41
  • RpPRO
    #41
    Intel fanok! Eleg fajo seb lehet nektek az AMD ujkori szarnyalasa. Ha mar se nem gyorsabb, se nem stabilabb az intel, elojottok az SSE2-vel, hogy az majd milyen szep es milyen jo..... lesz 2 ev mulva. Mellesleg XP 1600-am van hosszu intelezes utan, ugyhogy talan irhatok, mert tapasztalatbol beszelek. Nemtom, hany itt kardoskodo intefannak van p4-e, amit annyira magasztal...
  • Tomcat.no1
    #40
    Te nagyon művelt! Az Intel régóta piacvezető cég s az AMD csak az Athlonokkal tudott révbe jutni... egyébként az AMD egyre nagyobb piaci részesedésre tesz szert (30%)!
  • Laalee
    #30
    en meg nem arrol beszeltem :) viszont ezekszerint baromira nem nezted meg a cikket... a vegen a teszteredmenyek magukert beszelnek... akinek cad munkahoz kell gep az vegyen p4 et a többinek az amd a jobb valasztas
  • Turmoil
    #29
    "Időközönként szépen tud fagyni..."
    Ha jól tudom, akkor a VIA szúrt el valamit a chipkészleteiben és a fagyást az AGP drivere okozza egy lekezeletlen memóriaműveleti hibaval. Nem tudom, hogy ezt kijavították-e már, de azok a titokzatos fagyások leginkább ezért következhetnek be. Nem kötelező érvénnyel, kell hozzá némi együttállás a csillagok-bolygók-szoftverek-hardverek részéről is.
    Egy SiS, vagy ALi, vagy ATI, vagy AMD valószínüleg nem fog ilyet csinálni...
  • fotel
    #27
    intel ellen egy dolog szólhat ? az ára

    teljesítmény stabilitás - gyuanaz

    PRoCIBAN
    viszont az alaplapok hogy is mondjam , szerintem azok olcsóbbak p4 alá és stabilabbak valamivel.

    MEg pl egy p4 elindul 3 fázis nélkül is
  • fotel
    #26
    PyREx ja - de akkor 3dnowra miértn em optolnak sse2 mellé?
  • PyRex
    #24
    Pontosan. Ugyanis ha Athlon XP (3DNow+ +SSE)-re van optimalizalva valami, akkor gyorsabb lenne az XP-ken, mint a P4-eseken. De nyilvan egy direkt P4-re es SSE2-re optimalizalt szoftver lassabb lesz az AMD procijain az SSE2 hianya miatt, nem?

    PyRex
  • Vízipók
    #22
    Ne haragudj, de már régóta gondolkozom, hogy mit értenek 1esek egy proci minősége alatt. Felhasználói szemmel nézve egy procinak szerintem három fontos tulajdonsága van:
    -ár
    -teljesítmény
    -stabilitás

    Na meg talán a húzhatóság.
    Sz'al most azér rosszabb "minőségű" egy proci, mer sorja van rajta?
    Vagy lötyögnek az alkatrészek?
    Intel/AMD fanok!!!
    Szemellenzőt le!
    Most ezen szempontok szerint az AMD a jobb, de nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, spekulálgatni meg nem itt kell. Én személy szerint szarok rá, melyik cég gyártja a procit. Egyik se fog engem jobban szeretni azért, mert az övét veszem.
  • PyRex
    #17
    Csak ott gyorsabb, ahol az SSE2-re van optimalizalva valami... Ez nem az AMD hibaja.

    PyRex
  • Lt. Stinger
    #12
    Na, tessék megnézni eztet;
    http://www.xbitlabs.com/cpu/northwood-2200
    Egyértelmű, a 2.0A veri a 200(0)+-t.
    Na, kész, AMD fejest ugorhat a szikla széléről.
  • Comm
    #9
    És láttátok már a Toms Harveres videót az Athlon és a P4 hütéséről?
  • fotel
    #6
    KONC - hát bazz

    neked mivan?
    cyrix? :)))

    Nyomják a srávot, de nemhiszem hgoy aszondaod a p4 2.2 ghzre hogy sazr proci

    imho KURVA GYORS

    ezt nem tagadhatja le senki

    na és ha van vele azonos teljesítményű?
    attól még kurva gyors marad