41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Solten
    #18164
    Magyar szájtokról, amik az istenített külföldi oldalaidat a majmolják... [#hehe
  • Solten
    #18163
    Hi! Galaxy kártyáin Zalman ill. Coolermaster hűtő van, eléggé okésak. Minden karin big bonus a Zalman hűtés.
  • JAG1
    #18162
    Nemtom állandóan honnan veszed a szarabbnál szarabb teszteket...
  • JAG1
    #18161
    Barton magos a procid?
  • shrike7973
    #18160
    Sziasztok!
    8600 gt t szeretnék venni és elvileg ha teszteket nézzük akkor 700/900 ra huzva megelőzi az x1950prot teljesitményben. Namost azt szerettem volna kérdezni hogy a gigabytenak van ez a silentpipeII es 8600 gt je amire azt irjk hogy a referencia hűtésnél jobb a silentpipeII hűtése, de meglehet e azt a karit ennyire huzni hameg nem akkor jó lenne e ilyen célre a 8600 gt szintén gigabytetól csak zalmanos verzioja ami 570hz en fut és rányomtatták h oc verzio (xd) de a zalman hütő az zalman hütő..
  • DarkSector
    #18159
    Nálam ez C16XQ-val 55-60FPS....
    Configom meg allul.
  • DannyL
    #18158
    Nekem a 2.5+ -os procira azt mondták a hozzáértők, hogy 7600GT-nél komolyabb vga-t felesleges vennem, mert nem fogja kihajtani.

    Tényleg ha már cpu! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnám kicsit felhúzni a procimat? Meddig érdemes és biztonságos valamint hogy milyen beállításokkal próbálkozzak bios-ban?
  • Yoda001
    #18157
    hát ez kemény.....
  • excreator
    #18156
    Hi All!

    Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól. Szeretnék venni egy 8600GT vagy 8600GTS kártyát, semiképp sem passzív hűtőset viszont olyat, ami csendesebb. Pl. azt tudom, hogy a Leadtek 8600GT Zalman hűtős kiadása teljesen jó, de pl azt is tudom, hogy az MSI 8600GTS OC verzióján állandóan maxon forog a vetillátor, ha kell ha nem. Valakinek van-e tapasztalata bármilyen kártyával, esetleg egy oldal ami ezzel foglalkozik, stb.

    Segítségeteket előre is köszi.
  • Solten
    #18155
    Okt. 15 mérés:



    1-2 kártya drivere még mindig nem az igazi.
  • steweee
    #18154
    HIS X1950Pro IceQ 3 Turbo 2x Dual Link DVI & TV (HDCP) 512MB (256bit) GDDR3 AGP (PAL) (RoHS) Rev.2 - 46 500 Ft (bruttó)

    ezt a karit kérdeztem hogy megéri e

    a gépem többi része pedig:

    amd 2800+ athlon a nagyobbik cashel, már nem tudom mekkora
    1,5 giga ram, azt hiszem 433mhz-n mert húztam
    jelenleg egy gf 7600gs 256 mega ramos rezeg benne, na ezt kellene jócskán felülűberelni hogy menjen szépen az oblivion is.

    gondolom ha már veszek csak az 512 megásat érdemes vennem, nem a 256 megás kártyát

    kérdés: ez a processzor és memória elég e a X1950Pro kártya maximális teljesítményének a kihazsnálásához?

    mert nem akarok egyenlőre pci-e re váltani, jó kis konfig ez még
  • DannyL
    #18153
    Na ma meló után kap egy kis COD4-et, aztán Colin McRae Dirt kínzás következik. És végül egy kis NFS Carbon csak hogy jól átmelegedjen. :)))

    De előbb dolgozok egy kis 8 órát.
  • DannyL
    #18152
    Igen. Épp most próbáltam. Érdekes az eredmény.

    Próbáltam a World in Conflict-ot és szinte semmi változást nem vettem észre a 9600XT-hez képest. Mondom faja.

    Aztán betoltam az NFS Most Wanted-et, feltoltam mindent max.-ra, de tényleg mindent és gyönyörűen fut. Az ATi-n nem lehetett max-ra rakni a video cuccokat.

    Úgy tűnik játék kérdése. Még ki kéne próbálnom egy két game-en.

    De az NFS most kicsit visszahozta a kedvemet. :)
  • Eagle16
    #18151
    Na ja, "kicsit" többet kell vele szenvedni, de örülök hogy sikerült megoldani a problémát.
  • JAG1
    #18150
    A lényeg, hogy megy. Igen, Nvidia nem a tv-s részéről híres...
    Gémmel próbáltad?
  • DannyL
    #18149
    Ez is megoldva, és most már abbahagyom mielőtt kivágnak hogy telefosom itt a fórumot. Köszönöm szépen a segítséget! :)
  • DannyL
    #18148
    pc-n
  • DannyL
    #18147
    Újabb gondom van. Most úgy működik a film téma, hogy elindítom a gépen és a TV-n egyből full screen-re vált a film. Közben megy a ps-n is kicsiben.

    A probléma az, hogy a pc-n megy az srt felirat, de a TV-n nem látszik a felirat. :/
  • DannyL
    #18146
    Na ez is sikerült. Sokkal bonyolultabb ez az egész beállítási mizéria mint az ATi-nál volt. Kész agyhalál egy láma számára. :) Köszi a segítséget!
  • DannyL
    #18145
    Régebbi driver bevált. :) Már van színe és egy helyben, jó pozícióban van a kép.

    Most már csak arra kéne rávenni, hogy a BSPlayer-el ha játszom le a filmet, akkor az a TV-n jöjjön. Most a monitoron van film kép, de a TV-n csak fekete semmi jön a film helyett.
  • JAG1
    #18144
    Bots' ebben a tv-s témában nem vagyok nagyon benne....
  • Eagle16
    #18143
    Próbálkozz egy régebbi driverrel, mert ezek a 16*.**-esek nem az igaziak TV-hez. Mondjuk próbáld meg 94.**-el, hátha.
  • DannyL
    #18142
    Nem ez egy Slim Fit képcsöves LG. De a 9600XT-re rádugtam és tökéletes képe volt egyből.
  • Eagle16
    #18141
    A TV milyen? LCD? 16:9? Mert az se mindegy...
  • DannyL
    #18140
    Meg miért HDTV-nek ismeri fel a TV-met? Mezei LG Slim Fit.
  • DannyL
    #18139
    S-Video-ra állítottam, próbáltam 1024-ben 800x600-ban, 32 meg 16 biten és mindegyiken szar.
  • JAG1
    #18138
    A tv-re kiküldött kép felbontásán és frissítésén próbálj állítani sztem...
  • JAG1
    #18137
    Nu? Mivan?
  • DannyL
    #18136
    Most már látja a tv-met de valami kritikán aluli a kép ami jön a tv-n. Elmosódott és fekete fehér.
  • DannyL
    #18135
    Épp azon gondolkozom hogy mindjárt visszarakom a 9600XT-t. :(
  • JAG1
    #18134
    Ok, hogy tetszik? :-)
  • DannyL
    #18133
    Inno3D
  • Inquisitor
    #18132
    Azt hiszem force TV detection vagy ilyesmi szokott lenni.
  • Eagle16
    #18131
    Nvidia Vezérlőpult --> több megjelenítő beállítása --> a megjelenítőn nem található a listában --> televizió észlelés indításkor, vagy szigorú észlelés. (angolul ezek fogalmam sincs hogy hogyvannak leírva)
  • JAG1
    #18130
    Összedug, tv bekapcs, majd pc bekapcs sorrendbe próbálkozz...

    Amúgy milyen a kari? :-)
  • DannyL
    #18129
    Ismét segítségre szorulok!

    Megvettem a 7600GT-t és a TV-met nem akarja felismerni. A kábeleket leellenőriztem.

    Ezt telepítettem: 163.71_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe

    Egyébként szépen működik minden, de a TV-t nem látja sehogy sem. :(

    A Control Panel-en a "Set up multiple display"-nél csak a monitoromat látja.

    Valamit nem telepítettem? Segítsetek légyszi ha tudtok. Köszi! :(
  • Kata
    #18128
    köszi
  • frikfrak
    #18127
    T.H.X. Közben én is megtaláltam akit érdekel a téma egy jó kis cikk
    x1950pro vs. x1950gt
  • Eagle16
    #18126
    A GT alacsonyabb órajeleken jár. (de a legtöbb GT Pro szint közelébe, vagy Pro szintre tuningolható)
  • frikfrak
    #18125
    Tudnátok segíteni mi a különbség a két kártya között teljesítményben az első miben kevesebb?
    Sapphire PCIe X1950GT 256MB DDR3 FULL GR
    Sapphire PCIe X1950PRO 256MB GDDR3 FULL