3478
A 80-as 90-es évek zenéit keresem MP3-ban
  • magus
    #25
    könyögöm vki prosectura albumokt. plz
  • CSOCSO
    #24
    audiogalaxy
  • KeKKSZike
    #21
    Nekem ez a szám kellene, de nagyon!

    SONO - Keep Control
  • VinylToy #19
    "Mivel egy halálpontos BPM-számláló is be van építve a progiba, azt hiszem, nem kell magyaráznom, mennyire egyszerű az ütemre keverés, illetve az ütemek passzintása..."

    Ezzel kicsit vitatkoznék, de a többi az tényleg jó!! De úgy csúszik, mint a "fakutya a jégen"!!! :-))) Ez nem volt vicces igaz??

    De te csak a DJ Studio-ról beszéltél, a DJ Mixer is tudja ezeket a dolgokat, és a Cue-ozás még egyszerűbb is mint a Studioban!!! A többi az majdnem ugyanaz, de itt is vannak eltérések, mint más hasonló programoknál! Például az EQ, vagy effectezés!!!

    Most ennyi, de ha van még valami majd írok!!

    üdv. VinylToy
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    No, ide nyomok egy kis előzetest, aztán összerántok egy pontosabb leírást is:


    Native Instruments Tracktor 1.06
    www.ni-traktor.com
    www.native-instruments.com


    http://www.nativeinstruments.de/index.php?traktor_us

    Sokan vagyunk, kik szeretjük vizuálisan kevergetni meglévő zenéinket, egyéni effektekkel megspékelni, extra hangzásokat
    beléjük csenni. A profik ehhez manapság egy bikaerős PC-t, (jobb esetben) 2 hangkártyával, szintetizátorokat, dobgépeket
    és még rengeteg kütyüt használnak. De mit tehet egy vékony pénztárcával rendelkező PC-s, zene- és mixkedvelő user?
    Előkap néhány, a netről lecsempészett, shareware hangkeverő programot. Sonic Foundry, Awave, Wave Studio, Sound Forge stb.
    De ezekhez rengeteg ügyeskedés kell, bármennyire is user-friendlyk a cuccosok. S bár némelyikük támogatja a manapság oly'
    divatos mp3 fileformátumokat, a velük való munka azért is nehézkes, mert közvetlenül (tehát néha kemény CPU-idő zabálva) a vinyóra
    tömörítik ki a megnyitott mp3 fileokat, majd a velük végzett feladatok alatt is kemény munkába fogják a procit. Számos előnyük mellett
    emiatt nem ajánlom azok figyelmébe, akik inkább a gyors, tiszta munkát szeretik.
    Ezen tábornak jelentett 2 évvel ezelőtt óriási lehetőséget a semmiből (a WinAmp működési elvén működő, szinte a hangkártya képességeit
    megduplázni képes) BPM Studio Pro és Home. Ezen remek próbálkozásnak akadt számos követője is.
    A most "feldolgozásra" kerülő program is hasonló babérokra törekszik, de az említett projektnél sokkal "németesebb", profibb megoldásokkal.

    Kezdjük az ismerkedést a netről is lekapható, 1.0.6-os változattal.
    Fontos előrebocsátandó: a program a követekző fileformátumokkal bírkozik meg real-time:
    A program főmenűje, azaz maga a PROGRAM képe magáért beszél: egy komplett, kissé régimódi Hi-Fi eszköz benyomását kelti.
    Fontos: a program első induláskor mindenre kiterjedő beállítást kér.
    Ezt megteszi indulűskor, de mi is megadhatjuk a piros színű "Setup" gombra klikkelve.

    Én a következő beálíltást alkalmaztam egy régi motoros,
    Creative SoundBlaster AWE 64-es hangkártyánál:
    General: 44100 Hz/16 Bit, Latency 93 ms
    One Sounddevice: Master Only, Device: DX: AWE Direct Sound Driver (220)
    Preferences: DJ Mode kiválasztva
    Cue Points: 1/4-edes.
    A Record.wav helye és minősége alul megadható, ahogy a megnyitható filetípusok a File Types-ban. Ha van egy telepített WinAmp
    a gépen, akkor nem szabad megadni az mp3-t, alapértelmezetté teszi magát. Amúgyis, keverésnél minden itt említett filet képes megnyitni...!

    Alapértelmezett beállítások mellett (azaz első induláskor) alul találjuk a Lejátszási listát. A program ezen része teljes mértékben megegyezik a WinAmp működési elvével (Fogd-és-vidd elv, stb.), sőt képes a következő kiterjesztésű lejátszási listákat és fileokat megnyitni: *.nml; *.m3u; *.mp3; *.wav; *.cda.
    A Lejátszási lista-ablak táblázata is magáért beszél, azonban felhívom a figyelmet a "Cue Points" és a "Fade Points" oszlopokra. Itt megadható, ill. megjelenítődik a mix-készítésnél szükséges illesztési, indítási időpont... Csak gyakorlottaknak ajánlom, helyette a "becsúsztatás" módszere a járható út, a keverés mentén.
    A Lejátszási lista felett találunk egy érdekes program elemet: Cue Section-nek nevezték el, én magyarosan ismétlőgép-nek hívom.
    Ez az elnevezés tökéletesen fedi ezen program hatalmas adu-ászának képességeit. Ugyanis ez a program a többi, hasonló próbálkozástól pontosan ebben tér el, olyannyira, hogy magasan veri vetélytársait!
    Ez az ismétlőgép képes 1/8, 1/4, 1/2, 3/4, 3/2, és 3-ad ütemek "megfogásához" és azok szakadás, pattanásmentes, (akár) végtelen lejátszására!!!
    Azoknak mondok igen sokat ezzel, akik sokat küzdöttek már egy számukra rettenetesen tetsző ütem, dob, komplett instrumental más zeneszámra, alákeverésével (remixelők, ugyebár). Ezzel az aprósággal megadunk (1, 2, 3) egy időtartományt, mely a zeneszám sebességétől függően a már említett ütemértékek lesz, és az már is végtelenül szól, szép lassan beúsztatható (Fader, Monitor), torzítható (EQ), a Beat Matcher segítségével
    az alapzene üteméhez igazítható. A készülő munkánkat elmenthetjük
    - egy *.mix-be, mely nem más, mint a keverési munkánkat rögzítő, alig kilobájtos file, amivel a folyamatoit rögzítjük. Így, ha az általunk elmentett pl. Próba.mix-re duplaklikkelünk, akkor a két, a folyamat alatt használt zeneszám betöltődik a két (A és B) deckbe, és kompletten elindul az általunk végzett munkafolyamat. Ezen idő alatt bátran módosíthatunk, Dub-olhatunk rá egyéb, akár kész mixet, wav-ot, mp3-at, effektet is. És akár ezt is rögzíthetjük...
    - egy Record.wav fileba.
    Mivel egy halálpontos BPM-számláló is be van építve a progiba, azt hiszem, nem kell magyaráznom, mennyire egyszerű az ütemre keverés, illetve
    az ütemek passzintása...


    ....


    i2k = IMYke2000 - @ - 2002
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    Rendben. Már készítem is... :)
    Azért nem lesz túl szájbarágos a dolog, hiszen vannak totál egyértelmű dolgok a kicsikében...
    Addig is, akit érdekel és némiképp angolul is tud:
    http://www.nativeinstruments.de/index.php?traktor_us

    A Tracktor-hoz tartozó javításokhoz:
    - csak a gépen lévő (pl. 1.0.6) változathoz engedi a szerver az Update-letöltést!!!! (Kiolvassa a Regisztrációs Adatbázisból, s ha ott nem találja, akkor a Traktor.exe-re keres rá a gépünkön. Nyugi, mást nem piszkál az oldal...)

    i2k = IMYke2000 - @ - 2002
  • Mp3Pintyo
    #16
    Tudnal egy kis leirast prezentalni a Traktorrol? Kiraknam az Mp3Portalra a neved femjelzesevel :)
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Nem kell hozzá, teljesen egyértelműen műxik.
    De ha nagyon kell, akkor majd fabrikálok egyet. :)

    i2k = IMYke2000 - @ - 2002
  • IMYke2.0.0.0
    #14
    Szia! De igen, őrá. :)))

    i2k = IMYke2000 - @ - 2002
  • Zazie
    #13
    Sziasztok! Van valakinek valami ötlete, hogy honnan tudnám leszedni a Hooligans második albumát, amin a Meleg vunat, meg a Hárem is rajta van?
  • TomBond
    #12
    Native instruments traktor!!!
    Ez egy nagyon jó program!
    Nincs hozzá véletlenül egy magyar leírás?
  • TomBond
    #11
    Nem véletlenül a "Native instruments traktor"-ra gongoltál?
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Sziasztok!

    Neil Diamond albumokat keresek, mp3-ban.
    Ha valaki tud, kérlek jelezze!

    Köszi!

    i2k=IMYke2000 - - 2002
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    Sziasztok!

    Köszi az IRC-es tanácsot, kiprószálom!

    Az MP3-keveréshez pedig ennél program nem létezik a világon:

    "Traktor"
    (nem, nem a szántó-vető alkalmatosság! Esküszöm!)

    Olyan rettenetesen jó real-time keverő program, mely szinte minden fileformátumot azonnal megnyit, keverhetővé tesz, van benne EQ, loop funkció (1, 4, 15 mp-es részeket tud ismételni, végtelenségig, és te magad tudod kijelölni, pár egér-klikkel a részeket!), monitoring, fade (akár időre is), real-time disztorzió (ami manapság nagyon megy a House és Trance számokban, a dob valahonnan a mélyből, torzan indul és szép lassan válnak élessé a samplerek stb.), azonnali rögzítés wav-ba, dub finkció (korábban kevert mixre tudsz újat keverni: nem kell végtelen vinyó... :) stb.

    Szóval, szerezzétek meg!!!!!! Én a Direct Connecten hallottam először róla, egy francia srác kereste rajtam, chatin, aztán elmesélte mit tud a kis progi (valóban pici) és beleőrültem, majd két napig kerestem a DC-n, de megtaláltam. Immáron egy éve ezt használom! Az MJ és a többi elbújhat, de komolyan...!

    Bye!

    i2k = IMYke2000 - - 2002
  • Atlasz
    #7
    halee Aaliyah album kéne nagyon megköszönném http ftp mindegy csak ne mp3market legyen thx előre is
  • Ronie
    #5
    Sziasztok!
    Nemsokára új oldal indul. A téma: Mp3 keverés, saját mixek, programok (persze crack-kel).
    cím: http://free.x3.hu/come2mix/
    Ha valaki segíteni szeretne azt is szívesen vesszük :)
    Nézzetek majd rá!

    Ronie
  • Mp3Pintyo
    #4
    Ezeket mind megtalalod IRC-en.
    Itt van a leiras, hogy hogyan kell letolteni oket:

    Mp3Portal-Segitseg
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Sebaj! :)
    Nem mondtam, hogy ez a stílus alapvetően kedvelt. :)))
    Gondolom, Te - és sokan mások - inkább rock-ot, metal-t és hasonló finomságot szerettek.
    Ez a "nyál" style csak arra jó, hogy az ember kipróbálja magát a "zenekészítésben" úgy, hogy nem kell nagyon tudnia "szinte semmit"... :)))

    i2k = IMYke2000 - - 2002
  • CSOCSO
    #2
    hoyg a jo édes kurva..... hehee........... sajna ilyenem nincsen...bocs
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Sziasztok!

    Régi mániám, hogy remek, többnyire "diszkós" zenéket új köntösbe bújtatok (gyorsítás, plusz effektek, zeneistílus módosítás stb.), számos jó program felhasználásával.
    Mivel nem vagyok mai csirke, így többynire a régi zenékhez vonzódom, a mai house és trance nem is valóban house és trance, hiszen számos stílus jegyeit viselik. Ezért szeretem jobban a 80-as és 90-es évek zenéit.
    Kérésem tehát:

    Akinek van rengeteg...
    Bad Boys Blue
    C.C.Catch
    Modern Talking
    Ken Laszlo
    Cappella
    Mysterious Art
    Dr. Alban
    DJ Bobo
    Max Deejay
    és még sorolhatnám...

    zenéje, kérem, jelentkezzen!

    Bartel üzletben is benne vagyok, persze legjobb a feltöltés lenne.

    Kultúrált válaszok, hozzászólások előnyben!

    i2k = IMYke2000 - - 2002