41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • rudanjoe
    #10607
    elkészült a konkurencia középkategóriában!
    Radeon X1800GTO
    a 7600gt-t leveri...
    vajh, itthon mikor lehet kapni majd?
    --
    és mennyiért?
  • [NST]Cifu
    #10606
    Mint említettem, sokminden függ a körülményektől. Egy Gf6600GT esetén talán nem érné meg a 256Mbyte, egy Gf6800GS esetén már viszont igen - minden az adott körülményektöl függ. Nem hiszem, hogy lehet általános nézőpontot képviselni ezzel kapcsolatban, ami minden esetre igaz lenne...
  • Apache00
    #10605
    Ráadásul már annyi féle kártya van a piacon, különféle tipusszámokkal ellátva, sőt még sokszor igy eltér egyes gyártok kártyáinak orajelei, hogy egy átlag felhasználo tényleg nehezen tudja eldönteni, hogy most mit és mennyiért éri meg.És gondolom ez csak egyre kuszábbá fog válni a két konkurens nagy versenyében
  • Apache00
    #10604
    én teljesitmény alapján néztem, ami alapján már le lehet szürni, hogy nem is olyan jo vétel egy középkategoriás kártya, mint amilyet régen kaptunk a pénzünkért. (régi jo kis geforceTi200asom:))Persze ez betudhato annak is hogy egyre inkább felgyorsult mind a számitogép fejlödése, mind a játékoké. Én csak arra akartam kijukadni, hogy ma már egy tényleg jo középkategoriás kártyát, amit sokáig használhatunk, nem kaphatunk 50-60e alatt
  • Johnny23
    #10603
    na az a bajom,hogy kiderült,hogy 15 hónapos (garancia nincs már rá) és hát elgondolkoztam ,hogy márcsak itthon a gépemben tudnám kiprobálni

    szerintetek
  • Mike
    #10602
    most milért kutyulánk
    ugyanaz a cég, ugyanolyan kártya
    csak modnjuk nem 128 hanem 256 mega
  • [NST]Cifu
    #10601
    Tisztázni kellene mit nevezünk alsó kategóriának, középkategóriának és felső kategóriának. Vagy a teljesítmény alapján, vagy az ár alapján osztályozhatsz.

    Ma szvsz a középkategória a Gf7600GT, és majd az X1700 (reméljük felveszi a versenyt a konkurenssel). A Gf7600GT vételára 50e Ft-től kezdődik, ez szvsz még középkategória ár szempontjából is. Hogy mennyire fut jól egy játék az adott időszak középkategóriájú kártyáin, az egy teljesen más kérdés, amit talán nem kellene ebbe belekeverni. Hogy a Tomb Raider:Legend fullos beállításokkal csak a csúcskártyákon élvezhető, az egy dolog. Ilyen volt anno is, a Doom3 esetén is mennyien szenvedtek, hogy Mediumban fut élvezhető sebességel a játák.
  • [NST]Cifu
    #10600
    Ez elég sokmindentől függ azért, ha pl. az a kérdés hogy Gf6600GT 128Mbyte + 1Gbyte ram vs. X1600XT 256Mbyte + 512Mbyte ram, akkor elvileg az elsőt ajánlanám, de csak akkor, hogy a közeljövőben nem lenne pénz még legalább 512Mbyte ramra. De ez csak az én nézetem. :)

    Viszont én nem erre reagáltam eredetileg. :)
  • Apache00
    #10599
    az jo márka sztem (jo elvileg a hütése)
  • Johnny23
    #10598
    leadtek
  • Apache00
    #10597
    milyen márkáju?
  • Apache00
    #10596
    Az a baj a mostani videokártyákkal, hogy nincs egy massziv középkategoria, amire azt lehet mondani hogy jol teljesit még a mostani játékoknál, és még használhato is lesz egy jó évig. Vhogy ugy szerintem eltünt a jo kis középkategoria, amivel régebben mindenki jol megvolt, és max 40ezerért meg is lehetett szerezni, és akkor még kiválloan ment velük minden. Ma már ez sajnos nem mondható el. Ma létezik egy felsőkategoria, ami joval 100e fölött van, egy alsoréteg (15-35e) és egyfajta furcsa középkategoria, amelynek kártyái között sokszor elég nagy különbségek vannak, na meg kuszaság. Mondjuk ha a 40e forint értékü karikat vesszük középkategoriának alapul, akkor bizony nem mondhatjuk el, ha ilyet veszünk, hogy zökkenömentesen megy minden, söt a mai játékoknál sokszor csalodnunk is kell a teljesitményükben. Talán inkább ma már az 50-75e forint közötti karikat tekinthetjük közepes teljesitményü VGA-knak, ami ahhoz képest hogy azt mondták, csökkenni fognak a videokari árak, nem tul biztato :) Na jo talán egy 70-75ezres kártyát tekinthetünk talán a felsökategoria aljának, de hát azt sem tul sokáig. Igy talán két lehetösége van a vevönek, vagy vesz félévente 25-30ezerért gyengébb karikat és azzal aránylag jol el lehet lenni az aktuális játékokkal, vagy vásárol 1-1,5 évre egy aránylag erösnek mondhato 70e körilit. Aki meg megteheti az vesz 100e fölött, annak ugysem jelent gondot sztem hogy bármikor ujitson, ha akarja.
    bocs az elmélázásért :)
  • deep
    #10595
    Jah.Simán.
  • Johnny23
    #10594
    most láttam használtan 6800gt -t AGP-s 45k ért. Sztetek megéri ?
  • Mike
    #10593
    ja igat, a 6800GT-ről volt szó
    meghülyit ez a rengeteg szám :)
  • Apache00
    #10592
    vegyél te is 7800Gs-t, és egy ideig nem lesz gondod, ráadásul nem sokkal drágább mint a 6800GT, de joval jobban teljesit :)
  • Punker
    #10591
    ilyet én biztos nem mondtam én 9800Pro-ról váltottam 6600GT-re.....
  • deep
    #10590
    És ez milyen pofátlanság is amugy, hogy még mindig ennyibe kerül. 40-nél nem kéne többe kerülnie már rég.
  • Johnny23
    #10589
    az a gondom,hogy a 6800GT meg már naon "fáj" árba (70k)
  • Johnny23
    #10588
  • Mike
    #10587
    még tagnap mondtuk neki
    még talán te is :)
  • [NST]Cifu
    #10586
    A delikvens nem 20-ért adja a 6600-at hanem 30-ért

    A számok csupán hozzávetőlegesek, de a lényeget szerintem elmondják. :)

    ezt felírom :)

    Tedd azt, egyszer már felsültem vele. :)
    Az nVidia 1x már megigérte, hogy a 6x00 szériánál kifutotta magát az AGP, többre ne számítsunk. Aztán csak kihoztak egy AGP-s 7800GS-t. :)
  • Punker
    #10585
    ilyet ki mondott?
  • Johnny23
    #10584
    bár nekem most épp 6600GT (256MB) -osra van keretem, DE azt mondtátok nem éri meg lecserélni a 9800pro -t !!
  • Mike
    #10583
    rendben, de akkor vizsgáljuk meg azt a kérdést, hogy a nagyobb memóriájú kártya, mondjuk 128-256mb vagy a több memória, tehát mondjuk 512-1024 vagy 1024-2048 okoz nagyobb teljesítményjavulást
  • Johnny23
    #10582
    akkor akinek régi alaplapja van legjobban a 6800GT (AGP) éri meg nem?
  • [NST]Cifu
    #10581
    Azt nem tudom, hogy 6800GS esetén van-e más hátrány (mondjuk lassabban fut-e a memória), de mindenki azt mondta a 9800-asok idejében, hogy hülyeség és felesleges a 256Mbyte-os videókari. Amikor 9800Pro-ról váltottam 9800XT-re, akkor a tuningolt 9800Pro és az alap 9800XT frekije között nem nagyon volt eltérés, tehát a két kártya között csak a memória mennyisége volt a különbség. Érdekes módon ez Lock-On-ban egyfelől 10-15% plusz sebességet jelentett, és sokkal kevésbé volt hajlamos belassulni, ha külső nézetben váltogattam a célpontok között. Ezek után mondhatott bárki bármit, hogy felesleges a 256Mbyte videoram...

    Én személy szerint azt gondolom (és mondom), hogy csúcskártyáknál ma már nem árt az 512Mbyte. A 6800GS mondjuk viszont inkább csak középkategória, mint csúcskártya, így nem tudom ott mennyit nyom a latba (a videomemória egyfelől a textúrázáshoz, másfelől a FSAA-nál számít nagyon).
  • Magnum PI
    #10580
    Bocs, régi árlistán néztem,az új árlistan mér csak 50.000. PCI-E mind a kettő
  • Mike
    #10579
    én még nem láttam tűzhányót, valószinüleg nincs is
    vagy te vmilyen nvidias tótumfaktum vagy?
  • Apache00
    #10578
    Az aki most akar venni 7600GT-t, és még régi alaplapja van, fölösleges ebben gondolkodnia, mert még nincs AGP-s verzioja. Ugy tudom hogy nyár elején dobják majd piacra, és az is kétséges mennyiért (valszeg drágább lesz vmivel mint a PCI-os verzio), ráadásul ki tudja Mo-ra mennyi fog érkezni. 7800GS AGP is ritka mint a fehérhollo
  • rudanjoe
    #10577
    nos nem akarok vitatkozni, én ezt mondtam:
    1. A delikvensnek már van! 1 sli-t támogató deszkája.
    2. van benne tavalyról 1 6600GT-je
    3. most vesz bele mégegyet

    ennyit mondtam nem többet.
    minden más esetben 7600GT vesz a delikvens(ha van neki pciexpresszes alaplapja),
    ha nincs, A delikvens vesz 1 nagy levegőt:)
  • Mike
    #10576
    ezt felírom :)
  • Mike
    #10575
    A delikvens nem 20-ért adja a 6600-at hanem 30-ért
  • [NST]Cifu
    #10574
    Én eddig nem láttam AGP-s 7600GT-t, valószinüleg nem is lesz.
  • Mike
    #10573
    van 6800GS-ből is 512 megás
    amikor kérdeztem pár hónapja, azt mondtátok, parasztvakítás
  • Mike
    #10572
    ha vársz pár hónapot, akkor nekem lesz egy 3 év garis pár hónapos passzív giga 6600GT eladó :)
  • [NST]Cifu
    #10571
    Az 512Mbyte videómemóriát már ma is kihasználja több játék (pl. Doom3, Quake4, FEAR, stb.).
  • Mike
    #10570
    de valaki miért most fizet azért, amit 2 év múlva fog használni? ez egyszerüen nem fér a fejembe
  • Johnny23
    #10569
    hol láttad ugyanabban az árban? AGP-s ?

  • [NST]Cifu
    #10568
    Egy kis matek:

    Adva van A. Delikvens és B. Delikvens.

    1.: lépcső:

    A. Delikvens vesz egy sima PCI-Express deszkát (került X összegbe), bele egy 6600GT videókártyát (került Y összegbe).

    B. Delikvens vesz egy SLI PCI-Express deszkát (került X + 5000-10000 forint összegbe) és egy 6600GT videókártyát (került Y összegbe).

    2.: lépcső:

    A. Delikvens eladja a 6600GT videókártyáját mondjuk 20e Forintért, hozzáad 30e forintot és vesz egy 7600GT videókártyát.

    B. Delikvens vesz egy új 6600GT videókártyát újonnan 30-35e forintért, vagy használtan cirka 20e forintért.

    Végeredmény: A. delikvensnek erősebb gépe van nagyságrendileg azonos, vagy akár kevesebb ráfordítás mellett, ráadásul egy új kártya tulajdonosa, szemben B. delikvenssel, akinek legalább az egyik kártyája már idősebb.

    Rá tudnál mutatni, miért éri meg B. delikvens módszerét követni, mert én sajnos nem látom...