8
Tanácskérés \'97-es Tyan alaplaphoz
  • busa
    #8
    A manual-ből másoltam:
    • Intel 440 FX series (Natoma) chipset.
    • 25/30/33 MHz PCI bus
    • Two PCI Bus Mastering EIDE Channels (up to
    22MB/sec DTR)
    • PIO Mode 3 & 4 (up to 17MB/sec DTR)
    • Support for up to 1GB (1024MB) of memory
    • 2 USB headers (use with optional bracket :
    Tyan PN# S1606-001-01) Rev. 1.2 compliant

    Bővebb info: : ftp://ftp.tyan.com/manuals/tahoe/m_s1682_120.pdf

    Az LX-en is feltettem a kérdést, de gondoltam jobb minél nagyobb közösséget lefedni. :-D
  • Anee
    #7
    esetleg ha mondasz egy chipkészletnevet előrébb járunk majd ez ügyben
    szerintem LX
  • busa
    #6
    Nos, az alaplaphoz 1998 óta nem jött ki BIOS frissítés. Az XP már most a gépen figyel, azzal nem lesz gond.
    Ha minden igaz, akkor a Celeronokból 3 változat készült. Ebből nekem csak a második generációst ajánlották, amit Celeron A-nak neveztek és max 533MHz-ig gyártottak belőle. Az alaplap 300MHz-ig támogatja alapban a PII-eseket és nem is húzható sem BIOS-ból, sem jumper-rel.
    Az FBS 60 vagy 66 lehet, de állítóag ezzel a Ceeron nem törődik - legalább is ez a fajta.
    Mindenképpen SLOT1-kell belőle. Akérdés, hogy ilyen felállásban is menni fog-e a rendszer?
    AGP slot-om sajna nincs, de szerezni akarok egy PCI GeForce2-t 32MB-al. Állítólag a HFH hírdetett ilyet.
    Kösz az eddigi válaszokat!
    Busa
  • Anee
    #5
    hát igen
    az már tényleg korrekt lesz
    csak van-e agp az alaplapon?
  • Bilux
    #4
    Es ha slot1-es akkor veszel bele átalakítót 2Db-ot meg kettő cell2 mondjuk 566-ost felhúzod 850-re meg legalább winxp-t mert csak a NT alapú oprendszerek támogatják a duál rendszert és hipp hopp lesz egy "csúcs" géped!
  • Anee
    #3
    hát ha PII akkor slot1
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Ha Slot1-es akkor semmi akadálya. De mindenesetre BIOS frissítés feltétlenül kell!Ha socket 7-es akkor inkább AMD K6-2-t vegyél bele. Olcsó.
  • busa
    #1
    '97-ben vettem egy Tyan Tahoe 2 ATX dual alaplapot, amiben PII233 ketyeg - 1 darab. Mivel azóta sem vagyok egy gazdag ember - családos lévén :-)) - szeretném a legtöbbet kihozni ebből.
    Egyik barátom szerint van esély arra, hogy a lap bírja a Celeron A-t 533MHz-ig. Kisegítene valaki még plusz infoval?
    A lap leírása: ftp://ftp.tyan.com/manuals/tahoe/m_s1682_120.pdf

    Köszönettel,
    Busa