41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • zolo
    #16046
    Nv kártya ilyen tulajdonságokkal nincs ebben az árban.Én az Ati 1950pro-t ajánlanám, az teljesíteni fogja azokat a feltételeket, amiket te megadtál.
  • Adler
    #16045
    van ilyen, 7300GT 256 ddr3 al?
    mennyibe fáj?
  • keymaker
    #16044
    Melyik Nvidia kártyát érdemes megvenni max 35 ig? A húzhatóság nem érdekel. Az lenne a lényeg h 1280*1024be fussanak jól az olyan játékok mint colin dirt, stalker, test drive. már ha ennyiért lehet célhoz méltó kártyát kapni és feltételezzük h veszek hozzá egy athlon 5600+ot és 2 giga 1066 mhz-s ramot.
  • Montanosz
    #16043
    zalman az mivel is jobb?
  • Eagle16
    #16042
    A sima között nem, de a galaxynak van Zalman ventis változata is(inno-nak is de azt még nem láttam magyarországon).
  • Montanosz
    #16041
    ok,hallgatok rátok.
    van különbség a galaxy és inno3d forgalmazású 7300GT 256MB DDR3 AGP között?
  • Adler
    #16040
    szerintem az 512 ram vezette tévútra, aztán csak a csomagolás.
    nem ismerem a kártyát, de lehet a 7300 gt 128 ddr3 simán jobban teljesit.
  • tmisi
    #16039
    Azért szép színes, hogy te megvedd, mert tetszik és biztos jó lehet. Süket marketingtrükk.
  • Montanosz
    #16038
    ok,köszi
    (pedig szép színes volt a doboza)
  • JAG1
    #16037
    512MB ne ámítson el, nem fogod kihasználni. Inkább 256 legyen, de DDR3-al.
    Akkor inkább már 7300GT.
  • tmisi
    #16036
    Hát az ilyen mellékszámozott kártyákat kerülném a helyedben, feltéve, hog játékra kell. Az 512MB még egy X1650XT-re is sok... fogadok vmi jó lassú memó lakozik rajta. :D

    [b]Tituszazeb írta[\b]
    "látom hasonló az álláspontod :) - ennek örülök...
    Én felnyomattam a GPU órajelet GT szintre, de semmi változást nem érzékeltem a játékokban - ezek szerint nem is érdemes tuningolni a kártyát? mert, ha nem, akkor a hűtés nem túl fontos"

    Addig igaz, hogy a GT szinten nem hoz változást, mivel a galaxynál csak 60Mhzes GPU órajellel van mínuszban a DDR3-as GS. DE VISZONT JOBBAN TUNINGOLHATÓ A GT-NÉL!!! Keress rá Prohardver!-en, volt egy teszt.
    Tehát érdemes tuningolni, én csak azt mondtam, hogy jelentéktelen a teljesítménykülönbség a két kártya között, viszont az árakban néhol igenis van különbség, szal minek fizessél többet, ha ua. kapod, sőt jobb tuningot.
  • Montanosz
    #16035
    Sziasztok!
    SAPPHIRE X1550 512M-t éremes még venni?
    mi a véleményetek róla?
    (mert rá kerestem itt a fórumban de semmi találat nem jött ki)
  • Inquisitor
    #16034
    Azért drágább mert van rajta egy AGP átalakító chip, ezért bonyolultabb és drágább a nyák, és plsuz hűtést is igényel. Na meg mert drágábban is eladható.
    Amúgy fél éve tényleg ekkora difi volt, de mostanság alig drágábban kapni pl. Galaxyból AGP-s verziót. Nézd meg mondjuk az iPon oldalán.
  • matrix5
    #16033
    a tesztek alapján a GTX jobb de sajnos nagyon drága:(
    na mindegy ez van
  • matrix5
    #16032
    de GTS csak el irtam sorry
  • JAG1
    #16031
    Az nem GTS?
    Teszt...
  • JAG1
    #16030
    x1950-nél ez már majdnem 20k...
    Direkt, hogy válts...
  • matrix5
    #16029
    hellosztok
    én most szeretnék egy új gépet mivel nem sokára jönnek a nagy game ek és nem tudom milyen videó kártyát vegyek
    én azon gondolkozok hogy egy GeForce 8800GTX-et vagy 640mb-s 8800GST-t veszek de elég nagy az árkülönbség köztük
    szerintetek megéri a GTX ért többet fizetni??
  • ffxi
    #16028
    Basszus 7600GT AGP-be tízessel drágább!!! Mért?
  • Tituszazeb
    #16027
    látom hasonló az álláspontod :) - ennek örülök...
    Én felnyomattam a GPU órajelet GT szintre, de semmi változást nem érzékeltem a játékokban - ezek szerint nem is érdemes tuningolni a kártyát? mert, ha nem, akkor a hűtés nem túl fontos
  • tmisi
    #16026
    Na látom mire beírtam, rátapintottál a lényegre... :D
  • tmisi
    #16025
    Most nem tudom hogy vannak az árak, de a legutóbb amikor néztem, a Galaxy 7600GS DDR3 és 7600GT között volt vagy 3-4 ezer Ft-os különbség. Én felnyomattam a GPU órajelet GT szintre, de semmi változást nem érzékeltem a játékokban. PH!-s teszt szerint alapórajelen a különbség 2 FPS körül van.
    Ha jól gondolom, neked PCIE karira van szükséged. A legjobban akkor jársz, ha beszerzel egy 7600GS DDR3-at, és ha van max +1k pénzed, akkor a ZALMAN hűtőset!
    ITT VAN 23k-ért
  • Tituszazeb
    #16024
    Igen, én is így gondolom :D .
    A baj csak az INNO3D-vel van, annyi rosszat olvastam már róla, h az vmi hihetetlen. Mivel a cuccot netről rendelem, így fontos, h ne romoljon el (tomm, h ez mindig fontos, de így még a gariztatással is baj van...), szal ezért necces az inno.
    Eddig Galaxy-n gondolkodtam (csupa jót hallani róla...de hát mostanában kezdenek kiveszni a termékeik az ipon.hu-ról :(
    jövő hét vége felé fogom megrendelni
    7600 GS a galaxytól zalmannal gddr3-mal... érdemesebb lenne, mint egy inno 7600 GT-GST ???
  • Akuma
    #16023
    Akkor 7600GT neked van kitalálva. :)
  • Tituszazeb
    #16022
    Sajnos nagyon is számít a pénz, ezért is igyekszem minél jobb ár-érték arányú kártyát venni. 20 fölé menni nem igazán akarok (max néhány ezres 20 fölött).
    7300 az tutira nem??
  • zolo
    #16021
    Azért írtam a Gt-t, mert azon referenciahűtő van , míg a Gst-n az Inno saját gagyi hűtője, s mivel azt írtad, húzni fogod, nem hátrány, ha nem kell rögtön cserélni a hűtőt.(Bár már lehet lecserélték a régebbi hűtőket, nem tudom biztosra)
  • Akuma
    #16020
    Nem éri meg ezen törni a fejed (már a legtöbb új játéknál szinte észre sem veszed, hogy tuningoltad volna), ha a pénz számít neked, akkor az olcsóbbat vegyed, ha meg kevésbé számít a pénz, akkor 8600GT-t vegyél 30ezerért vagy X1950pro-t 34ezerért, ezutóbbi jóval gyorsabb DX9-ben.
  • Tituszazeb
    #16019
    a GT sokkal gyorsabb, mint a GST? Tuninggal nem lehet elérni GT szintet GST-vel?
    kicsit fura, h GST csak Inno-nál van :S...többi gyártó bagy GT, vagy GS
  • zolo
    #16018
    Inno3d 7600Gt
  • Akuma
    #16017
    Na ez már annyiban jobb, hogy direct3D-nél a Full-shadow display-t mostmár engedélyezi.
  • Tituszazeb
    #16016
    Sziasztok!
    Videókárty-ügyben kérném a segítségeteket:
    melyik legyen:
    Inno3D GF7600 GST 256 MB GDDR3? 19k
    Inno3D GF7600 GT 256 MB GDDR3? 23k
    vagy Galaxy GF7300 GT 256 MB GDDR3 Zalman hűtés 20k
    a kártyát majd húzni szeretném! www.ipon.hu (itt szeretném venni)
    Előre is köszönöm a segítségetek!
  • Akuma
    #16015
    Egyébként egy 160valahányas whql driverem van GURU3D jóvoltából és lehetséges, hogy ezzel nem kompatibilis, de mindjárt letöltöm nvidia oldalról a gef6-hoz ajánlott xp drivert és akkor majd talán...
  • Inquisitor
    #16014
    Nem lehet, hogy csak megkéne hackelnie és feltenni egy Quatro drivert, és azzal menne? Vagy csak a Leadtek 6800GT-t lehetet megbuherálni?
  • Akuma
    #16013
    Autodesk Inventor Professional 2008

    Nemtudom pontosan mennyibe kerülhet a program, de tuti több millió lehet...
  • Sir Quno Jedi
    #16012
    Há neten meg kell nézni mék driverre mondják azt, hogy az még certifikált és azt előkeríteni valahonnan, mondjuk az nvidia archívjából.
  • JAG1
    #16011
    Ez miez ez e?
  • Akuma
    #16010
    Egyszóval szivacs van. :P
  • Sir Quno Jedi
    #16009
    Ahá. Akkor már értem a problemád. :DDD
  • Akuma
    #16008
    Ja az oké, csak egy több milliós programot nincs pénzem megvenni, csak azért, hogy legyen most ehez ápdétem.
  • Sir Quno Jedi
    #16007
    Az oké. Azé választja a szoftveres driver-t, mert nem certifikált a videódrivered. Tiszta sor, meg is mondja. Szoftverből meg alig műxik valamiylen feature. Asszondja futtasd a 3Dconfig-ot és azzal le tudod tölteni a legutolsó certifikációs listákat. Megmonta, hogy mi a teendő.