22
Mért homályos a monitor ??
  • scynetyc
    #22
    Bilux !

    A képe kristálytiszta :))) Csak az észrevételem miatt nem akartam új témát nyitni. Igy is másoktól megkaptam a választ. Nekik köszönöm! :))
  • Borg
    #20
    A homorúság attól van, hogy világ életedben gömbpalást monitor előtt ültél, és ahhoz szokott a szemed:)
    Hidd el, pár hét és jó lesz az, sőt, normál monitor elé ülve zavarni is fog, hogy gömbölyű:)

    Az viszont tény, hogy az LG 775/795 flatronoknak szar a geometriájuk. Grafikai tervezésre stb egy profi sem vesz ilyent, mert nem találsz rajta egy egyenes volnalat, és azt sem tudod összehozni hogy a kép közepén a kör ugyanugy kör legyen ha a kép szélén van. Van ilyen baja persze sima monitoroknak is, de azért egy flatronos LGtől ez elvárható lenne...
  • Mike
    #19
    hozzá kell szoknod. ugyani a monitor lapos
    te hiszed csak azt, hogy ivelt. nézd meg egy vonalzóval, vagy egy papirlappal
  • scynetyc
    #18
    Hi!

    Én most vettem egy 17" LG Flatront 70-ért, de nem vagyok kinyulva vele.
    Az alsó és felső vizszintesrész a képernyő közepefelé homorit és nem találni hozzá semmit amivel kilehetne egyenesiteni.Arrol nem is beszélek,hogy akárjhogy állitgatom a függöleges oldalait a képnek, amikor már ugylátom hogy franko lesz a kép és megnyitom a pl. Exelt, a szélei jók,de a belső rész függöleges vonalai iveltek. Nem tudom mi a francért dobtam ki 70 ezret. Lehet én vagyok a béna?
  • Manta
    #17
    Ha csak a szélein szar, akkor az nem kábelhiba, csak ha az egész kép homályos, akkor lehet rossz az árnyékolás (vékony kábel). Így ez monitorhiba lesz, valószínüleg cserét is jelent. Minden javítható, de nem biztos hogy megéri.
  • Lazarus
    #15
    XP ClearType efekt :D
  • Kft.
    #13
    bruhuhu senki sem tud adni valami tanácsot ???
  • Kft.
    #12
    valaki mondjon már valamit :D
  • Kft.
    #10
    letöltöttem egy drivert de nem tom mi az az ICC profil
  • Kft.
    #9
    ja és szűrő nélkül is homályos
  • Kft.
    #8
    Creative Blaster Savage 4 32 MB


    és csak a széle homályos

    Mit lehet csinálni vele ? Meg lehet javítattni ? Ha meglehet akkor Debrecenben hol ? Vagy csak Bp-en ?
  • Pheel
    #7
    Igen, csak ennyi pénzért már monitort is lehet venni...
  • bucsi
    #5
    Szerintem az lg nagyon jó márka monitorok terén főleg a StudioWorks-driver problémád lehet vagy betűelállítás drivert nézz itt:
    www.drivers.hu
  • dewdew
    #4
    Ha csak a kepernyo szelein szar a kep, akkor valoszinuleg montitor, ha nindenhol, akkor videokartya vagy monitor.
    Na meg a monitorszuro is tud rontani rajta egy jo nagyot. Nelkule milyen?
  • zacsko
    #3
    Én most a munkahelyemen kaptam egy használt monitort, 15", LG studioworks, hát annak olyan homályos a képe, hogy könnyedzik tőle a szemem, szoval szerintem "márkajellegzetesség", vannak nagyon jó meg nagyon szar LG monitorok, ki kell fogni.
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Milyen a video kártya?
  • Kft.
    #1
    Nos arra a kérdésra keresek választ hogy miért elmosódottak a betük a monitoron ha teljesen tiszta?
    elmagyarázom : A windowsban a betük olyanok mintha ellenének mosódva a Start menü gombján a betük olyan elmosóhottak hogy alig lehet elolvasni mi van ráírva de ugyan ez a helyzet az ablakok menüivel és az állapot jelzővel. Hiába takaritom a monitort és hiába takaritom a monitorszűrő mindkét oldalát nem lesz jobb.
    A monitort 800x600-ban használom 16 bit-ben
    a monitor egy 2 éves LG 14"-os a monitor szűrő egy 3M AF200L.
    Nos aki tudja a választ az irjon mert már nagyon idegesít.