41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • MaSzKa
    #22844
    X700 Pro 128MB+10% az kb 1 6600GT
  • Odie
    #22843
    És radeonban mi a z ami felér a 6600 gt-vel?
    Illetve fontos szempont, hogy ne kelljen a 300 w-os tápot is cserélnem
  • czky
    #22842
    Még csak véletlenül se. Sokkal szarabb a 6600gt-től!
  • Odie
    #22841
    De kitaláltam még egy kérdést, csak hogy ne unatkozzatok:
    radeon
    Ez a kártya kb. megegyezik a geforce 6600 gt-vel?
    És ez a kártya műkögne a 300W-os tápommal?
  • Odie
    #22840
    Köszönöm
  • gurubefree
    #22839
    Ez egy 1.5V AGP csatlakozo.

    Ez a normal AGP csati

  • gurubefree
    #22838
    Hello

    Menni fog . Vedd meg nyugodtan , latvanyos lesz a kulonbseg !!!!
  • Odie
    #22837
    Na még egy kérdés, aztán elmegyek és veszek egy vidókártyát:
    Adott jelenlegi kártya, ilyen csatolóval:
    Geforce 4 MX 440 agp 8x
    Aztán,alaplap ilyen slot-tal:
    Alaplap
    És találtam egy ilyen kártyát:
    GeForce 6600Gt AGP
    A kérdés, ha van egy 300 W-os tápom (mert állítólag az is fontos) és én szeretném berakni abba a fent mutatatott slotba a geforce 6600 gt-t a geforce 4 mx 440 helyet, az fog nekem működni?
    (((Elvileg a kártyát be tudom tenni a slotba, met a kártya csatolója pont úgy helyezkedik el, ahogy a slot ki van vágva. Az előző kártya pedig a három lábával, szintén belefért, állítólag az egy univerzális agp.)))
  • NeoMaN
    #22836
    Teljesen mindegy, egyformák.
  • Küldönc
    #22835
    Hali.
    Melyiket válasszam: 6800GT (16/6) vagy 6800GS (12/5). Többlet futószalagtól jobb a GT mint a GS?
    hmm?
  • [HUN]FaTaL
    #22834
    nem az alaplapok kompatibilisek hanem a vgak:D

    Nincs mit egyébként:)
  • Odie
    #22833
    Oks, kössz az infót!
  • [HUN]FaTaL
    #22832
    AGP bele megy, bár nem tudom milyen régi az alaplapod, a szorzóra figyelj bár általában lefelé kompatilibsek az alaplapok.
  • Odie
    #22831
    Nekem most mondod először, de ezt én is tudtam, csak gondoltam van vmi kiegészítő neve, mittomén ddr, vagy mi, mert agp alatt van olyan is, ahol az osztás egy nagyobb és egy kissebb. Ezért is kérdeztem, hogy nem megy-e bele más esetleg...
  • [HUN]FaTaL
    #22830
    ez AGP csatoló, de általában nincs két helyen így szétvágva ezen pont ilyen. PCIE kártya nem megy bele, de már 20adszor mondjuk hogy a géped AGP-s.
  • Küldönc
    #22829
    Hali.
    Melyiket válasszam: 6800GT (16/6) vagy 6800GS (12/5). Többlet futószalagtól jobb a GT mint a GS?
  • Odie
    #22828
    Sziasztok!

    Egynéhány kérdésem lenne:
    1. Az alábbi képen lévő vga csatolónak mi a neve? Pl. hogyan tudok videókártyát vásárolni ilyen csatolóval, hogy kell kérni (két nagy egy kicsi?
    2. A GeForce 6600-as kártyának mi a Raedon megfelelője, ami ugyan azt tudja, mint a GeForce 6600-as?
    3. Ha olyan a csatolóm, mint az alábbi képen, akkor valószínűleg mást nem is tudok beletenni, ugye?

    De nehéz dolog ez a kártyavásárlás...
  • Tufa
    #22827
    ph. gianni-nál.
  • berlinboy6329
    #22826
    Te irtad:

    CLUB3D Radeon HD 3870 X2 1024 DDR3 dobozos 2 év gar: 74.900,-

    Amiről most beszélsz az meg HISes...Vagy ezt is ő adja?
  • MaSzKa
    #22825
    miről beszélsz?

    HD3870 x2 volt 70eFt 1hét gari val a ph-n bontatlanul
  • berlinboy6329
    #22824
    Hol 74K a c3d x2es?
  • Puhos
    #22823
    Hi!

    Már bocsi, hogy beleszólok illetve írok, de a PCI-E foglalat az ugye PCI-E 16. Az, hogy 2.0 az azt jelenti, hogy a vga-nak van egy 6 pin-es csatlakozója. Tehát szerintem foglalat tekintetében nem új típus a PCI-E 2.0. De én nem vagyok PC guru.
  • lemike
    #22822
    oh köszönöm már értem
  • Inquisitor
    #22821
    Igen más. A DDR1 vs DDR2 esetén más a lábak száma, a DDR2 vs DDR3 esetén úgy emlékszem megegyezik, de mivel sokkal kisebb feszültséggel működik, inkább megvariálták a foglalatott, máshol van rajta a bevágás, hogy valaki össze ne keverje.

    Ha véletlenül ez egy videokártyával kapcsolatos kérdés, akkor viszont állatira nem értem. :)
    Ott a "foglalat" lehet PCI, AGP 1x, AGP 2x, AGP 4x-8x, AGP Pro (4x-8x), PCI-Expressz (1.0, 1.0a, 1.1, 2.0), de új gépen nyilván legutóbbi van.
    A videókártyákon meg vagy DDR1 (már ritka), vagy GDDR2, GDDR4, GDDR4 memóriák vannak (ezek spéci DDR2 grafikus memóriák, egyre kisebb feszültségigénnyel, és újabb gyártástechnológiával, cserébe nagyobb órajeleket bírnak).
    A Videokártya Vramja, és az alaplapi ram között NINCS közvetlen összefüggés.
  • lemike
    #22820
    a ddr 1-2-3, foglalat tiipus vagy vmi egészen más?
  • Inquisitor
    #22819
    A vicc az, hogy nem lopott vagy ilyesmi, hanem 1 vagy 2 év garis cucc volt, de azt írta a srác neki nem éri meg rohangálni a garral, ezért ennyivel adja és pont. Gondolom marhára kielégítő lesz ez annak, akinek pl. 3 hét után behal a francba ...
  • Multitask
    #22818
    pfff :DDD Nincs több kérdésem ezzel kapcsolatban :D
  • MaSzKa
    #22817
    a ph-n és brutto ár

    de csak 1hét gari van
  • DarkSector
    #22816
    Gondolom mert ennyibe kerül.
  • Multitask
    #22815
    Hol kerül 70be a 3870X2? Gondolom áfa nélkül.
  • gurubefree
    #22814
    Hello

    Regen en is hasznaltam MSI kartyat 6600GT , sot 2 kertyat egyutt is.
    Nekem nem volt vele semmi bajom es sokaig jol is teljesitett ( amig le nem csereltem. )
    Minden termekben lehet hiba.
    Most vettem egy MSI mobo-t K9A2 Platinum 790FX . Ez az elso mobo ami MSI es hasznalni fogok. Holnap kiderul
  • MaSzKa
    #22813
    ne kérdezd

    utálom a céget alapból is

    amúgy volt 1 MSi lapom ami érdekes módon csak a palomino XP-t ette meg de a Duron már nem
    és az újabb XP-ket se

    kondik elfingtak rajta cserélni kellett

    a gyári bios frissités után award bios-ból érdekes módon phoenix bios lett pedig hivatalos gyári oldalon volt fent


    1 a lényeg örültem hogy megszabadultam tőle

    sose szerette a márkát mert mikor még MicroStar volt akkor volt 1 AMD 386DX40-esem és egyik napról a másikra nem indult soha többet :(

    meg ugye voltak azok az átveréseik mikor 128bites radeon helyett 64bitest kaptál ami sehol nem volt feltűntetve a leírásba és a dobozon se

    lehetne még sorolni pár dolgot
  • Col Andrew
    #22812
    miért szar az msi?
  • MaSzKa
    #22811
    egyértelműen az árakat is figyelembe véve



    - HIS Radeon HD 3870 X2 1024 DDR3 dobozos vadiúj AKCIÓ: 69.900,-
    - CLUB3D Radeon HD 3870 X2 1024 DDR3 dobozos 2 év gar: 74.900,-

    msi szar

    sapphire jó de drága
  • DarkSector
    #22810
    Mi köze a tokozásnak a VGA-khoz?
  • blackbull
    #22809
    Nah és sztetek ez Ati Radeon HD2600 PRO 512 MB AGP Sapphire milyen?
  • blackbull
    #22808
    Okés köszi megnézem majd pár boltba hog milyen árba van és hogy van e egyáltalán.
  • Puhos
    #22807
    A kérdés első felére válaszolva egyáltalán nem mindegy. Ugyanis egy PCI-E tokozású kártya az AGP portba nem megy bele. Ugyanis az alaplapon a foglalat más kialakítású. Ami neked most van az AGP-s típusú kártya. Tehát ha kártyát veszel akkor csak AGP-s kártyát tudsz belerakni az alaplapba. Ha komolyabb kártyát akarsz akkor alaplap, proci csere mindenképp szükséges. AGP-s kártyából szerintem ez jó lesz neked.
  • Mozes
    #22806
    Sziasztok!

    Hallot már valaki valami pletykát, hogy mikor várhatóak a következő generációs ATI és nVidia videókártyák?
  • blackbull
    #22805
    Miért,nem mindegy?Most ez ami most van az milyen tokozású?