41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • DecenS
    #14606
    köszönöm, egynek yo.
    egyéb tippek? :)
  • saviola
    #14605
    Szerintem ez neked meg felel Galaxy Technology GeForce 7300GT ezen nem passzív hűtás van hanem zalman, de hangtalan.
  • DecenS
    #14604
    helló,
    tippeket szeretnék tőletek:)
    graf kártya vásárlás előtt állok, és nem vagyok túlzottan tájékozott az ügyben. a szempontjaim: 30e-nél többet nem akarok kiadni érte, legyen csendes (passziv hűtés)... nem kell világbajnoknak lennie, mivel nem játékra csak graf alkalmazásokra használom (foto, cad, stb), a milisecundumok nem ejtenek révületbe.. és nem ragaszkodom feltétlen ahhoz sem hogy ati vagy nvidia saját gyártmánya legyen..
    mit válasszak?
  • Landren
    #14603
    Itt olvashatsz róla mik is ezek, prsze csak ha érdekel. Ebben az árkategóriában azok a karik vannak amit a Zsé kolléga is nézeget. De ha Te ATI párti vagy, akkor az X1650XT jó vételnek számít, és árban is a belefér a keretedbe.
    Ez már lényegesen jobb kari mint egy x800 -as.
  • mycso
    #14602
    Hát igen, még elég sok olyan számtech üzlet van, ahol tudatlan hozzá nem értők dolgoznak.
    A chipland sajnos pont egy ilyen: nekem pl. megakarta magyarázni a szervizes, hogyha jó tápot akarok, akkor azt vegyem meg, amelyik a leg nehezebb --> LoL
  • Zsé
    #14601
    köszi a kimeritő választ!
    Az FX-et nem magamtól találtam ki....
    Egy bolt árlistáján volt, nézd meg!
    Itt nézheted meg!
  • scorpeeon
    #14600
    1 kategória sztem, amelyiket jobban szereted (ATI/nVIDIA)
    Csak mellékesen: GeForce FX7600GT nem létezik, az FX csak az 5-ös széria volt... :)
  • Zsé
    #14599
    Sziasztok!
    Videókártyát szeretném lecserélni, és kis segítséget kérnék.
    Melyik lenne jobb...?

    - VGA ATI Radeon X1650XT, 256MB PCI-E GDDR3, Dual DVI- Sapphire
    - GeForce FX 7600GT 256MB PCI-E MSI

    Alaplapom: MSi I945PL
    Proci: Intel PD945 3,4 Ghz
  • ChrisTucker
    #14598
    Egyébként nem vagyok az a nagy videókártya guru, szóval ezek a kifejezések nekem semmit nem mondanak. egy olyan kártyát szeretnék ami nem túl drága. meg azért a "mai" játékok is elmennek rajta.
  • ChrisTucker
    #14597
    max. 30-35 ezer körül
  • Landren
    #14596
    Sima x800-ast semmiképpen, meg aztám az x800-as széria még nem tudja az SM3-at meg a HDR-t sem, már ha neked az számít valamit.
    Mennyit szánsz vásárlásra?
  • ChrisTucker
    #14595
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan kérdésem, h érdemes lenne a mai játékok videókártya teljesítményéhez venni egy ATI Radeon X800-ast?
  • fle go
    #14594
    Remelem, hogy dx 10 nem fog gyorsan teret hoditani, meg keves progi lesz ami hasznalja, es par progi miatt ahogy Te is irtad nem lesz erdemes VGA-t valtani. Az idei evben elkeszulo jatekok meg remelem egy 7900GT-n elketyegnek. Igy valahogy ertettem az 1 evet. Bocs, hogy nem jol fejeztem ki magam.

    Koszi a valaszokat!
  • Inquisitor
    #14593
    Ahogy a kolléga is mondta7900GT/7950GT, esetleg nagyon minimál összegnél 7900GS.
    De mit értesz az alatt, hogy nem kell 1 év múlva lecserélni? DX10-et nem fogja tudni kérdés lesz e 1 év múlva olyan program, ami miatt érdemes váltani? Másrészt elöbb-útobb lesz olyan játék aminek a sebessége nem lesz megfelelő rajtuk.
  • Inquisitor
    #14592
    Igen? Pedig nekik működik a Vistás driverük jobban :)
    Vagy te mire gondolsz "nehézség" gyanánt? Nekem nehézségnek a DX10 driver nélküli "első DX10" kártya tűnik.
  • Landren
    #14591
    40-60 közé elég sok belefér, de ha 1 éven belül nem akarod cserélni akkor 7950GT, vagy esetleg 7900GT ami belefér.
  • fle go
    #14590
    Udv!

    GeForce 7-es szeriabol melyik VGA-t ajanlanatok leginkabb amit mondjuk leghetoleg nem kell 1 even belul lecserelni es mondjuk max 40-60eFt kozt van.
  • bakvarnyu
    #14589
    De ez akkor is hulyeseg, hogy az "Nvidia mostanában mintha a nevéből élne" mert koztudott, hogy pont az Atinal vannak fejlesztesi problemak.
  • zoolee
    #14588
    Hát nem ezt pofáztam????
  • Inquisitor
    #14587
    De a Godfather SE támogatja, mivel tök ugyan az a GPU van rajta, nem de? :)
  • Inquisitor
    #14586
    Na jah, ATI is rájött, az X1650pro szériát most cseréli le az árban kb. ugyan ott jövő X1650XL-re (99-120USD), meglátjuk mi sül ki belőle.
  • NeoMaN
    #14585
    A 30 alatti kategóriában adják el a legtöbbet sztem.
    Mi itt a kis százalék vagyunk az 50-60 ezres VGA-nkkal.
  • NeoMaN
    #14584
    A 30 alatti kategóriában adját el a legtöbbet sztem.
    Mi itt a kis százalék vagyunk az 50-60 ezres VGA-nkkal.
  • zoolee
    #14583
    A méret az nem lényeg...
    De az a baj, hogy nem támogatja dx 10 et...
  • Inquisitor
    #14582
    Azt, hogy böhöm nagy, és nagyon nem éri meg árban, ha jó áron kapsz X1950XT-t ...
  • zoolee
    #14581
    ATI godfatherről mit tucctok???
  • JTBM
    #14580
    Nekem egyébként ez az első Ati kártyám és féltem is tőle, de semmi gond nincs vele. Szerintem a változás majd akkor jön a piacon, amikor az NVidia kezdi majd kiadni a 8-as sorozatot a középkategóriában.

    Már jön egy 8800GTS 320M rammal USD300-ért, ami nálunk kb. 80K lesz. De ez a kártya sem 2-szer gyorsabb az Ati X1950Pro-nál.
  • JTBM
    #14579
    Lehet, hogy 30K alatt és 80K felett az NVidia az úr, de a legtöbb kártyát pont 30K-80K közt adják el...
  • ajem kisa
    #14578
    Köszi, de sajnos az sem mutatja a hőfokot erre a kártyára, viszont a "SiSoftware Sandra Professional Business XI.SP1" sem, nemértem!
    A gyári lemezen pedig van "V-TUNER 3" nevezetű progi, amivel elvileg megtudnám nézni, de nemvolt hozzá türelmem! Ezen van "memory clock", és "2D/3D Core Clock" tunning(?) is, majd ha egyszer megtalálom, hogy hol van a hőfok, elmesélem!
  • Inquisitor
    #14577
    30K alatt és 80K felett jelentős NVidia "fölény" van most, az tuti.
  • Inquisitor
    #14576
    Hát árteljesítményben jelenleg az X1650XT/1950pro páros jobban áll, mint a GF7600GT/7900GT, és ugye elég ütős az X1950XT is.
    Azt meg majd márciusban tudjuk meg mit alkottak ezek "ketten" Dx10 ügyben ;)
  • rekettyes
    #14575
    épp ellenkezőleg.az nvidia aláz most.
  • JTBM
    #14574
    Mondjuk én 45K-ért csak 256MB verziót láttam, az 512MB-os verziót csak 52K-ért. 52K és 53K közt azért nem akkora a különbség...
  • JTBM
    #14573
    53K-ért vettem, a 45K persze olcsóbb, de nincs akkora árkülönbség, mit egy Nvidia kártyánál.
    Az Nvidia mostanában mintha a nevéből élne, az Ati gyorsabb kártyákat árul azonos pénzért.
  • Inquisitor
    #14572
    Prohardveren keres rá a cikkek/tesztek között pár VGA tesztre, biztos lesz köztük SLI teszt is. Elég sok programban problémás használni, meg ugye 2x olyan gyors tutira nem lesz, jelenlegi állás szeritn biztosabb és nem feltétlenül drágábbegy darab izmosabb kártya.
  • tmisi
    #14571
    Teljesen egyetértek veled. Most váltottam nemrég P4-re Celeronról (hasonló órajelen futott). Így VGA csere nélkül is gyorsult némely játék. Még a 9600XT-t is padlógázzal hajtja meg! Kíváncsi leszek a DDR3-as 7600GS-sel mit produkál majd. Kár hogy eladtam a cerkát, megnéztem volna a különbséget egy teszt erejéig.
  • fle go
    #14570
    Udv, tud valaki estleg egy linket ahol utana olvashatok milyen eredmenyeket lehet elerni SLI-be kotott 7300GT-kel? Vagy 7600GT. Egyaltalan erdemes-e ezzel foglalkozni, tudvan, hogy kozeleg a dx10.

    koszi
  • saviola
    #14569
    jah bocs azt hittem sima intel p4 nemtom miért
  • PLackó
    #14568
    szerintem celeron semmit nem tud kihajtani...nem játékra való ez! Nagyon nem érdemes hozzá jobb-de még középkategóriás kártyát sem venni!
  • saviola
    #14567
    szerintem igen