16
  • Tomcat.no1
    #16
    Teljesen igazad van nekem is ilyan 46Gb-os Maxtor-om van és tényleg nem hallani ahogy dolgozik a winyon pedig rányomtam a fülem az oldalára... :))))))
  • Laalee
    #12
    ti direkt csak felig olvastok el valamit??? monodm ADATTÁROLÁS ez nem video editalast jelent... de aki arra adja a fejet az nemhinnem hogy ide eszközökben gondolkozik...
  • Laalee
    #11
    mindegy lenyegeben, én arrol beszeltem hogy adattarolasra fölösleges a 7200 as. az op rendszer és a felhasznaloi programok nekem is egy 7200 as vinyon vannak, a jatek mind a 2 ami telepitve van egy 5400 ason vannak, nem kerregnek szinte semmit, a wolf tuti nem.
  • Inquisitor
    #8
    Könyörgöm a vinyó sebessége nem csak a fordulatszámtól függ!!!!
    Ott van pl. az adatsűrűség és arra mérget vehetsz, hogy a 120-160GB-os vinyónálmár igencsak sok! És ugye a fejek számától is függ.
    Nézd csak meg némelyik olcsóbb 7200-es vinyót, lassabb némelyik mint pár jobb 5400-es ...
    Laalee, azért ezt te sem gondolod komolyan!
    Akinek videozásra kell, vagy sok adat nagyongyors csereberéjére annak tutira jobb. Nem mintha egy gamer-nek hátrányára válna, azért talán nem olyan lassú a swap-olás :)
    Ha jól tévedek az IBM IDE vinyókból 10.000rpm-nél tart a SCSI vinyók pedig már 15.000rpm-nél.
  • Laalee
    #7
    merthogy??? minek 7200 as adattarolasra? nekm tobbet jelent +20gb mint fel mp gyorsulas egy jatek betöltésénél... arrol nembeszelve hogy csak 1 szer kell betolteni utana mar ha kilepsz es visszatoltod eleg sok minden a memoriabol toltodik, marpedig nekem kb 2-3 hetente van ujrainditva a gep.
  • Mighty
    #4
    Szerintem csak elirta HNR! MB helyett GB-ot akarhatott :)
  • Mighty
    #3
    En szamolok hulyen vagy tenyleg 1 ft korul van 1 MB?
    60 gigas (átlag 35e huf)=~60000 MB
    Ezek szerint 1 MB ára kb 0.5 HUF

    Itt most nem számoljuk a mechanikat, elektronikat, "csomagolást" tehát meg kevesebb 1 MB ára
  • Laalee
    #1
    "Az újonnan piacra lépett 160 gigás Maxtor modellnél is már 500 Ft alatti az 1 MB-ra jutó adattárolási költség"

    szerintem ez mar joideje igy van :)