46
Miért van ma már annyi RAM-ra szükség, ha a legtöbb program még akár 64-gyel is fut??? Világosítsatok föl!
  • ENVE
    #46
    Hogy mire nem volt elég? Böngészésre sem pl. Mivel ADHD-s vagyok, így nálam a böngészés úgy zajlik, hogy 15perc alatt megnyílik 40lap, és bezáródik kb. 0. És én szeretek egyszerre pokerezni több asztalon, miközben fut egy pokertracker, ami egy elég nagy sql adatbázist kezel, közben böngészni, filmet nézni, facebookozni. Hogy ez nem átlagos felhasználás? Valóban nem az. De az sem átlagos, aki 1-2 böngésző lapot futtat csak, és ennyi. Az átlagos ember ma már az, akit 10éve nem átlagosnak neveztünk, felnőtt 1-2 generáció már, amelyik a számítógépet alapnak használja. Ma a gamelés átlagosnak számít, ahol 8gb RAM már szenvedéssel jár.
  • Zsoltee_a_bator
    #45
    Fejleszteshez pl nagyon keves. Mar 16gb -al is kell kicsit nadragszijazni.
  • kjhun
    #44
    Mire nem volt neked elég, 8GB-nyi RAM??? Emez gépen, amiről írok éppen, csak 1GB-nyi van, miközben megy egy film is a háttérben... Na jó, akár 64GB-ot is képes volnék elhasználni, ha a Xeon-os gépre gondolok. Na, az pont 256*-or volna több, mint amire a topik tárgya utal. Amúgy meglepődnétek, de egy pár specializált tömörítőprogram, tényleg nem nagyon eszik meg többet 64MB-nál, nem hogy 256MB-nál. A másik végletnek, akár 64GB se volna elég.
  • ENVE
    #43
    Hát, én szenvedtem 8gigával sokáig. Isten mentsen
  • Zsoltee_a_bator
    #42
    Annyit leptunk elore (vagy hatra..), hogy a kozepkategorias mobilomnak is 8GB ramja van
  • disorder14
    #41
    Majdnem eltelt a fele a 12 évnek, de úgy néz ki, hogy sokat nem léptünk előre, a 8 giga RAM még mindig elég lehet egy átlag usernek. Na majd meglátjuk 2029-ben mi lesz a helyzet :)
  • satee
    #40
    Istenem az első Cyrix 233-as konfigom win 95-el 64 megával de jó is volt (1998). Most meg 4 magos Xeon alá már muszáj a 8 giga a Win 10-hez (2017)
    Utoljára szerkesztette: satee, 2017.09.17. 21:33:11
  • Armagedown
    #39
    Remélem nem kell annyit várnunk rá
  • disorder14
    #38
    Kívnácsi vagyok, hogy 12 év elteltével ismét ír-e valaki, hogy áá a 8 GB már a painthez sem elég, most már 512 giga van a gépemben
  • Armagedown
    #37
    Ma már kevés a 256 mb ram, az asztalimban 8 , a laptopomban 3 gb ram van
  • izb
    #36
    te höö ez egy évös töpic...bakeee..
  • Prince of Máté
    #35
    Azé´ köll me' a Kvék Háromhó nem kő sok de a Kvék négyhő sokkő
  • Prince of Máté
    #34
    Azé´ köll me' a Kvék Háromhó nem kő sok de a Kvék négyhő sokkő
  • hmhm
    #33
    Már ott tartunk hogy egy notepad sem indul el 256 MB alatt... sux
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    jólvan én is elvagyok. nem a ugomnak , hanem a hugomnak. :DDD
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    Sok sok sak :DDDDD Ez jó. Viccet félretéve most csak 128 MB Ramvan a gépemben, mert a többit a ugomnak adtam (karácsony + egyebek) és sokkal lassabb a gépem. Állndóan swappingol, kerreg, a kép egy nagy fekete paca, én meg agyvérzés. De komolyan. Összehasonlíthatatlan.
  • Laalee
    #28
    ez kurvajo :)

    Kövesd a fehér rabbit

    meg hasonlo korrekt forditasok :) ke a win95 hun szintjen van :) not ready olvasni a meghajtod drive a: :)
  • Pheel
    #27
    Sajnos köti a fejlesztőket a kiadás dátuma. Nem foglalkozhatnak vele sokat, mert akkor a konkurencia hamarabb jelenik meg ugyanazzal...
  • tomcs
    #26
    van ebben is valami, de az teny hogy ma sokkal egyszerubb rairni hogy vegyel hw-t mint rendesen megirni valamit. tenyleg nagyon durva de manapsag ami shareware jatekok jelennek meg kb azt tudjak mint x eve a rendes bolti jatekok, semmivel se szebbek csak egy 2d-s ugrabugra lefoglal 1 egesz p3-at
  • ByP
    #25
    A régi szép időkben C64en mi minden elfutott!Tényleg nagyon sok múlik a kód optimalizáláson, az hogy miben írják és mivel fordítják.Csak az a gond, hogyha korszerű/kompatibilis akarsz maradni, akkor a winen kívül nem sok választásod van, ez a sucks :(
    Meg a 'nagy' felhsználóbarát felület zabál fel sokat.A helyfoglalásra példa: fotoimpression 3 > 100 MB, keveset tud és egyszerűen szar, a PSP 7<50MB, de minden mostani programmal ez van.Régebben akár 1 akár több ember írta a prg.-t tudták hogy mit írnak, soxor tesztelték, mert volt rá IDŐ.





  • tomcs
    #24
    mellesleg talaltam 1 erdekes cikket a memoriakezelesrol, erdemes elolvasni, sajna linkelni nem tom

    http://www.microsoft.com/hun/technet/Memo.asp
  • tomcs
    #23
    addig okes hogy az adatok mennyisege megadja a szukseges memoria mennyiseget, de azert a "mukodo" kodon is sok mulik. teszem azt 1 ember ir 1 programot akkor mindenrol pontosan tudja benne hogy mit hogyan es miert csinal, de ha sok 100 ember fejleszt valamitt akkor biztos van olyan aki egyes reszmegoldasokat mar nem is ismer belulrol csak azt tudja hogy mukodik es letrejon az a jelenseg hogy kb diot torunk atombombaval. szoval vegeredmenyben mukodik, de tiszta pazarlas az egesz, viszont gyorsabban es olcsobban elkeszitheto, ami egy sw fejlesztesenel nagyon fontos szempont a fo menedzsereknek.
  • Laci
    #22
    Mert szar a winfos szar a PC, érdemi és igazi szellemi fejlesztéssel nem foglalkoznak, csak a megahertzeket és a ramokat bsszák fel. Így kevesebb dolguk van és rohadtul degeszre keresik magukat.
  • vrob98
    #20
    Osszehordtok mindenfelet, csak kar hogy ez a topic nem errol szol....
    Ajanlom elolvasni ujra a #1-et!
  • Propeller
    #19
    wxp : van értelme.
    w2k : ha dolgozol a géppel, akkor van.
    alatta : elvileg van, gyk nincs mert a winfost nem lehet rábeszélni hogy normálisan KIhasználja. Most meg qrva drága a ram szal tárgytalan a topic ;) de akkor minek írtam ide ?!
  • Anee
    #18
    hát én is beraktároztam s kb 10%al gyorsultak a gamék is....
  • Evil
    #17
    hat tuti hogy nem az vagyok ,de szerintem sokan vettek 512 vagy megtobb ramot.
  • Pheel
    #15
    A sóder is viszonylag olcsó volt a nyáron, meg a tengeri só is. Jól bespájzoltál belőle? :-PPP
  • [EHC]Heaven
    #14
    EVIL- te nem a juhász domi vagy?:)
    Juhász Domi is olcsón vett a nyáron ramot és evil a nickje:)
  • Evil
    #13
    minek 256ram?Hat aze peldaul mert baromi olcso volt a nyaron es az ember bagoert tudott 512 vagy megtobbet venni!Amugy nem olyan sok az foleg ha nem csak mp3 at hallgatsz a gepen.
  • KIP
    #12
    A HDD /mókus/ mindenképpen kevesebbet nyúzódik,ha
    több a RAM...
  • Pheel
    #11
    Naaaa! Van ennek azért látszatja is, ha nem Win95-öt használsz vagy nem 2.1-es kernelt meg 3-as X-et :)
  • vrob98
    #10
    Ez van, ezt kell szeretni :)
    Marketing az egesz. Ha billgetsz azt akarja, hogy vegyunk meg memoriat vagy jobb procit, akkor meg belerak par lassito ciklust a winbe, meg winyobirizgalast "keves" memoria hasznalatakor/ a profik ilyenkor aztmondjak, hogy swappel ;)/.
    Ennyire egyszeru.
    Mi kis babok vagyunk, akikkel jol eljatszadozik.
  • [EHC]Heaven
    #9
    kár:)
    ez szörnyű:)))
    igaz, hogy nekem is 128 van, ha a GForde-omat is belevesszük... Hát... Látszik, hogy nem értek annyira a hardware-hez:)) talán azért jöttem ide, hogy informálódjak:)))
  • Willy
    #8
    Bocsi. Hülye vagyok. Meglátszik késő este volt. 128Mb-ot akartam írni.
  • KRi2
    #7
    azjóvóna!
    128 Kbyte = ~1,3Mbyte
  • Willy
    #5
    Bocs félre nyomtam. A topic kérdésére válaszoltam.
  • Willy
    #4
    No. Például tedd fel a Windows XP-t + Office. Elfoglalt mem. 128 kb. Ha van mégegyszer ennyi akkor máris van szabad memória. Tedd fel a Emperor B. for Dűnét minimális memóriaigény 128 kb. szabad memória. Ez csak pár példa volt.
  • Anee
    #3
    Nemtom a sok ram sokmindenre jó
    nem kell wirtuális memória
    s a cdrontás esélye 0
  • Pheel
    #2
    multitask? grafikus felület? user friendly interface? hardver komponensek csatolóprogramjai? filecache? stb?

    Vagy DOSt használsz? Akkor nem kell. :)