41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • gadamka
    #23844
    nah asszem lehet megvan a megoldás... nvidia control panelban be lehet állitani az egyes játékokhoz (és programokhoz) a videokártyát. Van 1 csomó kis dolog amin lehet változtatni. kipróbáltam fullra tettem mindent és most még jobban vibrálnak a csikok. össze vissza véletlenszerüen mindenhol.
    Véletlenül nem tudja vki mit állitsak be h ezek eltünjenek?
  • menyasszony
    #23843
    Tölts le egy másik ATI Catalystot és cseréld ki a mostanival, de mondom, nem biztos, hogy ez lesz a megoldás.
  • menyasszony
    #23842
    A konfigom:

    Alaplap: Abit NF7
    CPU: AMD Athlon XP 2600+
    Memória: Samsung 2x256 400MHz (ezt cserélem 2x512 Kingmax-ra)
    VGA: GeCube Radeon 9200 128MB
  • gadamka
    #23841
    hát megnéztem a kábel nem csúszott ki... a driver cserét meg hogyan?
  • Hecker007
    #23840
    jah sorry félrenyomtam a válasznál
    menyasszonynak volt/van címezve
  • Puhos
    #23839
    Én nem akarok venni semmit, mert már vettem. Egyébként a 23832 hsz.-ra válaszoltam.
  • Hecker007
    #23838
    milyen gépbe akarsz ilyen kártyát venni és milyen van benne most?
  • menyasszony
    #23837
    Tudom, de az év vége felé szeretnék új gépet venni, csak addig a mostanit szeretném egy kicsit feljavítani.
  • Puhos
    #23836
    Hi!

    Nekem volt MSI 7600GT-m, jelenleg is MSI van, nekem nem volt vele semmi gondom, mentek rajta a játékok, igaz én inkább Fps. típusúakkal játszom.
    Szerintem az MSI 7600 GT nem rossz választás. A többi márka sem rossz szerintem, de nekem ezekből nem volt.
    Ha viszont "keményebb" játékokkal is akarsz majd a közeljövőben játszani akkor a 7600GT lassan kevés lesz.
  • CroftManor
    #23835
    Én pont ma vettem egy Galaxy 8800 GTt.
  • John Wayne #23834
    Sziasztok!

    Olvasgattam kicsit a fórumot, úgy tűnik a legtöbben ezt a kártyát favorizálják:

    GALAXY 8800GT 512MB DDR3 HDTV/2DVI PCIE

    Nekem is tetszik, árban is benne van, de nem hangos ez egy kicsikét?

    Kacérkodom ezzel is, a gyártó azt írja, hogy ez halk (már amennyire az lehet):

    GAINWARD 9245-BLISS 9600GT 512MB PCIE

    Van valakinek tapasztalata ezekkel a kártyákkal, hogy mennyire hangosak? Csöndes gépet szeretnék összerakni, 12 cm-es ventinél kisebb nem is lesz a gépben, nem akarom eltolni a dolgot egy hangos videokártyával, amire aztán barkácsolhatok házilag halk hűtést (gari ugye ugrott :)).
  • JaSoN HuNTeR #23833
    vagy nézd meg h nincs -e h nem csúszot ki a kábel.Nekem is volt ilyen csak nekem akkor a kábel csúszot ki.
  • menyasszony
    #23832
    Szevasztok!

    Csak hogy lezárjam Puhos és a többiek közti vitát, tényleg arra voltam kíváncsi, hogy MSI vagy Gigabyte vagy stb. és köszönöm a válaszokat.

    Puhos: Játékra szeretném használni. Oblivion, Age of Empires 3, stb.

    Akkor ebből a 4-ből válasszam valamelyiket?: Galaxy, Gainward, Gigabyte vagy MSI
  • menyasszony
    #23831
    Szevasz!

    Hallottam már hasonlóról. Ott a driver-csere megoldotta a problémát, nem tudom, hogy rajtad ez segítene-e.
  • Barny
    #23830
    8800GT mindenkeppen
    de a 9600GT stabilabb felepitesu vagy mi
  • Kenoby
    #23829
    Sziasztok !

    Segitség kellene, vennék egy új videókártyát és az lenne a kérdésem hogy szerintetek 9600GT vagy 8800GT legyen? Ezeknek az áránál több lóvét nem akarok belefektetni. Előre is köszi a hozzászólásokat.
  • gadamka
    #23828
    Sziasztok lenne 1 kérdésem.
    8800GT-m van. Nem rég vettem. De egyes játékoknál, mint pl wow vagy oblivion, a játék közben a karakteremből kiindulva furcsa csikok villannak fel. Szal vmi nem stimmel.
    Plz hlp vki!
  • MaSzKa
    #23827
    azt lehet kapni

    itt az országba pl cellcom.hu

    amúgy Connect3D-t is kapni csak külföldön
  • shrike7973
    #23826
    Nekem club3D.. az is adta..:(
  • MaSzKa
    #23825
    én a Connect3D-t sajnálom hogy nem kapni

    olyan volt az 1. ati vga-m
  • Nortu
    #23824
    Akik esetleg nem tudnák:
    3dfx Voodoo 1-2 -> Diamond Monster I-II
    nVidia Riva 128 -> Diamond Viper V330
    Intel 740 -> Diamond Stealth G460
    S3 Savage 2000 -> Diamond Viper II
    Ha valakit untattam vele, akkor sorry.
  • Nortu
    #23823
    Nekem is volt Voodoo 1-2, Riva 128, Intel740, Savage 2000. Tudom, van erre egy másik topic is ("Milyen VGA-d volt eddig?" címmel), de akkor is. Próbálkoztam én itthon Diamond vkártyát venni (csak Ati-t gyártanak), de nem jártam sikerrel. Ettől függetlenül figyelemmel kísérem milyen kártyákat adnak ki, ezért természetesen a könyvjelzőim között ott figyel a Diamond Multimedia. Azért örülök, hogy visszatértek (2003-ban), még akkor is, ha ez a cég már valszeg nem ugyanaz a cég.
  • [HUN]FaTaL
    #23822
    A GeForce nem gyárt semmit. Az nVidia gyártja a GPUt, a Geforce a chip típusa, játékra, illetve az olcsóbb geforceok 2Dre vannak gyártva. A Quadro kártyákat gyártja az nVidia tervezéshez.
  • Puhos
    #23821
    Mennyi pénzt akarsz rászánni, mire akarod használni, játék, munka, net?
  • Puhos
    #23820
    Hát ezt próbálom megértetni, hogy a Geforce csak a kártya egy bizonyos alkatrészét gyártja, nem az egész kártyát.
  • MaSzKa
    #23819
    nekem vót diamond savage 4-em asszem meg voodoo-m is

    igaz nem használtam csak volt :D
  • [HUN]FaTaL
    #23818
    Nálad vannak problémák mert én eddig értettem mindent:) Egyébként tisztában vagyok az nvidia kártyákkal fogalmam sincs minek másoltad be ezt az egészet:D Az nVidia chipeket gyárt, pont mint az ATi, igaz az ATinak vannak BBA kártyái.

    Gyártó: nVidia/ATi
    Chip: GeForce/Radeon úgyhogy te nem vagy tisztában a dolgokkal:)
  • Nortu
    #23817
    Jogos a kérdés, de mentségemre szóljon, hogy tudomásom szerint kis hazánkban egyáltalán nem lehet kapni Diamond karikat. Külföldről rendelni meg nincs bátorságom, ráadásul drága is, mert kb. 50k-nak megfelelő USD-ért kínálják.
    Kérem a válaszom elfogadását.
  • Puhos
    #23816
    Plusz még valami:

    Grafikus chipszetek [szerkesztés]

    * NV1 – az NVIDIA első terméke
    * RIVA 128 and RIVA 128ZX – DirectX 5 támogatás, OpenGL 1 támogatás, az NVIDIA első DirectX-re kész terméke
    * RIVA TNT, RIVA TNT2 – DirectX 6 támogatás, OpenGL 1 támogatás; a sorozat ami piacvezetővé tette az NVIDIA-t
    * NVIDIA GeForce - asztali GPU megoldások
    * NVIDIA Quadro – nagyteljesítményű munkaállomásokba szánt megoldás
    * NVIDIA Tesla - dedikált GPGPU feldolgozás High Performance Computing systems számára
    * NVIDIA GoForce – Media processzorok PDA-hoz, okostelefon-hoz, és mobiltelefonokhoz (nPower technológia)
    * GPU játék-konzolokhoz
    o Xbox GeForce 3 - class GPU (on an Intel Pentium III/Celeron platform)
    o PlayStation 3 - RSX 'Reality Synthesizer'

    még:
    Videókártya gyártók [szerkesztés]

    Az NVIDIA nem gyárt videó kártyákat, csakis GPU chipeket. Meghatározzák a chipek és a video memória sebességét, amit a külső eszközöknek követni kell. A kártyákat a következő gyártók szerelik össze:

    * Albatron
    * AOpen
    * ASUS
    * BFG (also under its 3D Fuzion brand)
    * BIG
    * Biostar
    * Chaintech
    * Club 3D
    * Creative
    * ELSA
    * eVGA
    * Foxconn
    * Gainward
    * GALAXY Technology
    * Gigabyte
    * Inno3D
    * Jaton
    * Leadtek
    * Mad Dog Multimedia
    * Micro-Star International (MSI)
    * OCZ
    * Palit
    * POV
    * PNY
    * Sparkle Computer
    * TwinTech
    * XFX
    * Zebronics
    * Zogis
    * Zotac.
  • Puhos
    #23815
    Nálad olvasási gondok vannak! Sajnállak!
  • [HUN]FaTaL
    #23814
    Neked:D

    "Akkor a Geforce az egy összefoglaló név olyan mint az ATI"

    Esetleg olyan mint a Radeon :D

    Azt kérdezte hogy Geforceokból melyik a jó márka ennyi. Mert 6600-at vagy 7600-at akar venni de nem tudja melyik márkát érdemes.
  • Puhos
    #23813
    Akkor a Geforce az egy összefoglaló név olyan mint az ATI, a 7600GT vagy a 6600 az típus, az MSI, GALAXY, GAINWARD ... stb. pedig márka. Akkor kinek nem megy a szövegértés?
  • [HUN]FaTaL
    #23812
    Ezt kérdezte csak neked nem megy a szövegértés.
  • Puhos
    #23811
    Hát akkor azt kell kérdezni!
  • davidka003
    #23810
    Látom nem megy a szövegértés. :)
    6600-t vagy 7600GT-t akar venni, de nem tudja, hogy melyik gyártó kártyáját vegye.
  • tmisi
    #23809
    Galaxy, Gainward, esetleg Gigabyte vagy MSI.
  • Puhos
    #23808
    Ezek típusok nem márkák!
  • Solten
    #23807
    Nem tudom de azt igen hogy az inno-t kerüld jó messzire. Főleg a 6600-ból... :)
  • menyasszony
    #23806
    Szevasztok!

    Geforce-okból melyikek a használható márkák? 6600 vagy 7600 GT-t akarok venni, de nem vágom, hogy melyik márkát érdemes.
  • davidka003
    #23805
    Jó párszor olvastam már. Mindig belinkeli valaki.

    "kis túlzással egy DirectX 10 szoftveres emulátorként fogható fel, így azonban kérdéses, hogy a programok milyen teljesítménnyel futnak vele."