15
  • mir
    #15
    ha veszel magadnak xeon processzort, amiben engedélyezve van...
  • mir
    #13
    1 VIAnak nincs licensze a p4buszra, de az általa felvásárolt S3nak meg van(a p2x266ra még most sincs odanyomtatva, hogy VIA, hanem az áll ott, hogy Sonicblue, azaz S3)

    a hyper-threading nem az, hogy 2 processzort 1 DIEre, csak a pipeline első és utolsó egysége van megduplázva, és az összes belső regiszter. ennek az a lényege, hogy egyszerre 2 processz fut, ezek között 3-4 órajel közövv vált, és hogyx ne legyen annyi holt-idő, ha bedugult az 1ik processz, vagy nncs itt a megfelelő adat, akor csak az egyik megy. ezzzel a technológiával olyan 15%ot lehetne nyerni optimáli esetben.(az intel valamit elbaltázott, mert neki csak olyn 5-10% jött össze.) IBM: a rájuk jellemző módon nem cicózva ők sokkal brutlisabb eszközhöz nyúltak: rögtön felpakoltak 2 processzormagot(komplett 2 magot, azaz nem csak 2 bemenet és kimeneti egységeket+regisztereket) a DIEre, és mindehhez tartozik minden regiszterbő 5. tehát egyszerre 5 processz fut azonos időben, és ebből 2n történik munkvégzés. ez az IBM féle tipikus "ne cicózzunk" hozzáállás, mit én nagyon becsülök:D:D:D

    a p4től sose várjatok hasonló teljesítménynövekedést ha 2 procit teszel az alaplapba, mintha 2db. K7est tennél oda(mert ugye osztott a rendszerbusz)
  • Danzig
    #12
    Athlonhoz meg már jó ideje van dual chipset, amit akár otthonra is meg lehet fizetni.
  • _HABLA_
    #9
    Mint az köztudott, a világ legnagyobb chipgyártója, az Intel... Jé erről még nem hallottam! Te vagy az Franczy??
  • mir
    #2
    ja, és még 1 dolgot nem is említettm:
    a 2processzoros rendszerek ISZONYATOSAN INSTABILAK, HA A CHIPSETNEK AKÁR CSAK 1 ICIKE-PICIKE HIBÁJA IS VAN. Minden elimerésem a VIAé, mert az új chipsetjei már nem fagynak, a BIOS is elég korrekt, és a sebességre sem lehet semmi panasz, de hibátlannak semmiképp sem merném nevezni. meglehetősen össze kell magukat szedni, hogy ez a dualp4es alaplap ne legyen valami hasonlatos ahhoz, amit pl. 5-6 éve gányoltak össze chipset néven...
  • mir
    #1
    oké.
    mondjuk én csak annyit nem értek, hogy a hyper-threadingnek mi köze van a multiprocessinghez... de mind1