7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • Zoli007
    #46
    Cd olvasasra kellene, karcolt meg ilyenek
  • Zoli007
    #44
    teac 16/48 olvaso jo?
    Szerintetek?
  • Evilmann
    #42
    Mindkettőt viheti az asztali DVD, ez író+lemez+lejátszó kombináció kérdése. 50-60 simán lehet kapni írót. Létezik olyam író is amely a + és - is tud egyszerre, de jóval drágább.
  • Munch
    #39
    4.7 gigás lemeznél van nagyobb??? Sorry, de dvd írásban analfabéta vagyok. :-D Filmet lenne jó másolni, meg gépen atomszar filmet nézni.
  • Munch
    #38
    Kicsit felhozom már a topicot...
    Milyen DVD-írót érdemes venni? DVD-r, meg DVD+R között mi a különbség? a + osat viszi az asztali dvd? 50-60 között van dvd író?
  • Cat #36
    http://forum.supergamez.hu/listazas.php3?azonosito=SuperSubtitles&id=1040163038
  • Lteebee
    #29
    Na? Vett má valaki?
  • bakerman
    #27
    szerintem még érdemes várni velük, mert még nagyon gyerekcipőben ez az üzletág....majd 1 év mulva...talán tényleg elérhetö lessz a cuccos
  • corleone
    #26
    Lehet, hogy 2. generációst fogok venni? De ha így fejlődik, az is megeshet, hogy a 3.-at érdemes megvárni. Akkor talán 3-4 dolcsi körül lesz a lemezek ára is.
  • vGabor
    #25
    Ha neten rendelsz akkor is ott a posta meg a vam. Es meg rosszabbul is jarhatsz. Ha mindenaron olcsobban kell akkor ki kell menni Becsbe.
    Megeri-e a macerat az az 1000-1500 HUF egy DVD masolasnal?
    Egyebkent latogass el az apple.com-ra. A legujabb iMac SuperDrive-val (DVD-iro, CD-iro/ujrairo, DVD,CD olvaso), 2 FireWire(ieee1394) kapuval, 3 USB, stb, 2 oprendszerrel, Full szoftverekkel, a DVD szerkesteshez es irashoz, 15-os TFT monitorral, GYONYORU dizajnnal.
    Szoval DVD mahinalasra tokeletes.
    Megeri megnezni.
  • Guriga
    #24
    Hi!

    Olcsón is lehet nyers DVD lemezt rendelni, igaz a neten. 3 dollár a 4,7 Gigás, 5 dollár a 9 Gigás.
    Szerintem a dvd film másolást nem úgy kell elképzelni, hogy fogom az eredeti dvd-t és lemásolom, hanem csak a videót és a magyar szinkront vagy feliratot másolom át. Biztos lesznek rá technikák. Esetleg a divx-es aviknak is megnőhet a mérete, azért szerintem egy 3 gigás divx avi és az eredeti dvd között már nem nagyon látszik a különbség.
    (A házimozi magazin dvd melléklettel fog megjelenni, és egy teljes film is lesz a korongon. 995 forintért!!! Első film Jonny Mnemonic.)
    DVD íróból meg a DVD+RW-t érdemes megvenni, mert állítólag az csinál kompatibilis dvd-ket mindennel. (asztali lejátszó) A DVD-RW kisebb kompatibilitással bír. Azért is olcsóbb. Viszont a HP levitte a DVD+RW meghajtója árát. 120E körül van.
    Még elég homály nekem ez a téma. A lényeg, hogy milyen meghajtót érdemes venni. -RW vagy +RW???

    Elnézést amiért ilyen hosszú lett a hozzászólás.

    Guriga
  • [HUN]kwega
    #23
    Jól lehúzzák az embert
  • [HUN]kwega
    #21
    Fórumozók közül senkinek nincs még DVD írója?
  • [HUN]kwega
    #20
    Még mindíg kib...ott drágák az üres DVD lemezek. Csak azt tudnám, hogy lehet az, hogy megveszek pl. egy eredeti Gusztáv anime DVD-t 3000ft-ért, amin a kereskedőnek is van haszna, a forgalmazónak is, meg a jogdíjak, és persze az áfa. ha mindezt levonom, a nyers lemez lehet olyan 1000-1500ft. Akkor az írható lemezt miért adják még mindíg 3-5e ft-ért ?????
    Ja, arról nem is beszélve, hogy a megvett 4.7G-s lemezre alig fér rá valamelyik mozifilm. A legtöbb 2 rétegű lemezen van, és 7-9 Giga. Ezt a szívást!!!
    Egy ideig még nem veszek írót.
  • Pheel
    #19
    Kiprószálod és kiderül :)
  • Pheel
    #16
    Ez szép meg jó, de az 1x-es DVD sebesség SOKKAL gyorsabb, mint az 1x-es CD sebesség. Tehát fuccs az egész számításnak... :=PPP
  • Anee
    #15
    hmm igaz...:-)
  • EnRoX
    #14
    Anee egy kis gyors számolás:

    640Mb => 74 perc
    4,7Gb ~ 4700Mb => 543,4375 perc => 9 óra
  • Anee
    #13
    de vagy 3 óra biztos a ha a cdíróból következtetek
  • Anee
    #12
    még nem:-)
  • EnRoX
    #11
    Anee:

    Szerintem egyenenlőre otthon nem nagyon lehet kihazsnálni azt a nagy tárhelyet, max filmekre, vagy digitális audiokra. De azokat nem sokkal drágábban kapod meg boltban! Szóval warezolni vele ilyen szempontból sux!

    Egyébbként kiszámoltad hogy ezekkel az 1x írokkal mennyi idő alatt tudnád televésni a lemezt?
  • Anee
    #10
    de azt is nézd ha egy emberke 3000ret kiad egy dvd-ért ami majd 5 gigás sokkal jobban megéri 200FT venni sok cd-t
  • EnRoX
    #9
    Mostanság baromira leestek a DVD-RAM-ok árai. (egy jó 1,5 ével ezelött még 1 millkó felett voltak). Itt van néhány nagyker ár, akit érdekel:
    (Nettó)

    Panasonic DVD RAM IDE, Belső 91000 Ft
    Panasonic DVD RAM IDE, Belső 126500 Ft
    Panasonic DVD RAM SCSI, Belső, BOX 97500 Ft

    Ezek már tényleg megfizethetők, de szerintem még baromira nem éri meg! Főleg hogy most kezdenek megjelenni a DVD-R/CD-R/CD-RW -t is tudó egységek, melyek most 200e Ft körül vannak, remélem ezeknek is hamar lemegy az árúk...

    Szerintem lemez árai tuti nem lesz olcsóbb. Jól kitalálták ezt. Így legalább nem éri meg, filmeket és más warez anyagokat másolni vele, mivel boltban is hasonló árért jucc az eredeti cuccokért. (Hatásósabb módszer mint bármelyik másolás védelem, és még a élemezgyártók és jól megszedik magukat vele...)
  • Anee
    #8
    125+áfáért láttam a minap írót
  • EnRoX
    #7
    Mostanság baromira leestek a DVD-RAM
  • [HUN]kwega
    #6
    Srácok! Épp most látom, hogy erősen csökkennek a DVD árak. Érdemes ide elnézni:

    http://www.meritline.com/dvdmedia.html
  • Lazarus
    #5
    Kéne egy Magyar DVD gyár! 2 filléres NoName DVD-k, 1000es csomagolásban :)
  • izb
    #4
    Eppen a napokban olvastam,hogy van olyan orszag ahol mar egesz olcson kb olyan 5-6 dollar korul lehet kapni egy irhato lemezt!!
    Nalunk vajon mikor lesz ez igy???
  • Jacek
    #3
    Mar honapok ota megy a DVD iras:)))) a PS2 miatt:))

    A lenyeg szerintem a lemez ara annak kell csokkenie emberi szintre 1000-1500 pengore minimum akkor aztan beindul a gepezet.
    Ennek mar vannak jelei mert tobb DVD-R gyarto a kapacitast 10x noveli.
    Az iro ara nem olyan lenyeges.
  • Lazarus
    #2
    Én most írok.. CD-t :(
  • [HUN]kwega
    #1
    Egyre csökkennek a DVD írók árai (már van 200e alatt), lemezt pedig már a Cora is árul (igaz 3-5e ft-ért). Lényeg, hogy itt a DVD !!!
    Vajon olyan gyorsan elterjed mint a CD ?
    Ki írja meg az 1. DVD lemezt a fórumozók közül ?