63
Rpg Fanok mivel nyomultok??
  • jarlaxe
    #63
    tudod hányszor próbáltam elmegyarázni embereknek, hogy a comandos a dio előggye? te vagy az emberem...:D
  • EqUiNooX
    #62
    igaz, eléggé félrefogalmaztam, szal behatárolt a számitogép világa, a fantázia szabadságához képest, ugy értettem.. bocs :]
  • Ramza
    #61
    Aúúúúú! Ha nyolcszor nem játszottam végig annó, akkor egyszer sem :)
    Pedig milyen rossz játék volt :) De olyan jól lehetett benne tápolni :)
  • FREAK
    #60
    A diablo NEM rpg. Nem is AKCIÓ-RPG, mert ennek a kifejezésnek kb. annyi értelme van, mint pl. a NÉGYKEREKŰ BICIKLI. Vagy egyik vagy másik. A diablo összvissz 1 rpg elemet tartalmaz, ami a karakterlap (generálás, fejlődés). Ettől még nem rpg. Ha nagyon akarunk adni neki egy dobozt, én "izometrikus akció/kaland" cimkét ragasztanék rá. De hagyjuk már ezt az rpg dolgot, ennyi erővel C64-es COMMANDO is rpg volt...
  • Efreet
    #59
    Dungeon Hack
    Released:1993 (!)
    Published By:Interplay
    Developed By:Strategic Simulations, Inc.

    jó helyröl lopni nem szégyen. igaz, az Eyeofbeholderes-belsönézetes cucc volt, de akkoris van egy pici utánérzés benne nem? :)
  • I.C.ram
    #58
    diablo1, 2 ugyanez :) random dungeon, elore generalt karakterek sok random varazscucc :) arcade RPG-k kozul a diablo a legjobb meg mindig :)
  • Efreet
    #57
    emlékszik valaki a Dungeon Hack-re? 1 szereplö, random dungeon, sok varázscuccok... ismerös a séma? :)
  • jarlaxe
    #56
    nem akarok senkit mgsérteni, de a diabló műfaja szvsz: hekkenszles. ötletes, jól kidolgozott és eredeti hekkenszles, de hekkenszles.
  • Efreet
    #55
    nekem Daggerfall-ban valahol van elmentve egy vámpír gyilkos-sötéttestvériséges arcom, meg van pár egyéb jóarc karim, még soha nem játszottam végig... van hajóm, házam (a legdrágább amit találtam), mindenhol imádnak/ki vagyok tiltva minden városból... ennél szabadabb játék még nem készült :)
  • Efreet
    #53
    "számitogép miatt sokkal kisebbek a korlátok egy-egy játék esetében, mint a fantáziáé él?ben"
    ezt most vagy félrefogalmaztad (szerintem igen) vagy valami nagyon nem stimmel a világodban.
    egy fantáziának nagyobbak a korlátai mint a számítógépnek??? jajjj :)
  • EqUiNooX
    #52
    Az igazi szerepjáték az az, amit élőben papir, toll, pár ember társaságában jáccol. Ez az alap. Erre épül minden a játékoknál is. De azt, hogy a játékot fejlesztő cégek mennyire egyszerűsitik le, az már más téma. Egy diablo-t is meg lehetett volna BaldursGate szinten csinálni, kérdés hogy ennyire népszerű lett e volna.
    Ám mindezek ellenére én azt mondom, mint játék rpg-nek tekinthető, amiben van interaktivitás, egy/több karaktersz irányitasz (lényegtelen, hogy 3d vagy akár egy kocka felülről), a döntéseket te hozod meg, és te "neveled". Egyszoval egy életjátékban veszel részt, mégha a számitogép miatt sokkal kisebbek a korlátok egy-egy játék esetében, mint a fantáziáé élőben. A Diablo, a Bald.Gate és a Deux Ex is rpg, csak az egyik actionrpg, a másik klasszikus/hagyományos rpg, a harmadik meg fps kategoria. De a lényeg mindnél ugyanaz.. Irányitsd, neveld, dönts és éld tul az egészet, mint az életben..

    ui: szerintem..
  • Nark
    #51
    Na jo akkor levonhatjuk a következtetés. A mostani rpg-k igázábol nem mondható klszikusnak ,hanem egy külön kategoriát képviselnek amit télán nevezhetünk AKCIÓ RPG-nek.Tlán ebbe a kategoriába belefér a diablo ,vampir meg a többiek ..De mivel nem nevezhetjük csak akciónak mert abban már beletartozna a quake is ,ezért mögé kell bigyeszteni azt a 3 betüt hogy rpg.
  • FREAK
    #49
    Rob : #26

    :)))))))))))))

    AZ AZ
  • FREAK
    #41
    A diablo az diablo. Külön állatfaj él rajta :)
  • Ramza
    #40
    Hát szerintem is lenyomja egyéni játékban a diablo2-t. Multiban valszeg nem.
    És szerintem nem az a vita tárgya, hogy rpg vagy crpg-e a diablo, mert egyik sem :)
  • FREAK
    #39
    AZért a Vampire elég komoly darab, bár igaz, hogy sajnos itt is legtöbbet bunyózni kell, és rohadt lineáris.
    Viszont van egy gyönyörű grafikája, egy állat hangulata meg egy jól megírt története. Szóval LÉGKÖRE.

    Nálam 4/5
  • Nark
    #37
    Na ne mond...Kiábrándito volt topicot inditani..Akkor meseld el ,hogy szerinted amikor rpg-rol beszélünk akkor te mire gondolsz.vagy a diablo az hova tartozik???? Ha már nem rpg..
  • galocza
    #36
    megnéztem, nekem kiábrándító volt. diabloval (bár nekem is tetszett) indítani rpgs topicot pedig nagy bátorságra vall. a deus ex meg annyira rpg mint a diablo és a fallout tactics: semennyire, csak akadnak benne rpgs elemek... de azért jó mindkettő. deus ex a némbör van. a fallout 1/2 már inkább közelít az rpghez (szintén nagy kedvencek).
  • Nark
    #35
    Ebben a nagy rpg pangásban elkezdtem nyomni a Vampire The Masquerade.Talán kimeriti az rpg fogalmát!! De az is lehet hogy csak rpg elemek vannak benne :))
  • Lazarus
    #34
    The beszt Szingül RPG iz da FALLOUT TACTICS
  • Rincewind
    #33
    Ez elég valószínű. :D
  • FREAK
    #32
    Jó, de nyilván a topik indítója is erre gondolt amikor rpg-t írt.
  • Rincewind
    #31
    Ez a CRPG :)

  • FREAK
    #30
    Naná, hogy nem ugyanaz mint leülni, és két mázsa chips társaságában egész éjjel kockákat dobálni meg radírozni

    annál jobb nincs

    De azért az túlzás, hogy PC-s RPG nincs. Csomó játékban teljesen király a karaktergenerálás, és van hogy a sztorit sem muszáj a forgatókönyv szerint játszani, vagy több rész-történetet is végig lehet nyomni tetszőleges sorrendben
  • Rincewind
    #29
    RPG = Szerep játék
    Számítógépen ilyen nem létezik!!!

    CRPG az van, de az nem azonos a szerpjátékkal! Az egyetlen játék, amire talán azt mondhatjuk, hogy RPG, az a Neverwinter Nights lesz. Ebben ugyanúgy DM lesz, mint a valós szerepjátékokban és a játékosok is egy egy karaktert személyesítenek meg. De jelenleg másról nem tudok, ami jogosan viselhetné az RPG nevet. Talán az MMORPG-k roleplay szerverei...
    A Diabló meg Dungeon siege féle játékokról annyit, hogy bár élvezetes velük játszani, ezek soha nem voltak RPG-k és nem is lesznek! Ezek egyszuerű Fantasy környezetbe átültetett hack'n'slash akciójátékok! Ennél egy fikarcnyival sem többek. Igaz nem is kevesebbek...
  • FREAK
    #28
    Nark : amit te leírtál, az tökéletesen kimeríti az AKCIÓjáték fogalmát..... Az RPG nem a reflexekről meg hirtelen támadásokról szól.

    A szerepjátszás akkor igazi, ha a varázsló varázsol, a harcos harcol, a bárd énekel (és közben varázsol :) stb stb stb... Plusz ott vannak a különböző vallások, amiket szintén jól ki kell játszani. Ha ez körökre osztva valósul meg, akkor sem kell sírni, az IGAZI RPG mindig is round based volt.
    Akárhogy is boncolgatjuk a Diablo és az RPG stílus két teljesen különböző világ, csak mostanában divat leszarni a szakkifejezések értelmét.....
  • Nark
    #27
    Teljesen mindegy ,hogy a Diablo rpg e vagy sem. Minden esetre én nagyon bírtam főleg a b-neten,ha nem lenne benne ez a kis multis kieg akkor sokkal hamarabb a feledésbe merült volna. Azt hiszem a legnagyobb vonzó ereje az iszonyatosan sok cucc, no meg ,hogy egy karakter nagyon sok irányba lehet fejleszteni .Ezt most nem részletezném mert aki egy kicsit is ismeri az tudja. Ne tudom ki , hogy van vele de én ki nem állhatom a körökre osztott rpg-t.Pedig sokan azt mondják ,hogy az az igazi. Szerintem az az igazi mikor a reflekszeidet és az agyadat egy időben használod, fel vagy rá készülve ,hogy bármikor megtámadhatnak, és neked nincs idöd különböző utasításokat adni pl most a varázsló lőjön 2 fire baalt arra a monsztira a pala csapja meg 3* barbi meg rugja ki a lábát 2* :)Ezért is van az hogy nagyon várom most a 2 nagy ütést ami tavasszal fog megjelenni.Az egyik a Newervinter Nights másik pedig a Dungeon Siege .Valamelyik csak leváltja a diablot.....
  • FREAK
    #26
    itt is csak az elder scrolls családot említeném..... Nagy sztori, nagy terep, full karakterfejlődés és szabadság.
  • Rincewind
    #25
    Szerintem az amit ma Crpg-nek hívunk legyen bármilyen divatos is mostanság, igazából csak kalandjáték. Egyetlen olyan game létezik (fog létezni), amire rá lehet húzni, hogy az tényleg szerepjáték! Ez pedig az NWN.
  • I.C.ram
    #24
    Valaki jatszik kozuletek Dungeons & Dragons 3. Edition-t? mertha igen es a masodik kerulet kornyeken alkik azonnal szoljon nekem legyszives :)
  • I.C.ram
    #23
    Buta vagy :) RPG nem csak fantasy hanem lehet sci-fi sot jelen is meg stb! az RPG gorditasa Szerepjatek! es nem fantasy szerepjatek!
  • rolex
    #22
    Sajnos normális rpg-gémeket csak pc-re csinálnak...
  • FREAK
    #20
    Ramza beszél jól....
  • rolex
    #19
    Ja, mindezt márciusban!
  • Efreet
    #18
    ezt még hányszor fogjátok végigrágni? :) rpg vs crpg vs crpg vs egyebek... pfff :)
  • rolex
    #17
    Most az előbb olvastam egy nagyon jót: a Square kiadja az FFVI-ot Európában, PS-re persze, és ad mellé egy FFX demót (PS2-re persze). Ez az utóbbi idők legjobb híre számomra :)
  • Ramza
    #16
    Miért nem rpg? Mert nincs a karaktereknek saját személyisége, a történet háttérbe van szorítva, és elnagyolt. Egyetlenegy rpg-re jellemző tulajdonsága van, a karakterfejlődés. De attól még nem lesz rpg valami, hogy szintet lehet benne lépni.
  • Nark
    #14
    És miért ne lenne rpg a diablo?? Én azt nem ertem hogy vajon miert rpg a Deus ex.Az RPGplaneten olvasgattam es akkor szurt szemet..
  • FREAK
    #13
    Bocs, hogy beugatok, de tényleg nem értem, mitől lenne egy diablo RPG? Ahhoz azért valamivel több kell, mint egy fantasy világ, és egy karakterlap........
  • FREAK
    #12
    A DIABLO NEM RPG!!!! Az egy butaság! Egy agyatlan baromság!

    Szerény véleményem szerint :))))