41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • PLackó
    #12167
    Köszönöm szépen ezt az infót,nagyon jól jött!

    Erre gondoltál?: Asrock 939DUAL-SATA2 ULi M1695
    Eladnám az asus deszkám+ a bartont, és még megmaradna a 9800 pro így alig kellene költenem.
    Később így meg bármikor ráérek kártyát cserélni.
    Nagyon jó vételnek tűnik.
  • Dévids
    #12166
    de ha akkor sem oldódik meg a probléma akkor nem tom.Lehetséges hogy hibás a kari.
  • Dévids
    #12165
    Próbáld ki másik táppal én is jártam már így csak az úgy volt hogy egy idő után lefagy meg ujraindul a gép.Sztem kérjél valakitől egy tápot és próbáld ki azzal.
  • fle go
    #12164
    az alapból ki van kapcsolva:( Egyéb ötlet? Elképzelhető hogy táp gondom van? Korábban egy Radeon 9250 kari volt benne
  • NeoMaN
    #12163
    kapcsold ki a biosban a fast writest (ha van)
  • fle go
    #12162
    XP nem rég lett újratelepítve, túl sok minden nincs a gépben, hogy a 300W-os táp ne bírná el. Fogalmam nincs mi a retek van ezzel a cuccal, de baromira idegesít...
  • Inquisitor
    #12161
    Ha nincs benne szenzor, akkor max. külső hőmérővel. Valami jobbféle digitálissal, de azok drágák. Nem lehet tápprobléma, vagy szétgyilkolt/szétinstallált Windows az oka?
  • fle go
    #12160
    Udv!
    Lenne pár kérdésem. Egy Radeon RX1300-as 256MB kártyám van, játék közben kb 15-20perc használat után elkezd fagyogatni élvezhetetlen a játék. Gondoltam a hutéssel lehet a baj, rááldoztam és vettem rá egy Zalman VF-700 Cu hutot, minden nagyon pöpec, de a hiba továbbra is fennál:( Mi lehet a probléma, van valami ötletetek?
    Még az is érdekelne, hogy ennek a kártyának hogyan lehetne, milyen progival vagy egyáltalán lehet-e a hömérsékletét ellenőrizni.
    Válaszokat előre is köszi!
  • Dodo55
    #12159
    Még nincs 7900GT-m, majd csak lesz, jelenleg 6600GT-m van.
    De egyébként oda van írva a második sor elejére, hogy "Nemsokára:" :D
  • Ioles
    #12158
    hát én azt ajánlom hogy próbálgasd kézzel, tudom egy pár "csúnya szó" ki fog csúszni a szádból de ez van
  • Ioles
    #12157
    hát figyelj én anno a Radeon 9600-osomnál kézzel nyomtam össze és nagy nehezem leszedtem, fogóval semmiképp mert annyit nem ér az egész, főleg hogy látom 7900GT-d van
  • Dodo55
    #12156
    Azt tudom, hogy össze kell nyomni, és fel tolni.
    De mivel nyomjam össze?
    Mert kézzel nem tudom, fogóval meg nem merem(A Radeon 9550-emnél próbálkoztam fogóval, de megkarcoltam a kártyát kicsit vele, szerencsére nem lett baja)
  • Ioles
    #12155
    a kis fehér műanyagok végét nyomd össze oldalról és told fölfelé a lyukon, de csak akkor tudod kitolni ha összenyomtad a végét, remélem érthető voltam
  • Inquisitor
    #12154
    Ha jól tudom a HSI átalakítóknál is reviziótól függöt, hogy miylen alaplapban volt kedve menni.
  • Dodo55
    #12153
    Lenne egy elég izé kérdésem, nagy részben videokártyákkal kapcsolatos, de mással is: a hűtőt tartó fehér műanyag tüskéket hogy lehet úgy kivenni, hogy utána vissza is lehessen tenni, és a kártyát/egyéb cuccot se kockáztassam a leszedő eszközzel?
  • izb
    #12152
    hehe akkor nagyon megéri."ezt is minek adja ki az ATI"
    Én reménykedem benne, hogy az AMD az árak és a reagálási,és a középkategória szintjén is egy kicsit rendet vág az Atinál..
  • Inquisitor
    #12151
    "Lehetséges, hogy ezt a HSI hidat csak az nVidia használja, amikor hallottam róla, akkor asszem, hogy még csak az nVidia kártyák használtak ilyet, azóta lehet, hogy már az Ati is használja."
    Azt hiszem Rialto-nak hívják, bár elég kevés AGP-s Radeon van forgalomban (X1300p, X1600p), állítólag nem szeretik a régi 4x-es AGP-s lapokat. Meg jön majd RV560 (X1650xt) is AGP verzióban. Meg létezik AGP+PCIE kártya is, talán X1600p és GF7600 kártyából, csak az árán veszel 2 kártyát vagy egy új lapot és egy kártyát.
  • izb
    #12150
    ennél olcsóbb megoldást egyenlőre nem fogsz találni,abban biztos lehetsz,de átmenetnek jó lesz....
  • izb
    #12149
    nekem neo2-esem van.csak AGP van rajta.
    De neked jó megoldás lenne az asrock dual sata 939-es lapja ami lehet hogy asrock és rossz szájízed van tőle de egy nagyon jó kis lap,akinek van az ódákat regél róla.Jól tuningolható,a chipset-se nem melegszik,2 foglalat van rajta tehát egy úgynevezett combó.AGP+ PCI-E
    na ebben egy 3000+ 2600mhz felhúzva nagyon szépen fog muzsikálni..
    a lap 15.000,-ft a proci kb 18.000ft memcsiket amiket meg most használsz ebben is okésak.33-ért van egy új géped és a külömbség szemmel látható lesz ezt garantálom..
  • PLackó
    #12148
    Tehát AGP-s foglalata van?Vagy netán mind a 2 kártyatipust fogadja?vagy hogy gondolod?
    Egyébként jelenleg 9800Pro-m van ami nagyon jó kártya, de elkéne néha már a sebességtöblet.
  • Dodo55
    #12147
    Azért drágábbak a mostani AGP-s kártyák, PCI Expresses változataiknál, mert nem csinálnak a GPU-ból külön PCIe-s és AGP-s változatot, hanem az AGP-s változatnál egy HSI híd nevű cuccot tesznek a kártyára, ami lehetővé teszi, hogy AGP-sként működjön egy PCIe-s kártya.
    És az a HSI híd plusz pénzbe kerül, ezért drágábbak.

    Lehetséges, hogy ezt a HSI hidat csak az nVidia használja, amikor hallottam róla, akkor asszem, hogy még csak az nVidia kártyák használtak ilyet, azóta lehet, hogy már az Ati is használja.
  • izb
    #12146
    Van köztes megoldás a problémádra,és csak alapot kell venned és procit.
    MSI neo2-es alap,Használtan kapsz már egy 10-ért.
    Plussz 939-es proci.28000,-ft ból ki is jön a dolog.
  • PLackó
    #12145
    Viszont az is csábít a PCI-E váltásra (engem) hogy nagyon lementek az Athlon64 árai.
    Annyiba kerül a 3500+-os mint amennyiért 2 éve vettem a 2800-as bartonom.
    Viszont lap+proci+kártya csere elég drágán jönne ki.
    Majd lehet télen váltok,addigra biztosan sokat mennek még le a VGA árak.
  • PLackó
    #12144
    Köszi szépen!
  • izb
    #12143
    Ezt nem értem.kiadják de drágábban...Mi a fenéért?
    ha rá akarják szoktatni a népet a PCI-E akkor egyáltalán ne adjanak ki AGP és mindenki secpecc alatt átszokik feltéve ha játszani akar a mai játékokkal...
    Erre mit csinálnak, fogják kiadják 4000ft-al drágábban.
    Beszar@s..
  • Inquisitor
    #12142
    Elvileg 1-2 héten belül jönnek a 7600GS/GT kártyák AGP verziói itthon is a boltokban. (Gondolom eleinte kevés és drágán) Ha kis mázlid van, akkor jön velük együtt 7300-as AGP-s is ... Az Overclocker.ru szerint 20 dollárral drágább, mint a PCI-E verzió.
  • [Jakuza]
    #12141
    Elmeletileg Japanoknal mar lehet kapni, de hogy itt hogyan tudja beszerezni az ember az jo kerdes.
    http://www.coneco.net/PriceList.asp?COM_ID=1060724004
  • PLackó
    #12140
    Várható hogy 7300GT kijön AGP foglalatra?
  • AlieN911
    #12139
    Üdv! 6600GThez melyik drivert ajánljátok? 81.98as van meg nekem, melyik kezeli jol ? Holnap rakom ujra az XP-t akkor a legjobb drivert raknám fel
  • Hellsing47
    #12138
    nah jolvan akkor...megyek is az Auchanba

    kössz
  • izb
    #12137
    Jó kis videókari,bár nem dd3-as memcsikkel szerelt.
    Én is egy ilyenre pályázom...
  • Hellsing47
    #12136
    GIGABYTE GeForce 7300 GT megéri 24.990-ért???

    kép rola:

    és ha vki tud akkor irjon léci rola vmilyen véleményt...hogy jó,szar. esetleg elavult...

    köszi!!:)
  • Inquisitor
    #12135
    Ja és mind kompatibilis az 1.1, 1.3, 1.4-el, csak mert NVidiánál az 1.4 kimaradt, majd a nagysikerű 1.3-at is kiszedték.
  • Inquisitor
    #12134
    Pixel Shader 2.0a van rajta, a Radeon X800/X700-ban meg 2.0b van.
    A régebbi Radeonokban 1.4-es, az X1000-es sorozatban meg 3.0-ás.
  • roberto
    #12133
    megtudnátok mondani hogy 1. hanyas pixel shader van 1 ATI radeon 9550 es kártyán?
  • bertino
    #12132
    ege, eléggé rázós sztem...
    mostmár nem is foglalkoztat annyira :D
  • Inquisitor
    #12131
    Ez X1800/X1900 átok. Melegszik, hangos hűtés kell rájuk, bár X1900-nál a 3-4x annyi PS egység is fűt picit. Csak ugye HIS IceQ meg drágább :(
    (Na meg ezért várjuk a kevésbé forró RV570-est.)
  • bertino
    #12130
    azt már látom, hogy fullon 80fok, amit kicsit sokallok
    másik meg, hogy ez fogyaszt a legtöbbet PH szerint
  • bertino
    #12129
    hát akkor ki kell bírnom még egy picit normális, emberi gép nélkül :)
    most lesem a tesztjét PHn...
  • Inquisitor
    #12128
    Azt hiszem "szokásos" helyen 66.000 a Sapphire X1900GT ...