41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • PLackó
    #12727
    Lehet jobban járnál ha pci-e re váltanál :(

    Egyébként azért árulod a 6600GT-d hogy 7600GS-t vegyél?de ha jól tudom nem sokkal jobb nem?
  • BiG G
    #12726
    éppen ezt nézegettem énis, hogy nincsen GST AGP-sben :(
    tehát vagy gyűjtök GT-re, vagy beérem GS-sel...
  • FFX
    #12725
    mert AGP-ben nincs 7600 GST asszem. A 7600 GT meg már egy kategóriával drágább
  • Jobson
    #12724
    miért 7600GS erőltetitek, mikor a 7600GST ugyanilyen árban van, és majdnem olyan mint a 7600GT??
  • RTW
    #12723
    akkor asszem megveszem :D
  • RTW
    #12722
    sajnos nem tudom
  • PLackó
    #12721
    a procid barton vagy sempron?
  • BiG G
    #12720
    mindenképp, és én még beletennék 512, vagy 1 giga ramot is, és akkor már szélvész lesz a géped :)
  • NeoMaN
    #12719
    Igen, nagyon is érdemes! Soxor gyorsabb lesz a 3D megjelenítése!
  • RTW
    #12718
    hello!
    Érdemes ebben a konfigurációban a videokártyát lecserélni egy VGA Inno3D AGP Tornado GeForce 7600GS 256 MB DDR TV, 2 év garanciával kártyára:
    AMD 2600+, 768 MB RAM, ATI Radeon 9200 SE, ASUS A7V600 alaplap?
    A kártyát 32.280 Ft-ért tudnám megvenni.
  • BiG G
    #12717
    well, soha nem hallottam ilyen engine hibákról, de ha Te mondod, elhiszem :)

    az aláírásodon meg röhögtem 1 jót x)
  • NeoMaN
    #12716
    Nem baromság (monnyuk az 500 már télleg ultratúlzás).

    Quake3-ban 125 ill. 333-as FPS-el nagyobbat tudtál ugrani - az engine hibájából fakadóan - mint mondjuk 60FPS-nél.

    Viszont az 500 tényleg faszság szvsz.
  • David8
    #12715
    Nincs is 500 FPS-em amúgy meg nem Fraps-al szokás nézni hanem /cg_drawfps 1
    Nem akartam flémelni és egyedül czkynak írtam mert felidegesített azzal hogy olyanokba okoskodik amihez köze nincs.
    Ok legyen jobb a GeForce köszi a tippeket és bocs a flémért :)
    De cod2 és FPS témában nem érdekes vitatkozni velem.
    Ha nekem nem hiszitek kicsit járjatok utána.
    Egyébként bármikor adok nektek képet amin az FPS rajta van.
    Írjatok privát üzenetet az MSN címetekkel és küldök nektek 5öt is ha kell :)
    És még1x bocs a flame-ért ha ezzel bárkit is megbántottam volna csak mondom aki vmihez nem ért az ne magyarázza bele egy olyanba a hülyeségét aki fél éve tapasztalt codos.
    Na ennyi és a képekért lehet jelentkezni :)
  • BiG G
    #12714
    ez a totális placebó hatás. azért mert a fraps a balfelső sarokba neked 500fps-t ír ki, azt hiszed hogy távolabbra lősz, meg mindent bead... no comment

    és scorpeeon-nak igaza van, még a legjobb monitorok sem képesek 500 fps-t megjeleníteni, maximum 100-150-et, a szemed pedig kipihent állapotban sem képes 200-250nél többet megkülönböztetni, tehát totális baromság az egész.
  • scorpeeon
    #12713
    Milyen monitorod van? ELhiszed, hogy a monitorod nem bír megjeleníteni még 100fps-t sem? nemhogy 600ezermilliót, mint amennyit te akarsz!
  • czky
    #12712
    No comment...
  • PLackó
    #12711
    1.Nagyon eltérsz a topictól, f@szomat sem érdekli hogy 200 vagy 800 fps-ed van a codban..

    2. nem kell a flame-ed.

    3.Mi segíteni próbáltunk,viszont ha nem hallgatsz a szép szóra,akkor meg mi a frászért kérdezősködsz?Előbb írtad hogy nem értesz hozzá,akkor minek erölteted hogy szerinted mindenképp az ati a jobb?
  • Hellsing47
    #12710
    hmmm..egy képet mutatnál amin 200 feletti FPS-el nyomod???
  • David8
    #12709
    Bocs kijavítom:
    "És miért? Mert lehet van Directx 9-ben 150 FPS-ük, de Directx7 be meg van 500"
    ...
  • David8
    #12708
    czky légyszi ne húzd fel az agyam.
    50 FPS-el is lehet érezni h nem megy olyan simán a game.
    És ne gyere Directx 9el mert lehet szebb de sokkal kevesebb az FPS.
    Elmondanám neked hogy aki komolyabb szinten űzi a cod2-t, tehát van klánja meg stb. az nem jáccik Directx 9-el.
    Magyarország legjobb klánjaiból vagy világviszonylatban a legjobb cod2 klánoktól kérdezd meg hogy jáccanak. Senki sem fogja azt mondani neked h Directx9 pedig azoknak nem 7600 GSük van hanem 7900 GTX meg Ati X1900Xt top kártyák.
    És miért? Mert lehet van Directx 9-ben 150 FPS-ük, de Directx9 be meg van 500.
    És ebbe meg megint ne vitatkozz velem, mert 150 FPS-el nem tucc olyan gyorsan lőni pl. Garanddal, nem tudsz olyan messze lőni thompsonnal, nem ad be neked olyan könnyen semmit. 500 FPS-el ha mellélőssz is beadja szóval aki komolyan űzi annak az a legjobb ha minél több az FPS-e nem az a lényeg h most esik e a hó a havas pályákon meg a tégla szebben ki van dolgozva...
    Rád a cod2 társadalom a következő szót használja: "láma"
    Azaz semmi közöd a codhoz csak ki akarsz oktatni engem, akinek majdnem egy éves tapasztalat van és klán szinten jáccok.
    Mondhatni csak cod2zök.
    Úgyhogy innentől fogva nekem ne gyere a cod2-vel meg leszarom hogy elhiszed e hogy 200 FPS-em van meg stb... nem érdekelsz ezzel kapcsolatban nem akarok már írni neked mert NINCS IGAZAD. Mennyél cod2zni Directx 9 ben nyugodtan 60 FPS-el meg is érdemled. Na csá
  • Speedy86
    #12707
    Sziasztok!
    A inno 6600 simának mennyi az órajele?
    Milyen kártyának számít?
    Miért olcsóbb valamelyik 7x-es a 6600-nál?
    Azt tudom sajnos hogy csak 128bites:(
    Az nagy minusznak számít?
  • scorpeeon
    #12706
    Jesszusom, 150-200-500-600fps?? Elárulnád, hogy mégis mi értelme van? It már arról sincs szó, hogy látja-e a szemed az annyi fps-t. Nincs olyan monitor, ami megbírná jeleníteni az annyi fps-t. Az én monitoromon 160Hz a legnagyobb elérhető, az is vga felbontáson. Normál felbontáson (1024x768) 100Hz-en megy. Ha ennél többet tudna a videókari, akkor sem tudja megjeleníteni a monotr, magyarul értelme: nulla. És amelyik játék ennyi fps-el megy az vagy nagyon régi, vagy minden grafika le van véve, úgy meg mi értelme van? stabil 60 fps a legpörgősebb fps-ekhez is elég. (lásd: Q4ben nem is lehet több 60fps-nél)
  • Dodo55
    #12705
    Nem mondtam azt, hogy az FPS-ekért cserébe le kell venni a grafikát, én is amellett vagyok, hogy inkább 40-50 FPS, és szép grafika, minthogy 150-200 FPS, és csúnya grafika.

    Csak annyit akartam az előző hozzászólásommal, hogy az FPS is igen fontos.
  • PunkZoli
    #12704
    természetesen ha nem netes ,lanos játékról van szó hajlandó vagyok a folyamatosság oltárán áldozni ,és a grafot is feljebbtolni, 30-40 fps már ideális néhol belassulással
  • PunkZoli
    #12703
    lol ,rajzfilmeket szoktak 24-25 fps el megjeleníteni mert azt már folyamatosnak érzékeli a szem! és ittt a folyamatoson van a szó! amúgy én 60+ on tudok pl csak fpst játszani mert egyszerüen azon ,vagy a felett tudom pontosan rárántani a fejre vagy akárhova:D mert nekem igen fontos pl hogy ne legyen késlekedés...
  • czky
    #12702
    Felőlem mindenki azt csinál amit akar. Én akkor se vagyok hajlandó egy játékot szarrá butítani csak h röpködjenek az fps-ek.
    A másik meg. Nem tudom kit mennyire zavar az amikor szétcsúszik a kép. És ugye ha bekapcsoljuk a VSync-et, akkor abban a pillanatban lőttek a több100 fps-nek.
    Nekem se egy álom ha 25 fps-el megy a játék, mert könnyen alá mehet, de azt se akarom h C64-es grafikával mennyenek a mostani játékok...
  • Dodo55
    #12701
    Azért a 25FPS kicsit kevés szerintem, 60FPS fölött jó igazán.
    Hogyha fizika is van egy játékban, akkor 180 FPS körül a legélethűbb, legálábbis a PhysX ott a legélethűbb, HL2-t(Havok) még nem tudtam 100-nál magasabb FPS körül járatni, úgy, hogy közben valami fizikai reakció történik, szóval a Havokról nincs ilyen tapasztalatom, de a PhysX-el írtam saját játékot, ami nincs tele mindenféle FPS csökkentő hatású cuccal, szóval PhysX-el alaposan tudtam tesztelni, hogy hol élethű igazán.

    Amúgy ki találta ki ezt a hülyeséget, hogy az ember szeme pontosan 25FPS-el lát?
    Mert először azt hallottam(ami szerintem igaz is), hogy 25 FPS kell ahhoz, hogy az emberi szem mozgásnak lásson valamit, de mostanában olyanokat hallok, hogy az ember pontosan 25 fps-el lát. Ez szerintem nagy hülyeség.

    Vagy lehet, hogy a többi ember tényleg 25 FPS-el lát, és én vagyok az egyedül, aki 500-600 FPS-el látok?
  • czky
    #12700
    Ja hogy te komoly szinten nyomod!!! Ohh bocs.
    Directx7???? Yeeee! Biztos baromi jól néz ki a játék!! Akkor már értem is h miért van szükséged 200FPS-re. Tudtad h 25fps fölött már nem akad a játék??? LOL. A 90FPS is már sokkal több mint amennyi szükséges.
    Én a 7600gs-t meg sem említettem.
    Másik meg ha te ennyire a papírforma felé mész, akkor minek kérdezed meg h mi a véleményünk a kártyáról??? Vedd meg aztán gyere ide sírni h : jajj miért nem megy ennyit meg annyit a kártyám, pedig ennyi az órajele...
    Nem hiába lett Ajánlva neked a 7600gs és a 7600gt. Mindenki lebeszélne az x1600xt-ről.
    Ja és hogy ne maradj tudatlan, 7600gt órajelek: 560mhz/1400mhz
    Csá
  • reaper4
    #12699
    "Ja és tán nem Directx9en kéne benne jáccani mert azzal nekem is 50 FPS van hanem Directx7-be." lol :D ha vki megteheti akkor had játszon már dx9-el :) arról nem is beszélve, sokkal szebb. azt meg ne meséld be nekem ,h 6600gt-vel dx-9 ben 50 fps-t ad :) én kaptam 1280*1024 ben fullon ilyen fps-eket. szal ne kamuzz!
    ja és itt 1 másik teszt. döntsd el belátásod szerint.
  • zolo
    #12698
    A mostani új bestbuy kártya felső-középkategóribán meg a 7900Gs.Nagyon durva bruttó 46ezres árért.
  • David8
    #12697
    czky írta:
    "Nem lenne nagy előrelépés a 6600gt után.
    50ezret adnál egy ilyen kártyáéééért???? Na neee!!! Ne tedd!!!
    Inkább vegyél 7600gt-t! Sokkal jobban jársz vele!
    Cod2 200-250 FPS? Hol álmodtad ezt 6600gt-vel? Esetleg 320x240ben csont minimumon."
    Cod2-be nem jársz jól ha vitatkozol velem mert november óta nyomom komoly szinten, és ha tudnád alapból le van korlátozva 90re az fps.
    De van egy parancs: /com_maxfps 999
    Ezzel rögtön felugrott 200 FPS-re.
    Ja és tán nem Directx9en kéne benne jáccani mert azzal nekem is 50 FPS van hanem Directx7-be.
    Szóval nekem 1024x768-ba van 200 FPS...
    A 7600 GS-el kapcsolatban.
    Én nem pont azt néztem összehasonlító táblázatban hogy simán veri.
    Lehet nem a sima Radeon X1600 Xt, hanem a PowerColor X1600 XT.
    Csak hogy pár dolgot említsek:
    PowerColor X1600 XT:
    Memória: 256 Mb
    Proci sebessége: 600 Mhz
    Memória sebessége: 1400 Mhz

    Nvidia GeForce 7600 GT 256MB
    Memória: 2560 Mb
    Proci sebesség: 560 Mhz
    Memória sebesség: 700 Mhz

    Ezek után no comment, és nem értem mért vegyek 7600 GS-t.
    Nem lenne értelme váltanom mert nem sokkal jobb mint a 6600 GT-m.
    Viszont ez az Powrcolor X1600 XT 1400Mhz-es memóriasebességgel...

    Nem tom nem nagyon értek hozzá én csak a táblázatból indultam ki ami gondolom nem kamu.

    Egyébként itt nézegettem nézzetek utána ha nem hiszitek:
    www.edigital.hu

    Na hello
  • FFX
    #12696
    valós ár!
    "Az Inno3D GeForce 7950 GT vételára már most 80 000 forint alatt van"
    forrás:prohardver
    Sztem ez lesz a legújabb best buy kártya a felső árszegmensben.
  • bertino
    #12695
    BAN
  • raymond01
    #12694
    Geforce 4 ti 4200 128mb 5000 FT -ért vkinek?
    [email protected]
  • Dodo55
    #12693
    VGA PCI-E nVidia Inno3D 7950GT 512MB 77256FT

    HMM ennél azt hittem drágább lesz
    1-2 hónap alatt szerintetek le fog ez menni kicsit?
    Mert akkor asszem ilyet veszek, nem 7900GT-t.
  • scorpeeon
    #12692
    ha agp s kell es van ra 50k d,sztem 7600gt. dx10re varni sztem felesleges, gf7 szeriabol is alig volt mar agp s,8bol talan nem is lesz mar egyaltalan. ha pci s kell en akkor sem varnek dx10re,az elso dx es szeriakkal bajok is szoktak lenni...pl fx5000 sorozat wolt az elso dx9es,es nem eppen a dicseret wolt az amit a legtobb helyrol kapott. jobb sztem egy kiforrott dx9 mint egy beta dx10. de ha agp d van,ne varj semmikepp a dx10re,nemhiszem h lesz agp re...
  • czky
    #12691
    Majd biztos kijön belőle egy középkategóriás DX10-es kártya. Csak pár hónapot még várnod kell, mert még nem kapni...
  • czky
    #12690
    Csak akkor ha márkás. Codegen féle szutyok nem elég hozzá...
  • Zsoldos
    #12689
    hol arulnak olyat 50-ert? :) az rablas
  • thhommy
    #12688
    sziasztok
    azon gondolkoztam h akarok venni egy uj videókártyát mer most van egy kis pénzem is és már egy elég régi videókártyám van(radeon 9600) olyan 50et akarok rászánni abból kijön egy dx 10es? tudtok vmit ajánlani?