7788
Ide jöhetnek az írással kapcsolatos sirámok /Borg
  • Lteebee
    #7518
    Szerintem te adatként próbálod a lemezre archiválni a filet.
    Úgy meg csak UDF módban hajlandó 2 gigásnál nagyobbat felírni.
  • Zsolt01
    #7519
    Na akkor pl. az már gond.
  • Adi
    #7520
    jah.. de milyen gond?:)
  • Zsolt01
    #7521
    Ami tökéletes a DVD shrink-be és azt kiíród akkor se jó az írás ?

    És akkor több író progival is az a helyzet ?
    Pl: DVD shrink-kel is lehet írni.

    Én különben ha egy DVD filmet gépre másolok akkor nem Képfájlként, hanem csak simán TC -be és Nero Dvd video fájlok kiírása ... és OK
    De gondolom ezeket mástól kaptad / netről.
    Pl. aki felmásolhatta azt a " DVD shrink-be betettem az egyik dvd-t és 96% kiírta azt a hibát, h adat hiba (CRC) és nem olvasható tovább. "
    Ez valószínű, olvasási hibás lemez másolat lehet, hibákat átugrotta-kihagyta amivel mentették. Ez tipp.
  • Adi
    #7522
    Igen.. van olyan, h ami tökéletes dvd shrink-be és kiírom az nem lesz jó.
    És több író progival is ez a helyzet.
    Ügye a filmeket a netről szerzem vmikor.
    Lehet a dvd írom a rossz?
  • Zsolt01
    #7523
    Hát, nem tudsz kölcsönkérni 1 DVD írót kipróbálni ?
    Vagy vidd el / másik PC-n próbáld kiírni ami dvd shrink-kel jó és nálad nem lett jó a kiírása.

    (Még neked is Abit NF7 van! , Nekem Abit NF7 S2G.)
  • terencehIII
    #7524
    üdv
    az lenne a kérdésem hogy van egy 4.85 Gb os HD filmem , azt dvd re ki tudom valahogy írni ???
  • klaca78
    #7525
    üdv! pio 216D íróm és a nero cd-dvd speddlemez mínőség tesztelésnél azt irja ki a meghajtó nem támogatja ezt a szolgáltatást 4.7.0.0 verzótól kezdődően. a 4.6.. verziónál még mükszik a dolog, de az ujjabbaknál miért nem??? köszi
  • Tripod
    #7526
    NEC_DVD_RW ND-3540A íróm van.
    Már régóta nem rendeltetés szerűen működik, mert íráskor nagyonsokszor elrontja a DVDket. Az is előfordul hogy kiírja a DVD-t teljesen hiba nélkül aztán se asztali DVD lejátszó se DVD-ROM nem olvassa be.
    Aztán most olyan probléma lépett fel, hogy Windows leállásnál kékhalál 000000x9C kóddal vagy ha berakok egy DVD-t akkor is ugyanez a képernyő jön elő!
    Mi lehet a probélma? Valaki segítsen! Előre is köszi
  • Barny
    #7527
    Hi..Nekem van 2 db. LG H55L egetom:D
    sokan aztmondjak,hogy szar meg,h lassu stb...szntem meg sokkal jobb az elozo SAMSUNG DVD RW 20x-es iromnal,sajat tapasztalat:D
    csak kivancsi lennek,h kinek milyen tapasztalatai vannak LG egetokkel:!!:D
  • Barny
    #7528
    telefonom is LG...LG KE970 Shine...stb....szntem jo marka:)
    de most meghallgatom mi a ti velemyetek:)
  • Csaba
    #7529
    Teljesen jók szerintem az LG dvd-írók. Nekem évek óta LG CD-DVD égetőim vannak, és semmi bajom nincs velük.
  • gurubefree
    #7530
    Pioneer ...amiota az eszem tudom ezt hasznaltam.
  • luigi62
    #7531
    Egyetértek Csabával, ne fikázzátok le a mások által használt cuccokat, úgy gondolom teljesen mindegy mivel próbálkoztok. tanuljátok meg használni. Ahogy az is majdnem mindegy mire írtok, az írók maguktól nem hibáznak, mi is kellünk hozzá. azt hiszem azért inditották a topikot, hogy segitsünk egymásnak. tegyük ezt, mert jó néhány oldalt végig olvasva nem azt tapasztalom, hogy ezt tennétek.
  • luigi62
    #7532
    Barny!
    Én nekem jónéhány gépemet liszolgálták az LG Írók, és mindig is csodálkoztam azon hogy a forumokon egyfolytában lehúzták őket. Aki nem tanulja meg a használatukat, annak mindegy milyennel próbálkozik.

  • luigi62
    #7533
    Veronik00!
    A 2GB-s ISO fileketcsak az újabb NERO-kkal lehet ISO file-ként kirni, ha a játék prg-t nem ISO-ként akarod kiírni, akkor írás tipust kell váltanod, pl. képkiírást, vagy képfile írást. Tehát korántsem mindegy mit inditasz el.
  • luigi62
    #7534
    Általában; Ha DVD shrinkkel leszedtek egy DVD-t, azt próbáljátok már DVDvideóként írni, mert az istennek sem tudják szerencsétlenek használhatóvá írni, pl. ISO írással.
    Tehát csak egy kis figyelem kell a sikerhez.


  • luigi62
    #7535
    Veronik00!
    egy kis kiegészités, még mielőtt kikapok;
    A régi NÉRO-k alapból csak 2 GB-ig tudták ISO-ként, tehát egybefüggő adatként kiírni az ISO kiterjesztésü fileket. Az újabbak, 8-as verzió felett, már tudnak nagyobbakat is írni.
  • luigi62
    #7536
    Valaki probált a lezáratlan lemezére újabb adatokat írni. Ez csak Multisesson írás módban megy, akkor is csak akkor, ha beolvastatjuk az előzőleg ráírt adatokat. Szinte mindig ez a hiba, és persze adatvesztés a vége.
  • luigi62
    #7537
    Más, ne haragudjatok csak felgyült a mondanivalóm és segiteni szeretnék.
    Ha nem zárjátok le a lemezeket, ne csodálkozzatok azon hogy nem olvassa be az asztalilejátszó és a PC sem mindig. Az írás folyamata általában azzal végződik, hogy zárásként felírja az író a tartalmat a lemezre. Amikor betesszük a lejátszóba ezt keresi elsőként, ha nem találja, nyilván nem tudja beolvasni a lemezt.

  • bertino
    #7538
    nem haragszunk, de ez mind pl mehetett volna 1 kommentbe is.
  • Met
    #7539
    meg használhatod a válasz erre gombot is
  • luigi62
    #7540
    A HD formátumú videót átkell alakitani, konvertálni DVD formátumura.
    Aztán kiírni DVD-re.

  • Met
    #7541
    ja, akkor minek a hd?
    Letölthetne egyből dvd-t is...
  • luigi62
    #7542
    Jóval magasabb a képifelbontása, mint egy normál DVD-nek, még a visszakonvertáltnak is, és persze lehet kombinálni a hangokkal is, persze a képminőség rovására.

  • Met
    #7543
    A dvd-nek 720x568 a felbontása, mindegy, hogy miből konvertáltad, nyilván azért szedte a hd-t mert van hd vagy hd ready tv-je akkor mit szenvedjen a dvd konvertálással.
    DL-es lemezre ki lehet írni, vagy a film végét levágni esetleg felesleges hangot leszedni
  • Csacsa79
    #7544
    Sziasztok!
    Lehet hogy kicsit bugyuta kérdésem lesz nagyon rég nem másoltam már eredeti dvd-t, de a napokban aktuális lenne.
    Még mindig úgy müxik legjobban és leggyorsabban a dolog mint "anno": dvdDecrypter és utána dvd2one???
  • gordonbass
    #7545
    Sziasztok.Segítséget kérnék(aki nagyon ért a dvd írókhoz)Van egy OptiracDVD RW AD-5200S-íróm.Cd ír, olvas,DVDt olvas,DE HA ÜRES DVD-tRAKOK BE NEM ISMERI FŐL.NEM TUDOK ÜRES DVD-RE ÍRNI.Már régebben írtam vele dvd-t,ezt mostanában csinálja.(frissítettem is)Kérem aki tud segítsen.(nem a frissítés óta rossz)
  • gordonbass
    #7546
    Ja még annyit szeretem volna erről írni,nem program hiba.Sem nero,sem dvd dec stb-vel nem tudok írni dvd-re.Kérem segítsen valaki:
  • Trickster
    #7547
    Hy all. Olyan problémám van hogy, van nekem 2 db Iso fájlom ami egy játéknak 1-1 dvd-je lenne. A gond az hogy ezek egyenként 7.1 GB. Milyen dvdre bírnám ezeket kiírni?
  • Zsolt01
    #7548
    Csak üres DVD -t nem látja ?
    Az üres CD -t látja !

    Nekem a Nec íróm nem látta az újabb üres DVD -ket, üres CD -ket látta.
    Író Bios frissítés után jó lett !
  • Zsolt01
    #7549
    2 DVD ?
    Pl. Total Commander: Fájl / Fájldarabolás
  • Zsolt01
    #7550
    Ja 2 szer 7,1 giga.
    Akkor 4 DVD.
  • gordonbass
    #7551
    Csak az üres dvd-t nem látja.Nem ír hibát ,csak teljesen lelessul a gép ha üres dvd-trakok be.Megkösszönném ha leírnád szájbarágósan hogyan kell Biosba frissíteni.
  • Trickster
    #7552
    Aha. De nekem ott 700mb a legnagyobb amire szét bírnám darabolni.
  • Zsolt01
    #7553
    Én nem vagyok nagy DVD író szakértő.
    Még várj meg másokat is, hogy mit mondanak. Máshol is érdeklődj még, pl. PC WORLD Segélyvonal ...

    Te íród nem olyan öreg, igaz ?
    Az enyém már télleg régi.

    Amúgy úgy működik a Bios frissítés, hogy neten keresni kell az íródhoz, letöltöd és elindítod, nálam bejött 1 kis ablak kiírta az aktuális bios verzió számot és amire frissíthető, ott katt egy gombra és gép újra indítás.
    Eközben ha egy pillanatnyi áram kimaradás van, akkor kuka az író, gyorsan csinálja végül is. De ha bios frissítésre adod a fejed, akkor talán jobb 1 ismerőssel aki már csinált ilyet.
  • Zsolt01
    #7554
    És ?
    pl. akkor lenne 2 szer kb. 10 db 700 megás fájlok. Ezeket szétosztva kiírni adatlemeznek. Vissza másolásnál meg 1 kijelölés Total Commander: Fájl / Fájlegyesítés
    700 megánál kisebb darabokat csinálnák, pl. 50-100 megásokat.
    Mert vissza másolásnál 1 gépre ha pl. kicsit sérült a lemez, mimnél nagyobb 1 fájl, annál nehezebben olvassa. Tehát a kisebb darabok jobbak.
  • gordonbass
    #7555
    Köszönöm sikerült.Ez volt rá a megoldás. Még komoly számítógépes emberek sem jöttek rá,mindenki azt mondta hogy rossz az író,cseréljem ki.Mégegyszer nagyon köszönöm.
  • Zsolt01
    #7556
    Szívesen.
    Hát akkor látom belevágtál és összejött.

    Milyen komoly számítógépes emberek sem jöttek rá, hogy azt mondták, hogy rossz és új író ?
    Csak nem boltos mondta, aki vetetett volna veled 1 új írót, hogy mennyen a bolt neki.
  • gordonbass
    #7557
    Nem boltos volt.A panasonic cégnél van a szervereket,stb tesz rendbe.Megzavarta hogy semilyen hibát nem ír,a gép opcióiba is minden rendben mégsem müködött.Mégegyszer köszönöm.