106160
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Galy
    #4139
    mindig
  • Galy
    #4138
    És amikor ezt olvassa, mindíg nevet.

    ne tudom miért.....

  • Blasta
    #4137
    :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    FAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASZ
  • Galy
    #4136
    Ja, azt tudtátok , hogy Blasta néger??


    :-DDDDDDDDDDDDDDD
  • Blasta
    #4135
    Az enyémnek tuti :-DDDDDD
  • Galy
    #4134
    Na, anyukádnak nincs ehhez köze!

    :D
  • Blasta
    #4133
    Anyukád diktálta teli szájjal az asztalom alól...
    :-DDDDDD
  • Galy
    #4132
    ezt honnan kopiztad?

    :-D
  • K.András
    #4131
    Szo sincs rola!
  • Blasta
    #4130
    Most gúnyolódol????
    :-D
  • K.András
    #4129
    Ez majdnem kerek lett.
  • Blasta
    #4128
    Jézusom, azt hittem, csak pár sor lesz....
    SORRY! Áj em veri veri szorri!!!!
    :-DDDD
  • Blasta
    #4127
    Nos!
    Hosszabb lélegzetvételü vélemény következik, tele SPOILEREKKEL, szóval úgy olvasni!
    Próbálok időrendi sorrendben haladni, de biztos kifelejtek dolgokat.

    Ami nem tetszett:
    -Abszolute időhúzás kategória az Orákulum testőrével folytatott verekedés! Semmi értelme nem volt. A poén a végén okés, de ennyi!

    -Neo érhetetlen harca a 100+ Smith ügynökkel!
    Idióta baromságnak tartottam. Ebbe bele tartozik Smith ügynök "feltámadása" és szabad, soxorozódó szoftverré alakulása! Egy idő után itt kezdtem el kényelmetlenül fészkelődni és csúnyán nézni magam elé.

    -Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem a CGI trükkök sem tetszettek! Kiváltképp NEO vagy Smith ügynök arcára gondolok, harc közben! Egyszerűen engem marhára zavart, hogy LÁTTAM, ez nem Keanu Reeves, hanem egy rá "hasonlító" CGI figura! Az oké lenne, hogy ilyen mozgásokat képtelenség megcsinálni hús-vér szereplővel! De akkor legyen olyan a CGI figura, hogy az felismerhetetlenül hasonlítson, vagy akkor ne akarják ezt megcsinálni! Egyszerüen ez a rész amatőr volt! Hozzáteszem, hogy többször előfordult, hogy láttam a CGI karakterek "gumiarcát" más szereplőknél, más részeknél is.

    -Idiótaságnak tartom azt a részt, hogy elmennek egy emberért, akit az Orákulum említett, a kulcskészítőért. Azt se tudják, hogy miért és minek, de ha ez a picsa mondta, akkor biztos jó lesz! Baromság.
    Ez a rész is abszolut időhúzás kategória nekem.
    -A franciabuzi szoftver-pacák idegesített a hosszú moológjaival, aminek nem sok értelme volt a történet szempontjából!
    -A házban történt szóróvágó fegyveres verekedésnek szintén semmi értelme, láttuk már Neo-t verekedni, tudjuk, hogy ő Mike Tyson, minek bemutatni, hogy bánik el némi szolganéppel...
    -Aminek aztán tényleg semmi értelmét nem láttam, az Belucci néni smárolós jelenete!
    Egy szoftver érezni akarja, milyen volt amikor a szoftver férje smárolta le amikor szerelmes volt belé....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
    -Az üldözős jelenet túl hosszú volt. Idegesített, hogy az ikerpár 1000+ lövedéket lőtt ki a kocsira, de a kerekét csak 10 perc után lőtték szét. Pffffff
    -Az építész bácsival történő beszélgetést 50%-ban voltam képes felfogni. Ez az én hibám, de remélem nem gondoltok beképzeltnek, ha azt mondom, hogy nálunk sokkal hülyébb az emberek (főleg az amerikaiak) nagy része, sokkal kevésbé képesek ezeket az összefüggéseket felfogni. Rájuk is gondolhattak volna!
    -A végén levő jelenet meg egyenesen blőd, amikor Neo a való világban is elintézi a robotokat.
    Lantebb már leírtam, de leírom mégegyszer, úgy kerek a kritika:
    Ha Neo a matrix után már a valóvilágban is superman lesz, akkor kitépem a hajam (erre igazából nem számítok)
    Ha a Revolutions-ban kiderül, hogy a valo világnak hitt világ is csak egy matrix és a most ismert matrix egy matrix a matrixban (jó mi?:-)))
    akkor az simán csak egy koppintás, amit a 13. emeletben már lelőttek!

    Ami tetszett:
    -a táncolós rész, csak kicsit hosszú volt!
    -Trinity feneke
    -Zion bejáratát őrző Mech. Itt megdobban t a szívem :-DRemélem a Revolutionsban sok ilyet látunk harcban
    -Az ikrek stílusa és dumái. Már nem emléxem az autóban történt pár szavas dumára, de az nagyon ott volt. Sajnáltam, hogy NEO mégcsak nem is harcolt velük. És remélem nem haltak meg, hisz miért halnának meg egy szimpla robbanástól???
    :-DDDD
    -Trinity motorozása Istenkirály!!!!!!!!!
    -
    -
    Nem jut más az eszembe!
    Történetvezetés: rossz!
    Bunyók: Átlagosak/blődek
    Poénok: Kevés és közel nem olyan frappánsak mint a Matrix 1-ben

    Egyebet nem tudok mondani! Kérem kapcsolja ki! :-DDDD

    (biztos kihagytam még valamit, majd írom!)
  • Petyus_
    #4126
    Ramza mellé csatlakzom bármikor mert igaza van, te menj a másik oldalra. :)
  • Manta
    #4123
    Mi van a stáblista után? Láttam hogy páran nagyon végig akarták ülni.
  • RelakS
    #4121
    Skorpiókirály. Őszintén szólva arra számítottam, hogy a múmiakettőben felvetett történetet fogja boncolni, így nem jött be annyira. Meg voltak benne igen zavaró hangeffektek, amik nem voltak egyáltalán odavalók
  • Manta
    #4120
    Szvsz az sem véletlen, hogy az emberek igen nagy részének nem áll össze a kép a filmmel kapcsolatban (ahogy én se értek dolgokat), ugyanis sokan ilyenkor újra megnézik a filmet, ami ugye többletbevétel. Én mégegyszer nem fogom megnézni moziban, majd ha leszedhető lesz a dvdrip, akkor biztos leülök elé gondolkodni, de szarért kétszer nem fizetek. Az egész mozi közben olyan érzésem volt, hogy a készítők hülyének nézik az embert (kezdve az idióta mátrixos reklámkampánytól, a bárgyú cselekményen át, a folytatása következik lezárásig sok dolog ezt éreztette velem).
  • FREAK
    #4119
    szóljatok, ha akartok balhét, szívesen beszállok egy órára :D

    melyik oldal kér erősítést? :DD
  • Ramza
    #4118
    Oké, csak azért, mert szvsz az emberek többsége a Lost highway-t és a Mulholland drive-ot szokta "halmaz badarságnak" tartani, holott sokadik megnézésre egy kis fantáziával tökéletesen összeáll a kép, hogy a beteg agyú istenség, David Lynch mit is gondolhatott :D És még ha nem is azt gondolta, akkor is összerak az ember egy alternatív értelmezést, ami önmagában jó lehet :D
  • K.András
    #4117
    Természetesen meglehet forditani a kérdést,csak vajon meg kell e forditani...
    Véleményem szerint nem.
  • Ramza
    #4116
    De ez a téma tényleg nem érdemel több szót, pláne nem ebben a topikban :)
  • Ramza
    #4115
    Nem arról van szó, hogy ki mit gondol a másikról, hanem hogy mit és milyen formában közöl vele.
    Nagyon utálom a "neten mindent lehet" hozzáállást, és az esetek többségében igyekszem úgy beszélni, vitatkozni a másikkal, mintha ott lenne mellettem. Persze lehet, hogy én vagyok perverz :)
  • Ramza
    #4114
    Csak félénken teszem fel a kérdést: nem lehet, hogy fordított az ok-okozati viszony? Nem azért nem érti bárki is, mert egy halmaz badarság, hanem azért tartja egy halmaz badarságnak, mert nem érti? :)

    Csak azért merem megkérdezni, mert nekem valamilyen okból érthető volt a történet, és összeállt minden szépen, mindez úgy, hogy közben nem éreztem "fadarabnak". Persze lehet, hogy kicsik voltak az igényeim :) De az is lehet, hogy inkább meg kellene nézni többször, hátha a halmaz badarság "összerendeződik".
  • Laalee
    #4113
    minek ennyit foglalkozni azzal hogy ki mit gondol rolad? :D
  • K.András
    #4112
    "Most ezt nem vágom. Lent azt írod, hogy semmi történet nincs, itt azt (KR szavaival), hogy érthetetlen. A semmi sztorijú filmek általában még az átlagembernek is érthetőek, érthetetlenek általában azok szoktak lenni, amik túl vannak bonyolítva.
    Szóval akkor lassan el kellene dönteni, hogy fekete vagy fehér :)"
    Valamit elnéztél,aminek nincsen sztorija azon mit lehet megérteni(sztorit biztos nem mivel nincs)???Nem kell tulbonyolitani valamit ahoz hogy ne értsed meg, véleményem szerint a mátrix2-ö olyan egyszerü mint egy fadarab, éppen ez a baj vele, hiszen egy fadarabra hiába mondod hogy vaskarika attol még nem lesz az...Éppen ezért a fekete vagy fehér kérdésed nem állja meg a helyét, mert nem azon van a hangsuly hogy KR azért nem érti a történetet mert tul bonyolult, hanem azért nem érti mert a történetnek nevezett valami egy halmaz badarság, leirok neked egy mondatot értsed meg: ha majd amikor ott elmentem veled de te arramentél inkábbb mert két kilo virslit kérek...
    Nem hiszen hogy tul bonyolult volna ez a két sor inkább csak hülyeség, uez a helyzet a mátrixal is...
  • Ramza
    #4111
    Semmiképpen nem jobb, más.
  • Ramza
    #4110
    Amiben igazat adok sokatoknak: az első részben a történeti szál, a csavarok, maga a történet jól volt adagolva és elosztva.
    Itt "hullámzik" az egész: nagyon hosszú akciójelenetek, nagyon tömény (szvsz jó értelemben) beszélgetés, utána megint akció, megint beszélgetés.
    Más ez a film, ez tény.
  • Ramza
    #4109
    Hát, szerintem az első részben semmilyen kiskapu nem volt, kinek elsőre, kinek sokadikra, de tükörsimán átjött, hogy pontosan miről van szó. Legalábbis én még nem nagyon találkoztam alternatív értelmezésekkel.
  • Ramza
    #4107
    Most ezt nem vágom. Lent azt írod, hogy semmi történet nincs, itt azt (KR szavaival), hogy érthetetlen. A semmi sztorijú filmek általában még az átlagembernek is érthetőek, érthetetlenek általában azok szoktak lenni, amik túl vannak bonyolítva.
    Szóval akkor lassan el kellene dönteni, hogy fekete vagy fehér :)
  • Ramza
    #4105
    Egyébként ez érdekes: az "ellenzék" egy része szerint túl egyszerű a sztori, szerinted túl bonyolult.
  • Ramza
    #4104
    Na ez furcsa. Szerintem pont fordítva van: önálló filmnek nem jó, "középső résznek" viszont igen.
  • K.András
    #4103
    Mondjuk én soha nem nézek le senkit mert tetszett neki egy film ami nekem nem...
    De te nem vagy elvakult,sokan vannak akik csak "divatbol" ajnározzák a mátrix 2-öt.
    Mondom volt egy-két jelenet amire azt mondtam magamban ez nagyon ott van,de nekem több kell egy filmhez pl:akurátus történet,amit itt nem kaptunk meg és erre a legjobb bizonyiték az Keanu nyilatkozata, miszerint ö nem érti sem a filmet sem annak mondandoját.Azt mondja hogy szerinte a rendezö és az iro testvérpáros is csak ugy csinál mintha értené, na mind1 ezt kaptuk...
  • Blasta
    #4102
    "X2 et a filmet klassissal verte nalam"

    Nálam is!
    Most akkor én is lehetek ugyan olyan igénytelen, mint amilyennek Ramza mondja magát (persze ez nem igaz:-DDDDDDDDDDDDDD)
  • Blasta
    #4100
    A te ízlésedet ismerem!
    Nem hiszem, hogy igénytelen filmek tetszenek! Vagyis tudom, hogy igényes vagy ezen a téren!Mindazonáltal a lényeg az, hogy a Realoaded ÖNÁLLÓ, EGYEDÜLI FILMKÉNT jó lenne!
    Folytatásnak rossz szvsz!
  • Ramza
    #4098
    Oké, semmi gáz.
    Mindenki olyan véleményt alkot a filmről, amilyet akar. Azt érez, amit akar. Arra gondol, amit akar.
    Csak arról szokna már le itt néhány ember, hogy nem a saját érzéseit írja le, hanem leköpdösi, lenézi a másikat, amiért annak tetszett.

    Ez egy olyan dolog, hogy szerintem akiknek itt nem tetszett, azok most azt gondolják rólam, hogy milyen igénytelen filmek tetszenek, hogy át lehetett verni engem ezzel, stb. Nekem is van véleményem róluk, de nem írom le. Minek? Leírtam mit gondolok, ennyi. Az (felemás, de inkább pozitív) élményt már senki nem tudja elvenni tőlem, mint ahogy én sem tudom senkinek megváltoztatni a negatív véleményét. Akkor legalább próbáljunk egy kicsit kulturáltan beszélgetni róla...
  • Galy
    #4097
    csak mert ha amerikai (hálivúdi) szemmel nézed a filmet, akkor a Mátrix 2 egy kurva jó mozi.
  • Galy
    #4096
    nem!

    Hálivúd MINDENT el tud ADNI!!!

    Ott a pénz az úr!
  • Blasta
    #4095
    Nem.
    Szerintem a lényeg:
    Hálivúd MINDENT el tud baszni!
  • Blasta
    #4094
    Azt szeretném leszögezni, hogy nem divatból fikázom a filmet!
    Soha nem divatból fikázok valamit!
    De egyszerüen azt vettem észre magamon, hogy a film kb. felénél kezdek idegesen mocorogni:

    namost ez mi? Komolyan unatkoztam. Unott arckifejezéssel néztem végig a filmet. Közel nem voltak olyan lelkesedések mint a Matrix 1 meglesése közben...

    Az autós üldözés felénél kezdett valamennyire javulni a helyzet, hogy aztán jól visszaessen a kezdeti stádiumba!

    Most nincs időm olyan lélegzetvételü kritikához, amit te írtál, de otthonról megteszem!
  • Galy
    #4093
    A lényeg : ismét sikerült eladni egy szar filmet
    :D