41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • ati2002
    #10727
    GAINWARD GEFORCE PCX 7900GT 256MB (7715) RENDELHETŐ ! 74150 88980
    www.levion.hu
    Szerintem manapság a lehető legjobb választás.
  • szabi73
    #10726


    Sziasztok!
    Szeretnék video kártyát vásárolni és egy gf7900gt-re gondoltam.Arra lennék kiváncsi,hogy most jelen pillanatban milyen áron lehet hozzá jutni.A másik gondolatom pedig x1800xt lenne,melyik jobb választás ár/teljesítmény szempontjából?A márkát mégb én sem tudom milyen legyen?A konfigom p4 660 3,6ghz 2m/800 proci, Gigabyte 8i945P Pro, i945P, LGA775, Dual DDR2 alaplap,Chieftec CT450A P4 tápegység,DDR2 1024Mb 667MHz Geil Kit of 2 (2x512Mb) ram.Szerintetek melyik a jobb választás?100 000ft lenne rá.

  • czky
    #10725
    Egyik haverom vett nemrég egy inno7600gt-t.
    Két baj van vele:
    1. Csak 1 év a garancia;
    2. Eszméletlenül hangos a hűtője.

    A 7600gt jobb mint a 6800gt, ennyit a sima 6800-ról...
  • Dévids
    #10724
    Csak az a gond, hogy nyáron 43ezer körül csak INNO-t kapok arról meg nem hallok sok jót
  • czky
    #10723
    PCI-E lap és 7600GT.
    Én ezt venném...
  • Dévids
    #10722
    Szerintetek vegyek sima 6800 vagy egy PCI lapot meg egy 7600Gt-t?
  • [NST]Cifu
    #10721
    Még 1x: az AGP 8x nem dupla FPS-t jelent a 4x-es képest, hanem dupla akkor rendelkezésre álló sávszélességet. Az már a hardvertől függ, hogy ki-e használja, vagy sem.
  • Punker
    #10720
    azt meg úgyis cserél elöbb utóbb az ember ha új procit vesz nem?
  • NeoMaN
    #10719
    most csak ezt találtam elsőre
    most biztos jön: de ATI 13264578xtxt-vel nagyobb lenne az eltérés. :)
  • NeoMaN
    #10718
    olcsóbbnak olcsóbb a vga, de számolj már bele egy lap cserét is....
  • NeoMaN
    #10717
    10% az monnyuk 50fps helyett 45fps, vagy 30fps helyett 27fps...
    :)))))

    A 8x agp a 4x duplája ELVILEG, és írod hogy 5%-10%. Max ennyi lehet az AGP 8x és PCIe között is, de a lenti tesztek mutatják, hogy még ennyi sem.
  • [NST]Cifu
    #10716
    Utána lelkes júzer tesztel egyet, és azt látja, hogy semmivel vagy csak 2-3% gyorsabb az új technológia mint a régi, és ezért adott ki egy valag pénzt...

    Én nem csak 1-2% sebességkülönbséget látom, hanem azt, hogy a technológia rugalmasabb és jobb, mint a korábbi (ismét: csináld meg az SLI-t AGP porton :)). Mellesleg pedig olcsóbban jön ki az, aki PCI-Express rendszert épít, mint aki AGP-vel csinálná...

    Az hogy kevesebb feszkó kellett egy 8x karinak mint 1 2x-esnek a kutyát nem érdekelte, mert gyorsabb sem volt ugyanaz a kártya 4x vagy 8x agp-n (egyébként ez a feszkóval dobálózás elég vicces olyan időkben amikor van már 2 molexes vga).

    A feszkó "dobálódzás" a VGA gyártók kérése alapján történt, 2000-ben még senki sem gondolta, hogy egyszer molex csatik lesznek a VGA kártyákon. Egyébként ugye egyszerűbb a szükséges alacsony feszt letranszformálni 1,5 vagy 0.8 voltról, mint 3,3voltról...

    Partyban vagy a pcie-s karikkal totál, és mivel az agp 8x semmivel sem gyorsabb gyakorlatilag mint az agp 4x, és az agp 4x semmivel sem gyorsabb mint az agp 2x, ezért senkinek nem hiszem el, hogy a pcie olyan hűdejó-dekellnekünk dolog.

    Majd ha mutatsz nekem egy 4x AGP-s tesztet, akkor hiszek neked. Személyes tapasztalatom egy tuningolt Radeon 9800XT kártyával volt, az 4x módban kb. 5-10%-al volt lassabb, mint 8x módban...
  • Punker
    #10715
    "és ezért adott ki egy valag pénzt..."

    nem tünt még fel hogy olcsóbb? :)
  • NeoMaN
    #10714
    De kétségbevonom.
    Az egész arra megy ki, hogy megvedd az újabb cuccokat. Ezeket mindenféle marketingszöveggel be is adagolják neked. Utána lelkes júzer tesztel egyet, és azt látja, hogy semmivel vagy csak 2-3% gyorsabb az új technológia mint a régi, és ezért adott ki egy valag pénzt...
    Az hogy kevesebb feszkó kellett egy 8x karinak mint 1 2x-esnek a kutyát nem érdekelte, mert gyorsabb sem volt ugyanaz a kártya 4x vagy 8x agp-n (egyébként ez a feszkóval dobálózás elég vicces olyan időkben amikor van már 2 molexes vga).
    A pcie-nek és a satának is biztosan megvannak az előnyei terészetesen, de sokan hajlamosak belemagyarázni mindenféle hűdejó-hűdeszuper-legújabbtechnológia dolgot.
    Ez az egész egy nagy üzlet.
    "Azt gondolom te sem vonod kétségbe, hogy a Gf7900 vagy a Radeon X1900 szériának már kevés lenne az AGP4x..." dede, pont erről beszélek, és kétségbe vonom.


    7800GS AGP

    megittis

    Partyban vagy a pcie-s karikkal totál, és mivel az agp 8x semmivel sem gyorsabb gyakorlatilag mint az agp 4x, és az agp 4x semmivel sem gyorsabb mint az agp 2x, ezért senkinek nem hiszem el, hogy a pcie olyan hűdejó-dekellnekünk dolog.
  • [NST]Cifu
    #10713
    Az AGP változatok esetén nem csak a sávszélesség volt az eltérés, akadt még egy-két apróság is, mint például a leadott feszültség (AGP 1x/2x: 3,3 vagy 1.5 volt, 4x: 1,5 volt, 8x: 0.8 volt), ami ugye azért fontos, mert folyamatosan csökkent a chipek csíkszélessége, így kevesebb feszt kellett/lehetett adni nekik, márpedig nagyon nem mindegy, hogy 3,3 vagy 0,8voltból kell kiindulni, nem véletlen, hogy az AGP 8x csati nem támogatta már az AGP 1x/2x kártyákat. Az AGP szabvány egyik nagy rákfenéje pont az volt, hogy nehézkes volt a fejlesztése, hiszen meg kellett oldani a régebbi (legalábbis a legutóbbi) generációk támogatását az átfedés miatt.

    Ahogy említettem a PCI-Express legnagyobb újítása a technológia rugalmassága, amit ugye az AGP-vel sose lehetett volna megvalósítani. Ugyanez igaz az IDE/SATA csatolófelületre is, a SATA egy sokkal letisztultabb, előremutatóbb technikai megoldás. Az, hogy adva van egy nagyobb elméleti sávszélesség, amit aztán a hardver vagy kihasznál, vagy nem. De mennyivel kellemetlenebb az a helyzet, amikor van egy bika hardver, ám a teljesítményét visszafogja a csatolófelület szűk adatfolyamkeresztmetszete. Azt gondolom te sem vonod kétségbe, hogy a Gf7900 vagy a Radeon X1900 szériának már kevés lenne az AGP4x...
  • NeoMaN
    #10712
    mégegy
    De most már befejeztem, nem bizonygatom tovább azt ami nyilvánvaló.
  • NeoMaN
    #10711
    TESSÉK
    Akkor te is igazolod, hogy itt az AGP változat a HSI chip miatt lassabb, és nem a csatolófdelület miatt.
  • MacrosTheBlack
    #10710
    Ez milyen kártyával készült? Mert nem fejlesztenek mindkét csatolóhoz külön chipet, csak ráraknak a kártyára egy Rialto (vagy más) chipet, és átalakítja az agp jelet pcie-re, vagy fordítva. Nyilván amelyiket át is kell alakítani az lassabb lesz mint a natív csatolós tesója, tehát az ilyen "teszteredmény" igencsak fiktív, valótlan.
  • MacrosTheBlack
    #10709
    9600pro 12-15k, 25k-ból 9800pro/xt-t, gf6600gt-t is kapsz. Sztem a 6600gt lenne neked jó, lehetőleg az inno3d-t kerüld, sok vele a probléma, a többi márkáról kiemelkedően problémásat nem hallottam. Mivel ez már igencsak lowend, egy ASUS, MSI, Leadtek kareszt is megkapsz ugyanannyiért mint egy akármelyiket, az áron nem oszt, nem szoroz, viszont megbízható.
  • MacrosTheBlack
    #10708
    Kit érdekel?
  • Mike at home
    #10707
    ugyan nem tudom miert a graf topikban kell ezt megbeszelni, de szvsz a samsung mast gondol errol
  • Mike at home
    #10706
    en az ilyen hsz-t ugy vagnam ki innen, hogy csak repulne :(
  • norbisz
    #10705
    Nézd meg ezt: GeForce 7900 GT és GTX: ...király, ász
  • pajti
    #10704
    Szasztok! Szerintetek melyik a jobb? 7800GTX, 7900GT ?
  • Narancs
    #10703
    9600 sorozatot úgy ahogy van felejtsd el. Újonnan vehetsz 25 körül sima 6600-ast, vagy használtan 20K körül. Viszont a proci nagyon gyengus. Meg kéne nézni milyen magos. Ha Palomino, akkor úgy 1900+ig kábé föl lehetne húzni, ha TbredA akkor 2200+ig mondjuk, ha nagy mázli és TbredB akkor 2400+ is laza ügy, az már kihajtaná a végéát.
  • HG
    #10702
    Sziasztok! Ebbe a vitába nem szállnék be, viszont jó lene pár véleményt meghallgatnom, mielőtt döntök a haverom helyett, aki nem ért semmit a hardware-hez, viszont játszani szeret. Pénz Kb. 20 -25 E. Ft. áll rendelkezésre. A gép egy 1600+ AMD Athlon 512 Mb. 333Mhz. -s rammal, és egy Radeon9000 -el ( 64 Mb nem pro, passzív hűtés ). A kérdés, ki milyen kareszt ajánlana ez helyett a pici radeon helyett, persze figyelembe véve, hogy a gép sem atomerőmű, és a pénz is az említett korlátokba ütközik. Amire gondoltam, egy radeon 9600 PRO vagy XT 128 vagy 256 Mb. Ez Kb pénzben belefér. Van ennél jobb szerintetek enyiért? Esetleg Nvidia is jöhet. (Csak azokat nem anyira ismerem, főleg az FX sorozat utániakat. (A játék ami főként kéne, hogy szépen menjen IL2 Pacific fighters). Még egy probléma: Memória órajelek kaotikusak, sok helyen 256 -os alacsonyabban fut, mint a 128 -as. Sokszor más van a gyártó oldalán, mint a kereskedés oldalán. Melyiknek lehet inkább hinni? Előre is köszi!
  • hokotro
    #10701
    Szoktam olvasni az aprón a VGA árakat.Nevetséges és röhej mikor 100.000.-jó magyar balkáni forintért valaki árulja a kártyáját.Láttam már 150.000.-is!!!Egy ki.....ttt VIDEÓKÁRTYÁÉRT!!!!????NOOOOOORRMMÁÁLLIISS????
  • NeoMaN
    #10700
    Cifu, ez ugyanolyan mint az ata 100/133/sata/sata2
    Csak elméletben gyorsabb a dolog tudtommal.
    És vakítás. :P

  • [NST]Cifu
    #10699
    Ha te így éled meg, ám legyen. Biztos van, aki hisz is neked...

    Igen, és amúgy az AGP szabványokat át kellene nézned szerintem, mielőtt olyan marhaságot állítasz, hogy parasztvakítás, mert az egyik marhaságot a másikra hányod...
  • NeoMaN
    #10698
    DOOM3 PCIe
    DOOM 3 AGP

    Meg kell nézni ugyanazt a karit itt és ott, mennyi a különbség. :)
  • NeoMaN
    #10697
    Ok, Cifu, akkor dobálózzunk képekkel:





    A doom3-nál valami mérési hiba lehetett, vagy valami el van cseszve benne ez teljesen egyértelmű.
    A PCIe szerintem egyértelműen parasztvakítás, az emberek megtévesztése és átbaszása azért, hogy költsenek új hardwarre. Sajnos ez ellen nem tudunk tenni, mert ha nincs normális AGP-s VGA, akkor át kell állni PCIe-re, ahogy én is megtettem. Mégis állítom, hogy sebességkülönbség 0%! Ugyanúgy vakítás mint az AGP 2x,4x.,8x.
  • [NST]Cifu
    #10696
    Eredetileg már a Gf6x00 széria lett volna az nVidiánál is az utolsó AGP-s széria, aztán csak kihozták a Gf7800GS-t.

    Ha tisztán a teljesítményt nézzük, akkor vegyük az SLI-t vagy a Crossfire-t - ezt AGP-vel bajos lenne utolérni...
  • Kövesdi A
    #10695
    elám szerintem a PCI-Express jővö de nem vitatom hogy a Agp-is meg közeleitheti a teljesitményét de mivel a gyártok már nem adnak ki Agp-s vieo kártyákat és igy ösztönzik a vevőket az át álásra mert pl 7600 g nem kapni Agp-ben csak PCI-Express-ben !
  • [NST]Cifu
    #10694
    Hmm... szerintem ez mindent elmond:



    Amikor már elkezd a sávszélesség számítani, a PCI-Express megmutatja, hogy tényleg gyorsabb, hiszen már nem a GPU/VPU a szűk keresztmetszet. Márpedig a Doom3 már nem egy friss játék, valószinüleg a mostani játékoknál (FEAR, Tomb Raider: Legend, stb.) és különösen az elkövetkezőknél (Crysis, UT2k7) már a középkategória terén is látványos lesz a különbség.
  • [NST]Cifu
    #10693
    Nézz a technikai részletek mögé. Az AGP egy sziklaszilárdan VGA-ra tervezett csatolófelület, amelytől már mindenki szabadulni akart, mert külön vezérlőrendszerre volt szükség hozzá, és nem lehetett rugalmasan fejleszteni. Létrehoztak egy új, sokkal rugalmasabb csatolófelületett, amely egy vezérlővel képes akár több VGA kártyát is elvezetni, de még mellettük akár több egyébb kártyát is kiszolgálni. A régi AGP és a még régebbi PCI csatik elöbb-utóbb kihalnak. Pont. AGP-s lapokat egyre ritkábban látni, ahogy AGP-s videókarikat is, az új csúcskártyákból pedig egyáltalán nem. A PCI még tartja magát, mert a gyártók vonakodnak még átállni, de már lassan kezd megtörni a jég e téren is. A PCI-Express a jövő, mert az alaplap gyártója szabadkezet kaphat, hogy milyen csatolóból hányat tesz a deszkára, a chipsetgyártók (elvileg) csak egy vezérlővel kell foglalkozniuk, és a többi. Az tehát, hogy parasztvakítás a PCI-Express, nem igaz!

    Mivel pedig az AGP már halálra van ítélve, elöbb-utóbb váltani kell, mégha ez egyeseknek ez nehezükre is esik elhinni.
  • Johnny23
    #10692
    szintén "AGP-s tulaj?"
  • SötétBarom
    #10691

    hadja?
  • Kövesdi A
    #10690
    hi szerintetek érdemes 7900 gt venni hiszen a tudása nem sokal hadja le a 7800 gt-ét !
  • izb
    #10689
    Wd 36GB-os raptorom van.
    Gyors ez tény.De nem annyival amennyivel meghírdették.ja és 10000 fordulatu és csak sata I-es (lévén hogy Raptorból nincs sata II-es).
    Gyártója szerint nincs értelme sata II-es vinyóknak.
    mondjuk szerintem sincs.
  • Inquisitor
    #10688
    Ez nem igaz, kapsz gyors sata vinyót, csak körül kell nézni. Amelyik vinyóban 150GB-os lemezek vannak, azok elég gyorsak, vagy a WD raptorok is. Csak bírd megfizetni :)