46
Adobe Acrobat dokumentum szerkesztése
  • DorothyQ
    #46
    Valószínűleg nem sokan látták azokat az időket, amikor a dokumentumokat elmentették .emf formátum. Most inkább használják .xps (bővebben itt https://megnyitasa.com/extension/xps), amelyek hasonlóak a pdf fájlokhoz, de egy újabb és fejlettebb XML nyelven alapulnak. Ezek olyan dokumentumok, amelyek rögzített elrendezéssel, megjelenéssel és nyomtatási adatokkal rendelkeznek. A fájlok könnyen megtekinthetők, megoszthatók, menthetők, ami a legfontosabb - védje meg a dokumentum tartalmát a szerkesztéstől, ami különösen fontos, ha a számítógépet több ember használja. Láttam magam számára előnyöket más formátumokhoz képest, de mindegy, hogy használják-e őket, minden egyes ember számára kérdés
  • BADE
    #45
    Sziasztok!

    Adott egy pdf,amiből ki szeretnék jelölni és beilleszteni webfordítóba.(máshol is próbáltam)
    Ilyenkor csak kriksz-krakszok jelennek meg.
    Mit lehetne csinálni vele?(próbáltam doc-ba kovertálni,ott is hasonlók jelennek meg)
  • ZilogR
    #44
    Egy olyan problémám van, hogy van több kézikönyvem, amin be van jelölve a lap fizikai mérete. Szeretném kinyomtatni ezeket, de természetesen a felesleges területek nélkül. Van erre valamilyen jó módszer?

    Valami ilyesmit kell nyomtatni, minden oldal ilyen:

  • Afe
    #43
    Sziasztok.
    Adobe Acrobat 9 Pro-t használok PDF fájlokhoz. A problémám az lenne, hogy amikor el akarok menteni egy szöveget bármi más formátumba, vagy csak egyszerűen ki akarok másolni egy szöveget a PDF-ből, akkor a hosszú ő-ű betüket vagy i-ö-re cseréli, vagy egyszerűen meg sem jeleníti.
    Van erre valami megoldás?
  • Shiwo
    #42
    Hali!

    Van egy pdf, amiben van egy táblázat

    A táblázat szöveg alapú, tehát ki lehet jelölni benne a szövegeket és rá is lehet keresni a táblázatban szereplő szövegekre


    Viszont:
    ha kijelölöm és "copy"-t nyomok, vagy "copy as table" -t, akkor csak minden második sort másol ki a vágólapra..

    ez miért lehet ? (mintha külön layeren lennének, v nem tom)
    és meg lehetne oldani, hogy az egészet tudjam "copy-paste"-elni?
  • Ryleh
    #41
    hali..
    eleg nyomi minosegben szkennelt konyvet nyomtatnek ki.....
    hogyan lehet konturosabba tenni az oldalakat?

    sima fekete-feher...csak szovegrol van szo...

    koszonom!:)
  • lpollo
    #40
    Van az OpenOffice-hoz egy plug-in:

    http://extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport

    Ha ezt beilleszted OpenOffice alá (lemented a gépedre, majd Eszközök - Kiterjesztéskezelő - Hozzáadás: itt megjelölöd, ahova lementetted a *.oxt kiterjesztésű plug-in-t), akkor importálja OODraw alá a PDF-et és utána már el tudod menteni nyít formátumban, majd a szükséges változások megtétele után ismét az OpenOffice-szal vissza tudod menteni PDF-be.

    Bonyolult esetben nem tökéletes, vannak apróbb elcsúszások, de azokat szerkeszteni még mindig egyszerűbb, mint mondjuk 500 oldal képenként újraszerkeszteni.

    Polló László
  • examinee
    #39
    Sziasztok!

    Bocsi tök szűz vagyok ebben a dologban.
    Egyszerű kérdésem lenne. Kaptam egy PDF filet amibe ki kell töltenem 6 mezőt. Leszedtem a triál verzióját az adobe acrobat pronak.
    Gondoltam csak oda kattintok és írom is bele a dolgokat. De nem megy! Most vagy írásvédett, akkor nem tudok bele írni - de arra gondoltam hogy béna vagyok és nem csak ilyen egyszerű ebbe bele írni hogy oda katttintok.
    Szóval hogy lehet bele írni?
  • repvez
    #38
    nem tudja valaki hogy mit lehet olyankor tenni ha nem tudok egy dokumentumot megnyitni ami PDF-be van és csak anynit ir ki hogy nem tudja megnyitni és zárojelbe egy (14)-es számot ir ki gondolom ez valami hiba kod lehet .
    Jo lenen ha lenne valami javitó funkcio vagy olyan technika amivel ha csak egy részét is de meg lehetne nyitni a doksit.Mert elég sokára jott le és 300mb a mérete amit jo lenne ha meg is tudnék nézni .
  • ioinme
    #37
    Üdv. Égető problémámra keresek megoldást. Régóta használom az Adobe Acrobat 8 Professionalt és az Office Xp-t vállvetve PDF készítés során. Gyakran konvertálok át munkám során word anyagokat pdf-be, főként szövegeket. Mivel átálltunk Windows 7-re újra kellett tenni mindent, ami rendben le is zajlott, kivéve a PDF-ben érdekelt Adobe-ot. Ugyanis ha A4-esnél kisebb oldalméretet állítok be Wordbe (nem próbáltam még, mi van ha A4-esen hagyom, de nekem fontos hogy tudjak kisebb lapmérettel dolgozni) akkor egyszerűen fogja, és csak a lap középső részére sűríti a szöveget, mintha rohadt széles margókkal dolgoznék. Így érthetően lapot pazarol, ami nagyon nem jó, és ráadásul "csesznye" is. van erre valami beállítás ami esetleg elállítódott? A segítséget nagyon megköszönném, mert fontos lenne a dolog.
  • hppcrts
    #36
    Meg tudná vki mondani, hogyan lehet beállítani pdf nyomtatás során azt, hogy a színes hátterű pdf fekete-fehér nyomtatása során a háttér ne fekete, hanem fehér legyen.
  • karikusz
    #35
    mevel=mivel
  • karikusz
    #34
    Sziasztok!

    Egy cégbemutatós pdf-et szeretnék csinálni amibe képek is vannak, és szöveg is. Szóval egybe szerkeszteni. Azért célszerű egy pdf-es programmal csinálni, mert úgy kisebb állomány lesz. Most a Adobe LiveCycle Designer 8.0-val próbálam meg. Ez a program jó lenne, de oltárira szaggat valamiért..:(

    Tudna valaki segíteni, hogy mevel tudnék ilyet szerkeszteni?

    Köszi ;)
  • PeeTeR
    #33
    van egy levedett file -om es szeretnek kimasolni belole illetve szerkezteni - valamit segitsetek pls :)

    van ilyen pdf2word -om meg verypdf meg minden kacat atalakitani tudom, de nem lehet valahogy feltorni a vedettseget a pdf -nek? hogy kapasbol azt tudjam szerkezteni.

    csak mert 575 oldalas szoval kicsit sokaig tart ha atkuldom mas doc file -ba es ott kezdem tordelni...
  • TomBond
    #32
    Megoldottam!
  • TomBond
    #31
    Van 38 db 1 oldalas pdf fájlom. Hogyan tudnék belőle 1 db 38 oldalas pdf-et csinálni?
  • Wolfsnack
    #30
    Nagyon köszi, sokat segítettél! végül CutePDFel csináltam, mert a nyomtatásos történet nekem mindig vagy levágott a képből vagy fehér csíkokkal egészítette ki
    az adott írásos anyagot fotóztam és a széleket photoshopban levágtam egyesével, ezért minden kép mérete más, a fix oldalméret a betűk méretét is laponként változtatja
    szerencsére CutePDF nem fix méretre készítette a lapokat, hanem oldalanként egyedire
  • Dj Faustus #29
    Itt van 3 kép:
    [url=http://kepfeltolto.hu/i/?233475]#1[/url]
    [url=http://kepfeltolto.hu/i/?233476]#2[/url]
    [url=http://kepfeltolto.hu/i/?233477]#3[/url]

    Itt meg a az előző 3 kép
    három darab, darabonként (amelyek egy-egy az előbb említett virtuális nyomtatóval készültek) 3 oldalas (1 oldal 1 kép) PDF állományban majd zippel tömörítve:
    tessék.

    Q.E.D.
  • Dj Faustus #28
    "cute trial jó, de neten csak 2006-os van crackelt ami nem támogatja a képek bevitelét"
    A legálisan ingyenes Cutepdf Writer simán átkonvertálta a képeket (Irfanview képnézőből nyomtatva a Cutepdf Writer virtuális nyomtatójára).
  • Dj Faustus #27
    "is csak nyomtatót hozott létre"
    Amire ki kell küldeni a képet, mintha kinyomtatnád (mivel a PDF egy nyomdai formátum, ezért oldalakkal operál, mint a nyomtató is).

    Ha több képet akarsz egy dokumentumban kinyomtatni, jelöld ki az összes képet (Windows Intéző, Sajátgép, Total Commander,...), jobb egérgombbal kattints, Nyomtatás menüpontra, és utána már csak annyi dolgod van, hogy kiválasztod a virtuális nyomtatót.

    Az Irfanview ingyenes képnézőben van egy File/Thumbnails menüpont, ami egy új ablakot nyit. Itt ha kijelölöd az összes képet majd File/Print selected files as single images (batch print) menüpontot választod, bővebb beállítási lehetőségeket kapsz a kép elhelyezésével kapcsolatban.

    "és mindig újra akarja tömöríteni a jpeget"
    Ez a PDF egyik tulajdonsága.
    A PDF Creatorban például van lehetőség a JPG minőségének beállítására.

    Szóval működik az, csak tudni kell használni.
  • Wolfsnack
    #26
    első csak egyesével akarta a képeket pdfé alakítani
    photoshop is csak ezt csinálja tudtommal
    cute trial jó, de neten csak 2006-os van crackelt ami nem támogatja a képek bevitelét
    és mindig újra akarja tömöríteni a jpeget
    bullzip is csak nyomtatót hozott létre
  • Dj Faustus #25
    Openoffice-ban például van PDF exportálási lehetőség.
    pdfcreator - ingyenes eszköz
    Bullzip PDF printer - ugyancsak ingyenes, PDF-be nyomtat
    Cutepdf Writer - ugyancsak ingyenes, PDF-be nyomtató cuccos
  • Wolfsnack
    #24
    jpg képeket szeretnék pdf-be átrakni, milyen programokat ajánlotok? acrobat nekem nem jött be az 500 megájával
  • BenceYCE
    #23
    Ez műxik!
  • grizzly21
    #22
    a jo K anyjat az acrobatnak!!! fel orat szenvedtem de nem tudtam szerkeszteni egy kurva pdfet....
  • NessieGraf
    #21
    Nyisd meg a képeket PhotoShopban, File menü, Automate, PDF prezentation.
    Itt eldöntheted, hogy bemutató, vagy többoldalas doku legyen. Hozzá kell adatni a megnyitott képeket.
    Vagy nem nyitod meg őket, hanem fájlokat választasz (browse)
    Ha bemutató, akkor is többoldalas dokumentum, csak előbb lejátssza, ha nem nyomsz Esc-t.
    Több pdf rész: ha több oldal, ugyanígy. Ha egy oldal részei: megfelelő méretű új doku, a részeket belemásolod, elhelyezed. Ilyen esetben több rétegű pdf lesz belőle, PhotoShopban látszani fognak a rétegek.
    De összerakhatsz PDF fájl, oldal OpenOffice-ban is. Utóbbi nem nyitja meg a pdf-et.
    Ha pdf fájlt PhotoShopban nyitsz meg - és az nem ott készült - érdemes a felbontást nagyobbra állítani, mint 72. A Média Box hozza az eredeti margókat is.
  • robos
    #20
    itt nézz szét....
  • repvez
    #19
    esetleg tudja valaki hogy mivel lehetne sok bescannelt képanyagot 1 PDF fájlba konvertálni ill. több pdf részt egybeilleszteni?
  • repvez
    #18
    Sziasztok!
    Tudnátok segiteni hogy hogyan lehet PDF dokumentumot szerkeszteni ugy hogy csak a szöveget modositom benne?Tehát az eredeti fájlbol kivágni a szöveget és egy másikat behelyezni a helyére ugy hogy a képek ne változzanak.
    Egy doksit szeretnék angolrol leforditani magyarra és az angol szöveget akarom belöle kiszedni de ugy hogy a helyére kerülö szöveg a formázást ne nagyon befolyásolja a képek helye megmaradjon.
    Adobe acrobat professional 7-t probáltam ott volt egy olyan a commente menünél , hogy kijelölt szöveg cseréje, de nem jöttem rá hogyan cseréli ki, mert csak egy felbukkano buborékba lehetett a berakni kivánt szöveget bemásolni.
    Remélem tudtok segiteni ,bármilyen megoldás jo lenne csak a lényeg hogy Pdf-böl szerkesztés után ujra PDF legyen.
  • pici
    #17
    Sziasztok! Miért nem sikerül pdf-et csinálnom? A lapméret A5-ös amikor akarom átcsinálni a doc eltűnik a kitett pdf ikonra kattintva meg ezt írja ki: "Hiba történt a dokumentum megnyitásakor. A fájl sérült és nem sikerült megnyitni."
    Előre is köszi a segítséget.
  • vzoole
    #16
    Már megoldottam!

    Advanced PDF Password Recovery Pro
  • vzoole
    #15
    Hali!
    Ugyanez a kérdésem, azaz hogy tudom a védelmet kiiktatni, vagy a jelszót feltörni.
  • szaja
    #14
    segítsetek!
    Hogy tudom a pdf fájlról levenni a védelmet, és a tiltásokat? nem tudom hozzá a jelszót. plz help!
  • SirD
    #13
    Van egy progi a neve : Pdf2word , keress rá az megcsinalja.

    Mekem meg olyan progi kene ami a már meglevö pdf filehoz (eleg nagy 200 oldalas) készit bookmarksot-konyvjelzöt, mert ha keresni akarok valamit mindig végig kell lapozni az egeszet. Ha valaki tudja melyik progival lehet plz segiten

    Thx
  • saliboy
    #12
    Sziasztok!

    Tudtok olyan progit, amelyikkel egy pdf fájlt lehe visszaalakítani akár word-dé, akár xls-sé?

    U.i.: Az is elég, ha táblázatokat tudok kimenteni normális formátumban pdf-ből...

    Köszi: Saliboy
  • CSOCSO
    #11
    oksika megvan.... bar nem sikerult az illustratorral befuzni a pfd be.. de szerencsere az acrobattal iskerult.. csak kicsit nagy lett a merete... de azt mar leszarom... koszike a segitseget!
  • petesilver
    #10
    Adobe Acrobat 6 Professional. Annyi How to? help van benne, mint a nyavaja. Annál csak az opció a több.
  • Pp
    #9
    Az Illustratorba importáld be a pdf file-t. Azért szerencsés a CE verzió, mert ismeri az ékezetes betüket.Importálás után máris átírhatod a szöveget, majd ismét elmentheted pdf formátumban.Igy akkor sincs baj, ha ábrák képek vanna a file-ban.Ha van még kérdésed írj és ha tudok válaszolok szívesen.
  • CSOCSO
    #8
    kifejtened nekem hogy ez miben segit???


    egy kicsit bovebben is irhattok! koszi elore!!!
    es pls...
    valaki segitsen hamar mert valoban fontos!
  • Pp
    #7
    Adobe Illustrator CE