99
Windows XP gyorsitása
  • KaszaN
    #99
    És olyan van hogy nem windows, de magyar, és tudja kezelni a 4 ramot?
  • Dj Faustus #98
    Windows Vista (Home/Business/Ultimate) 64 bit
    Ha nem ragaszkodsz a Windowshoz, van benned kísérletező kedv, és szeretnél egy legálisan ingyenes operációs rendszerhez jutni: Ubuntu
  • KaszaN
    #97
    Sziasztok!
    Nemtudna nekem mutatni egy olyan windowsot, ami tudja kezelni a 4gigaramot, és magyar nyelvű?
  • Balintka84
    #96
    Sziasztok!
    Nemtom de azt tapasztaltam hogy a frissítések nagyon lehúzzák a gépemet. SP3 at raktam fel legutóbb és borzasztóan belassul töltéskor. Üdvözlő képernyőnél megáll, majd startmenü nélkül 1-2 percig áll majd előjönnek a cuccok. Mivel lehet megnézni hogy mi a rák húzza a gépet ennyire vagyhogy mit gondolkodik a gép ilyenkor.
  • Dark Angel 666
    #95
    [spoiler] Torrentoldalakon keress olyanra hogy Tiny XP Revision 06 :D[spoiler]
  • Brinn
    #94
    Halihó!

    Van valami Windows XP Fast Edition?

    Vagy miaz ami a leghasznosabb dolog, hogy gyorsabb legyen? (2600+ Athlon meg 1gb ram... nem toom kell-e ez az nfo :))
  • bandikaa
    #93
    Sziasztok!

    Wines megosztás- Melyik szolgáltatás csinálja azt a francos remote task schedulert?
    Nagyon lassan érem el a hálóban lévő többi win98as gépet, főleg a könyvtárak kilistázása lassú.

    Tudom, hogy erre létezik regpatch, csak épp nem ér semmit!!! (az a bizonyos remote computer/namespace vagy mi)

    Help me!

    bandikaa

  • Zozo76
    #91
    Na ez itt behalt... :(
  • Zozo76
    #90
    Amugy most tenyleg sikerult gyorsitanom az oprendszeren: legyilkoltam az XP-t es visszaraktam a Win98SE-t. Mintha RAMDISK-rol menne a rendszer... :)
  • Zozo76
    #89
    En mar jartam ugy a Win2000-nel anno hogy leallitottam ezt-azt amit ugy gondoltam hogy felesleges, a kovetkezo inditasnal meg mar nem birtam bejelentkezni... :(
  • Borg
    #88
    Ha nincs fent nyomtato, be sem tölti a printer spoolert... és ez sok más rutinnal is igy van, szal tényleg jól meg kell nézni, mit irtasz ki, mert nemsok felesleges dolog van ott (de van!)
  • John Rambo
    #76
    En is megprobaltam leloni a SWAPot, tok jol ment minden progi, kiveve a Photoshop :( Aban meg ne mtalaltam semmi olyat hogy ne hasznaljon SWAPot :(
    Blue: neked meg mi nem indult el?
  • Borg
    #75
    customizer XP
    miTweak XP
    stb stb..mittomén, bogarássz ebben a 2ben:) amugy én nem mondtam h kikapcsoltam a swapot.
  • Borg
    #73
    Nekem 512van, benyomtam neki, hogy elöször a ramot töltse fel, és a fileokat se a winyo swapjaba tegye (valamelyik a fent levo 4 tweak kozul tudta ezt:)
    Aztan azért be van állitva egy 512es swap, mer hely van, mér ne, abból 82MB azt mondja használt, a ramnak meg 62%utilized...
    nem kerreget..
  • Pheel
    #71
    A Microsoft hivatalos álláspontja a kérdésben az, hogy nem véletlenül van swap. :))))
  • Pheel
    #68
    Hogyne. Tuti lassabb lesz, ha elindul egyáltalán :))))
  • Zozo76
    #65
    Hali! Tudja valaki hogy mely szolgaltatasokat lehet kikapcsolni biztonsaggal otthoni gepen?
    Folosleges hogy minden szar fusson a hatterben...
  • kwega
    #64
    Kezdett lassulni meg fagyogatni a win xp-m, ráadásul ki sem akart kapcsolni. Mivel alig 400MB szabad terület volt a vinyómon, töröltem néhány nagyobb állományt. És láss csodát! 4Gb szabad területtel ugyanolyan jól megy mint régen.
  • Borg
    #62
    Aha, én is irtam kicsit lejjebb, hogy az emlitett parancsok nem érnek semmit.
  • Sig
    #61
    Kicsit lejjebb emlitette zeta barátom:
    cs-t -noforcemparms -noforcemaccel parameterekkel inditsatok-ez elvileg az egér gondjait oldja meg(nálam a Cs-ben). A patch meg akkor kellett amikor a Cs nem indult el az XP telepítése után,ezt a Windows honlapjáról kelett leszedni,de ez neked már nem hinném hogy kell mivel neked már fut a játék :)
  • Borg
    #60
    Legujabb driver van fent, ami ott azon az oldalon van.
    Azzal és a nélkül is rossz...


    "végül jópár pachel és paraméterrel"
    ezek pontosan mik is?
  • Sig
    #59
    Pedig ha hiszed ha nem én is cserélgettem az XP-ME-t de végül jópár pachel és paraméterrel már jól működik(nek) a játékaim,többek között a Cs.Az egérnek meg sztem valami driver gondja lehet:
    http://www.a4tech.com.tw/ftp.html
    Itt a friss driver hozzá...!
  • Borg
    #57
    Hazahoztam a másik WOP35ömet a cégtöl és ez is szar most. Szal nem az egerem a probléma, hanem valami szoftveres gond van.
    Amugy meg ottvannak a CS parancssosomban ezek az opciok, és igy sem jop, na erre varrj gombot...
  • Borg
    #51
    Pontositanek. Nekem is behalt CS alatt a WOP35..
    Kezd gyanus lenni a dolog, nem lehet valami uj windoz frissitéstöl? mert mást én nem variáltam, most mégis szar, mm-enként ugrik, és ki is hagy... anno www11 is igy halt meg..
  • Pheel
    #49
    Uez a konfig, szintén hibamentes.
  • Borg
    #48
    Nekem semmi baja CS alatt az egérnek..
    XPprofENG,WOP35 alap windzor ps/2 driverrel..
  • Evil
    #45
    amugy a legegyszerubb ha beraksz meg egy 256 os modult mert 512 nel es e folottt erezheto a kulonbseg a 256> rendszerekehez kepest.
  • geenq
    #44
    itt van 1 pár trükk:
    http://www.xp-erience.org/index.php
  • Evil
    #43
    hat nemtom nekem ez alapbol harmason volt. Sot a l2 cache is a megfelelo erteken volt.
  • FREAK
    #41
    Én úgy gyorsítottam fel az XP-t, hogy egy laza mozdulattal letöröltem a vinyóról, és visszaraktam helyette a jó öreg ME-t. Tuti tipp, azóta nincs vele gond!
  • brown
    #39
    Te nem lusta, hanem BÁTOR ember vagy.
  • geenq
    #38
    én kipróbáltam a koolét, megy a gép, de hogy gyorabb-e, azt nem vettem észre, tesztelgetni meg lusta vagyok
  • Pheel
    #36
    1: te kipróbáltad már?
    2: honnan szeded ezeket az okosságokat? Egy url többet ér, mint 20 idézgetés.
  • Frenzy
    #34
    kooltomi, esetleg cooolabb lennel ha utana is neznel a marhasagoknak, amiket feldobsz ide.

    SecondLevelDataCache

    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

    Description
    Specifies the size of the secondary processor cache, also known as the L2 cache. Data in this entry is used only when the Hardware Abstraction Layer (HAL) cannot detect the L2 cache.

    Value Meaning
    0 - Sets the L2 cache size to 256 KB.
    Number of kilobytes - Sets the L2 cache size to the value specified.

    *********

    Tovabba:

    Do not change the SecondLevelDataCache entry
    Some third-party sources have erroneously reported that modifying the SecondLevelDataCache registry entry in HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet
    \Control\Session Manager\Memory Management
    can enhance system performance. The second level (L2) cache is recognized by the operating system and is fully utilized regardless of the setting of this parameter.

    ---------

    Vagyis a valoban a procecesszor masodlagos cache meretet tartalmazza, ha 0, akkor 256, egyebkent az ami, de ezt autodetektalja a rendszer, es a beallitastol fuggetlenul a hardwareben levo ertekkel dolgozik.
  • brown
    #33
    ide is feldobom kérdésem:
    Másnak is lassabb lett a MAX4 XP alatt, vagy csak nekem?
    A régi W2000-hez képest mondjuk fele olyan gyors.
    NA DE MIÉRT ????????????????????????????????
  • Pheel
    #28
    Versionból kiindulva PS emu vagy PS2 emu :)
  • Gabest
    #27
    Milyen emulátorról van szó? Csak nem egy Virtual PC-ben futó win98 lassabb egy igazi win98-nál? :)
  • Pheel
    #26
    Az emulátor nincs szarul megírva, csak valószínűleg nem NT alapú rendszer alá írták. Keress egy frisebb verziót!
  • Dikkma
    #25
    Hát a Windows futtatja a játékot, így az fps alapján le tudod mérni a sebességét..
    A pro és a home ugyanaz.

    Egyébként gyorsítani pár módszerrel lehet. PL. ha adminisztrátor vagy, rengeteg minden fut a háttérben.
    De a lekerekített, meg mozgó dolgok is rengeteg erőforrást használnak. Elvileg 10-20% teljesítmény nyerhető ilyenek kikapcsolásával, de hogy az anandtechen pontosan mire gondoltak ez alatt, azt nem tudom :)
  • versio
    #24
    ja az kb annyi