31
  • mainruler
    #31
    Mármint 16x író...
  • mainruler
    #30
    Tisztába vagyok a Z-CLV mibenlétével, nem kell hozzá ez a cikk. Hát te mondjuk a P-CAV technológiával? ;)
    Ténylegesen pedig egyik sem ír 16x-an, teszteld le egyszer, és ne az író saját adatait nézd.
  • mainruler
    #28
    Ennyi erővel mondhatnád, hogy valójában igazi 24x és 16x-os írók se léteznek, hisz ezek teljesítménye sem 24x és 16x valójában...
    Szerinted ezek szerint csak 1x-es írók vannak, -mivel azok nem tudnak félszeresen írni, hanem végig 1x sebességen égetnek- hát persze...okoska...
  • mainruler
    #24
    Mondjuk azoknál a cégeknél ahol CD égetéssel foglalkoznak -sokszorosítótornyok, kapizsgálod már?- meglehetősen nagy előnyt jelent, hogy akár egy-két perccel is elöbb fejeződik be 40 CD megírása...ami a nap végére akár néhányszáz korongot is jelenthet...
    De azért te csak maradj a jó öreg 8x íróknál, nem kell annál jobb, igaz?
  • Laalee
    #23
    nem avval van a baj hogy van 40* es iro hanem azzal hogy ugyanazt a termeket atmatricazzak 36* os rol 40* es re... és ez a clv technika is eleg nagy marhasag, hiszen minden sebessegvaltaskor bekapcsol a burn proof tehat hibat csinal a cd-re.
  • Laalee
    #22
    na most erre van ket ertelmes lehetöseg veszel egy ertelmes digitalizalokartyat, ami tud hw mpeg2-t vagy veszel egy scsi 10000 es vinyot...
  • Mister
    #18
    "Meg sem emlitem a 32 vagy a 36x irokat..amik VALOJABAN olyan gyorsak" - Azokat ne is említsd, mert olyanok nincsenek...
    Hivatalosan még valóban nincsenek kint, de sok gyártó bejelentette, sőt, a CD-R info oldal le is tesztelt három gyártmányt már. ( Mitsumi - Lite-On - FreeCom )
    Az átlagsebességük 26,5X....
    Egy 24X írónak pedig 22,5X - 23X az átlagsebessége.....

    Amúgy meg engem sem izgat a 24X-nél gyorsabb író.
    Ha már 24X ÚJRAÍRÓ lenne, az már igen!
    Nade ez is "csak" 12X....

    Mister
  • bubernyak
    #17
    eladó a 24x-es Plexim nem kell valakinek? még csak 3 hetes:)))))))
  • ByP
    #13
    Én a vinyó sebességével vitatkoznék, mert még néha a 7200 is kevés.Nem normál alkalmazásnál, hanem mondjuk videó capturelésnél.A 704*576 MJPG ben 20as ( max ) minőségnél már határon van a vinyó sebessége, az 5400as még a 352*288nál is szaggat..
    Viszont az író sebességse.. tényleg fölösleges a 40* írás. így CDről CDre szinte alig tudsz írni, mivel az olvasának vagy 2* gyorsabban kéne lenni, mint ahogy írod. És még 80*os olvasót nem adtak ki..
  • Fatality
    #6
    Így van srácok, a merevlemeznél is tök mind1 hogy 3 vagy 4 perc alatt másolsz át egy file-t, nem kell 7200rpm fordulat, elég az 5400. Minek tovább fejleszteni a meglévő technológiákat ha már a mostani sebességek bőven megfelelnek és e felett már úgyis mind1... Így gondoljátok?