41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Inquisitor
    #18804
    Azért nem kell túlozni! :D
    Pl. most Inteles lapból nincs emberi áron PCIE2-es, AMD-ből meg legolcsóbb AM2+ 770-es lap olyan 22K.
    1066-os ramnak csak tuningnál van értelme, aki nem tuningol vagy nem ért hozzá, annak kb. semmi haszna belőle.
    A Dx10 kártya meg vita tárgya és az is marad, amíg kamu DX10 játékok jönnek, bele értve a Crysist is.
  • ates84
    #18803
    A lényeg:
    PCI-E 2.0-s lapot kell venni, dx10-es kártyát, kettő/négy magos procit, 1066-os memóriát vagy jobbat, aztán csááá.
  • Inquisitor
    #18802
    Az se mellékes, hogy hány éves egy NForce3 vagy i865/i965 chipset ami AGP-s? 4év?
    Na most tök jó, hogy le van írva nem lasabbak AGP-ben a kártyák, csak az a baj, hogy ahhoz olyan CPU is kll, és akkor már is marad azon kevés user, akinek AGP-s lapban X2 proci van, mert egymagos CPU-val marhára nem lehet egy X1650XT/GF7600GT-t se kihajtani, nemhogy X1950pro-t vagy jobbat. Na de akkor hogyan is mérjük ki, hogy lasabb e az AGP? Ne adj Isten a csodálatos sebességéről hírhedt VIA chipsetes C2D lappal? Na mindegy.
  • ates84
    #18801
    Egy ideig gyorsabbank lehetett mondani - mivel amikor bejött a PCI-E akkor még utána is a legtöbb játékot AGP-s körülményekhez optimalizálták, így a PCI-E nem mutatott teljesítménynövekedést. Ma, de főleg a jövőben már más a lesz helyzet.

    A piac úgyis rákényszeríti a fogyasztókat a PCI-E-re, hiszen a legtöbb kártya ilyen csatlakozóval kapható, sőt itt van már a 2.0-s is... Az AGP már elavult dolog. Szimpla generációváltásról van szó (amolyan technikai evolúcióról), amelynek jelen esetben a célja az, hogy magával a PCI-E csatoló bevezétésével nagyobb sávszélességen menjen az adat. Az egy dolog, hogy még nem igazán használják ki a programok, de az tény, hogy a legújabb játékoknél (pl. Crysis) tuti jobban, mint az AGP esetében.
  • Inquisitor
    #18800
    Hát azért erős a gyanum, hogy egy GF8800/HD2900 szintű kártyánál ha lenne belőle AGP-s, ott buknád a jórészét a teljesítménynek. Nem elhanyagolandó tényező, hogy késöbbi VGA-k még sávszélességigényesebbek lesznek ...

    És mint lentebb írták a PCIE az egész évtizedek óta roskadozó IS, PCI, AGP leváltására jött ki, nem csak az AGP váltására. Egy normál 32 bites PCI pl. nem tud kiszolgálni egy 1GBites hálókártyát sem, egy HD digitalizálót vagy egy erős raidet meg pláne.
  • skinnyman
    #18799
    Egyszerűen faszságot beszélsz.
    Ha 8 bites egy hangkártya, akkor az qrva szarul szól. Ha EDO RAM-od van, az kb 10-szer lasabb, mint ha DDR-ed lenne. Viszont ha AGP-s kártyád van, az UGYANOLYAN GYORS, mintha pci-e-s lenne, hiába mondanak néphülyítő szövegeket, hogy nagyobb a sávszélesség. Kell a f@sznak a sávszélesség, hiába duplázódott meg, 1 darab 3dmark ponttal nem teljesít jobban, mint az AGP-s.
  • csocso14
    #18798
    Köszi a választ konkrétan, COD 4, Gears of War, Crysis meg Far Cry 2-re kéne szóval játék.
  • Inquisitor
    #18797
    Többszáz teszt átteknitése után se tudok válaszolni, attól függ mire?
    Ha OpenGL játékokat sokat használsz, akkor inkább a 8600GT. Ha sok Unreal/Source motoros stuffot használsz, akkor HD2600XT. Ha érdekel igazi HD videózás, akkor HD2600XT. A legtöbb DX9 játékban azért a 8600GT a gyorsabb.
  • csocso14
    #18796
    Üdv azt szeretném kérdezni szerintetek melyik video kari a jobb a következők közül, vagy ha van olyan amelyik jobb ebben az árkategóriában és megmondanátok azt is megköszönném, előre is köszi.
    InnoVision GeForce 8600GT, Gigabyte 2600XT,
  • JAG1
    #18795
    Sztem meg nézz kicsit a dolgok után...
    AGP nem duplex kapcsolat a PCI-e-el ellentétben...
    A 8x-os AGP, egy 4x-es PCI-el egyenértékű.
    Egy 7600GT-nél még nem látod a különbséget, mert nem bonyolít akkora adatforgalmat, hogy az AGP bemondaná az unalmast.
    Másrészt a PCI-e csatolót nem csak VGA-ra találták ám ki, bármennyire annak látszik...
  • MaSzKa
    #18794
    brisbane x2 am2 amd procid van?
  • frikfrak
    #18793
    Hellótok 2x1GB Kingmax 800mhz-es memóriám van dual channel-ben a következő beállításokkal 5-5-5-15-2T szerintetek érdemes ezen változtatni? És szerintetek miért írják a tesztprogramok hogy DDR2-718mhz róla mikor a biosban 800mhz-re van állítva hová tünt 82mhz?
  • Szabó Péter
    #18792

    Nem vagyok otthon a témában, de biztos vagyok benne, hogy a PCIE több lehetőséget nyújt mint az AGP.

    Ennyi erővel még 8 bites hangkártyát se kellett volna kivenni a gépünkből!

    Vagy elég lett volna neked az EDO RAM is.

    Nem értelek egyszerűen!



  • skinnyman
    #18791
    Mondom, nem vitatom, hogy előbb-utóbb szükség lesz rá. De nem amiatt lesz rá szükség, mert az AGP elavult, hanem azért, mert kivonják a forgalomból szép fokozatosan, hogy alaplapot kelljen cserélni.
  • Szabó Péter
    #18790


    Vegyél egy PCIE kártyát. Meglátod, hogy szükség volt e rá!

    Nekem is húzódott a pittyem, de ez van.
  • skinnyman
    #18789
    Úgy látszik, hogy inkább te nem tudod, hogy miről beszélsz. Világosan leírtam, hogy nagyobb a sávszélessége, csak éppen ezzel kitörölheted a segged, mert ezzel egy darab plusz fps-t nem kapsz semelyik játékban, sem tesztben, mert a sávszélességel sosem volt gond. Az egész újítás értelmetlen, azért találták ki, hogy lecseréld az alaplapodat. Te meg jól bedőltél nekik. Azzal nincs baj, ha új alaplapot veszel, mert előbb-utóbb úgyis muszáj de legalább hülyeségeket ne beszélj és ne próbáld meg megmagyarázni, hogy tényleg ekkora szükség volt arra a PCI-E-re.
  • [HUN]FaTaL
    #18788
    ja mégse bocsi, benéztem :s
  • [HUN]FaTaL
    #18787
    de nekem válaszolt:)
  • JAG1
    #18786
    Nem is neked írtam...
  • [HUN]FaTaL
    #18785
    Nem azt kérdeztem hogy a PCIE gyorsabb e. Azt kérdeztem hogy mitől lite, csökkentett e az órajele a nemlite (AGPshez) képest (ha van olyan).
  • tobias88
    #18784
    hello, 8600 gt-hez most melyik drivert ajánljátok? mert nekem a legújabb van, de nem annyira szuperál amennyire kellene
  • JAG1
    #18783
    Jézusom, tudod te mit beszélsz?

    AGP max 2GB/s-es sávszéllel bír, míg a 16X PCI-e 8-al a 2.0 meg pont a kétszerese...
    Szal butaságokat ne beszélj már bki...
  • [HUN]FaTaL
    #18782
    érdekes a webshopban agpsből csak DDr2es van és csak az XLS árlistán látom a DDR3ast most akkor nincs nekik?
  • [HUN]FaTaL
    #18781
    Hát az speciel marhára nem zavar, köszi a tájékoztatást.
  • skinnyman
    #18780
    Nem csökkentet órajelű, mindössze annyit jelent, hogy nem adnak hozzá ajándék játékot, csak a kártyát és a szükséges dolgokat hozzá.
  • skinnyman
    #18779
    Semmiben. Elméletileg nagyobb a sávszélessége, de ez semmiben nem nyílvánul meg. Több áramot képes felvenni, ez max annyiban nyílvánul meg,h a tápról kell 1 plusz csatlakozó némelyik AGP-sre. Viszont az AGP egyre kevésbé támogatott, ezért ha új gépen gondolkozol, mindenképpen PCI-E-set vegyél.
  • [HUN]FaTaL
    #18778
    HD2600XT 256MB GDDR3 TD Lite AGP

    Mit takar hogy Lite? Azért lite mert AGP vagy csökkentett az órajele? Megveri a 7600GT-t DX9ben?
  • Zzoli05
    #18777
    Hello a pci mivel jobb mint az agp?
  • Szabó Péter
    #18776

    Igazából nincs viszonyítási alapom, de 22 ért szerintem tök jó.

    Ha ezzel full 1280 ba megy az Airborne, nem tudom milyen lehet egy 100 ezres kártya.

    Biztos jó.

    50 ezerért szerintem se vegyen senki, mert az gagyi!
  • skinnyman
    #18775
    ipon-on láttam pl.
  • Mike at home
    #18774
    belépő szint :)
  • Inquisitor
    #18773
    Ha valaha gyártanak belőle AGP-set, akkor talán.
  • Scholes18
    #18772
    8600 GT elmegy Asus P4C800-E Deluxe alaplapon?
    Help
  • Inquisitor
    #18771
    A sorrendel van a gond. Nyilván nem Alsó-közép, de nem is Felső-közép, hanem Közép-legalja. A Közép-Felső az most a 8800GT/GS.
  • JAG1
    #18770
    Hol felső közép a 8600GT?
    Ne viccelj már...
  • [HUN]FaTaL
    #18769
    hol lehet kapni? (Pesten)
  • NeoMaN
    #18768
    Hüm...
    inkább felső közép.
    :)
  • mycso
    #18767
    Alsó-közép
  • JAG1
    #18766
    Jahh és ezt az apró megjegyzést kifelejtetted a postodból:

    "mellesleg par heten belul teljesen normalis ellatottsag lesz a karibol.. galaxy, inno, asus, evga! Arrol nem is beszelve h az evgak melle crysis full game lesz ! cal erdemes varni..."

  • JAG1
    #18765
    Hiába próbálod lehúzni, jó lesz ez.
    Szted miért van hiány? Mert senkinek nem kell és nem gyártják?

    40K környékén tényleg érdemes GTS-t venni, de többet nem ér.