mennyire gondoltál érte,mostanában akarok venni vmi olcsóbbat,nem kell csúcskat.,PC-n úgyse nagyon játszok már.
  • Sir Quno Jedi
    #9788
    Kedvesek vagytok. Annyiért én is vennék még hármat, jó az a kisebb gépeimbe.
  • mateus33
    #9787
    Annyiért meg van véve:))
  • Punker
    #9786
    5k?
  • Sir Quno Jedi
    #9785
    Fijúgg!

    Egy Club3D 9600Pro AGP 128MB TV-out DVI kártyeszért mit lehet/illik kérni manapság használtan gari nélkül?!!
  • Sir Quno Jedi
    #9784
    Az AoE3-ban nékem ment a max shader is, csak azt gondolom software-ből nyomatja, játék közben tökéletes, csak a városban lehetnek gondok a sebességgel, de állítólag azt is javították patch-el.
  • kovy79
    #9783
    Azért nem csak az XT-k.
    Mind1, jó kis kártya az!
  • Mayday
    #9782
    Meg kiegeszites magamhoz: most megint lecsekkoltam azert, es X800 sorozatbol csak az XT-k utik elvileg, azok meg (gyors kiskerarak.hu) boven 90-100-120 ezres kategoriak!
  • Mayday
    #9781
    Ar es teljesitmeny aranyaban sztem nagyon jo kis kartya. Atneztem sok arlistat, meg erosorrendet, meg velemenyeket is kikertem, teszteket olvastam :)
    Ez brutto 46080 hufba kerul, sztem nem kapok ez aron jobb X800-at! (Es szivesebben maradnek ATI-s!)
  • Inquisitor
    #9780
    Miért pont X1600XT? A PS3.0 miatt, akkor oké. De szvsz árában kapsz gyosrabb X800 szérás kártyát már. Vagy egy 6800GS-t ...?
  • ati2002
    #9779
    Mozgásban ütősebb.
  • Inquisitor
    #9778
    Érdekes, az alsón a fényforrás tükröződik a padlón, de a tartály nélkül :)
    Amúgy bazi nagy bloom efekten kívűl semmit se látni ... mondjuk pont a fénypacniktól.
  • Inquisitor
    #9777
    Szép kép, és nem kötekedésből, de a régi R8500-höz adott Ps1.4 demoban szebb volt a víz imho, mint itt PS3.0-val. Szóval elhiszem, hogy szebb és gyorsabb, de ez a kép állatira nem győzött meg.
  • Thanatos
    #9776
    hát izé..., szvsza felső ezerszer jobban néz ki :D
  • ati2002
    #9775
    A felső 2.0, az alsó 3.0
  • via_mala
    #9774
    A Narnia-s képet nézd meg.
    Meg az Age of Empires III-ban is a víz felszíne lesz sokkal szebb, és élethűbb, ha van VS 3.0 támogatása a kártyáknak, de képet most nem találok.
  • kovy79
    #9773
    Jó kis gép lesz!
    Bár én eladnám a memókat és vennék 2*512 márkásabbat (~5-10K)
  • Sir Quno Jedi
    #9772
    Tényleg, valaki már detektálta mi a különbség egy VS2.0 és egy VS3.0 esetén ugyanabban a gammában?!?
  • Mayday
    #9771
    Sziasztok,

    A kozelmultban eleg sok segitseget kaptam Toletek mind videokartya, mind proci, mind alaplap temakorben, es topicban. Teljesen tudatlan szintrol mostmar valamelyest kepben vagyok dolgokbol, hogy mi a socket, PCI-Ex, meg ilyen fogalmak :)
    Ezert igy utolag is koszonet Mindenkinek, hogy turelmesen okitottatok! :)

    Mostmar ugy nez ki, osszeallt a jovobeni gepem, mar csak olyat kerdeznek, hogy minden osszeillik-e, meg befer-e az alaplapba, meg ilyesmi, bar nem tudom, letezik-e olyan, hogy nem.

    Tehat a konfig ez lesz:
    Sapphire X1600XT PCI-Ex kartya,
    Gigabyte GA-K8NF-9 Nvidia nForce4 (s939) lap,
    Athlon 64 3200+ s939 Venice proci gyari hutojevel,
    es maradnak a regi ramok, Samsung DDR 400Hz az osszes, 512 + 2x256,
    a vinyo siman IDE kabeles.

    Tehat igy "belemegy-" minden az alaplapba, meg nincsen-e semmi osszeakadas, nem jo csatlakozas, barmi? :)

    Koszonet elore is a segitseget!

    (ps: nem tudtam, hogy alaplap, proci, vagy vga topicba irjak-e, remelem, celbatalalok:) )
  • Narancs
    #9770
    AGP-s kell neki az meg PCIe...
  • Inquisitor
    #9769
    A PH-n nem 47e a GigyByte 6800GS? Persze ha centire ki van szabva a 45.000, akkor más nem negyon van ebben az árban.
  • via_mala
    #9768
    A ram mennyiségével kapcsolatban én is gondolkodóba estem, ill. a sebessége is kissé kevéske, de vigasztal, hogy olcsóbb, ill. van VS 3.0 támogatás. Persze kérdés, hogy ennek mennyi jelentősége van, de azért most már elég sok játék kihasználja.
    Ez az alig drágább, kb. 8-10 kHUF-ot jelent, és a lentebb említett 2005-ös tesztben elég sok helyen el is marad az X800Pro a sima 6800-tól. 3DMark05-ben persze keményen lenyomja, de ugye nem azzal kell játszani. Persze az összes tesztet figyelembe véve valóban jobb az X800Pro, de annyival nem, amennyivel többe kerülne.