7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • Zsolt01
    #7558
    Sziasztok.

    Nec ND-2500A DVD íróm van.

    Most megint vannak olyan DVD üres lemezeim amiket nem ismer fel, TDK.
    Másnál,másik íróval jó.

    Múltkor már jártam így, akkor feltettem:
    Nec ND-2500A version 1.0b Firmware (2006-11-28)
    innen

    De most ennél újabbat nem találok. Csak ND-2510A, de ez nem jó.

    Ha valaki tudna segíteni, hogy hol található frissebb az írómhoz !

    Köszi !
  • gabinjo
    #7559
    Sziasztok.
    A következő gondom lenne: Van néhány olyan film amiket nem tudok rendesen megírni, mert azt írja ki a néro hogy a video fájlok újrakiosztása sikertelen volt. Ha a menüt elhagyom akkor meg tudom írni a filmet, de én azzal együtt szetetném. Általában a Sony által forgalmazott filmeknél vannak ilyen gondjaim. Van valakinek ötlete?
  • Zsolt01
    #7560
    Pl. DVD filmeket ellenőrizheted a DVD Shrink 3.2 (magyar is van) végig futtatod benne a DVD filmet (gyors végig pörgeti 1 kis ablakba és ha gond van, akkor meglátod). Ha iso akkor pl. daemon tools-ba és ... DVD Shrink.
  • Zsolt01
    #7561
    Ja és ha hiba nélkül végig pörgetted, akkor ezzel is kilehet írni.
    De pl. ez a nagyméretű DVD filmeket normál méretre rakja ... + ki lehet szedni dolgokat a dvd filmből amik nem kellenek.
  • luigi62
    #7562
    Hello!
    A két előttem levő válasznál az a gond, hogy a Shrink a Néro-t hívja be a lemezíráshoz, ha fenn van a gépen, mert arra van alapból belőve. Shrinkkel leszedni a vinyóra, és Clón DVD, Ashampo, vagy DVD FAB programokkal kiírni, mint videoDVD-t.
  • gabinjo
    #7563
    Ashampoo-val sikerült rendesen megírni.Köszi a segítséget. Abban esetleg nem tudsz segíteni, hogy hogyan lehet a shrink 3.2-nél beállítani hogy 4-szeres sebességgel írjon? Régen alapból azzal írt, de amióta újra lett telepítve a gép azóta 16-szorosan ír. Köszi.
  • Zsolt01
    #7564
    hogy hogyan lehet a shrink 3.2-nél beállítani hogy 4-szeres sebességgel írjon?

    Backup ... Burn settengs fül / Burn speed, itt nem tudod 4 szeresre állítani !
    A DVD lemeztől is függ, hogy hányszorosan lehet írni.
  • gabinjo
    #7565
    Kösz a segítséget. Ott tényleg be lehet állítani a megfelelő sebességet.
  • ADRIENNNYUSZ
    #7566
    sziasztok
    van egy pio216d írom az a gond vele,hogy az írási sebbesség 1.2x ennél fogva egy dvd-t 48percig ir.a nero sebesség beállitása szerint,lemez kap.szerint 18xsebességgel irná.
  • zanotti77
    #7567
    Sziasztok! Van egy LG DVD íróm. Kb.: 5 hónapos. Egyszer csak nem ír DVD-t. A CD-t tökéletesen írja, olvas is. De DVD-t nem ír. Frissítettem a firmware-t. Újrahúztam az XP-t, és jumper -olgattam is minden variációval. Van ötlet pluszban még? Ide író. Kööszi előre is! Z
  • gabor166
    #7568
    hogy irhatok Boot-os Windowst??? Mert már probáltam párszor de nem müködöt segtitenéktek???
  • #7569
    Sziasztok!

    Nem túl régi a dvd íróm, de valami gond van vele.

    beteszem az ües lemezt és nem engedi a Nero írni, kéri hogy helyezek be üres lemezt. Többféle irható lemezzel is próbáltam, de ugyanaz. Firmware frissités megvolt, az sem segített...

    Mi lehet a gond?
  • Zsolt01
    #7570
    Tipp: másik gépbe betéve kipróbálni.
    Ha úgy se és még garanciás akkor vidd vissza.

    Legfrissebb Firmware ?
  • Zsolt01
    #7571
    Ja igen és a megírott lemezeket olvassa rendesen ?
  • Dante73
    #7572
    Kis segítség kellene!
    Gépemben asus író van. Mióta feltettem a Nero essentialt, (Nero8) azóta nem akarja megírni a dl lemezeket, kizárólag akkor írja meg, (akkor sem mindig sikerül) ha a képfájlt betallózom dt-be, majd másolok. Memorex lemezt használnék a célra.
    Viszont, tegnap úgy voltam vele, hogy a gépem erre a célra nem alkalmas, így átküldtem a másik gépre, és elkezdtem kiírni öcsémnek egy játékot a boxára. (Tudom, warezhörcsög vagyok, de ezt ha most mellőzhetnénk...)
    2 lemezt is elrontott az az író is. Eddig egyszer sem hibázott az a gép. Nec író, memorex lemez, Clonecd 5.3.1.3 -al próbálkoztam mindkét gépen.
    Mi lehet a gond?
    Ennyire szar a memorex lemez? vagy mégis, mi lehet a gond? Hogy 2 gépen sem tudok megírni egy dl lemezt, ez már érdekes, de nagyon!
  • Met
    #7573
    Ha ugyan arról a játékról van szó akkor lehet az iso hibás. Mostanában én is találkoztam pár film isoval amit csak úgy tudtam kiírni, hogy átpörgettem Shrinken.
    Esetleg próbáld ki az ImgBurn-t, (amúgy is erősen javasolt a használata) teszt módban.
  • inv
    #7574
    Csak nállam ilyen szarok a Verbatim dual layer 8x dvd-k? már 3at kiírtam és mindig egy %nál megáll, már eléggé felkúr, másfajta dual layer dvdkel nincs semmi baj csak ezzel a kibaszott fos verbatimal
    Vagy talán csak nállam ilyen?
  • Met
    #7575
    Én csak verba lemezt használok és sose volt gondom.
    Mit írsz és mivel? FW frissítést nem próbáltál?
  • Dante73
    #7576
    Nálam minden dl lemez valahol elhal írás közben. Valakinek van valami ötlete, mi a gond? Azért érdekes a dolog, mert a másolás többnyire sikerül.
  • zoltang
    #7577
    Nekem is ilyen van és átkoztam nagyon ez a szar asus írót, mert többségében elrontotta a verbatim +dl lemezeimet. Ezek 2x sebességű lemezek voltak (olcsón vettem haveron keresztül, a rétegvizsgálat szerint nem hamisítvány). Feltettem a legújabb firmware-t is, de semmi változás. De ez elmúlt mióta drágán boltban veszem a x8 sebességűt.

    Az ImgBurn ugyanígy "elszállt" rétegváltáskor. A Nero látszólag megírta, de nem bírtam magam visszaolvasni az adatot.

    Az ezelőtti Pioneer 108 -al nem volt bajom sose, amíg jó pár év után "kiadta a lelkét".
  • zoltang
    #7578
    support.asus.com : ASUS DRW-1814BLT Firmware version 1.14
  • fifi
    #7579
    életem első/lehet utolsó/ DualLayer lemezét akartam megírni, és a nero a log-ban valami lézer beállítási hibával elszállt...
    firmware frissítés segíthet?
  • fifi
    #7580
    na még egyet megpróbáltam, most TOC visszaállítás sikertelen, és DAO lezárás hiba, meg pozicionálási hiba.
    ja ez egy PIO DVR109...
    lehet újabb írót kéne vennem? vagy valami régebbi lemeztípust kipróbálnom?
  • Met
    #7581
    A lézer beállítási hiba utalhat arra, hogy az író nem ismeri fel rendesen a lemezt, FW frissítés megoldja többnyire.
  • fifi
    #7582
    megtörtént...
    eredmény még mindig rontott lemez...
  • Met
    #7583
    Ez régi író?
    Mit írnál? film adat?
    Ezt nézted?
  • fifi
    #7584
    régi, igen..
    egy film ISO-t írnék
  • Met
    #7585
    Hát ha a linket megnézted és nincs rád vonatkozó dolog benne és van még kedved esetleg egy lemezt elcseszni akkor kipróbálhatod az ImgBurn-t (DL-es film íráshoz javasolt), először teszt módban.
  • fifi
    #7586
    köszönöm, megpróbálom holnap...
  • phoenix1
    #7587
    Hi. Szerintetek mennyire megbízható/jók az Asus írói?
  • vasziszdasz
    #7588
    noname
  • Met
    #7589
    Pioneer a "belsejük"
  • phoenix1
    #7590
    Elvileg akkor jónak kellene lennie?
  • Met
    #7591
    Elvileg Pio minőség mivel az Asus csak a "matricát teszi rá".
    De mindenből lehet egy rossz széria...
  • rune
    #7592
    Sziasztok!
    AZ mitől van hogy, akármilyen DVD író szoftvert próbálok, egyik sem hajlandó felismerni az újraírható lemezeket,????

    Sima DVD-ként kezeli, amit egyszer ha megírtam utána már nem hajlandó törölni mert szerinte sima DVD.

    Eddig ezzel nem volt gond.....kb 2 hete csinálja.
    Most éppen CDBurnerXp-vel próbálkoztam.
    Szépen megírja a lemezt aztán amikor törölni akarom, akkor kiírja, hogy nem újraírható...

    Valaki javasolta, hogy rakjam be Super Blank -be aztán már endgedni fogja törölni a CDBurnerXp, de így sem működik....

    PIONEER DVD-RW DVR-110D íróm van.
    Firmware revíziója 1.41

    Segítsetek!!!!!!!
  • Zsolt01
    #7593
    Biztos, hogy újra írható?
    Mert már hallottam olyat, hogy újra írható DVD volt ráírva és sima volt!
  • rune
    #7594
    Itt van előttem két Sony egy Verbatim és egy Maxell, midegyik RW.
    Többségüket már párszor újra is írtam (4szer - 5ször), csak most két hete baszakszik az Nero meg a CDBurnerXp meg kb minden amit próbáltam....
  • simos
    #7595
    Sziasztok

    Segítséget kérnék :

    A dvd írom (pioneer) 4 óráig ír egy lemezt. (bármilyen adatot, 4 x-esen)
    8 x -osan 2 óráig !!!
    A kábelek már ki lettek cserélve, a jumperek is jók !!
    Az előző írómmal is ezt csinálta (samsung), vettem egy újat, de a probléma megmaradt !!

    Mi lehet a baj??

    Előre is Köszönöm a segítséget !!
  • Met
    #7596
    Milyen lemez?
  • simos
    #7597

    Mindegy milyen lemez...mindegyikkel hosszú az írás !!
    Közben hallottam olyat, hogy lehet hogy nem DMA módban van az író !!!
    Ezt hol tudom megnézni , vagy átállítani ??

    Előre is Kösz a segítséget !!