71
amd tunning k6-2/athlon
  • Dudu Tekh
    #71
    sztem ez a topik kihalt, mindjart egy fel eve nem nyult hozza senki....
  • Dudu Tekh
    #70
    Nekem AMD Athlon XP2000+om van
    felhuztam 2000MHZ-re es most 2600+alakult
    huzhatom fenneb??
  • duran5r
    #69
    hát figyelj ennyivel nem tudod elrontani ^^ amennyiben a hűtés megfelelő lehet vele próbálkozni.. most számold ki mennyi 1.5 volt 5%a..alig 0,75voltal emelnéd a feszt.. De véleményem szerint ez nem fogja megoldani a problémát..
  • R3GiD0N
    #68
    Jo rég meghalt ez a topic de hátha benéz valaki!
    Adott egy 2200+ AMD Athlon egy ga-7vt600 lapban az FSBt 135 ig tudom emelni mert utánna nem tölt be az xp.Sztm feszt kéne adni neki de, a biosban nincs konkrét érték csak: 5% 7.5% meg 10%.Ha átálitanám 5% nem tenne kárt a prociban??? A hömérséklet nem rossz! köszi
  • Evil
    #67
    en az 1.6+ xp hajtom 2V on 1.8mhz -en ,szinten vizhutessel.Igaz hogy kellett forrasztani a lapon de muxik.11*136 jobb ,mert az a ket mhz memoriasebesseg nem igazan oszt ,de az a +50mhz valamelyest dob a teljesitmenyen.Bar ha jatekra kell tokmindegy.
  • Anee
    #65
    Hát a TB 900at nem tudod jelentősen húzni ..de úgy 9*115 simán kijön belőle..
  • Jacccso
    #64
    HI!

    Mit lehet kihozni egy abit KG-7bol, & 128 2100DDR ram & Thunder 900ból?
  • segment
    #63
    én ugyan nem
  • Gomolya
    #62
    Ismeri valaki az "AZZA" típusú alaplapokat(TB1.4GHz alá)??
  • segment
    #61
    asushoz is van beta verziós bios
  • Evil
    #60
    eze jo az epox 8kha+.Van hozza beta bios ,ami magas fsb beallitasa eseten 3/4 en hajtja a memoriat ,de attol a proci ugyanugy megkapja a beallitott erteket.
  • t. Füly
    #59
    Nekem bírná az alaplap csak a rammal van a gáz...Egyébként én is szétvágtam a házat..két 8 cm-s hűtő van rajta..+ egy titán a procin+ egy kicsi a via chipen...nem mondom van huzataén is most akarom felhuzni egy PICIT a procit hogy menjen 266 fsb-n,de ebbe má segített segment, hogy tudnám csin..
  • segment
    #58
    nekem az asus lapka 110-et bír max...gigabytre nem mondok semmit.
  • l3alF1aKe
    #57
    De most olvasom a hwswn hogy az amd 750 es chipkészletes lapok, meg még sokegyéb más is, nem nagyon bírják a 110-120 fsb fölötti emeléseket, de azért hátha, mivel a gép elindul, semmi hangot nem ad ki hibára UTalván, egyszerűen csak a winfos balhézik a vxd jével.
    Bocsi de nagyon zavart a sok hiba és inkább bekopiztam -kijavítottam..
  • l3alF1aKe
    #56
    gigabyte ga-7ixe4 amd 750 chipkészlettel.
    De most olvasom a hwswn hogy az amad 750 es chipkészletes lapok, meg més soskegyéb más is, nem nagyon bírják a 110-120 fsb fölötti emeléseket, de azért hátha, mivel a gép elindul, semi hangot nem ad ki hibára UTalván, egyszerűen csak a winfos balhézik a vxd jével.
  • segment
    #55
    Milyen az alaplapod?
  • l3alF1aKe
    #54
    olyan titán t v ettem én is azt hiszem...de én házhűtőnek vettem, mert a fop ot én le nem szedem csak ha rászántam magam a szorzó emelésére-), egyébként nyitott házban jól nézne ki, éppen azon filózom, mivel most vágom szét az oldalát, beépítem lexxannal, hogy a fop ot leszedem, és felteszem a titánt, csak kérdés hogy mennyire jól hűti le a huzott procit, mert azért a fop38 al most 41 fokos átlag.
    Másik.: nem tudom az fsb t 110 nél feljebb tenni. 115 ön is megy: akkor 9*115=1035, de sajna a winfos wxd zik ezerrel. Ugy tudom nincs kihatással a kettő, tehát a memóriával lehet gond nem? (kingston 133) Szóval help me mert nem értem miért van ez.
  • segment
    #53
    Ez változó mindenkinél...(jól kell rátenni)...nekem 3-4 fok minusz jelentett a sarkazásgátló felrakása.
  • B@ldrick
    #52
    Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a lesarkazásvédő használata hány fok pluszt vagy minuszt jelent, mert már olvastam ezt is azt is.
    A másik, hogy a "használt" hővezetőpasztát mivel lehet leszedni a magról ill. bordáról(sérülés nélkül).Kösz.
  • t. Füly
    #51
    Végül is a hűtő bírná.....Cak meg kell előbb vennem még a rammot
  • segment
    #50
    Te tudod, mennyire rakod, csak azért mondtam, mert én szeretem a maxot kihozni a gépből.
  • t. Füly
    #49
    1596-ra emeljem meg????de ha cak 30 mhz-el emelem meg akkor már 266-on megy...egyébként ha 266-ra rakom akor véletlenül nem kéne egy 133mhz-es ramocska??????
  • segment
    #48
    Helyes...emeld meg. Helyedben megemelném a feszültséget és rányomnám 12*133 -ra ;>
  • t. Füly
    #47
    Mindkettő birja de a szorzó 13 és igy cak 100 fsb-n megy!!!!De ha 30 mhz-el felnyomnám má meglenne benne a 266 fsb
  • segment
    #46
    Ha a lap is tudja meg a proci is, akkor hogy a büdös fenébe ne mehetne 266-on, nem kell azt húzni. Ha meg csak 200-at bír, akkor úgyse fog menni 266-on.
  • t. Füly
    #45
    Nem tudom pontosan hogy milyen a Titán hűtőm de nagyon ott van... Akkora a borda a prockon hogy az cak na...Érdemes azért felhuzni a procit hogy 266 fsb-vel menjen????
  • segment
    #44
    osztom
  • bakerman
    #43
    lehet ...rendesen.csak erteni kell a modjat...
  • segment
    #42
    Thunderbird 1200/200@1430/220 ; default magfeszültségen (1,777V)instabil volt ekkora
    órajelen, viszont 1,89V-on gyönyörűen megy. Cool111+ vigyáz a melegedési problémákra. Aki szerint nem lehet az AMD-t tuningolni az húzzon a levesbe ne itt lúzerkodjon.
  • cocitus
    #40
    Igazából már megvan, csak nem tudom, hogy amit összeraktam az jónak számit e. Vagyis hogy sikerült e jól összeraknom.
  • cocitus
    #38
    Használ itt valaki vízhűtést?
  • l3alF1aKe
    #37
    80 as az a titan hűtő?
  • t. Füly
    #36
    Nem nagyon akarom probálgatni de egy 1.3 Ghz-es Amd-t lehet cak ugy simán 30 Mhz-zel emelni??Meert ha ezt megtenném akkor menne 266fsb-vel meg ha vennék egy 133Mhz-es Ramot huuuuuuu belegondolni is jooohűttésel nincs gond meert egy olyan Titán hűtő van benne ami birjy 1.6 Ghz-ig....
  • Anee
    #35
    a fop32 egy hűtő
  • Anee
    #34
    de meglehet oldani....
    szétszeded a géped kiveszed a procit s megcsinálod azt a műveletet amihez linkeket adtam. Ha ez kész akkor veszel egy hűtőt is mondjunk COlink 122+...ekkor garantáltan fog menni sokat...jha ha zárt házad van építsd be a rendszeredbe egy házhűtőt/1500HUF/ az is javít 3-4 fokot s javítja a tuningot.
    Hát ha alapból 50felett van akkor a hűtő mindenképp kell!
  • Zolko
    #33
    Bocs hogy nem értek hozzá de mi az hogy FOP32!
    Amúgy megpróbáltam ahogy mondtad de a gép 105FSBn le-le fagy 106on meg azonnal lefagy.Hát hol lehet
    itt a baj?Talán a hutés nem elég mivel nekem csak
    gyári van zárt házban normálon 50C-fölött megy.
    Azt nem lehetne megoldani hogy csak a szorzót
    állítsam?
  • Anee
    #32
    hát nem egy szép eredmény
    lazuló FOP32 115ös FSBvel járatott duron 850 ugyanilyen hőmérséklettel fut.Bár egy Compaq házhűtő nyomul benne...a belső hőfok annyi mint a szobáé
  • B@ldrick
    #31
    (Ide írok mer az ilyen témájú topicok elhaltak)(hátha reagál valaki;)
    Csá!
    Nekem XP 1700+ van coolink 111+ és 1.65 V-ra lecsökkentettem a corefeszt. Így tuning nélkül 133fsb-vel alaphőmérséklete 43C(0%procihasználat). Játék után 48C volt max. Ja és zárt ház és 30-32C system hőmérsélet mellett.
    52C-volt max a hőmérséklete ha 1.75v-on ment.
    Ventik:coolink111+ brutálhűtő(bár asztal alatt nem annyira hangos), vga, chipset, duál tápventi.
    Nálatok ilyen hűtővel ez az 1700+ mekkora corefeszen milyen hőmérsékletű, mert szerintem lehet sok pasztát kentem a magra és még csökkenteni lehetne, bár fene tudja és csak minnél jobban kimélni akarom:))
  • Anee
    #30
    hwsw.hu vagy overclockersen van részletes leírás hogy hogy kell átálítani
  • Anee
    #28
    az meg 9*115=1035...
    jah esetleg próbálkozz aszinkron memóriával de ha nem megy akkor arra gyanakodj