41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • janos666 #16725
    Ja, ha most veszel egy 8800-ast már most októberben tolhatod a crysist dx10-ben, vagy várhatsz végteleségig is. Hülyeség ez a jó alkalom kivárás teóri, ha épp van rá pénzed és úgy érzed megéri gépre kibaszni akkor vegyél új kártyát, ha nem látod értelmét gépre áldozni ne vegyél, de akkor ne bújd az árlistákat hogy most 60k, de 50k-t adnék érte, várok fél évet...
    Szerintem mire dx10.1-es játékot látunk már mindenhogy lassú lesz hozzá egy G80 highest beállításokkal SM4.0 renderpatchel is. Viszont most se pénzkidobás a G80 mert 1 évig használod, max majd eladod és kis rfizetéssel veszel egy középkategóriást G9x-et, én pl. ezt játszottam meg FX5800-ról 6600GT-re, addig gyors kártyám volt míg csak dx8.1 futott, de nem került sokkal többe a SM3.0-ás középkategóriás utód mint amiért el lehetett adni.
  • janos666 #16724
    A swappolás megint más, de az eleve be van kalkulálva, ha értelemsen írják meg a programot elegendő (emberi mennyiségű, pl. 2Gb rendszer és 320-512 videó) RAM mellett észrevétlenül tudja töltögetni ami neked kell és emiatt nem vesztesz max 1-2 FPS-t ami a proci terhelése miatt jön. (bár manapság egyre kevésbé procilimitesek a játékok)
  • SkylineGTR
    #16723
    most akkor ne vegyek dx10-es kártyát, de hát az új játékok gondolom azon fognak futni és akkor a dx-9-es kártyák azokhoz már nem jók. vagyis akkor már dx10 kell vagy nem. én is olvastabb a lentebbi linket és most elbizonytalanodtam.
  • Inquisitor
    #16722
    "HDD csak addig kell míg betöltöd a cuccokat a RAM-ba."

    Azért szokott nekem az ősrégi UT2004 több gigás saját swap fájlt csinálni?
    Meg pl. a Tech 5 (iD) motorban a pályánkénti 22GB-os textúrát a ramban tartaná, az elég nagy szívás lenne ... ;)
    Nézzük csak meg mennyire belassul egy progi futása (nem beszélve a Windowsról) ha sz*rrá van töredezve a HDD.
  • SkylineGTR
    #16721
    most én nem értem. ne vegyek dx10es kártyát hanem dx9-et és pár hónap múlva meg mág dx10.1-et??? vagy most akkor milyet vegyek?
  • janos666 #16720
    HDD csak addig kell míg betöltöd a cuccokat a RAM-ba. Főleg játék alatt, de legtöbb terülteten elfogadható egy kis üresjárás míg a HDD-ről RAM-ba olvasod a cuccokat amikkel utánna dolgozni fogsz.
  • mycso
    #16719
    Azé, milyen jó, hogy itt duplázgatnak mindent össze-vissza de már jó pár éve a hdd a szűk keresztmetszet...
  • Inquisitor
    #16718
    "a 16 sávos PCI-Express foglalat sávszélessége másodpercenként 16 gigabájtra nőtt."
    Gondolom akkor a frkit megduplázták, vagy miként?
  • Barny
    #16717
    egy szaftos link
  • Barny
    #16716
    A második generációs PCI-Express legfőbb újítása a megduplázott belső átviteli sebesség, aminek következtében a 16 sávos PCI-Express foglalat sávszélessége másodpercenként 16 gigabájtra nőtt. Ezáltal az eszközök belső összeköttetései leegyszerűsödnek, ami jótékony hatással lehet az eszközök előállítás árára - ami így kis mértékben csökkenhet. Emellett a megnövekedett átviteli sebesség előkészíti az utat a jövőben megjelenő nagy teljesítményű és nagy fogyasztású grafikus vezérlők számára.
    A nagyobb sávszélesség mellett a PCI-Express 2.0 számos architektúrális változáson ment keresztül, továbbá számos új protokollal, illetve szoftveres réteggel gazdagodott, ami további lehetőségeket nyújt a mérnökök számára, mint például a fogyasztás- és teljesítmény optimalizálása.

  • Inquisitor
    #16715
    Milyen kár, hogy az IceStormFighter egy Intelnek készült demo, amivel a négymagos CPU-t demózták 2006 őszén. Nem túl sok köze van a 3D Mark 07-hez, bár minimális azért van.
  • Barny
    #16714
    PCI-XPRESS 2.0
  • Barny
    #16713
    save target as
  • Barny
    #16712
    for vista64/32,xp
  • Barny
    #16711
    3DMark07DX10 letoltes beta
  • Inquisitor
    #16710
    Minek? Már a 2006 is procifüggő (sőt újabban rájöttem a 2005 is), majd annak ad sok pontot akinek 4 magosa van és kséz. Ha annyira lesz megbízható mint elődei (pl. X1600-os kártya nagy ász volt teszben, aztán játék alatt meg nagyon nem), akkor kenhetik a hajukra. Nem mellékesen csak Dx10 lesz benne és/vagy DX10.1, tehát Vista nélkül és/vagy DX9 vason el sem fog indulni.
  • Inquisitor
    #16709
    Hát ami kevés infó kijött, majd akkora difi van köztük, mint a 8.1 és 9.0 között. Van benne SM4.1, kötegelt feldolgozást még tovább spilázták, mlti GPU támogatás OS szintjén végre, geometriai rész még fontosabb (amiben a GF8 Dx10-ben se májer), kérdés mikorra cuppanak rá a fejlesztők?
    Meg úgy nagyjából arra van kihegyezve, hogy könnyebb legyen PC/X360 közötti multiplatform fejlesztés.
  • Barny
    #16708
    en a 3dmark07-et varom
  • JAG1
    #16707
    Lol...
  • Barny
    #16706
    nvidia,atiamd,ms menyjen a fa***mba
  • Inquisitor
    #16705
    Dehogynem. Jönnek az Intel X38 chipsetes lapjai (és várhatóan azok butítotjai is késöbb), csak elcsúsztatták (elvileg P35-el együtt jött volna), mert az csak DDR3-at támogat majd. Persze lesz minimum 60K megjelenéskor, de a PCIE2-n kívűl tud majd egybne CF-et és SLI-t is.
    Aztán ott van az ATI/AMD RS/X780 és RD790, ezek hivatalosan augusztusban ki is jönnek, de csak Socket-F (Opteron) foglalattal, valamikor szeptember-november körül várhatóak csak AM2+ lapokban is.
    Azt is tudni, hogy a GF8 széria PCIE2 verziói októberben jönnek ki, ezért várható, hogy lesz valami új ATI motyó is. Amúgy kétlem, hogy bármi kihasználná a jelenlegi PCIE 16x-os csatolót, bár az is fontos, hogy a 2.0 több kakaót tud majd leadni, így nem kell 2db tápcsati a csúcskártyákra.
  • Barny
    #16704
    kezdem megutalni a microsoftot
  • Barny
    #16703
    en mashol olvastam meg olyat,hogy ezek a kartyak PCI-XPRESS 2.0 mennek majd,de ilyen alaplap meg sehol?
  • tmisi
    #16702
    Hmm, és mi a különbség grafikailag a két változat között. Mert szerintem nincs annyi, mint a sima dx9(SM2) és dx9c(SM3) között. a 0.1 nem hiszem, hogy akkora tragédia lenne. Még rendes dx10.0-ás játék sincs, nemtom mit kell parázni.
  • Inquisitor
    #16701
    EZ akkor lesz igazán vicces, ha a HD széria tényleg Dx10.1-es, ahogy pletykálták megjelenése óta. Amúgy semmi gáz, majd jön mindkét gyártótól a Dx10.1 sorozat. Aki meg túl drága kártyával volt Early Adopter ... nos az megszívta.
  • Aspyrin
    #16700
    A dx10-es kártyák szomorú jövője :D
  • Inquisitor
    #16699
    Az az 512-es passzív és én elégé rossz véleményt hallottam a hűtéséről. Igaz azt se láttam sehol, hogy túlmelegedne ...
    Ellenben tesztekben (bár azt szoktuk mondanoi nem kell ilyen VGA-ra 512, mert minek) az a +256MB bizony realizálodott és nem is nagy felbontásban. Itt-ott kb. 10-20% plusz, persze nem minden programban. Kérdés megéri e a plusz pénzt? Én inkább +1GB ramra költeném.
  • Inquisitor
    #16698
    Notiban NEM lehet cserélni VGA-t, ha eleve nem cserélhető VGA-s, ami a most kapható notik kb. 1 ezrelékét érinti és nem is a félmilla alattiakból ugyebár. Egy notiban fullos alaplapcserével lehetne VGA-t cserélni, de valószinüleg kevesebbe fáj új gépet venni.
  • Gabe the Ninja
    #16697
    csá.nem tudja valaki hogy notebookba mennyi 1 videokártya beszerelés?mert nekem valami világfos integrált VIA CHROME 9 HC IGP.
  • Barny
    #16696
    aztan ebbol mennyi igaz
  • Barny
    #16695
    sapphire radeon 9600pro 128mb ddr,kicsi hutovel azt irjak 33-36W
  • Barny
    #16694
    eltevesztettem,35w
  • Barny
    #16693
    kb 40,45w-ot
  • gecay
    #16692
    ha már itt tartunk nem tudja vki h egy radeon9600pro 128mb mennyit fogyaszt ?
  • mycso
    #16691
    Tehát amit írtam választ olvasd át még1x, de várj kiemelem a lényeget:

    c2d e6700 + 2gbram + 2900xt 512mb + winyó, dvd + sallang --> 100% terhelésen fogyasztott 268w-ot

    Még látványosabban: LINK


  • NeoMaN
    #16690
    tökéletes
  • SkylineGTR
    #16689
    hy. a kettő közt csak a memoria a különbség mert akkor megvehetném a kisebbet és az olcsóbb 7ezerrel.
    MSI RX2600XT t2d512ez/d3
    MSI RX2600XT t2d256e/d3 amúgy ezekhez ezt a konfigot szánom hozzárakni
    gigabyte 965p-s3
    intel c2d e4300
    2*512 ddr2 1066MHz kingmax
    320gb seagate sata2 16mb
    fsp 400w pnf
    asus ta861 ehez a géphez mindakét kártya jó nem ??? elbírja a gép. és a kártyát a játékokat??? vagy cseréljek vmit a ramot majd hamar bővítem csak most ennyire telik. na jó ez így vagy nem?
  • zozo15
    #16688
    én aztmondom hogy 620-as kell neki, de csak azért, hogy amiket ráaggatok majd azokkal is menjen szépen.
  • virs lee
    #16687
    Legyen 2000, rálicitálok! :D
  • NeoMaN
    #16686
    :)))))
    miért nem mingyárt 1000watt-ot ajánlasz egy belépőkat vga-hoz?