41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Serpa
    #10207
    érdemesebb PCI-E vidkarit venni?

    annyit tok erről, h egy új csatlakozóport.
  • bazza
    #10206
    egy vidkarinak általában mekkora az a hőmérséklet, ami már-már egészségtelen szegénykének? Elég rosszakat hallani az AGP-s gyárihűtésekről 6600gt-k terén... ez aztjelenti, hogy beteszek a gépbe egy igencsak borsos asus-t, és egy jóízű gémelés után szétsül a kártya? egy asus? Nah nemár!
    (egy leadtekre fáj a fogam, de már tervezgetem a B tervet, ha nem sikerülne egy olyat szerezni)
  • [Jakuza]
    #10205
    Leginkabb ajanlott neked ebben a kategoriaban egy 6800GS-t venni.
    Nem olyan draga mint a 6800GT es gyorsabb mint a sima 6800.
    Vagy pedig varsz meg egy kicsit es szvsz 1-2 honap mulva megtudod venni a 7600GT-t is ennyi penzert. Most jelenleg 57k-ba kerul es o a leggyorsabb versenyzo az osszes eddig felsorolt kozepkategorias kartyak kozul.
  • f2d
    #10204
    ATI: X800XL/X850XT
    nVIDIA: 6800/6800GT
  • Aldrin
    #10203
    én már elvesztettem a fonalat! szóval! szeretnék venni egy pci-e-es videokártyát! ehhez egy ilyen rendeszerem van: 2X512 DDR Kingston 400 dual channel, 2X256 DDR memoria, 3200+ AMD Athlon 64 processzor s939. Tehát ehhez szeretnék pci-e kártyát veni! mac 50000 forintom van rá! Tudnátok mondani egy kártyát? Nem értek hozzá, teljesen laikus vagyok, ezért nem szeretnék beleugrani egy szar vásárlásba! Tehát melyik az a piacon levő kártya jelenleg, amit érdemes megvenni ár /teljesítmény kategóriáját figyelembe véve! Nvidia, vagy Ati, és azon belül melyik gyártótól érdemes venni. előre is köszi
  • Tiberius B
    #10202
    Mondjuk az a legérdekesebb, hogy van nekik GeF7800 GS "Extreme Edition" AGP-vel
  • Tiberius B
    #10201
    Én is így gondolkodtam, csak megerősítést szerettem volna, egyébként az Asus-ra várok, mert frissítették az oldalát, mikor legutoljára néztem.
  • [Jakuza]
    #10200
    Nem olyan regen kezdett beszallingozni a piacra.
    http://www.xfxforce.com/web/intl/index.jspa
    Tobben azt allitjak, hogy nem olyan rossz, de koritese a kartyaknak eleg szegenyes. Ehhez kepest viszont eleg draga kartya.
    Mondjuk en a helyedben nem kapkodnam el a vasarlasat, inkabb varnek egy nevesebb gyarto termekere.
    Biztos, ami biztos.
  • MaSzKa
    #10199
    x1800 gto-t lehet valahol kapni itthu-n
    én sehol se találtam
    ha 1hónapon belül lesz belőle vivo-s 50000Ft alatt akkor tuti veszek eggyet
    hdr
  • Tiberius B
    #10198
    XFX milyen márka, mer már láttam tőle GeF7900 Gt-t és GTX-t?
    Előre is köszi a választ.
  • Mr_no_NaMe
    #10197
    Vagyis 7600 na :D
  • Mr_no_NaMe
    #10196
    Köszönöm szépen, akkor egy 7800GT lesz belle és reszkessen Oblivion
  • evid
    #10195
    Zalman VF700-as hűtő. Húzni Coolbits 2.0 vagy Riva Tuner. A coolbits a registryhez íródik és kibővíti a drivert.
  • ati2002
    #10194
    Igaza van Jakuzának, én csak annyit tennék hozzá, hogy nagyon jól megy 6800GT-n az Oblivion... Szóval megéri 60k-t kiadni egy hasonló, vagy még jobb vga-ért.
  • [Jakuza]
    #10193
    Szerintem mar nem eri meg 6800GT-t venni, hiszen lehet kapni 6800GS-t es 7600GT-t is joval olcsobban, akar 15k-val is es ezek teljesitmenye majdnem megkozelittik a 6800GT-t, pontosabban a 7600GT-e el is hagyja jocskan.
    Sot mivel a 6800GS is a 7800GT nyakjara epult, komoly erotartalekkal rendelkezik overclock teren, ellehet erni vele akar egy 6800Ultra szintjet.
    A 7600GT-et (PCI-E)pedig mar lattam a hazai piacon br 57K forintert (Leadtek).
    Marpedig ha olcsobban meglehet venni mint a 6800GT-t raadasul kb 10-15%-al gyorsabb nala, akkor nem kerdes, hogy melyiket erdemes megvenni.
    Amugy a www.anandtech.com oldalon vagy egy osszefoglalo teszt a 7900,7600GT es 6800GS kartyakrol. (a 6800GT sebesseget ehhez viszonyitsd kb megegyezik a 6800GS-vel)
  • Mr_no_NaMe
    #10192
    Tudom hogy már kérdeztem de szeretném most pontosítani :)
    Gef. 6800 at szeretnék venni de láttam, hogy van több fajta is...melyiket érdemes? Gt-t? Vagy mit?
    Körülbelül 60k-t áldoznék a kártyára.
    (és igen az Oblivion kényszerít:)
  • Fejes021
    #10191
    köszi szépen
    bocs a láma kérdésért
  • [Jakuza]
    #10190
    Igy van kulon tap kell neki, amit a szamitogep tapjabol nyernek egy un. molex csatlakozobol (ugyazez megy bele a CDmeghajtoba es merevlemezekbe)
    Altalaban emiatt minden ilyen kartyahoz szoktak adni egy Y kabelt, ha esetleg keves lenne a tapbol kijovo madzag.
  • Fejes021
    #10189
    Ha jól tudom a 6800TD-nek AGP-s foglalatban kell külön táp kábel, ügye?
    Na, ha kell akkor adnak hozzá, vagy én szerezzem be?
    [láma]És ha én akkor milyet?
    Vagy ebből csak egy fajta van?[láma]
  • Cassell
    #10188
    VGA CLUB3D GF 6600GT 128MB +TVOUT +DVI 33.000 Huf
    Boltból garanciával megéri ennyiért? Mit lehet tudni a CLUB3D márkáról?
    Itt egy link eddig nem is hallottam róluk:

    http://www.club-3d.com/
  • [Jakuza]
    #10187
    APGs vagy PCIE ?
    Mert jelenleg sajnos nem nagyon lehet AGPs kartyakat venni, es ha lehet is joval dragabb mint a PCIEs rokonai.
    Amugy allitolag a 6800GS szeriaban, nem rossz az Inno sem, kozel nincsenek olyan betegsegei, mint a 6600GTnel.
    Amugy az Anandteches tesztet itt talkalod a 6800GS-rol, mig egy magyar nyelvu Inno 6800GS tesztet pedig itt.
  • Dévids
    #10186
    a 6800GS-nek milyen fajtái vannak az Inno3d-n kívül,
  • deep
    #10185
    Hűtésügyben nincs javaslat? #10172
  • [Jakuza]
    #10184
    Manlit felejtsd el.
    A tobbi neves gyartotol barmelyik megfelelo lehet.
  • Cassell
    #10183
    Szóval ilyenek közül mint pl. Manli , Captiva, Inno, Gigabyte, Msi, Leadtek.
  • Mike
    #10182
    Gigabyte vagy MSi is tökéletes választás
    ha nem kellenek plusz szoftverek, akkor a MSI Lite-t ajánlanám figyelmedbe
    figyelj arra, hogy a 256 mb-osok általában lassabb memórával szereltek
  • Cassell
    #10181
    Ismét én vagyok:D
    Na a 128 Mb AGP-s Geforce 6600GT kártyák közül milyen márkájút lenne leginkább érdemes venni? Olvastam az Innos-ok talán hamar melegednek , jó nyílván Asus-t lenne a legjobb venni de az meg már radikálisan drágább.
    Tehát melyik az a márka ami még jó és aránylag olcsó is?
    Köszi
  • Mike
    #10180
    htx
  • Punker
    #10179
    "Eskuszom veled komoly problemak vannak, belekotsz az emberbe, ugy hogy nincs igazad." 6 éve ez a hobbija :)

    Flém OFF!
  • Mike
    #10178
    mondtam, ne személyeskedj
    nem anyáztam privátban, te akkor nem tudod mi az anyázás
    másrészt mire való a privát ha nem erre, nem majd itt fogunk veszekedni
    szal hagyjuk már egymást

    htx
  • [Jakuza]
    #10177
    Eskuszom veled komoly problemak vannak, belekotsz az emberbe, ugy hogy nincs igazad. Utana meg ha nincs igazad privatban anyazol.
    Jol vagy te ?
    Raadasul ez egy hardver topic es ne akard a tudatlansagoddal felrevezetni az erdeklodoket.
    Azt hiszem ezek utan, nem igazan kell reagalni arra amit leirsz.
  • Mike
    #10176
    nem kell személyeskedni
    kötözködésben pedig nem kell segítséget kérned, vagy tőlem tanulnod
    téma lezárva, nem kell többet hozzámszólnod
  • [Jakuza]
    #10175
    Nem, a 6800GS teljesitmenyben felulmulja azokat a kartyakat.
    Termeszetesen arban is. :P
  • Dévids
    #10174
    azt olvastam a 6600Gt legyőzi a 6800-at.De a 6800GS-t is?
  • [Jakuza]
    #10173
    Vajon miert is ? Mert HDR-el ugyanez a helyzet ?
    De nem is ez volt a kerdes, hanem visszaideznem, amire te egybol elkezdtel kotekedni:

    "Ma a kozepkategoriaba tartoznak a 6600GT-k, azokkal a jatekokkal amiket leirtal 1024*768ban tokeletesen futnak nagy grafikai reszletesseg mellett is.
    Mas kerdes, hogy pl a mostan megjeleno The Elder Scrolls: Oblivion, mar csak kozepes grafikai reszletesegnel fut megfeleloen ugyanebben a felbontasban."

    Na most ezek kozul, nem ertem mit nem ertesz.
    A nagy grafikai reszletesseget?
    Elmagyarazom akkor neked mit jelent.
    Azt jelenti, hogy az osszes grafikai tenyezo, ami latvanyaban befolyasolja a jatekot be van kapcsolva (osszes effekt es a jatekbeallitasok maximuma). Na marmost, ha csak kozepes szinten vannak ezek es csak akkor fut az Oblivion akadasmentesen, min stabil 25FPS-el, akkor valami rosszat irtam volna le, vagy csak megint jottel kotozkodni ?
  • deep
    #10172
    Hali!
    Van egy ilyenem és kicsit húznám az órajelét. Milyen hűtést vegyek rá és milyen programmal tegyem a dolgot?:D
    Köszi
  • Mike
    #10171
    csak kérdés minek 4xAA meg 16xAF
  • [Jakuza]
    #10170
    "Mas kerdes, hogy pl a mostan megjeleno The Elder Scrolls: Oblivion, mar csak kozepes grafikai reszletesegnel fut megfeleloen ugyanebben a felbontasban."

    S ez igy is van, vagy minden maximumon van neked 1024ben 4xAAval+16AFel es + bloommal?
    Ketlem mert akkor kb fut vagy 10FPS-el
    Mivel nekem raadasul Leadtek 6600GT TDH Extreme-m van, ami magasabb orajelu alapbol, mint a rendes 6600GTk.
    S nalam is ez a helyzet, nem ertem mit csodalkozol. 1024*768ban jatszom vele 4xAA,8xAF+bloom raadasul novenyzetbol a fu ki van kapcsolva tavolsagi tenyezok sincsenek maxon, sot jo ha nemelyik a felere van huzva es igy is csak eppenhogy 25FPS korul van nyilt terepen.
    Szoval ennyi.
  • Mike
    #10169
    "Mas kerdes, hogy pl a mostan megjeleno The Elder Scrolls: Oblivion, mar csak kozepes grafikai reszletesegnel fut megfeleloen ugyanebben a felbontasban."
  • [Jakuza]
    #10168
    Mint latod a kepen , van rajta egy molexcsatolo, tehat kell neki kulont tap is.