41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • NeoMaN
    #9887
    A húzva a 6800GT-t is alázza mondatodra reagáltam. Akkor meghúzzuk a 6800GT-t is..
    Kurvajó kari a GTO, jobb mint a 6600GT, picivel jobb mint a 6800 sima, de nehogymá a GT-hez hasonlítsuk.
    A GS-t meg pláne nem alázza, mivel az az esetek 90%-ban a magasabb órajelnek köszönhetően gyorsabb a 6800GS mint a 6800GT. 16 pipa ide vagy oda....
  • Narancs
    #9886
    Ne kiragadott példákat mondj, nem egy játékkal játszol.
  • NeoMaN
    #9885
    Alapon a HL2-ben a SIMA 6800 is elveri, pedig az ugyebár ATI opti játék. Ne ess túlzásokba.
  • NeoMaN
    #9884
    Tudják a HDR-t tényleg, de csak SM2-vel.
  • Inquisitor
    #9883
    " és mondjuk látok képeket a Far Cry-ból HDR-el egy 9800pro alatt, akkor elhiszem "
    Volt direkt FarCry HDR demo az X800 szériához, mikor kijött ... na ott át lehet kézzel variálni, hogy lemenjen R300 magon is (Radeon 9500-9700-9800), meg talán az agyonbutított R9600 magon is. Hát 9500-ön olyan diavetítés volt, hogy csak na. Szóval tudja, de olyan részletesen nem az igazi a sebesség.

    Állítólag már a GeForce elötti NVidia kártyák is tudtak FSAA-t, de olyan lassú volt, hogy kiszedték a driverből. Vagy pl. volt az első Radeon kártyához PixelShader 1.0-s vízdemo, de aztán a DX8.0-ban már csak PS1.1 támogatás került, vagy csak szimplán bugos volt és kihagytákk, már sose derül ki.
  • Mike
    #9882
    MSI Aqua, Users
  • ulrik
    #9881
    mégsincs és nem is lesz:(
  • ulrik
    #9880
    hüha itt lehet van leadtek ferenckörúti boltban:)
  • ulrik
    #9879
    Nézegettem, de ritka mint a fehér holló:)
    és Leadtek-nél lehet nem is gyártottak AGP-be ilyet, de cáfoljon már vki konkrét helyekkel meg, ahol lehet kapni:)
  • Narancs
    #9878
    depo és google a haverod
  • ulrik
    #9877
    üdv!

    Tud vki írni olyan helyet bolt. stb.,
    ahol lehet kapni Leadtek vagy MSI 6600GT tvout 128Mb AGP videokártyát újat
  • [NST]Cifu
    #9876
    Lehet, de nem mindegy hogy hardveresen nyomja, vagy szoftveresen. :)

    Hogy is van a HDR megvalósítva hardverből?

    Meg lehet valósítani Pixel Shaderekkel - itt attól függ, hogy az adott PS verziót támogatja-e a hardware.
    Meg lehet valósítani FP16 frame buffer segítségével - ezt nem tudták az nVidia Gf FX kártyák, de tudják már a Gf6x00-től felfele.

    És azt se felejtsük el hogy az X1000-es sorozat kivételével semelyik jelenlegi kártya nem tud HDR mellett AA-t is nyomatni, ami túl nagy ár érte. Az eddigi hírek szerint a 7900 se fogja.

    És még 1x: ez a HDR megvalósításától függ. DoD:S alatt nagyszerűen játszottam HDR és FSAA mellett...
    A FarCry patch esetén nem volt HDR és FSAA (pontosabban Multi-Sampling AA). Ez valami kavarás miatt van az shaderek FP16 frame buffer alkalmazása miatt, de ezt nem látom át teljesen (egymásnak ellentmondó magyarázatokat találni). Az új ATi kártyák már képesek arra, hogy FP16 frame buffert használó HDR megvalósításnál is be legyen kapcsolva a Multi-Sampling FSAA...
  • MacrosTheBlack
    #9875
    És azt se felejtsük el hogy az X1000-es sorozat kivételével semelyik jelenlegi kártya nem tud HDR mellett AA-t is nyomatni, ami túl nagy ár érte. Az eddigi hírek szerint a 7900 se fogja.
  • MacrosTheBlack
    #9874
    Lehet, de nem mindegy hogy hardveresen nyomja, vagy szoftveresen. :)
  • MacrosTheBlack
    #9873
    A Gigabyte jó márka. Nekik van dupla BIOS az alaplapon (ha még nem hagytak fel eme szokásukkal).
  • [NST]Cifu
    #9872
    Mint 1 hsz.-el elöbb említettem, a HDR egy effekt. Az, hogy be lehet-e kapcsolni attól függ, hogy a szoftverfejlesztő milyen módon valósítja meg. Ha SM3.0-val (ill SM2.0+) mint a FarCry patch esetén, akkor ugye sose fogod bekapcsolni egy olyan kártyán, aminek nincs SM3.0 (v. SM2.0+) támogatása. A Source motor esetén nem kell SM3.0 (bár támogatja, és azzal többre is képes), megvalósították SM2.0-val is, így akár egy Radeon 9600-on is be lehet kapcsolni...

    Szóval ez a szoftveres/hardveres dolog egy marhaság.
  • ati2002
    #9871
    Szerintem sem tudja. De ha be lehet kapcsolni a Splinter 3-ban és mondjuk látok képeket a Far Cry-ból HDR-el egy 9800pro alatt, akkor elhiszem.

    A Lost Coast, TimeShift HDR-e nem ugyanaz, azok tényleg full szoftveresen vannak megoldva!
  • [NST]Cifu
    #9870
    A HDR egy effekt, olyan mint a bloom vagy a soft shadow. Elvileg akár egy Gf4Ti-vel is megvalósítható, csak kérdés, hogy milyen sebességgel fog repeszteni...
  • Narancs
    #9869
    Igen, 100%. Nézz utána. Az más kérdés, hogy ha bekapcsolod jobban visszaesik a teljesítmény mint a gef6/7-es sorozatnál, de tudja. Egy farcrynál pl rohadtmind1, mert 9800pro-val is száguldott, X800gto-t nem fekteti meg egykis hdr.
  • Gabesz amd64
    #9868
    HDR-t?

    biztos vagy Te ebben?
  • Narancs
    #9867
    X800GTO nem kicsit gyorsabb a 6600GT-nél hiszen húzva 6800GT-t is alázza. Alapon meg a GS-t. HDR-t már a 9700-es is tudta, SM3.0 jelenlegi értelme meg még mindíg kérdéses. Szép dolog az időtállóság, de egy középkategóriás karit úgysem ötévig használ az ember, max másfélig.
    Ha 40K-m lenne én GTO-t vennék, méghozzá a hardverpiacon
  • Ferencz István
    #9866
    ATI X800GTO-t is vehetsz, ez egy kicsit gyorsabb a 6600GT-nél, de viszont a 6600GT támogatja a ShaderModel 3.0-át és a HDR-t. Ezekre viszont szükséged lesz az újabb játékoknál!
  • Ferencz István
    #9865
    Sztem GeForce 6600GT-t vegyél! Ebben az árkategóriában ez a legjobb!
  • Aldrin
    #9864
    sziasztok!!! lényegre térek! köv hónapban lesz kb 40000 Forintom! Az lenne a kérdésem, h ebből a pénzből milyen videokártyát érdemes venni?? mindenképpen pci expresses kártyát vennék, az, h gforce, vagy ati, nekem mind1! előre is kösz a segítséget!
  • kovy79
    #9863
    Mennyire gagyi??? Nagyon jó kis lap, igazából minden van rajta, ami kellhet és stabil, jól húzható. Az ára sem túl vészes.
  • Kövesdi A
    #9862
    nem tom Gigabyte alaplap-ok egész jók és rádásul ár teljesitmény fügvényében is elég korekt ugy hogy szerintem jok a Gigabyte-alaplapok !
  • Mike at home
    #9861
    kicsit off, de ha mar Gigabyte megkerdezem: Gigabyte alaplap (939 - K8N Nforce4 ultra) mennyire gagyi?
  • Narancs
    #9860
    Mondjuk a FarCry télleg jobban néz ki, de ahoz illik is. Dzsungel feeling rulz
  • NeoMaN
    #9859
    Kamuzol...
    Én mikor így játszottam vele, utána majdnem sírógörcsöt kaptam, mikor megláttam alapon.
    Dx10-> arra mikó lesz játék, és ha lesz is, mennyi lesz egy VGA amin fut normálisan? :)

  • Narancs
    #9858
    Nekem speciel az első jobban tetszik

    Amúgy HDR-t már 9700-as tudja, és kérdés van-e értelme SM3.0-ás karinak, mikor játék még alig, viszont nyakunkon a Dx10.
  • NeoMaN
    #9857
    ATI


    NVIDIA:
  • NeoMaN
    #9856
    Ez kérdés vagy kijelentés?
    Amúgy valóban gyorsabb,. de nem tud HDR-t ill. SM3-at, és akárki akármit is mond, ez fontos:

    ATI
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/2/26/Farcrynohdr.jpg

    NVIDIA:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/1d/Farcryhdr.jpg
  • MaSzKa
    #9855
    @liencomputerbe lehet kapni sapphire x800gto 128Mb 256bit 12pip pcie
    brutto 35900Ft-ért ez sokkal jobb mit a 6600Gt
  • izb
    #9854
    Gigabyte pipeline-nal
    csak ajánlani tudom,Zalman referencia hűtés van rajta,baró..
  • Mike
    #9853
    most már max azon téphetem magam

    Gigabyte
    Gigabyte pipeline-nal
    MSI
    ASUS

    kb egy ár mind +/- 1-2k eltéréssel
  • Punker
    #9852
    felejtsd el :)
  • Mike
    #9851
    akkor inkább vegyél MSI-t az 35k
  • Mike
    #9850
    bár öszintén megmondom, hogy ár /teljesítmény tekintetében a 6600GT a maga 35-37k-jával jobb választás mint a 6800GS 55-60k
    nem annyival jobb a 6800GS, hogy megérjen plusz 50-60% felárat
  • iambg
    #9849
    Na akkor még egy kérdés és megköszönöm a segítséget mindenkinek. A Captiva márkáról van vélemény?
  • Punker
    #9848
    inkább 6600GT