34
  • RpPRO
    #34
    Nekem ez nagyon marketingszagu. Ahogy anno megjelentek az elso 8500-as tesztpeldanyok, az NVIDIA rogton kihozta a 21.xx-es drivereit, h. gyorsabb legyen. Most az NVIDIA mesel az uj csodairol, igy az ATInak is lepnie kell, h. rola is beszeljenek. Ide a rozsdas bokot, h. aprilisig nem jon ki az uj Ati kartya.
  • Remedy
    #32
    Tényleg móka, hogy mennyire elrohantak a kártyák a játékoktól. Speciel egy igen gyenge 32 Megás Vantával nyomulok, és elvagyok vele. Lassan esedékessé válik egy csere, nézegetem az MXeket.
    Lehet hogy veszek egy 10 ért ha kijön a GeF4.
  • Inquisitor
    #29
    "Az nVidia legalább a drivereket képes elkészíteni."
    Na aki akkor te is csak játékra használod a kártyát ... méghogy képes elkészíteni, hahaha.
    Legalább is a DX8.1-es driverben a funkciók fele nem megy, az ATI-nál MEG IGEN. Csak ott is trükközni kell ...
  • mir
    #28
    nem lesz 0.13ma, mert 0.15ös lesz, jelen pillanatban a VIA és az ECS tud csak 0.13 mikronnal gyártani, a via gyártókapacitását önmaga foglalj le, az ECSét meg a transmeta. tehát marad a 0.15
  • Zerg
    #26
    Remeljuk a legjobbakat...
    Az egeszben nekem az tetszik a legjobban, hogy ha ez igaz (marmint az R300 februari debutalasa), akkor a Radeon8500 (LE) vegre mar nekem is elerheto arszintre sulyed :)
    Zerg
  • mir
    #25
    akkor most közelítsük meg másképp a dolgor. az r200asban van 8 TMU és 1 vertex shader +1 128bites memóvezérlő. És akkor mége lég sokminden kimaradt.
    ebben van 24 TMU 4 vertex shader, meg i tudja milyem memóriavezérlő?ennek a magnak a mérete(azonos technológiával, azaz .15 mikronnal, mert annyi lesz) minimum 3*annyi tranyó kell, azaz 180 millió trranyó. Ez elképesztően nagy lesz. Ezt kissé nehéz elhinni. Mondjuk úgy, hogy ekkora processzort legyártani sem nagyon lehet. Tehát valami nagyon natgyon okos dolognak kell trténni, mert semmiképp sem lehet 80 millió tranyónákl több(nem leet legyártani 1 DIEre. Tehát ez vagy kamu, vagy az ATI valamit nagyon kitalált…
  • PyRex
    #21
    Hat ebben reszben igazad van. De a konzol meg mi? Megveszed. Szuper (CSAK jatek szempontjabol!), aztan maximum egy ev mulva mar labdaba sem rughat a PC mellett sajna...

    PyRex
  • GAMECUBE
    #20
    ez a pc barataim...
  • mir
    #19
    lépést tartani?
    mivel?
    mondj már nekem 1 olyan játékot, ami 1 mx400ason nem megy el... ne kell még GF 3 sem 1 jó idejig...
  • GAMECUBE
    #17
    ATI RULEZZ
  • mir
    #15
    hát nemtom... ez a r300as kártya ha olyan lesz, mint amiről írnak, eléggé rendesen überelni fogja za nVidiát.
    a Gf4ek lesz 2 vertes shaderje, ami pontosan ugyan olyan lesz, mint a GF3é, csak magasabb órajeln. ebben lesz 4 db... és már a sima Radeon 8500asnak is erősebb volt a VSe mint a TI500asnak... a 8 pixel pipeline nekem 1 kicsit soknak tűnik, de majd meglátjuk. csak a memóriaeléréstől függ. ha belepakolnak 1 min6csatornás 128bites DDR memóriavezérlőt min 300(DDR600) Mhzn, akkor nem lesz gond, asszem... hehe.
    reméljük a legjobbakat. azt sajna el kell ismerni, hogy az nVidia driverei jobbak, de ez megváltozhat:D a radeon 8500 driverei meglehetősen rohamos mértékben feljavultak, mert az ATI vett vagy 150 programozót, meg ott van neki a teljes FIREGL stábja... nyilván ennek tudható be, hogy a radeon 8500 3 hónap alatt több, mint 50%ot gyorsult...:D
  • RpPRO
    #14
    Csak az durva, h. egyaltalan GF3-at es 8500-at kihasznalo jatekok is alig vannak a piacon, pedig az 1. mar regota ott van a piacon. Oszinten, ki akar Quake3-t 1600-ban 250 fps-sel jatszani??? Persze a poligonszam novexik, de ez tul gyors. Egyebkent orulok, mert csak lenyomja az arakat. Talan marc.-ban egy GF3-at megvehetek 50+ afaert...
  • GAMECUBE
    #13
    ja es ez ne maradjon le!: NVIDIA SUXXXX!! utalom oket:(ez ertheto ugye?:)))egy volt ver 3dfxestol:)
  • GAMECUBE
    #12
    azert a jatekkeszitoknek is tenniuk kell azert hogy ne legyenek driver gondok.
  • GAMECUBE
    #11
    hajra ATi:))))) vegulis benne van a keze a GCben.()igaz nagyon kicsiket.
  • szucsati
    #8
    Na most kicsit akkor az ATI védelmére kelek. Mostanában nagyon belehúztak a fiúk a driverekkel, az újak tényleg nagyon jók. Szerintem ehhez a kártyához már jók lesznek az első driverek is, és talán folyamatosan fognak fejleszteni is.

    Viszont!
    Nagyon úgy néz ki, hogy ez a két kártya olyan, mint a p4/athlon, szóval minnél jobb adatai legyenek, minél hamarabb kész legyen, és teljesen mindegy, hogy egy nagy rakas trágya az egész..
    Szóval én ettől vélek, hogy nem adnak a minőségre.
  • balumaci
    #6
    el kell adni az autót vagy a házat!
    ;)
  • Close
    #5
    A kérdés csak az, hogy félmillióból lehet-e majd venni egy GE Force 4-est? :-)))
  • Efreet
    #4
    verseny... de a recesszió közepette nem sok teteje van... öszre vagy télre jön a következö generáció is? :D
  • Remedy
    #3
    Kíváncsi vagyok. Tulajdonképp a 8500 se jött még ki, azaz nincs hozzá normális driver. És már kihozzák az utódát. Ez már verseny.
  • PyRex
    #1
    Bazz, jo, ez lehet pletyka is, de a GF4 mennyi rendering pipe-pal rendelkezik majd? Nem 6-tal? Es 2 vertex shader egyseggel. NAmost ha az Ati 8 pipeline-t hasznal 4 vertex shaderrel es nem cseszik el a drivereket akkor eleg kis utos kartya lehet meg az R300...

    PyRex