41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • Inquisitor
    #20565
    Azért írtam FRISS-et, hogy véletlenül se jusson eszébe senkinek a "gyári CD"-ről telepíteni az őskövületi drivereket (tisztelet a kivételnek), ha van inmternet, akkor van friss driver is. DirecX-ből meg nem árt friss, az azt hiszem a 2007 novemberi, ha csak nincs újabb.
  • DarkSector
    #20564
    Elég 1 vga-t feltenni.
    Ajánlom az Nvidia esetében a Forceware 169.21-et és az Ati esetében a Catalyst 8.1-et.
  • oliwwer
    #20563
    am meg a cod2 merg az lfs
    a mohaa-t viszi meg az unreal-t nem tom mi van
  • oliwwer
    #20562
    azt alaplap cd-ről ujra lehet rakni nem?
    mert minden vga-t ujrtaraktam
    akk lehet a direct x?
  • Inquisitor
    #20561
    Tipp: Nincs fent VGA driver (minek az?) és a Windowzer beépített ÉS OpenGL mentes drivere működik ill. nem működik közre.
    Kéne komplett chipset driver, DirectX és VGA driver frissítés.
  • davidka003
    #20560
    Integrált kártya nem játékra van.
    Melyik játéknál írja ezt ki?
  • oliwwer
    #20559
    hello
    amikor el akarok indítani egy játékot, azt írja ki a gép h nem található grafikus vezérlő.ez mért van?
    mit tudok ellene csinálni?érdekes mert néhány játékot visz, néhányat nem. am 64es integráltam van.
    vki segítsen
    előre is köszi
  • broman191
    #20558
    Már megint kezdődik (ettem virslit)
  • virs lee
    #20557
    Hozzám beszélsz, soltika gyerek?
  • Solten
    #20556
  • Solten
    #20555
    Hajrá virslike! A top 100-ba 20-al lehet bekerülni, húzz bele!!
  • Inquisitor
    #20554
    "Ha egy régi crt monitort használsz még akkor arra teljesen felesleges hd filmet nézni, mert semmi különbséget nem fogsz te azon észreveszni, olyan mintha sima dvd filmet néznél"

    Nem egy HD cuccot megnéztem full felbontáson a CRT monitoromon, magyaráz már el mitől nem látnék különbséget a DVD-hez képest, mert érdekelne. :)
  • virs lee
    #20553
    Jó lesz az 25%-nak is...
  • Solten
    #20552
    3870 a Te kártyád. 50ért már kapsz ilyet és 5-10%-a lassabb mint a 8800 GT.
  • Solten
    #20551
    Processzor is ugyanaz? Mert a 3dmark erősen processzorfüggő.
  • kaiber
    #20550
    hát a videókártya kb 50-55 fokosra melegszik fel. A hűtője eredeti, szerintem elég brutális. MSI Twin turboTápot meg nem tom honnan szerezzek! Na mindegy. Lehet h csinálok egy Vista újratelepítést, meg veszek hűtőt a Chipset hűtőbordáira, mert az kegyetlenül melegszik, 36-40 fok miután restartolok. szal játék alatt még több lehet.
  • Amadeus HU
    #20549
    Ellenőrizd le, hogy a videókártyán jó e a hűtés és hány fokra melegszik fel. Ha a hűtője jó akkor nagyobb és jobb minőségű táppal próbáld ki!
  • kaiber
    #20548
    Ajj! Szevsztok! Mi a fenétől fagyhat a gépem? Most vettem új videókarit, msi 8600gt twin turbot. Nem tuningolom egyik alkatrész sem, de mégis lefagy!! A ház oldalát leszedtem, de így is ugyanaz. Call
    of Duty 4 a régi videókártyámmal nem fagyott, de ezzel igen. Ötleket szívesen meghallgatok!!! Ja és csak játékok alatt hal be. A táp 420W-os azzal nem lehet baj.
  • Amadeus HU
    #20547
    Videókártyában a legjobb vétel most a Geforce 8800GT bár plusz egy 10es de amiket 50ért vennél addig ez kb +50%kal gyorsabb is azoknál és csak plusz 10ezret kéne még hozzá adnod!
  • vicktory
    #20546
    Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.Nem nagyon vagyok otthon a videókártyákban,és most szeretnék venni egy újat.Jelenleg ATIradeon 9800pro-m van eszt szeretném le cserélni valami komolyabbra.Új gépet is szeretnék ami rendelkezik PCI-express foglalattal a karira 50-ezret szánnék ha valaki tudna valami jó vételt ajánlani nagyon meg
    köszönném!
  • Amadeus HU
    #20545
    Ha egy régi crt monitort használsz még akkor arra teljesen felesleges hd filmet nézni, mert semmi különbséget nem fogsz te azon észreveszni, olyan mintha sima dvd filmet néznél. Egy HD filmhez lcd szélesvásznú már tökéletes és ég és föld a különbség. Nekem elhiheted, mert Samsung 226BW monitorom van és HD-ban nagyon gyönyörű képet ad! Ja és avis filmeknél láthatóak a pixel hibák míg egy régi monitoron te azt észre sem veszed.
  • Amadeus HU
    #20544
    Nem tudjátok megmondani hogy az miért van hogy egy videókártya jóval kevesebb pontot ér el az elvártnál? Jelen esetben egy 8800GT-ről van szó és egyik barátomnak gondja akad vele. Az ő gépében 3dmark 06ban 6ezer pontot produkál csak de kilett próbálva egy másik gépben is ott meg majdnem eléri a 10ezer pontot is. Pedig mindkét gép dupla magos proci és 3giga rammal rendelkezik. (a 3dmark beállítások alapon voltak mindkét gépen és nem volt semmilyen szűrés bekapcsolva) Nem lehet hogy a táp nem elég neki és így nem tud leadni neki elég áramot vagy a duplamagos prociból az egyik szinte nem is működik? Egyáltalán a 3dmark06 kihasználja a duplamagos procikat?
  • The Best
    #20543
    Sziasztok. A régi monitor az befojásolja a képminöséget? Ha veszek 1 Hd videokártyát akkor jó lenne hozzá 1 Lcd monitor?
  • ates84
    #20542
    nem kicsit...
  • desigo
    #20541
    te is pihengess egy kicsit...
  • MaSzKa
    #20540
  • virs lee
    #20539
    #20512-re...
  • [HUN]FaTaL
    #20537
    Nem értek a ventikhez, azt hittem lehet.
  • MaSzKa
    #20536
    nincs rajta fordulatszámérő venti akkor meg hogy akarod mérni?
  • [HUN]FaTaL
    #20535
    Nem tudtok egy progit ami mutatja a FAN sebességét RPM-ben a karimhoz (x1300)? ATi Tray Tools sajna csak százalékban mutatja, és kiváncsi vagyok hány RPM-t pörög. Rivatuner sem mutatja sajnos:(
  • [HUN]FaTaL
    #20534
    Köszi. Két szériával ezelőtti kártyáról lenne szó (rx1650).
  • MaSzKa
    #20533
    Powercolor jó nagy márka volt régen

    az újakból még nem volt a kezembe de jó nak kell lennie sztem
  • DarkSector
    #20532
    Jobb ha így egyenlőre nem is erölteted, mert még nagy baj lehet benne.
  • [HUN]FaTaL
    #20531
    A PowerColor márkájú Radeonokról mi a vélemény? Borzalmasak? (Hűtő milyen, mennyit bír stb.)
  • MaSzKa
    #20530
    512Mb-os az a legszarabb

    amúgy 20eFt/db

    de 46eFt-ért már HD3870-et is kapsz 35eFt-ért HD3850
  • w77d
    #20529
    egyértelmű túlmelegedés! így látatlanban azt mondom, hogy szerintem nem tud eléggé szellőzni a géped! vagy vegyél bele ventiket, vagy a házon alakíts egy kicsit!
  • shrike7973
    #20528
    8600Gt/2600XT???
    HD3850...
  • Solten
    #20527
    Végy 3850-et mindkettőnél gyorsabb.
  • The Best
    #20526
    Sziasztok. Szerintetek melyik a jobb na persze 40ezrem van rá.
    GeForce PCIEX 8600 GT Gainward, 512 MB, DDR3 +TV out, DVI
    ATI 3D RADEON HD2600 XT PCIEX 512 MB, +DVI +TV Out
  • kaiber
    #20525
    Hy! Most hogy a Crysis-ről volt szó, lenne egy nem teljesen ebbe a topic-ba való kérdésem (persze csak ha nem baj). Naszóval tolom ezerrel a Crysis (1024*768 2x-es élsimítás, magas advenced beállításokkal), tök jól fut, nem szaggat, nem akad. De!! És most jön a csattanó. 20-30 percenként lefagy, a monitor kiírja h NO SIGNAL bla-bla és ennyi. Nem húzom a procit (5000+ amd), sem a videókarit (MSI twin turbo), csak 1 picit a memóriát (2*1gb geil ultra). És mégis fagy. viszont a csipszet hűtőbordája forró. Ettől fagyhat le igy a rendszer szerintetek? Bocs h hosszú voltam, de ez van:D kösz a segítséget.